Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2013, 16:58   #1
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Post Cisco WRT160NL problem?

Pozdrav narode,imam jedan poprilično iritirajuć problem a rešenje nisam uspeo da nađem.
Radim održavanje za firmu koja se trenutno nalazi na dve lokacije,nazovimo ih lokacija br.1 i lokacija br.2.Obe lokacije su povezane i imaju internet konekciju kao i statičke IP adrese.Skoro sam zamenio na lokaciji broj 1. stari ruter model Cisco WRT120N sa novim ruterom Cisco WRT160NL,sva podešavanja su ostala ista ,identična setovanja, i sve to radi ok što se tiče izlaska na internet i konektovanjem određenih korisnika koji nisu u lokalu remote putem.Problem nastaje kad pokušam da ping-ujem statičku adresu koja se nalazi na lokaciji 1. uvek dobijem poruku request timed out.Napominjem da sve konekcije,i dolazne i odlazne rade kako treba.

Čuo sam se i sa internet provajderom gde su mi potvrdili da mogu da pinguju WAN port na njihovom modemu i rečeno mi je da problem verovatno leži u samom ruteru.
Pojma nemam o čemu se radi,svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala unapred
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 18:38   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Cisco WRT160NL problem?

A sta ti konkretno ne funkcionise?
Tj. da li imas pristup sa jedne masine na drugu i samo ping komanda ne radi, ili nemas pristup?
Ako ti samo ping ne funkionise, resenje je relativno jednostavno.
Ako ti ne radi ni ping, i nemas pristup izmedju masina, onda nesto od osnovnih stvari nisi konfigurisao kako treba, pa bi bilo zgodno da odpocetka lepo prodjes setovanja redom, ili da vidis da li ce se neko ovde pojaviti ko cesto radi sa Cisco opremom pa ti moze odmah odogovoriti.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Dacha89 (25.9.2013)
Stara 25.9.2013, 19:04   #3
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: Cisco WRT160NL problem?

Pristup između udaljenih mašina radi neometano sve je ok sa te strane,problem se javlja samo sa ping komandom,tj. kad pingujem IP adresu na lokaciji 1 pojavi se pomenuta poruka request timed out. Iritanta stvar jednostavno,samo imam problem sa ping komandom.Nego me zanima da li ima još neki način da ovo odradim pored ovog što je pomenuto u linku?
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 20:40   #4
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: Cisco WRT160NL problem?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
A sta ti konkretno ne funkcionise?
Tj. da li imas pristup sa jedne masine na drugu i samo ping komanda ne radi, ili nemas pristup?
Ako ti samo ping ne funkionise, resenje je relativno jednostavno.
Ako ti ne radi ni ping, i nemas pristup izmedju masina, onda nesto od osnovnih stvari nisi konfigurisao kako treba, pa bi bilo zgodno da odpocetka lepo prodjes setovanja redom, ili da vidis da li ce se neko ovde pojaviti ko cesto radi sa Cisco opremom pa ti moze odmah odogovoriti.
Resio sam stvar.U samom podesavanju rutera,u kartici security sam disejblovao opciju "Filter Anonymus Internet Requests" i nakon toga sam najnormalnije mogao da pingujem IP adresu
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com