Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2006, 1:07   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

Ne znam u cemu je problem... Kada sam na netu broj podataka prenetih u smeru od mog kompa ka netu (bytes sent) je 3x veci nego od neta ka meni (bytes received)!!! Koliko znam, ovo nije normalno, pogotovo ako sam pre 2h formatirao HDD i instalirao samo najosnovnije programe, i ako se to desava na vise razlicitih provajdera!! Sve je ujedno i sporije- jedva uspevam da postujem i ovu temu! Help...?
Inace Spyware Doctor mi je nasao neka sranya, a ne znam KAKO sam posle formata mogao da ih nahvatam!? Jel moguce da je spyware u samom windows-u? Mada ovaj win XP imam odavno i ranije je NET radio normalno sa istim programima koje i sada koristim... !?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 2:15   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

hm ne pada mi na pamet nista sto bi moglo biti problem (pogotovo sto kazes da ti se desava odmah po cistoj instalaciji win-a)... koji provajder koristis? mozda je u tome neki problem
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 3:30   #3
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

Ne budi smesan, Windows NEMA spyware u sebi. Koje si to "najosnovnije" programe instalirao? Mozda je upravo neki od tih programa kriv za ono sto ti se desava. Imas li neki antivirus? Ako nemas, stavi ga obavezno pa skeniraj komp. Stavi i neki firewall, najbolje Outpost, mada moze i neki free, poput Keria ili ZA, vazno je da postoji neka barijera izmedju kompa i neta. Ako bilo ko/sta pokusa da izadje na net, firewall ce to registrovati i pitati te za dozvolu. Sve sto ti je sumnjivo blokiraj i postavi ovde pa da vidimo ko/sta pravi toliki saobracaj.
Stavi i neku antispyware alatku, na primer Sbybot S&D, on je besplatan a efikasan. I javi sta si napravio.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 4:20   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

u svakom slucaju 5kb/s je bas previse, tako da to uopste nije normalno... mozda je nekakav virus
kazes formatirao si hdd... citav hdd ili samo jednu particiju (ili mozda imas neki drugi hdd)? mozda se virus zadrzao na drugom disku, ako je u pitanju virus, a vidim da ne spominjes antivirusne programe.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 14:03   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

Imam jedan HDD podeljen na 2 particije. Znam da deluje ludacki da win ima spyware, ali u ovoj situacij svasta covek pomisli!!Osnovni programi koje instaliram (osim drajvera, naravno) su office, nero, winamp, total commander, alcohol, opera, mv2, power DVD, divx6pro, alcohol... To je to..... Jel postoji neki antivirus koji mogu da skinem sa neta sa ovom bednom vezom, a da nije los? Mada, ja ponavljam da ni jedan novi program ne koristim u odnosu na ranije, kada je sve bilo ok...!? Provajder koji TRENUTNO koristim je Telekom, ali sam probao i *****a preko tel. racuna i EUNET! ....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2006, 3:59   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

Ovo je pravi NET-SF-horor! Skinuo sam i AVG i kombinovao ga sa Spyware doctor, i AdAware... Napravio sam bar 4 kruga- znaci 4 puta po sva tri programa za redom!! Tek mi je 5i put svaki program izbacio NULU
Nasli su mi i trojance i neke backdoor g0vnare, i j3bace registara... Bilo ih je bar 100!! Sada mi je konekcija mirna, dok ovo pisem... Mada idem preko tel. racuna... Probacu sada i preko telekoma, ali to bi trebalo da bude to....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2006, 10:03   #7
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: I kada na netu ne radim NISTA, saljem neke podatke (bytes sent ide 5kb/s)!?

Broadcast saobraćaj hoće da pravi takav „bug”, a on je trenutno prisutan na SBB kablovskoj mreži (kažu iz CISCA da to nije baš default ali da ne smeta, a i ne tarifira se u ostvareni saobraćaj).
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com