Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2013, 22:01   #1901
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Epizodni SP DLC stize 29.januara, 26. februara i 26. marta.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 22:06   #1902
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Je l' to onaj Kralj Vasington dlc?
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 22:16   #1903
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Yeap to je taj.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (21.1.2013)
Stara 21.1.2013, 22:54   #1904
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Kao i uvek vidim da se ova igra baš puno upražnjava, pa mi po neki put zagolica maštu da je posedujem, pa me čisto interesuje da li je u igri još uvek ono putovanje kroz vreme, tj mešanje sadašnjosti i prošlosti gde ne možeš da se usresrediš na gejmplej?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 23:01   #1905
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Kao i uvek vidim da se ova igra baš puno upražnjava, pa mi po neki put zagolica maštu da je posedujem, pa me čisto interesuje da li je u igri još uvek ono putovanje kroz vreme, tj mešanje sadašnjosti i prošlosti gde ne možeš da se usresrediš na gejmplej?

Naravno da ima i uopste ne smeta gameplay-u
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 23:38   #1906
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Kao i uvek vidim da se ova igra baš puno upražnjava, pa mi po neki put zagolica maštu da je posedujem, pa me čisto interesuje da li je u igri još uvek ono putovanje kroz vreme, tj mešanje sadašnjosti i prošlosti gde ne možeš da se usresrediš na gejmplej?
???

Ovako:

Triput sam procitao tvoj post da bih ga nekako svario.
Nadam se da neces da mi zameris, ovo sto cu ti napisati, ok?

Ako tebi kompleksnost ACa, smeta da bi uzivao u recimo borbi sa strazarima ili nekom drugom elementu gp-a, onda ovo stvarno nije igra za tebe.Imas Call of Duty, i tako te brainless igre.

AC je prica, lepota, razmisljanje, AC su kostimi, likovi, istorija, AC je imaginacija, kompleksnost i zabava, AC je uzivancija u svemu tome.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 0:27   #1907
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

^ AC je skakanje po krovovima i poseta predivnih lokacija iz istorije, to si zaboravio da dodas!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 2:42   #1908
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke

Naravno da ima i uopste ne smeta gameplay-u
Nema potrebe za fejspalmom, veruj mi...

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
???

Ovako:

Triput sam procitao tvoj post da bih ga nekako svario.
Nadam se da neces da mi zameris, ovo sto cu ti napisati, ok?

Ako tebi kompleksnost ACa, smeta da bi uzivao u recimo borbi sa strazarima ili nekom drugom elementu gp-a, onda ovo stvarno nije igra za tebe.Imas Call of Duty, i tako te brainless igre.

AC je prica, lepota, razmisljanje, AC su kostimi, likovi, istorija, AC je imaginacija, kompleksnost i zabava, AC je uzivancija u svemu tome.
Kompleksnost je jako opširan pojam, ali to svakako AC nije, na žalost. Vršenje operacija penjaja, skakanja i trčanja držanjem jednog dugmeta - kompleksno u PM , ali nema veze. Kompleksniji je jedan Super Meat Boy, ali da ne ulazim u dalje rasprave, previše sam mator za to na žalost... Odigraj jedan XCOM-EU (makar), da uđeš u svet nečega što može biti kompleksno, i razmisli šta je brejnles ili ne, pre nego što izneseš predpostavke po sistemu "što na (ne)um to na drum".

Hvala svima na informacijama, suviše sam dugo ovde na forumu da bih pravio gluposti

Poslednja ispravka: muki85 (22.1.2013 u 2:55)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 5:46   #1909
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

^^
Ako ne gresim ti si sam rekao da ti smeta sto ne mozes da se fokusiras na gameplay kada igra skace iz sadasnjosti u proslost, a ovamo pominjes Super Maria i ostale kao kompleksnije igre....Ne kapiram bas sta hoces da kazes
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 9:49   #1910
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Mislim da je muki85 u pravu. AC3 nije kompleksna igra ni po jednom osnovu, zadaci su obicno dosta laki, a gameplay prakticno ne postojeci. Vise vremena igrac provede pricajuci sa drugim likovima, ali ono sto je lose je to sto gledamo film, nema nikakve interakcije. AC i AC2 (sa svim dodacima) su imali neke elemente koji bi igru u gameplay smislu nacinili kompleksnom, pogotovu prva igra kad si morao bukvalno non stop da se sunjas, prolazis kroz grad i izigravas monaha, ali je kasnije (da bi se prosirila publika) igra postajala sve laksa i laksa, a sam gamplay se sveo na koriscenje 2 dugmeta. Nema ni tamnica koje mozemo da istrazujemo, vise nacina na resavanje misija (iako neke imaju tu mogucnost), niti su misije kompleksne kao kad smo morali da se infiltriramo na zabave u veneciji ili paganske orgije u Rimu. Stvarno je AC3 na neku ruku razocarenje, ja sam licno ocekivao vise.

