Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2008, 13:33   #1
veggen
Novi član
 
Član od: 14.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pen Tablet - bilo kakav savet

Pokusavam da kupim neki jeftiniji tablet ali ne ide mi u glavu ono sto vidim. Wacom Bamboo s aktivnom povrsinom od 147x97mm, 512 nivoa pritiska i 2048 dpi kosta 100e, a Genius 200x150, 1024, 4000+ kosta 44e??!!!
Sta ja to ne znam a trebalo bi da znam pre nego sto se odlucim?
Imate li bilo kakav savet? cak i rasisticki saveti (tipa: samo Wacom i nista drugo) su dobrodosli...
veggen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 21:30   #2
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Pen Tablet - bilo kakav savet

Jeftini tableti prepoznaju uglavnom samo pokret i jačinu pritiska, skupi prepoznaju mnogo više nijansi pritiska i ugao, brzinu i još parametara koje ja i ne znam (na Netu sam našao da se spominje 6-7 parametara, ne znam ni kako bi ih opisao).

Ja sam kupio neki mali Genius WizardPen 4x3 (više ga ne proizvode). Naravno, prepoznaje samo elementarne stvari (pokret i pritisak).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 21:46   #3
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Pen Tablet - bilo kakav savet

Pa pazi, po meni je genius firma koja se trudi da bude vrhunska, ali joj to generalno ne polazi za rukom, tacnije uvek su tu negde blizu vrha ali nikako da predju granicu... Imaju dobre zvucnike ali altec lansing ima bolje, imaju dobre miseve ali logitech i razer imaju bolje, imaju dobre headsetove, ali sennheiser ima bolje itd, tako da i imaju dobre tablete, ali wacom ima izvanredne [citaj kvalitetnije, pouzdanije, sa vecom garancijom, itd...] Dakle, cist dokaz da ne moze svastara da dosegne nivo kvaliteta za ono sto se jedna firma specijalizirala... Ako hoces da ulozis pare u kvalitetan proizvod i uzivas u njemu, moras da platis, a ako je zafrkancije radi, bolje uzmi genius i crtaj cica-glishe

nadam se da sam bio jasan
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 21:55   #4
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Pen Tablet - bilo kakav savet

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
tako da i imaju dobre tablete, ali wacom ima izvanredne [citaj kvalitetnije, pouzdanije, sa vecom garancijom, itd...]
Ma tableti su i inače široka tema... Moj Genius je bezmalo džepni, postoje i oni koji su veličine ovećeg crtaćeg stola i koštaju desetine hiljada evra. Vrlo je bitno za šta je nekome potreban tablet.

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Pa pazi, po meni je genius firma koja se trudi da bude vrhunska, ali joj to generalno ne polazi za rukom
Ne bih ja rekao da se trude da budu vrhunski... Genius je firma koja ima veoma dobar odnos kvalitet/cena, jedan od najboljih.

Neke stvari ja jednostavno ne bih kupio da nije Geniusa. Eto, taj tablet. Meni to treba ponekad, ali ja nisam ni slikar ni bilo šta slično, ni u ludilu ne bih dao 100-200 evra za to.

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
imaju dobre headsetove, ali sennheiser ima bolje
Porediti Genius i Sennheiser, to je kao poređenje fiće i poršea. Ja imam Genius HS-04A, to su fenomenalne slušalice za Internet chat, dobro izgledaju, udobne su... Ali to za muziku jednostavno nije (na Genius sajtu kažu da je super i za muziku, na kutiji su bili pošteniji pa je muzika izostavljena).

Poslednja ispravka: Wizard (23.3.2008 u 22:03)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 0:59   #5
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Pen Tablet - bilo kakav savet

Sve ovo sto sam napisao, ne znaci da ja mrzim genius ili nesto slicno, vec samo da decku objasnim zbog cega se javlja razlika u ceni...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Sta li mu je bilo??? PeTkO Kvarovi 12 6.7.2007 18:12
Savet oko Windows Server-a 2003 djchehcen Operativni sistemi 2 24.1.2007 0:16
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31
mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...) xw0lf ŠDK - Foto i audio/video 27 12.2.2006 22:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com