Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2009, 3:03   #1
vojopd
Novi član
 
Član od: 1.7.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li valja ovaj monitor?

Mislio sam sebi kupiti monitor...jeste da imam vec Samsungov 19",ali sam taj htio dati bratu,a sebi da uzmem veci ))....
Da li valja ovaj ispod dole i nije narocito skup (marka je Acer,23")

http://www.eurosplet.ba/products_pic...acx233_big.jpg

a ovo su njegove specifikacije

http://www.eurosplet.ba/index.php?productID=1583

Hvala unaprijed !
vojopd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 4:12   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dali valja ovaj monitor?

Zavisi.

Acer x203w, x223w i x233w su pristupačni, lepo dizajnirani i odlično rade. Razlika je u suštini samo u veličini, paneli su im identični. Ovaj koji si odabrao pruža punu HD (1080p) rezoluciju, usled čega je bolji od prva dva. Kako imam prvi, model od 20", mogu ti reći da sam prvih godinu dana bio oduševljen (garancija je čini mi se 2 ili 3 godine, ni jedan mrtav ili uspavan pixel, niska cena... ma sjajno) jer je za rad i igre odličan.

Međutim...
Prilikom posete drugu koji ima Samsung od 19", primetio sam da njegov monitor (istina, opremljen nekom dobro reklamiranom tehnologijom koja služi baš za to) ima mnogo bolji vertikalni ugao vidljivosti kad se gleda iz daljine veće od 1.5m - nije strašno ako planiraš da sediš ispred njega za stolom, ali ako budeš hteo da gledaš film sa 2-5m, znaj da će slika da tamni što više spuštaš glavu u odnosu na njega. Drugo, polako je počelo da se probija pozadinsko svetlo (nakon godinu ipo dana svakodnevnog celodnevnog rada) - nedovoljno da smeta u radu, ali primetim na crnoj pozadini prilikom prikaza Ubuntu splash ekrana.

Pretpostavljam da je taj model od 23" opremljen malo bolje, ali i ako nije, te dve manice su podnošljive u odnosu na rizik da dobiješ do 3 mrtva pixela kod nekih drugih proizvođača koji svoje proizvode mnogo više cene.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li valja? Dragot Šta da kupim? 19 6.7.2008 18:03
Da li se grafička više greje ako spojim monitor preko DVI? - i još nekoliko pitanja... Mali Veseljak Grafika 6 24.4.2008 20:43
Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno .... ddak Grafika 23 6.10.2007 11:10
CRT monitor za rad sa grafikom Kevin Grafika 25 4.2.2007 17:16
trenutno najbolji monitor... sasha vukelic Grafika 14 30.1.2006 14:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com