Super Mario ima daleko kompleksnije zadatke, iako neko ovde misli suprotno, grdno se vara. Sam gameplay je dosta dublji i zahtevniji.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
muki85 (22.1.2013), uros@3D (22.1.2013)
Stara 22.1.2013, 10:40   #1911
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.339
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 283 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 10:45   #1912
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Upravo i ja htedoh to da pitam.

A sto se tice tebe @muki85, pa ocigledno ti je AC dovoljno kompleksan, kad ne mozes da se usresredis, po sopstvenom priznanju, na gameplay.

U pravu ste svi, Super Mario je nekima izgleda jedino resenje. No hard feelings
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 10:57   #1913
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Upravo i ja htedoh to da pitam.

A sto se tice tebe @muki85, pa ocigledno ti je AC dovoljno kompleksan, kad ne mozes da se usresredis, po sopstvenom priznanju, na gameplay.

U pravu ste svi, Nintendo igre su nekima izgleda jedino resenje. No hard feelings
There Fixed
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 11:29   #1914
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Ne želim da budem trol, ili nešto tome slično, samo kao i većina nas dajem svoje mišljenje o nečemu, a pogotovu ne želim da se raspravljam i da ovo preraste u nešto drugo. Samo pričam o današnjoj zabludi da su igre kompleksne samo na osnovu toga što imaju 82 vrste oružja, 52 vrste da se ubije jedan protivnik, 43 načina da se sakriješ i kamufliraš, a gejmplej je toliko plitak da na kraju provališ da tumaraš jednim hodnikom i linearnom putanjom jako dugo radeći iste stvari again and again dok vam strelica pokazuje u kom smeru da se krećete. Da ne pričam o tome da u retko kojoj igri možeš da pogineš, sa čekpointom na svakih 30 sekundi (čemu su uglavnom zaslužne konzole - protiv kojih nemam ništa naravno, jer da ih nema nikada ne bih odigrao genijalnost kao npr. Final Fantasy serijal). Da samo vidim današnje GTA generacije klinaca da pređu npr Breath of Fire II sa SNES sistema, ili ne daj bože Ghost N Goblins, ili možda Commandos BEL. Danas je dovoljno da je glavni lik dovoljno cool, još ako nosi iPhone i Beats by Dre slušalice - nema omaške.

Ko razume - shvatiće...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
dragomix (22.1.2013), herrnikolic (22.1.2013)
Stara 22.1.2013, 11:38   #1915
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

pa ne možeš ti da očekuješ od klinca sa od 14 do 17 da igra igre koje su nastale pre njegovog rođenja

igra ko igra je ok, čak šta više dobra, lai optimizacija je đubre, pa čak i GTA4 je bolje optimizovan i R* se trudi da ispravi, a ove baš briga
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 11:38   #1916
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Covek apsolutno ima poentu.

AC3 main-story je zanimljiv interaktivni film, gde vise vremena provedes gledajuci cut-scenes i pricajuci sa nekim/prateci nekog nego sto zapravo nesto radis (Assassin-ujes nekog napr? ) Doduse manje-vise je vecina AAA kampanja danas ovakva... da ne gresim dusu.

Jeste da ima pricu, lokacije, atmosferu itd. ali generalno kao igra je daleko od kompleksnog.

Neki izazov moze pruziti ako zacrtas sebi da predjes igru na 100% sync.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
herrnikolic (22.1.2013)
Stara 22.1.2013, 11:52   #1917
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Super, voleo bih da cujem da neko od vas uspe da objasni i preprica odjednom pricu ACa nekom ko nema pojma nista o tome i koji se sa njim prvi put susrece.Kao sto sam ja morao.E to je bilo pravo mucenje.

