Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2020, 12:14   #1101
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Neće biti čudno ako i ova igra zglajzne u 2021. Imaju dosta posla a svega četiri/pet meseca, ovo prikazano deluje prilično mlako
Nece zglajznuti, ne smeju to da urade ali da ce biti u 2021. neki mega patch kao sa Witcher 2 i Witcher 3 to sigurno.

Slazem se, meni isto ovo deluje prilicno mlako i nekako vec vidjeno sve. Zaista mi nije janso cemu se ljudi odusevljavaju?! Ona ruralna sredina u pustinji, konkretno kada prolazi pored onih par kucica, izgledaju genericno i na keca se vidi da se aseti ponavljaju - eto na primer ta scena mi deluje za klasu nize u odnosu na GTA5 koji je izasao 2015. godine.

Ok. voznja i ponasanje automobila opet deluje losije od GTA5. Ovde se kola ponasaju kao da klize po pisti a ne po ******* asfaltu koji je polu raspadnut, prelazi preko rupa i neravnina bez da se ono drmuckaju i slicno. To mi oped odaje pomalo generican osecaj (verovatno je drugacije dok se igra).

Karakteri previse plasticni, kao sto vec neko pomenuo, nista tu nema next-gen po meni.

Napucavanje, meh! Nista spektakularno, kako dizajn oruzja tako i osecaj. Nisam video nigde onu famoznu destrukciju okoline, opet CONTROL je tu postavio standarde.

Glasovna gluma mi takodje nije na nivou RockStar igara, narocito glavni protagonista. Jeste bolji nego onaj nesretnik u Fallout4 ali opet losije od GTA i RDR2.

Kao sto su pomenuli, ljudi koji su igrali, ponasanje NPC-a je rudimentarno i nije ni primaci onom iz RDR2. Nista ni tu nema next gen, iako su to obecali. Jedan lik navodi primer da su smanjili broj karaktera na ulicama i da ne izgleda kao na onom prvom trejleru kada izadje iz zgrade na ulicu gde prolaze stotine pesaka. Takodje, sto se toga tice, navodi se i to da kada se udje u kola broj NPC-a i automobila se toliko smanji da ulice postaju prazne - oni koji to nisu primetili su samo rekli da igra radi bolje u toku voznje sto dokazuje da su pribegli tom jeftinom resenju "skresi Mle sve sto mozes jer na starom Xboxu i PSu mora radit'".

Detektivska sekvenca koju su klasicno pokrali iz Detoit:Become human ovde je uzasno implementirana, mnogi su se zalili na to, a ovi iz CDPR se u streamu ponasaju kao da su izmislili toplu vodu. Vau!

Ima tu jos dosta detalja koji mi se ne svidjaju. U sustini previse je ovo "ishajpovano" i lepo bi bilo kada bi svi malo spustili loptu i racionalnije/objektivnije posmatrali.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Shonkas (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 12:25   #1102
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

A ti posmatraš racionalnije i objektivnije?
Prvo, objektivnost je samo izgovor onima koji smatraju da je njihov ugao gledanja na svet superiorniji, ali ipak moraju da se kriju iza te reči da opravdaju taj pogled.

Drugo, nemoguće je doneti IKAKVE zaključke dok sam ne uzmeš igru u šake, ovo što vidim na tjubu, mesecima pre izlaska, nije uopšte merodavno za lični doživljaj.
Cracked But Whole je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 12:33   #1103
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
A ti posmatraš racionalnije i objektivnije?
Pricam o stvarima koje vidim, smatram da sam prilicno objektivan i nisam nigde rekao da je ovo smece ili je *****e. Naprotiv, mislim da ce biti super igra ali da je hajp preveliki i da se ljudi odusevljavaju nekim stvarima koje su po meni vec vidjene u drugim igrama, to stoji! Navodim i primere pa mozete uporediti ako vas bas zanima.

Igra iz 2015. godine.
https://www.youtube.com/watch?v=IZY7RsMcLUE
https://www.youtube.com/watch?v=tpxGVktyKwo

Ili ovo, nesto novije tog tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=nXBsfvn9UTQ

Poslednja ispravka: Vlajk@ (26.6.2020 u 12:40)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 12:58   #1104
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@
Mora se sve to videti malo usporenije. To što sada nabrajaš.
Gledao sam.

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@
Nije na mestu da kažeš kako GTA 5 iz 2013 godine ima bolje grafičko resenje, ma bilo čega iz Cyberpunka. Zašto si se toliko i uhvatio GTA petice, ti znaš.
Zasto nije u redu?! Svi vec sd CP2077 nazivaju GTA i Deus Ex. Poredjenje sa GTA se najvise odnosi na open world i voznju automobila, a koja je igra tu najbolja - pa upravo GTA 5, zato i poredjenje.

