Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2016, 18:40   #61
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Snimci sa Alpha verzije nisu dozvoljeni, barem bi tako trebalo.

U svakom slucaju, slusao sam utiske jednog lika koji je igrao alpha, i po njemu je igra vrlo dobra. Kaze da ima bagova (sto je ocekivano za alpha), kaze da botovi iako baguju pokazuju nadprosecnu iinteligenciju... dok te drugi put pogode kroz 10 zbunova, sto bi trebalo da ispeglaju. Pricao je nesto o tome kako igra tacno radi i koja je poenta, i svidelo mi se.

Iskreno, deluje mi da rade natenane i da se stvarno trude da igra bude dobra. Ipak, ja ne bih uzimao preorder, igra ce svakako biti dostupna, prvo da se vidi kakva je... licno mislim da ima potencijala da bude ozbiljan hit.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2016, 22:00   #62
Flamel
Veteran
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 677
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 310 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Evo igra LIRIK https://www.twitch.tv/lirik . Nije lose ali ne vidim nista revolucionarno.
Flamel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2016, 22:55   #63
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Nije ni cilj da bude revolucionarno,samo HC FPS.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2017, 15:46   #64
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2017, 13:47   #65
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Escape from Tarkov

Garantuje li preorder access alphi
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2017, 13:56   #66
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Garantuje li preorder access alphi
To ti garantuje samo kupovina Edge of Darkness verzije igre, koja je "malcice" skupa.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2017, 2:37   #67
powSbr
Član
 
Član od: 7.4.2015.
Poruke: 163
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

powSbr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 3:03   #68
powSbr
Član
 
Član od: 7.4.2015.
Poruke: 163
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

У неким деловима баш напето. Биће ту доста шуњања. Али обрачуни ће због тога само бити још напетији, када искочи човек после 10 минута пузања кроз жбуње, или провлачења кроз ходнике, овако "одједном".


Poslednja ispravka: powSbr (8.1.2017 u 3:15)
powSbr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 3:21   #69
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Mislim da uspevaju koliko toliko da unesu onaj realni momenat - ono kad se plasis borbe, kad imas sta da izgubis. S druge strane, mozda si i ti pomenuo da neki lik streamuje, gledao sam malo, i neko ga je ubio nozem, utrcao covek u njega, pritom popio dva metka iz snajpera, i ubio ga. Ako ti momenti ne budu kaznjavani u finalnoj verziji, vec svi krenu da skacu okolo s nozevima posto im je jasno da je izvodljivo i profitabilno, onda ova igra nece biti za mene, niti ce biti HC shooter kakav obecava da bude.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 10:55   #70
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

^Nadam se da nece biti upropasceno kao survarium..
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 18:29   #71
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Mislim da uspevaju koliko toliko da unesu onaj realni momenat - ono kad se plasis borbe, kad imas sta da izgubis. S druge strane, mozda si i ti pomenuo da neki lik streamuje, gledao sam malo, i neko ga je ubio nozem, utrcao covek u njega, pritom popio dva metka iz snajpera, i ubio ga. Ako ti momenti ne budu kaznjavani u finalnoj verziji, vec svi krenu da skacu okolo s nozevima posto im je jasno da je izvodljivo i profitabilno, onda ova igra nece biti za mene, niti ce biti HC shooter kakav obecava da bude.
Na tvoju žalost to će upravo da se desi. Ovo je igra koja ima odličnu ideju za FTP igru međutim oni su se odlučili da ovo bude igra koju kupujemo i onda moramo po ceo dan da grindujemo da bismo skupili neki polovičan gear za jednu ozbiljnu partiju.

Naime u igri postoji single player opcija koja je u stvari heavy grinding mode gde se borite sa AI i kupite loot koji je sirotinjski u tom modu. Takav sirotinjski loot vam donese par hiljada po partiji ako ga prodate a za neku bolju pušku treba par desetina hiljada novca pa to još pomnožite sa dva ako hoćete oklop. Ako hoćete noćne naočare onda puta 3 i tako za svaki drugi deo gear-a dodate +1 na množilac. Jasno je da sa sadašnjim cenama ova igra umire dok se rekao keks. Retki su koji će uživati u grindovanju od nedelju dana i onda jedan nesrećan metak i sve to izgubite u prvoj PVP partiji.

Šta će se desiti. Posle par nedelja kada ljudima dosadi grindovanje na svim mapama će biti ljudi sa noževima i pištoljima koji se nadaju da će ubiti nekog sa brdom opreme i tako doći do nje. Međutim ti sa opermom neće više igrati ili će igrati customs mapu koja je otvoreno i teško da možete nekog opreznog da iznenadite pogotovo što kad trčite to se čuje "kilometar" u krug. Na kraju će da uvedu mikrotranskacije i da nam dodatno naplaćuju ovu igru.

