Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2015, 14:31   #321
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.381
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ne znam da li su to ispravili u EE, ali baš tu negde između 5. i 10. nivoa igra i jeste najteža, posle postaje i premoćan. Meni je ponestalo mobova mog nivoa u početnoj zoni baš tu oko 5. nivoa, ostali samo oni u grupama, 2-3 nivoa viši od mene, pa me samelju očas posla. Ako si propustio neki sidequest u kome recimo ni nema borbe, potraži i reši ga, free XP
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 15:38   #322
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 389 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Skinucu mod ili trener, bes ovo random sa skilovima, i krenucu iz pocetka da lepo isplaniram likove u sitna crevca.

Mrzim radom sto se opreme tice u punokrvnom RPG naslovu, a ovo sa skilovima je stvarno previse. Upravo sam zavrsio Wasteland Directors Cut u kome su ukinuli restocking merchants iz nekog razloga pa sam pola igre proveo spamujuci load i lockpick ispred kovcega. Da to nisam radio zavrsavao bi igru sa Heklerom tj. ne bi ni mogao da je zavrsim na vecem nivou tezine. Wasteland 2 DC je bukvano nemoguce preci bez "varanja" sa save/load.

Poslednja ispravka: Apostrof (29.10.2015 u 15:52)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 17:17   #323
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Posle par sati tumaranja po Cyseal-u moram da iznesem par svojih utisaka. Prvo negativni:
- Zar je moguće da ne postoji niko ko bi Larianu ukazao na ovo - ANGAŽUJTE STAROG CRTAČA DA NACRTA PONOVO LIKOVE ZA BAIRDROTT i ONOG DRUGOG LIKA (zaboravio sam kako se zove, a mrzi me da jurim na netu), DELUJU KAO DEČJA SLIKOVNICA U ODNOSU NA OSTALO.
- Nemoguće je isključiti chat u desnom donjem uglu )ne smeta, ali mene lično nervira), kao i filterisanje završenih kvestova. Po ponovnom pokretanju obe stavke su i dalje uključene.

Pozitivno:
- Najzad ima glasova, ali posle 6 puta pređene igre, nemam želju da ih slušam, ma koliko su dobro odrađeni (a jesu).
- NAJZAD za popravku oprene ne moraš da istu skidaš, šalješ liku koji ima najveći BLACKSMIT, pa da ti on vraća, pa da opet to "oblačiš". Jedna od stavki koja me je užasno iritirala je logično rešena.
- Ne mora svaki lik da ima lopatu da bi kopao, niti Magnifying glass i ostalo da bi mogao da identifikuje stvari, kopa, rudari i druge stvari. Sjajno odrađeno. Mislim, koliko je glupo bilo u originalnoj igri da pronađeš neki "mound" ali ne možeš mišta da uradiš jer tvoj saigrač na par metara imja lopatu, ali moraš da promeniš na njega da bi kopao.
- Više se ne dešava da posle sat lutanja po Cyseal-u imam zlata da kupim isti momentalno. Trgovina, cene i sam bartering je mnogo utegnutiji i normalniji.
. Konačno mogu da koristim KRAFTING bez (nepotrebnog) čitanja milion stranica.
- Novi itemi, skilovi, animacije...ma, jednostavno, sve je puno bolje nego u originalnoj igri osim relativno dva beznačajna baga koja sam naveo.
I, što je najbolje, besplatno mi se uvuklo u Steam...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 19:28   #324
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Kako su promenuli crafting? Da li sada imate recepte u igri (da li se kupuju, nalaze ili nesto trece...)?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 22:47   #325
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Kako su promenuli crafting? Da li sada imate recepte u igri (da li se kupuju, nalaze ili nesto trece...)?
Pod inventar imas posebnu opciju onda otvori prozor i mozes da kombinujes po 2 stvari...bilo koje...ako "nabodes" neki combo koji moze da radi onda ti ga upise kao "recept", ali neke kombinacije imaju i predodredjen nivo skilla da moze da je odradi (tad ti kaze da je moguce ali ti je skill to low).
U okviru tog prozora imas opciju za listu recepata neki se cenim kupuju verovatno iz gomile knjiga....samo ni meni to nije jos najjasnije nisam daleko odmakao jer pre su se info iz knjiga ubacivali na drugom mestu....ja otvorio neku knjigu sto nasao fun with fluids V i dobio info da sam "otkljucao" recept ali ga nema na listi...

