Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2012, 12:16   #1
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Maticna PLOCA ASUS M5A97 R2.0 PROBLEM!!!

Kupio sam juce plocu ASUS M5A97 R2.0.... plan je bio da zamenim postojecu ASUS M4N68T (koju sam namerio da prodam drugaru)... Sve moje komponente Phenom II x4 960t, 4x4 gb ddr3 1333 kingstone, GTX 550ti sam pazljivo uklopio u novu plocu ( sklapao sam 50-ak konfiguracija i nisam "rooky", sto ne znaci da nisam nesto zeznuo al cisto da kazem) Kuciste je Thermaltake v4, napajanje Hipro 580W!

Kada sam sve uklopio i povezao, ukljucio sam racunar bez problema prvi i za sada jedini put. Ukljucio se, pocelo je sve da se vrti (ventilatori) cuo se jedan kratak bip, ukljucio se monitor, pisalo je NEW CPU install... i sam je usao u BIOS. Bios je za mene nov, jer je radio i mis i bio je sav kao mali OS a ne kao BIOS, pronasao sam LOAD DEFAULTS end EXIT, kliknuo i posle toga se "kao" restartovao sam i vise se nije palio

Kada kliknem dugme za paljenje ukljuci se sve u kucistu (svi ventilatori, dvd i hdd) (ne pali monitor), nema bipa i stalno svetli CRVENA LAMPICA PORED dugmenceta MemOK i natpisa DRAM_LED... Po uputstvu pise ako se to desi, da drzim lampicu 3 sec i da ako se za 30sec ne ukljuci racunar A) memorija nije adekvatna B) CPU nije adekvatan... Naravno drzao sam dugmence 3 sekunde i onda je lampica pocela da blinka i tako blinka dok ne ugasim racunar na dugme (moze da prodje i 2 dana, a ne 30 sec i ne pali)....

Probao sam samo jednu memoriju od 4 gb 1333mhz, zatim samo potpuno drugu Kingston 2gb 1600mhz ddr3 iz drugog racunara, probao sam rane kombinacije u svim slotovima i nista!

Vadio sam bateriju i radio CMOS vise puta !

Promenio sam 3x (tri razlicita biosa) uspesno preko USB bios FLASHBACK, gde sve radi ok, svaki puto uspesno ucita novi bios al i dalje isto!

Probao sam drugo napajanje, a uvece nosim plocu do drugara da probamo i drugi CPU (Athlone II x2 260)

Kada izvadim sve sem CPU i pokrenem i dlje nema nikakvih BIPOVA i dalje svetli CRVENA LAMPICA (a izvadio sam memoriju i trebalo bi da daje BIPOVE, probao sam cak i drugi zvucnik)

Imam i dugmence DirectKey, na njega mogo kao da pokrenem Racunar direktno u BIOS, ako je upaljen i ugasen, pratio sam uputstvo za upotrebu, sve funkcionise al nece da udje u bios( ne pali monitor)...

Kako to da je prvi put sve lepo radilo i posle LOUD-a potop?
Prebacio sam sve komponente na staru plocu i sve lepo radi!
Bice veliko smaranje ako moram da je nosim u servis ili menjam (garancija je tu, ali gubi se vreme)
Da li neko moze da mi pomogne ili ima neki savet???
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 13:04   #2
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Maticna PLOCA ASUS M5A97 R2.0 PROBLEM!!!

Nosi na reklamaciju. Nisi ni prvi ni poslednji koji ima problema sa istom..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2012, 11:22   #3
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Maticna PLOCA ASUS M5A97 R2.0 PROBLEM!!!

Resen "problem", prvo sam odneo plocu do drugara i probali smo Athlon II x2 i bili su isti problemi!
Onda sam svratio u servis racunara u njegovom ulazu! Ploca ima onaj veliki konektor za struju i onaj manji sto je na vecini ploca 4pin, a na novijim je 8, ja sam probao sa tri napajanja i svako je imalo 4pin kabl (trebalo bi da moze i 4 i 8 pin) Oni su plocu povezila na 8pin kabl i stavili fx proc 6100 i ploca je odmah dala bipove da fali ram, zvuk za moje usi

Niko tacno ne zna, sta je resilo problem i sta je bio problem, ali sada radi i sa 4pin i sa 960t! Nagadja se da kada sam prvi put usao u BIOS, da je BIOS automatski probao da otkljuca procesor u x6 i da je to izazvalo problem i blokadu i da je AM3+ procesor restartovao sve, elem radi sada mada je bizarno sve...

Sto se tice ploce kolko para tolko muzike!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
asus 8800gtx problem Ivalien84 Kvarovi 2 7.4.2012 8:31
Asus M2N, 5400+, 8600GT problem - video i na stranim forumima da imaju isti problem.. as110022 Osnovne komponente 2 12.2.2010 19:14
Maticna ploca ASUS P5PL2-E PCIe/DualDDR2/FSB1066/Conroe Maverick78 Osnovne komponente 35 25.5.2007 17:44
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com