Praktično ovi ljudi su izmilili novu vrstu igre koja će u sebi imati i FTP sistem ali ćemo morati da platimo u startu da bi je uopšte instalirali.

Sama igra, FPS deo, je skroz ok, tu je i atmosfera i izvođenje ali ovo oko ekonomije mi se uopšte ne sviđa.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 19:23   #72
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

FTP ? First Third Person ? Posto Free-to-Play nije, definitivno. Ako moras da das 50 eura da bi kupio igru, to nije free Ili ja nisam pogodio skracenicu ?

Meni ekonomija deluje cudno, ali verujem da ce se to nastelovati, zato i postoji alpha i beta faza. Mislim da bi malo morali da dorade neke stvari, kao sto sam rekao, covek je charge sa nozem, pritom popio 2 (i slovima, DVA) metka iz snajpera sa 5 metara, i uspeo da ubije ovog. Mislim, moze da se pripise i sreci, ali ako ovo bude pravilo, batali.

Sama igra mi deluje kao nesto prilicno obecavajuce i dalje. Koraci i interakcije se cuju, i osim u tesnim prostorima, stvarno nema mnogo prostora za zatrcavanje na nekog s nozem.

Cinjenica je da ova igra daleko vise kaznjava reckless ponasanje nego druge do sad, i isto tako je cinjenica da je najbolji nacin za uspeh opreznost i strpljenje, samo sto moze bolje. Kad se zatrcis s nozem, i razvuku te po 23-ci put pre nego sto si ista uspeo da uradis, verovatno ces da se vratis na grind i poceti igru kao normalan covek.

Jos jedna stvar, ovaj problem moze da se eliminise "matchmakingom", sto verujem i da hoce. Ne bi bilo fer da neko sa gatling gunom bude protiv scrubova sa pistoljem, isto kao sto i ne bi bilo fer da ljudi koji igru startuju sa nozem imaju mogucnost da uzmu full odradjenu opremu na puku srecu utrcavanjem u facu. Nesto poput average item level igracevog outfita, i tako uparis ljude koji imaju slicnu opremu, recimo assault rifle na snajper, ili shotgun, a ne pistolj na M4 sa svim modovima, ili dalje ga bilo, noz na ranije pomenutu. Ovo zahteva mnogo balansiranja, ali je sasvim izvodljivo.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 19:30   #73
powSbr
Član
 
Član od: 7.4.2015.
Poruke: 163
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

^

Ја сам једно време играо Contract Wars, то су ваљда направили исти људи као и таркова. Исто је посвећена пажња модификацијама, али све то треба да се плати јер овако тешко да може нешто да се скрпи за кратко време, нисам им дао ни новчић. Врло могуће да ће и тарков бити иста ствар, да "измузу" што виће пара.


Баш личе. Може и даље да се игра, browser је игра.


Citat:
Summed up:

Some guys made Contract Wars (browser-based FPS)
Started a new project, Russia 2028
Scrapped/halted the project
Decided to make something better, formed Battlestate Games
Escape From Tarkov is born from Contract Wars + Russia 2028 and it's made by Battlestate Games, which has someone from the original S.T.A.L.K.E.R team, which is fucken awesome.
powSbr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 20:01   #74
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Postoji i igra Hired Ops, koja najvise nalici na Contract wars, i pravi se u istom engineu sa istom mehanikom i istim svetom kao i EFT i CW.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2017, 1:08   #75
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
FTP ? First Third Person ? Posto Free-to-Play nije, definitivno. Ako moras da das 50 eura da bi kupio igru, to nije free Ili ja nisam pogodio skracenicu ?

Meni ekonomija deluje cudno, ali verujem da ce se to nastelovati, zato i postoji alpha i beta faza. Mislim da bi malo morali da dorade neke stvari, kao sto sam rekao, covek je charge sa nozem, pritom popio 2 (i slovima, DVA) metka iz snajpera sa 5 metara, i uspeo da ubije ovog. Mislim, moze da se pripise i sreci, ali ako ovo bude pravilo, batali.

Sama igra mi deluje kao nesto prilicno obecavajuce i dalje. Koraci i interakcije se cuju, i osim u tesnim prostorima, stvarno nema mnogo prostora za zatrcavanje na nekog s nozem.

Cinjenica je da ova igra daleko vise kaznjava reckless ponasanje nego druge do sad, i isto tako je cinjenica da je najbolji nacin za uspeh opreznost i strpljenje, samo sto moze bolje. Kad se zatrcis s nozem, i razvuku te po 23-ci put pre nego sto si ista uspeo da uradis, verovatno ces da se vratis na grind i poceti igru kao normalan covek.

