Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2017, 9:12   #3101
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Samo:
kad su ubili ono maloprsto vnago, ih što mi bi drago.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 13:14   #3102
Trigger
Član
 
Član od: 22.3.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Jon Snow:
Cekaj ako je Jon Snow ustvari Targaryen jel mu onda Deneris sestra ili sta vec? Opet incest.
Trigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 13:27   #3103
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Trigger kaže: Pregled poruke
Spoiler za Jon Snow:
Cekaj ako je Jon Snow ustvari Targaryen jel mu onda Deneris sestra ili sta vec? Opet incest.
Valjda tetka
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 13:51   #3104
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones


Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (29.8.2017), Psycho13 (30.8.2017)
Stara 29.8.2017, 18:12   #3105
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa to nije ništa čudno za Targerijane, šta više oni su i praktivkovali to - da ostane u porodici.

Inače, ok mi je ova epizoda, bolja od prošle. Makar je imala poneki zanimljivi obrt:

Spoiler za :
Jamie konačno napušta Cersei

Sansa se konačno opametila, a Littlefinger naj*bao i to cvileći za život


Inače sam se konačno pomirio sa tim da gledamo nešto poput GoT Lite, u kom je odstranjeno sve što je "višak". Mislim da to i nisu uradili toliko namerno koliko jer su im pisci nemaštoviti klipani ogrezli u holivudskom stilu, gde su rupe u priči i selektivno sećanje sasvim normalna stvar. Za kvalitetne i uverljive rasplete ćemo očigledno morati da molimo boga da debeli poživi i završi te knjige.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 18:17   #3106
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Meni nekako to trimovanje masti stima. Gledljivije je.

Uvek dobijamo bitnu epizodu umesto nekog filera.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 18:26   #3107
mlnmnc
Član
 
Član od: 31.1.2013.
Poruke: 168
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Od skoro sam počeo da gledam seriju od prve sezone do sedme veoma brzo pa mi je nešto promaklo izgleda. Da li je Sersei ubila Roberta ili je to pak učinio vepar? Kako je Ned Stark saznao da je Brendon video Džejmija i Sersei tokom seksa, pa ga je Džejmi gurnuo sa prozora, to je u nekoj od epizoda prvog serijala rekao Sersei lično on Ned Stark???

P.S Nikako mi se nije svideo kraj sedme sezone, ispade da je Deneris tetka Džonu Snežnom, tj Egonu Targarjenu wtf???? I još nešto kako se zvao ludi kralj pošto sam sve permutovao jbt... da li se i on zvao Egon???

Nikako nisam mogao ovaj drugi pasos da stavim u SPOILER tag tako da izvinite ako još niste odgledali,,

Poslednja ispravka: mlnmnc (29.8.2017 u 18:38)
mlnmnc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 19:31   #3108
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni nekako to trimovanje masti stima. Gledljivije je.

Uvek dobijamo bitnu epizodu umesto nekog filera.
Kako? Pa pogledaj koliko smo odmakli od kraja prošle sezone do ovog finala, ne mnogo. I sve je išlo prirodnim tokom. Prethodne sezone su imale i tog mesa, koje iako filer, nudilo je bitan kontekst za motivacije i karakterizaciju. Ova serija je samo isprazno kretanje nemotivisanih radnji u predviđenom pravcu.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 19:36   #3109
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Thumbs down Re: Game of Thrones

Mlmnc@
Vepar je ubio Roberta ali je Robertov stitonosa ubacio neku stvar koja je omamila Roberta tj. Drogirala ga.Taj stitonosa je bio u nekom daljem rodu sa Lanistarima i radio je za njih.Ned Stark je znao da su Lanisteri umesani u Brendona ali nije znao motiv i tesko bi dokazao sto automatski znaci rat.Kasnije je sam saznao istrazivajuci spise od predthodne desnice koji je isto ubijen da su deca od Robeta zapravo incest Lanistera.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
Trosarinac (30.8.2017)
Stara 29.8.2017, 20:39   #3110
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
mlnmnc kaže: Pregled poruke
Od skoro sam počeo da gledam seriju od prve sezone do sedme veoma brzo pa mi je nešto promaklo izgleda. Da li je Sersei ubila Roberta ili je to pak učinio vepar? Kako je Ned Stark saznao da je Brendon video Džejmija i Sersei tokom seksa, pa ga je Džejmi gurnuo sa prozora, to je u nekoj od epizoda prvog serijala rekao Sersei lično on Ned Stark???