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@
Znam da su rockstar zapi*avali kako je vožnja u GTA 5 gora od GTA 4, da bi se na kraju ispostavilo kao odličan potez jer je svet preogroman, u Cyberu mi deluje jako slično i logično jer sa nekim realističnim modelom vožnje bilo bi jako teško da hvataš neke lude krivine.
Ja bas navodim GTA5 kao dobar primer arkadne voznje, jedan od najboljih a ne GTA4 koji je bio komican. Kada uporedim Cyberpunk sa GTA5 govorim o detaljima u animaciji, jesu to sitne stvari i ne moze svako da primeti ali postoje.

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@
Igra nije Next-Gen već sadašnji gen.
Reklamira se suprotno i zato kritika.

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@

Za napucavanje i glasovnu glumu ćeš da sačekaš da igra izađe pa da se odigra. Jes Artur zanimljiv u pm...
Nema sta da cekam, vidi se jasno i cuje. Napucavanje nista spec, vec vidjeno u dosadasnjim FPS-ovima. Sto se glasovne glume tice RDR2, Last of Us 2, God of War i sl. su ipak za klasu vise. Mozda je tebi Artur nezanimljiv, 99% igraca smatraju skroz suprotno, i njegov glas i gluma su nenadjebivi tu ne moze niko da zameri nista. (ovde se kritika odnosi na glavnog karaktera da ne bude zabune)

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@

Nije primaći GTA, nije primaći RDR... I tako u nedogled. Količina detalja u Cyberu deluje da je tolika da isto ne bi dobio kada bi spojio GTA 5 i RDR zajedno.
Ne bih se bas slozio sa tom tvrdjnom. Odigraj RDR2 i prodji samo kroz Saint Denis, udji u bilo koji enterijer pa reci sta tu nedostaje, sta je to toliko praznije u odnosu na sljastece neonke i stotine partikla dima.


Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vlajk@
Što ne treba da se hajpuje? Očekivanja su ogromna, standardi visoki. A kao ovi drugi ne hajpuju?
Imaj malo poštovanja za njih, jedna igra u pet godina i kao da nema hajpa. Nisi fer
Imaju sasvim dovoljno hajpa, a ja konkretno pricam o ljudima koji se ponasaju kao da nikada nista u zivotu nisu igrali. Kao da ne postoje igre koje su graficki i dizajnerski na istom pa cak i vecem nivou.

Postovanje?! Kakvo postovanje, pa nisam nigde rekao da je igra *****e, pricam i kritikujem hajp i slepo gledanje na stvari koje ne opravdavaju takve reakcije. CDPR su kraljevi, ali fanovi i pojedini novinari se ponasaju kao da su na pijaci gde se svi ponasaju kao da je to njihov proizvod i da treba da ga sto bolje prodaju.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 13:55   #1105
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
ali da ce biti u 2021. neki mega patch kao sa Witcher 2 i Witcher 3 to sigurno
Takav patch najranije u 2022

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
mislim da ce biti super igra ali da je hajp preveliki
Hype je često preveliki, ne samo za ovu igru. Ali neka ljudima i toga da bi naučili nešto na relaciji hype - razočarenje. Takav sam bio i ja. Par puta kad se opeku biće mudriji. Ono što je zanimljivo je što ljudi poneseni hajpom mogu, kad konačno počnu igrati igru, da je nasilno sami sebi ocjene kao bolju nego što i njima samima jeste, valjda da bi opravdali sebi sve ono ludiranje hajpom koje ih je drmalo mjesecima i godinama. Prave ocjene se daju tek kad prođe bar nekoliko mjeseci nakon što se igra odigra, jer se do tada koliko-toliko slegnu utisci i čovjek sebi dozvoli da bude objektiniji, tada se i mane (makar malobrojne) lakše vide i priznaju. Sa druge strane u žaru strasti nema pameti
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
Dovahkiin (26.6.2020), Koreli A. (26.6.2020), Vlajk@ (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 14:13   #1106
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ako će po nečemu ova igra biti prva (i po tome da se pamti), to je da ćeš pri pravljenju lika moći ženskom avataru da nakačiš kobaz. I to je nešto, i baš lep napredak na tom polju. Da neki ne kažu kako igra nije dovela ništa novo.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 14:50   #1107
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Vožnja u GTA IV je bila savršena, a u GTA V je kao u arkadnim igrama za decu starosti do 6 godina.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 14:54   #1108
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ako će po nečemu ova igra biti prva (i po tome da se pamti), to je da ćeš pri pravljenju lika moći ženskom avataru da nakačiš kobaz. I to je nešto, i baš lep napredak na tom polju. Da neki ne kažu kako igra nije dovela ništa novo.
Ako ne bude postojao Endowment slider ko u Conan Exiles bolje da igra ni ne izlazi i puste svabe i ruje da ih podele opet.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 16:05   #1109
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Mislim da je bezveze uporedjivati OW iz CP 2077 i RDR2 ili GTA V i ocekivati potpuno isti kvalitet.