Dok je taj lik pohvatao sve konce, proslo je podosta vremena.Probajte to da uradite i vi, pa onda pricajte o Super Mariju i Pakmanu...

Na tu kompleksnost price sam mislio, a ne na kompleksnost gameplaya, koji kao i kod svih A naslova, sadrzi tu neku dozu maksimalne pojednostavljenosti.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 12:04   #1918
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Niko nije ovde rekao da AC igre nisu pojednostavljene i da su komplikovane. Ali treba razumjeti da Ubisoft-a ne zanimaju Pera, Jova i Marko koji su navikli na teze i komplikovane igre jer je takvih ljudi malo danas i tu nema profita. Svaki izdavac se danas okrece siroj publici dok Indie developeri ostaju da se bore sa zahtjevnijim igracima. Eventualno se tu i tamo pojavi neki RPG koji zahtjeva vise od igraca. AC3 i sve ostale AC igre mozda nisu vrh gameplay-a i price ali svakako su igre koje nas vode na razne lokacije i traju dovoljno dugo da se uzivimo u likove i lokacije koje posjecujemo.

Vjerujte AC serijal je zamisljen kao jako tezak i tokom godina je prosao kroz jako velike promjene upravo zbog ciljne grupe igraca i testova koji su pokazali da je igra preteska. Po orginalnom planu u AC-u lik je trebao da umire od jednog udarca macem, da bira stealth ili akcioni nacin eliminisanja mete itd. ali sve te nazovimo ih HC stvari nisu odgovarale testerima i ciljnoj grupi igraca te su morale biti odbacene jer se danas igre prave zbog zarade i novca, a ne zbog ljubavi prema igrama.

muki je napisao da zbog saltanja proslost-sadasnjost (koje je svedeno na minimum minimuma u svakoj od igara) ne moze da se skoncentrise na gameplay sto je smjesno. Moja preporuka ti je slobodno odigraj igru jer ces u sadasnjosti dobiti potpuno isti gameplay kao i u proslosti samo sa modernim lokacijama. Animacije su potpuno iste i komande su potpuno iste.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2013, 12:19   #1919
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Moja preporuka ti je slobodno odigraj igru jer ces u sadasnjosti dobiti potpuno isti gameplay kao i u proslosti samo sa modernim lokacijama. Animacije su potpuno iste i komande su potpuno iste.
Pa to je upravo ono sto mu je i smetalo i sto ga je, kako kaze i "dekoncentrisalo" ranije, pa ne vidim zasto bi sada bilo drugacije.

AC ili zavolis na prvu ili ti nikad ne "sedne".

Moj slucaj je bio takav da sam slucajno na youtubeu naleteo na snimak demoa AC II u Veneciji, valjda sa gamescoma, koji me je kupio za sva vremena i uveo u igru.Posle me je sama igra napravila i latinofilom i romanofilom i ne mogu da predjem olako preko tvrdnje da je nekakav Mario, samo zato sto u njemu provedes "teske" sate da bi kompletirao banalne nivoe, bolji i kompleksniji od jednog ACa.Nije nego.


PS Voleo bih da znam koliko igara ima danas, koje te uce recima jednog stranog jezika koji nije engleski (italijanski, turski), koje te podsecaju na lekcije iz istorije( Bordzije, renesansa, Makijaveli, krstaski ratovi, americka revolucija, Bunker hil...) koje ti pokazuju i uce etnografiji odredjenog vremenskog perioda,( kostimi, oruzja, nosnja, obicaji), koje predstavljaju bogate turisticke razglednice gradova i drzava( Rim, Firenca, Venecija, Boston, Jerusalim, Konstantinopolj, Damask), iz kojih se informises o istoriji umetnosti (slikarstvo renesanse) ect i to sve zapakovano u jedan zanimljiv, interaktivni proizvod.

Poslednja ispravka: Fabriek (22.1.2013 u 12:39)
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
Dr.TomFa (3.2.2013), Skenderevo (22.1.2013)
Stara 22.1.2013, 13:34   #1920
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Assassin's Creed III

Ok nisam znao da AC spada u grupu edukativnih igara, molim da moderatori premeste temu!

Otišao sam, neću više da gušim temu gde mi nije mesto, odoh da igram Super Mario
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed Ocelot Akcione igre 1190 13.11.2017 20:42
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com