P.S Nikako mi se nije svideo kraj sedme sezone, ispade da je Deneris tetka Džonu Snežnom, tj Egonu Targarjenu wtf???? I još nešto kako se zvao ludi kralj pošto sam sve permutovao jbt... da li se i on zvao Egon???

Nikako nisam mogao ovaj drugi pasos da stavim u SPOILER tag tako da izvinite ako još niste odgledali,,
Lansel Lanister je bio sa Robertom u lovu, nudio mu vino, pa ga je pijanog vepar razbucao. Zapravo ga nije direktno ubila, ali ga je malo pogurala u pravom smjeru
Nedova žena je zaključila kako je Bran pao, kad je našla onu dlaku na vrhu tornja,i došla u Kings Landing pa rekla Nedu.
Ludi kralj se zvao Eris. A Egon je bio neki daleki predak, koji je doveo zmajeve u westeros, došao iz valirije sa zmajevima i pokorio kraljevstva. I napravio Iron Throne.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 20:59   #3111
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Bilo je više Aegona kroz vreme njihove loze. Aegon se zvao i mlađi brat Maester Aemon-a, koji je takođe vladao neko vreme jer je Aemon odbio tron i otišao u Maestere. Aemon je pričao to sve i u seriji, a često ga je zvao Egg po nadimku.

Iskreno me je iznenadilo da furaju već toliko upotrebljavano ime. Neko je ranije bio pominjao nešto poput Džaheris Targerijan... to mi se više svidelo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 22:25   #3112
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Dobro, da, dosta imena se ponavlja kroz family tree Targerijana, ima nekoliko Emona, Egona, Erisa, Viserisa...family tree je ogroman. Mada je Aegon The Conqueror najpoznatiji.

Ne sviđa mi se glumac koji tumači Regara u poslednjoj epizodi. Zamišljao sam ga nekako..moćnijeg.

Spoiler za bejliš:
I sva priča o Bejlišu je na kraju nekako prazna. Koliko spletki, kalkulacija, prevara i čuda, očekivao sam da će više izvući iz haosa koji je nastao. Iako je držao do onoga da "chaos is a ladder", na kraju se nije mnogo popeo uz te ljestve... Jeste postao uticajan u Dolu, ali mislio sam da puca na nešto mnogo više. Ostaje mi nejasno šta je zapravo htjeo, što je zavadio kraljevstva i započeo ratove.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 22:31   #3113
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Littlefinger:
Zapravo je hteo da ukloni Neda i približi se Kejtlin, ali se preračunao kad je mislio da će ona postati ucveljena udovica.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 23:29   #3114
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pitam se koliko će drugačija biti sudbina Beliša u knjigama, da li će i Martin da ga prikaže kao crva bez dostojanstva
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 23:59   #3115
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Maloprstic:
Sto se tice serije mislim da je Bejlisov ultimativni cilj bio zelezni presto, on nije nikada javno priznao ali njegovi ''saveznici'' koji su ga procitali to sami rekli.A on nije nikad osporio


Beljis kuje svoje planove za buducnost

Kako sebe Bejlis vidi


Gledajuci ove scene nekako se cine da su predhodne epizode bile punoo bolje bez zmajeva, walking dedova

Poslednja ispravka: Ekiman (30.8.2017 u 2:15)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2017, 0:19   #3116
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Slučajno mi iskočila na fejsu jedna scena iz prve sezone, rekao bih, kada Tirion javlja Sersei i Džejmiju da je Bren preživeo, i čitava ta njegova interakcija sa ostalim članovima Lanister porodice je prosto predivna, konstantne verbalne akrobacije, šibanja ironijom i sarkastičnim komentarima koje su bile odlika Tirionovog lika. Kapiram da se tada dosta od dijaloga zasnivalo na onom iz knjiga, ali opet, ne može se reći da je ovaj Tirion nusproizvod njegovih kasnijih dogodovština.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2017, 9:21   #3117
mlnmnc
Član
 
Član od: 31.1.2013.
Poruke: 168
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Dobro, da, dosta imena se ponavlja kroz family tree Targerijana, ima nekoliko Emona, Egona, Erisa, Viserisa...family tree je ogroman. Mada je Aegon The Conqueror najpoznatiji.

Ne sviđa mi se glumac koji tumači Regara u poslednjoj epizodi. Zamišljao sam ga nekako..moćnijeg.