Prvo, potpuno je drugi tip igre u pitanju. Drugo, RDR2 i GTA Vnemaju ni priblizan broj sistema, mehanika, dijaloga, NPC-jeva, izbora i ostalog u poredjenju sa CP....Pogledajte broj detalja i sitnica u onom klubu recimo i uporedite neku unutrasnjost GTA V. Nigde veze, jednostavno ne mozete ocekivati taj nivo kvaliteta ovde. Pogotovu sto je ovo samo FPS igra, broj detalja mora biti veci. Pricate of FPS modu u GTA V i RDR2 pridjite nekim likovima na ulici u tom modu i videcete koliko nije bas najsjajniji izgled. Mutne teksture, plastican izgled itd. Sto je i ocekivano.


Takodje, mislim da o samoj voznji ne moze bas da se sudi...Jedno je gledati a drugo je licno kontrolisati i videti kakav je osecaj. Niko od novinara se do sada nije zalio na voznju, cak naprotiv.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Dovahkiin (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 17:06   #1110
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ma onaj tip Nakey Jakey je perfektno objasnio šta je problem Rockstar igara. Ako CDPR nema taj problem, već to će biti dovoljno da ova igra bude nivo iznad po složenosti gejmpleja i priče i sve tehničke mane će joj biti oproštene.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 19:07   #1111
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

2018 vs 2020
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MitraljezaC na korisnoj poruci:
Dovahkiin (26.6.2020)
Stara 26.6.2020, 19:40   #1112
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Upgrade?! Nema pola self shadow-inga na karakterima, policajac koji stoji pored mesta zlocina nema senke, ovaj crnja u kolima nema bounce light nigde na sebi, nema ni AO izmedju ledja i naslona, nema ni SSR. Zakinuli su na sencenju karaktera najvise.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 20:53   #1113
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Upgrade?! Nema pola self shadow-inga na karakterima, policajac koji stoji pored mesta zlocina nema senke, ovaj crnja u kolima nema bounce light nigde na sebi, nema ni AO izmedju ledja i naslona, nema ni SSR. Zakinuli su na sencenju karaktera najvise.
Rekose da je u igri implementiran najnoviji sistem sencenja. Igra nije izasla, tako da svi jos uvek samo nagadjamo sta, gde, kako samo na osnovu ovih snimaka koji u ovoj fazi i dalje nisu relevantni. Mogu jos dosta stvari da promene do izlaska. Evo ga jedan screen i to je to. To je Cyberpunk, turoban, darky.

https://ibb.co/gPsgRTp
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 21:22   #1114
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Evo ga jedan screen i to je to. To je Cyberpunk, turoban, darky.

https://ibb.co/gPsgRTp
Yup, i ja više volim bladerunnerovski cyberpunk ali ni ovaj JudgeDredd-cyberpunk sa Staloneom koji dobijamo nije loš:
DUI Violation


Jel zna neko još neki film na ovu foru, Peti Element i Johnny Mnemonic mi padaju na pamet...
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 21:57   #1115
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Sto se cyberpunk igara tice, tu trenutno Shadowrun Returns (Dragonfall, Hong Kong) suvereno vlada.

Da li ce Cyberpunk 2077 da ih svrgne s trona, videcemo kad igra izadje (odnosno Enhanced verzija, jer CDPR).

Tek kad skucam 10h u igri, mozemo da pricamo.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 21:59   #1116
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Koliko vidim novinari koji su igrali prvih četri sata igre su oduševljeni koliko grad izgleda živo, a da pritom nisu ništa od priče načeli za to vreme, ovo što gledamo sada verovatno je konzolna grafika sa dosta postprocesinga, ovo kada se odvrne na PC max podešavanja plus dlss, rej trejsing ima da pokida. Više verujem ovakvim developerima koji nemaju uber marketing našmikane trejlere a finalni produkt ispadne grbav. Ako CDPR omane ne znam od koga da očekujemo nešto novo i drugačije
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Stara 26.6.2020, 22:22   #1117
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Sharowrun Returns suvereno vlada i neizvesno je da li će ga neko skinuti sa trona? Jbt šta sve ja neću ovih dana da pročitam na forumu To je ebena igrica za mobilne telefone u poređenju sa Deus Ex serijalom, a tek da ne pričam o ovoj igri.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bascelik (26.6.2020), pentraksil (27.6.2020), player1 (27.6.2020)
Stara 26.6.2020, 22:43   #1118
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Mene samo brine ta gustina saobracaja i NPCeva po ulicama. Dje da bude pust cyberpunk megalopolis...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 22:46   #1119
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

DF Direct: Cyberpunk 2077 - New Gameplay Reaction + Graphics Analysis - Is This Next-Gen?
DF Direct: Cyberpunk 2077
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 22:50   #1120
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sharowrun Returns suvereno vlada i neizvesno je da li će ga neko skinuti sa trona? Jbt šta sve ja neću ovih dana da pročitam na forumu To je ebena igrica za mobilne telefone u poređenju sa Deus Ex serijalom, a tek da ne pričam o ovoj igri.
Ma hajde, nije valjda?

Shadowrun ima cyberpunk sve elemente, Deus Ex ne.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com