Seca li se neko dal je pre bilo opcija switch weapons? Ja se nesto mislim da jeste...tipa da imas 2 seta istovremeno od kojih 1 koristis.To meni posebno smeta jer sam krenuo ko neki assassin dual wield ali hocu da koristim i samostrel sto u borbi trosi AP
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Leonida (30.10.2015)
Stara 30.10.2015, 8:52   #326
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
U okviru tog prozora imas opciju za listu recepata neki se cenim kupuju verovatno iz gomile knjiga....samo ni meni to nije jos najjasnije nisam daleko odmakao jer pre su se info iz knjiga ubacivali na drugom mestu....ja otvorio neku knjigu sto nasao fun with fluids V i dobio info da sam "otkljucao" recept ali ga nema na listi...
Da, to sam zaboravio i meni se isto dešava. Sad, da li je bag ili će se pojaviti kada dostigneš određeni nivo kraftinga zaista ne znam.
I još da dodam krajnje iritantno pojavljivanje onih ključeva u inventaru, ne znam gde ih sve nisam pobacao. To je bilo mnogo bolje rešeno u prvoj verziji.

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Seca li se neko dal je pre bilo opcija switch weapons? Ja se nesto mislim da jeste...tipa da imas 2 seta istovremeno od kojih 1 koristis.To meni posebno smeta jer sam krenuo ko neki assassin dual wield ali hocu da koristim i samostrel sto u borbi trosi AP
Koliko se sećam jeste bilo da imaš dva seta naoružanja, ali čini mi se da nije moglo da se menja u toku borbe, nego samo da se ponovo opremiš, ali je to jelo AP.

Poslednja ispravka: NastyB (30.10.2015 u 18:57)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2015, 19:03   #327
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Pa ja mislim da ih sad vise nema...i pre ne secam se da li je promena u toku borbe jela bas AP mozda ali 2. To je malo bezveze posebno ako si neki dual class build.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 18:48   #328
Sokokonj
Član
 
Član od: 1.9.2011.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 42 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

E ljudi, prijala bi mi mala pomoc.
Kad upalim divinity enchanted edition kaze mi da nemam dx11 kompatabilnu graficku kartu.
Posto sam ne enchantedovan divinity igrao bez problema, zanima me da li je ova nemogucnost igranja bez dx11 kompatabilne kartice neki bag mog kompa (jer u zadnje vreme manje vise sve baguje) ili je oficijalno.
Fala
Sokokonj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 19:28   #329
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.381
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Jok, digli su sysreq, sad igra zahteva dx11 karticu kao minimum.

Citat:

Minimum:
OS: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit
Processor: Intel Core2 Duo E6600 or equivalent
Memory: 2048 MB RAM
Graphics: DirectX 11 Compatible GPU
DirectX: Version 11
Hard Drive: 10000 MB available space
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2015, 21:32   #330
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

I posle dva patcha igra ima jedan zanimljiv bag:
Spoiler za Ko je još u Cysealu neka ne čita ovo...:
Prvi put kada sam došao do makljaže sa Braccus Rex-om desilo mi se da je onaj "čuvar lighthouse-a" što sipa otrove zabagovao i nestao van "ekrana igre". Ali mi je i B.R. šibnuo neku vatrenu mađiju i usmrtio mi dvoje, a preostalo dvoje svukao na mimimum health-a, te sam krenuo ispočetka. Mislio sam da ionako neću završiti, pa sam počeo ponovo.Opet mi je "Braća" šibnuo vatrenu mađiju i utamanio troje odjednom,a da mrdnuo nisam, dok se onaj njegov "dvoglavi popaljenko" išetao van ekrana. Treći put troje likova sakrijem kod vrata i krenem samo jednim unutra kod Reksa. Naravno, vatrenim meteorima mi utepao tog jadnika u sekundi, ali sam uspeo da ga oživim i vratim van prostorije u kojoj je B.R.Ali ovaj put je onaj kostur sa mačem "van ekrana". Očigledna bag, ali rekoh ajde da vidim šta će se desiti. Onog dvoglavog vatrenog i onog skočka sa otrovima sam lagano utamanio, krenuo sa sva četiri lika full healthom na Brakusa i bez mnogo muke ga utepao. Onaj kostur van ekrana je, jednostavno, ispario kao da ga nije bilo. I to je jedini veliki bag koji sam primetio do sad.

Ali mi se poprilično svidelo kako su izmenili jedan deo BLACK COVE-a i ono što se dešava sa HEADLESS NICK-om. Mnogo zanimljivije nego u prvobitnoj igri.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 19:47   #331
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Otkad je izasla, ova igra me mami da je uzmem, medjutim nisam siguran da li sam dovoljno "dobar" i imam vremena za ovako nesto.