Spoiler za bejliš:
I sva priča o Bejlišu je na kraju nekako prazna. Koliko spletki, kalkulacija, prevara i čuda, očekivao sam da će više izvući iz haosa koji je nastao. Iako je držao do onoga da "chaos is a ladder", na kraju se nije mnogo popeo uz te ljestve... Jeste postao uticajan u Dolu, ali mislio sam da puca na nešto mnogo više. Ostaje mi nejasno šta je zapravo htjeo, što je zavadio kraljevstva i započeo ratove.
Realno meni je taj glumac koji se pojavljuje na kraju original onaj Viseris, Denerisin brat iz prve sezone. Prvo kad sam ga video mislio sam da je on
mlnmnc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mlnmnc na korisnoj poruci:
miloshbg (31.8.2017)
Stara 30.8.2017, 10:52   #3118
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Pa s obzirom da su braca, verovatno i liče.

Plus ista frizura. Mada je ovaj definitivno visi po stasu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2017, 13:12   #3119
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
I sva priča o Bejlišu ...
Prazna ili ne, vrlo je verna sebi i kroz seriju i kroz knjige, naravno, dokle su knjige stigle. Ceo svoj život Bejliš je opsednut sa tri stvari, pre svega sa Kejtlin i od toga sve ostalo kreće, zatim lečenjem kompleksa (ali ni tu mu nema pomoći) i željom za vlašću. On želi svu vlast i svako moguće priznanje. Svu svoju pamet je iskoristio da dođe do kralja i da ga upropasti jer kao gospodar kovanica, niko nije u mogućnosti da sruši kralja koliko on, a ko god kralj bio, njegov cilj je da ga zaduži do grla u dugovima Bravoškoj banci. Dobro zna koliko ko ima zlata. Da čak ni Lanisteri kada jednom dođu na vlast neće moći da im plate dugove. A Bravosu niko nije ostao dužan. Ubija desnicu, destabilizuje Roberta i ostavlja ga Lanisterima. Ubija Starka jer preti da sve pokvari, okreće Lanistere i Starkove jedne protiv drugih nameštanjem da izgleda
Spoiler za kako:
da su Lanisteri pokušali da dokrajče Brena.
Uzima Dol, preko Sanse se nada i Severu, rečne zemlje bi bilo lako uzeti jer su porodice razbijene, kao uostalom i skoro svi drugi. Svi padaju, jedino se Bejliš penje.

Spoiler za Bejliš i Sansa:
Ali ga je njegova opsesija sa Kejtlin (kada je prešla na Sansu za koju kaže da je ista majka) koštala mnogo. Da nije opsednut njome (jer on je bukvalno opsednut a ne zaljubljen) video bi sigurno koliko je potencijalno opasna. Niti bi otvorio toliko karte pred njom, niti bi je toliko naučio. Ipak je "gulila" ona godinama sa Lanisterima i gospom od Trnja, nije bilo pametno da joj i on da toliko tutorijala. Ali cela njegova snaga je u oštrini uma. U sposobnosti da posmatra, strpljivo planira i postavlja figure kako mu odgovara. Sve se to gubi svaki put kada je blizu Kejtlin (Sanse). Pravi se važan, veruje im previše, mnogo priča. On želi da mu se one dive, da ga vole i da vladaju sa njim jednom kad svi popadaju.

A to da li je prazna ili ne se ne slažemo, ali ko kaže da sam ja u pravu? Uostalom, meni je ovo najbolja sezona uprkos tome što sam čitala knjige a evo skoro svima na forumu je bar jedna od najgorih, ako ne i najgora. I onima koji su čitali knjige i onima koji nisu. Jedine dve zamerke koje imam je da se zbog natrpanosti stvarima koje moraju da se dese gube neki likovi, tu pre svega mislim na Varisa, koji je mogao daleko više od ovoga. A da ne govorim tek šta uradiše sa Dornom. Pitam se i za Selmija,
Spoiler za Selmi:
da li mu je HBO izabrao ciljnu ravninu ili Martin.
Druga zamerka je da su me samo jednom za celu sezonu iznenadili i to kad sam videla
Spoiler za jedino iznenađenje:
ko je jedan od tri jahača.
To uopšte nisam očekivala.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pitam se
Spoiler za x:
koliko će drugačija biti sudbina Beliša u knjigama, da li će i Martin da ga prikaže kao crva bez dostojanstva
Spoiler za Bejliš:
Neće biti mnogo drugačije ni u knjizi jer jedna od vizija kaže da će Sansa uništiti Diva u zamku od snega, što je Maloprstić u Zimovrelu (njegov grb je Div a najveći zamak okovan snegom je naravno Zimovrel).


Po meni, ubedljivo najbolja sezona serije. Ko će sad opet da čeka?
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
player1 (30.8.2017), Rajko92 (30.8.2017)
Stara 30.8.2017, 14:03   #3120
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Can Game of Thrones Still Surprise Us?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Rkoma (30.8.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com