Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2006, 1:36   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Nisam siguran da li je ovo uopste problem ili je jednostavno tako...
Ali koji god film da pustim na mom kompu, izgleda mnogo tamnije nego kada isti pustim na bilo kom drugom! U opcijama za graficku (Nvidia GeForce 6600) kartu je sve vec podeseno da bude i dosta svetlije od default-a (a dalje guranje samo ubeljuje sliku ali ne pomaze kao gamma correction sa jasnocom sto mi, cini mi se, treba)... A monitor sa analognim kontrolama mi je navrnut na najsvetlije moguce!! U pitanju je Philips 105e! I kada igram igre, tamnije su, ali to resim u njima sa pomenutim gamma correction! Imam u display properties/settings/advanced/asus- neki Asus OSD (tj. samo slicicu sa onim sto mi se cini da mi treba da ga pojacam- opet gamma correction-om) i Asus splendid... Sta je taj OSD i kako da ga instaliram, aktiviram... Ako mi je spas u njemu... Jednostavno kada je neki deo u filmu pretaman, jedino posvetljenje koje mogu da uradim samo ce crno pretvoriti u belo... A to isto crno na drugom kompu je u stvari manje-vise jasan predmet koji ja od tame nisam ni video!!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 1:52   #2
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Imao sam slican problem tvom.
Probaj da instaliras najnovije drajvere za graficku.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 1:58   #3
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Kupi normalan monitor. Za 50 ojra možeš da biraš polovan, ako već ne možeš/ne želiš da priuštiš nov.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 2:42   #4
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Zaista Neuro je u pravu. Monitor je vise nego zastareo.
Koliko se secam on je bio aktivan u PII racunare, znaci menjaj pod hitno.

Druga stvar OSD predstavlja skracenicu za On Screen Display.

Naravno da ne zurimo sa zakljucima, opisi tvoju konfiguraciju i pribliznu konfiguraciju tog drugog racunara na kome je sve "svetlije".
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 14:12   #5
CrowN
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Libria
Poruke: 483
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 82 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Najverovatnije je zbog starog monitora. Ja imam isti problem sa Viewsonicom E651 i jedino sto pomaze je promena kolornog profila. Znaci odes u podesavanja za drajvere, nadjes Color Correction, pa pod Color profile (obicno pise Standard mode) na Import i ubacis neki od profila. Isprobaj par njih, meni je recimo najsvetlije sa sRGB Color space profil.

Jos moras da podesis da ta promena vazi i za Overlay,(Aplly color changes to: Overlay/VMR) pa tu podesis Brightness kako ti odgovara.
CrowN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 0:58   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Pretamna slika, a opcije na monitoru i za graficku ne pomazu "STVARNO"!

Citat:
CrowN kaže:
Najverovatnije je zbog starog monitora. Ja imam isti problem sa Viewsonicom E651 i jedino sto pomaze je promena kolornog profila. Znaci odes u podesavanja za drajvere, nadjes Color Correction, pa pod Color profile (obicno pise Standard mode) na Import i ubacis neki od profila. Isprobaj par njih, meni je recimo najsvetlije sa sRGB Color space profil.

Jos moras da podesis da ta promena vazi i za Overlay,(Aplly color changes to: Overlay/VMR) pa tu podesis Brightness kako ti odgovara.
TNX... Sada samo jednostavno ne mogu da odlucim koji je profil bolji; nekako i svetlije i tamnije imaju svojih prednosti.... Tacnije nisam siguran da je slika kvalitetnija (samo je malo "bolje bledja" nego kada sam je sredjivao bez gamma-e), ali to je 100% jednostavno max ovog monitora...
TNX! (SVIMA)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Peh na Toshiba monitoru!! schmaug Prenosni računari 4 18.3.2006 14:51
Kako istovremeno da imam sliku na tv i monitoru alien Video/TV softver 4 5.3.2006 0:00
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com