Jos jedna stvar, ovaj problem moze da se eliminise "matchmakingom", sto verujem i da hoce. Ne bi bilo fer da neko sa gatling gunom bude protiv scrubova sa pistoljem, isto kao sto i ne bi bilo fer da ljudi koji igru startuju sa nozem imaju mogucnost da uzmu full odradjenu opremu na puku srecu utrcavanjem u facu. Nesto poput average item level igracevog outfita, i tako uparis ljude koji imaju slicnu opremu, recimo assault rifle na snajper, ili shotgun, a ne pistolj na M4 sa svim modovima, ili dalje ga bilo, noz na ranije pomenutu. Ovo zahteva mnogo balansiranja, ali je sasvim izvodljivo.
FTP - free to play.

ne kažem da je igra FTP nego je preuzela koncept FTP igara gde oni što igraju za džabe grindaju ko budale. E ovi očekuju od nas da platimo igru i onda da grindamo po ceo dan da bismo odigrali jednu partiju sa malo boljom opremom.

Inače pištolj i sačmarica mogu vrlo lako da se nađu protiv AI u single player tako da neće baš sa nožem da se zaleću na vas ali sa pištoljem a pogotovo sa sačmarom definitivno hoće. Na mapi "customs" će biti vrlo teško iznenaditi nekog jer je mapa 90% open teren. s druge strane postoji jedna mapa koja je u skladištu i tu je moguće praviti sačekuše samo ja ne vidim ko normalan će sa full gear da ide na tu mapu
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2017, 1:25   #76
powSbr
Član
 
Član od: 7.4.2015.
Poruke: 163
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

powSbr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 20:30   #77
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Igram alfu vec 10tak dana pa ako neko ima neko konkretno pitanje, pitajte.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 21:56   #78
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Igram alfu vec 10tak dana pa ako neko ima neko konkretno pitanje, pitajte.
Daj u generalnim crtama (ako je i dalje zabranjeno da se iznose detalji) sta valja, a sta ne valja.

Konkretno za mene kakva je hardverska zahtevnost?
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2017, 22:09   #79
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

NDA za alphu je prestao da vazi 24.3. tako da bi trebalo da ima dosta klipova i review-a na netu, a iskreno i ova igra je krenula putem star citizena. Betu odlazu vec par puta, a alpha je trebalo da bude out avgusta 2015.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2017, 1:21   #80
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Escape from Tarkov

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Daj u generalnim crtama (ako je i dalje zabranjeno da se iznose detalji) sta valja, a sta ne valja.

Konkretno za mene kakva je hardverska zahtevnost?
Posto je ovo alfa verzija, jos se radi na optimizaciji. Kod mene ide na max podesavanjima oko 60fps, problem je sto se desava da u pojedinim momentima igra opasno laguje. Ide glatko 10 minuta u 60fps a onda minut gledam slideshow i sve tako. Kazu da je problem u ram memoriji i da treba najmanje 16gb da bi se to izbeglo. Ako je verovati im, to ce se srediti i igra ce imati pristojnu zahtevnost.

Sto se tice grafike i gameplaya, nemam ni jednu zamerku. Igra dosta lici na stalker i ima tu atmosferu. Problem je u ekonomiji, ovakav sistem je iz dosadasnjeg iskustva los i vodi ka toma za posle nekog vremena imate goloruke igrace koji jure kroz mapu u nadi da ce lootovati dovoljno djubreta za jednu pusku... Ovo mi mirise na mikro transakcije (iako se kunu da ih nece biti), sistem je ko stvoren za to. Igra je brutalno realisticna i koliko je to zanimljivo, toliko je i lose, narocito sa ovakvim sistemom. Ja sam npr izgubio svu opremu i sada imam noz kojim mogu da idem u raid i nadam se da me niko nece videti. Na taj nacin cu morati da igram 3 dana po nekoliko sati da bih uopste priustio neki pistolj kod trgovaca a to nije nacin na koji zelim da igram ovo. Igram oko 10 dana i do sada sam uglavnom sretao igrace koji nozem nasrcu na mene, od njih nema loota, jer su i oni sve izgubili, tako da je bas pointless taj sistem.
Naravno, ovo je alfa i mnogo toga ce biti promenjeno ali ne razumem bas najbolje kako ce resiti na kraju taj sistem ekonomije. To je naveca briga.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
Laserstorm (29.3.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Room Escape Positronium Pravljenje igara 5 21.4.2015 11:51
Escape Dead Island mare037 Akcione igre 7 1.9.2014 21:24
Chronicles of Riddick Shigman Akcione igre 129 16.1.2011 2:44
Escape!!! Devilish Soldier Male igre 21 8.11.2009 16:02
Problem sa startovanjem CoR: Escape from butcher bay zvucnjak O igrama uopšte 18 1.2.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com