Da li je potrebno puno pracenja detalja, citanja svega i svacega , i pazljivo pravljenje/levelovanje karaktera da bi se igra presla?

Da li cu ako zeznem sa upgradeom karaktera (strenght, vitality, perception ...) na kasnijim nivoima imati problem i morati sve ispocetka? Ili ima opcija za reset istih?

Davno sam probao Baldurs gate, ali mi nije isla - meni je bila prekomplikovana. Igrao sam SW: Kotor, Deus Ex, Witcher , Fallout i sl, i sve te igre bez obzira na kompleksnost su mi bile ok/lagane za uskociti u gameplay i proci do kraja sve.

Da li je ova igra laka za shvatiti, i preci (na normal nivou tezine) ili da je se kanem? Pored posla, privatnih obaveza i drugih igara, zelim da znam sta me ceka, a djeluje uzasno zanimljivo
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2015, 20:07   #332
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.381
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ono, ne znam da li uradili neki rebalans sa EE, ali u originalu igra je na normalu bila malo teža do nekog desetog levela, posle postaje dosta lakša. Kod ozbiljnijih fajtova samo treba obratiti pažnju kako što bolje iskoristiti elemental damage i okolinu u svoju korist.

Možeš da respecuješ dva glavna lika kad god poželiš, mada nije ni potrebna neka posebna nauka pri pravljenju builda. teško da ćeš da uspeš da napraviš chara koji je neupotrebljiv
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
ddak (15.11.2015)
Stara 16.11.2015, 23:09   #333
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Glupost je u EE sto su izbacili da mozes da imas max broj magija kada dostignes skill level 5. Sad mogu da imam max 2 Master magije, koja god skola u pitanju. I, naravno, ne mozes da ih menjas jer kad jednom obrises magiju iz memorije, brise se knjiga i to je to. Neverovatna glupost.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2015, 18:13   #334
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ne znam da li ko igra ovaj Extended Edition, ali da nije besplatan i da sam dao pare za ovo, sad bih samog sebe išamarao.
Dakle, sve je super ali onda pred kraj...
Spoiler za Ko nije prešao da ne čita:
...porazio sam Leandru, što nije bilo teško koliko sam očekivao, ušao u "Garden of Eden" i prva prepreka su mi šest DEATH KNIGHT-ova, koji, za razliku od onih "običnih" koji su satirali mačevima, sada imaju jednako jake mađije i napade iz daljine. Što i ne bi bio toliki problem da se svaki drugi krug ne spawn-uju po četiri nova. A kad iskoristiš onu mađiju da ih učiniš ne-besmrtnim, treba tri kruga da se oporavi. Danas sam se teško makljao dva puta po skoro sat vremena, ali, jednostavno, nema šanse da se pređu. Odustajao sam kad ih bude preko petnaest, a od toga tek jedan ili dva nisu "invulnerable", a već stoje "svetlosni efekti" u kojima će se spawn-ovati četiri nova, a mojim likovima još dva kruga da bi mogli da učine četvoricu ne-besmrtnim. Jednostavno, preterano, to jest nemoguće teško da se pređe. A, koliko vidim, niko na internetu nije uspeo da završi ovu EE igru. Neverovatan bag.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2015, 19:54   #335
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ne znam kakv ti je to bag, nisam imao. Ni reci o spawnovanju novih. Imao sam ih mozda 6, 7 ukupno i niko se novi nije spawnovao. Ne znam stvarno, prvi put cujem za taj problem. Inace, fajt za zmajem mi je na kraju trajao 15min umesto 55min, koliko mi je trebalo da ga pobedim u non EE verziji.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 0:07   #336
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Pa dobro bre čemu služe spoileri? Ima nas koji još nismo završili igru.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 0:11   #337
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Inace, ta cela sekcija moze da bude laksa, u zavisnosti od donetih odluka.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 9:06   #338
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Kako to misliš?
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 9:12   #339
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.419
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ima jedna odluka kad se udje "u bastu".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2015, 11:01   #340
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Možeš li da me odsetiš u spoileru. Nešto se ne sećam da sam imao bilo šta da biram...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Original igre mi ne rade na Windowsu 7 brancko O igrama uopšte 10 23.9.2010 14:18
Besplatni original AVG 9 na godinu dana, još 6 sati! Parkman Zaštita 20 3.9.2010 13:46
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30
Kako utvrditi da li je original...??? djyova Nosači podataka 2 6.2.2006 4:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com