Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2012, 10:13   #1
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Koji telefon uzeti

Doslo je vreme da kupim novi telefon , ali ne znam koji. Imam trenutno Nokiu X3 . I dobro me je lsuzila , ali vec je onako klimava i izlomljena pa mi treba novi telefon,ali se bas i ne razumem u telefone pa ne znam koji da uzmem. Najvise mi treba zbog muzike i interneta . Zamerao sam X3 sto nije imala vecu memorijsku karticu od 2 gb (1,8gb) i uvek mi je falilo mesta. Pa me zanima koji bi mi telefon preporucili. Po mogucstvu da nije touch i cena da ide od 150 do 200 evra. hvala
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 14:21   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.325
Zahvalnice: 998
Zahvaljeno 3.982 puta na 2.398 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

U zadnje vreme je ponuda telefona koji nisu touch vrlo slaba. Većina proizvođača je i prestala da ih proizvodi, a ako ih i prave to su jeftini modeli sa malim i lošim ekranima, lošim zvukom... Pa nisu baš bog zna koliko pogodni za net. Ako baš hoćeš tastaturu možda nije loše da pogledaš neki noviji hibrid poput Nokie C3-01.5 koja ima i touch ekran i tastaturu. Nju navodim zato što je poslednja revizija ovog modela, koja iako nije smartfone ima brz CPU na 1GHz, Dosta RAM memorije... pa bi surf trebao da teče brzo i glatko. Ekran je 2.4" i to je otprilike maksimum koji ćeš dobiti na telefonu ovog tipa, ali je Amoled što je neočekivano i izvanredno za ovaj tip i cenu telefona. Telo je aluminijumsko i vrlo kvalitetno izrađeno...

Dodaću da je surfing ipak daleko lagodniji na većim touchscreen telefonima. A ako se opredeliš za taj tabor, onda ima mnogo više zanimljivih izbora do 200€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 8:38   #3
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Pa da , sad kad bolje razmislim ipak bih uzeo touch
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 10:42   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.325
Zahvalnice: 998
Zahvaljeno 3.982 puta na 2.398 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Ako kupuješ nov telefon, iz prodavnice, onda za taj novac imaš nekoliko zanimljivih modela. Ako bi se igrao sa dosta programčića, igrica... onda je najbolje da se ide na neki telefon sa Android OS-om. Npr:
Sony Xperia Ray - vrlo kvalitetan telefon, kvalitetan zvuk za muziku, tanak, lepo izrađen, brz, vrlo dobra kamera od 8mpx...ekran je 3.3" što je za današnje standarde na manjoj strani ali je zato izvanrednog kvaliteta i visoke rezolucije. Svakako ga vredi pogledati ako ništa drugo.
Sony Live With Walkman - U svemu je nešto lošiji od Ray modela, manji, deblji, slabije kamera, dizajn je stvar ukusa...ali i dalje dobar zvuk.
Ima i nekih finih modela iz Samsunga, LG-a... ali oni generalno imaju lošiji zvuk u tom cenovnom rangu pa bi sa muzičke nokie X3 to bilo silaženje sa konja na magarca u tom aspektu.

Ako ti nije preterano stalo do gomile aplikacija i igrica koje Android OS ima, svakako preporučujem da makar pogledaš Nokiu 603, telefon je na Symbian Belle OS-u, ima izuzetno kvalitetan ekran od 3,5", visoku rezoluciju, sasvim solidan zvuk, dobro trajanje baterije... Skoro sam ga kupio snaji i koristio ga nekih nedelju dana, ovde sam i opis detaljan napravio.

Treća i poslednja varijanta koja ima dobar zvuk bi bili Samsung Wave telefoni, npr. Wave 2. On radi na Samsungovom Bada OS-u o kom ja zaista ne znam puno jer ga nisam nikada duže koristio. U principu bi trebalo da je OK sem što nema toliko veliku podršku za programe i igre kao Android. Sem softvera, ovo je kvalitetno napravljen telefon sa aluminijumskim kućištem, kvalitetnim ekranom, kamerom...

Sve ovo važi za nove telefone. Potpuno druga priča je ako želiš da kupuješ preko oglasa, kao što su kupujemprodajem.com, onda za do 200€ ima stvarno svega i svačega. Prodaju se često telefoni stari par meseci, kupljeni kod nekog operatera, još uvek u garancji... koji inače koštaju dosta više...

Poslednja ispravka: Aibo (26.6.2012 u 10:50)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 11:21   #5
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Citat:
Lazar95 kaže: Pregled poruke
Doslo je vreme da kupim novi telefon , ali ne znam koji. Imam trenutno Nokiu X3 . I dobro me je lsuzila , ali vec je onako klimava i izlomljena pa mi treba novi telefon,ali se bas i ne razumem u telefone pa ne znam koji da uzmem. Najvise mi treba zbog muzike i interneta . Zamerao sam X3 sto nije imala vecu memorijsku karticu od 2 gb (1,8gb) i uvek mi je falilo mesta. Pa me zanima koji bi mi telefon preporucili. Po mogucstvu da nije touch i cena da ide od 150 do 200 evra. hvala

Samsung Galaxy S. I tu se prica zavrsava, najbolji muzicki telefon ikada, kada se pogleda cena. U rangu sa njim su novi HTC One S, SGS III, Wave I, II ali Wave zbog Bade nemaju voodoo sound fix. Wave seriju zaobidji jer je bada mrtav os, jedino ako zbudze nekad Android port.. Wave su stvarno odlicni telefoni, isti kao Galaxy S samo sa malo manjim ekranima ali u alu kucistu sa blicem ali Bada 2.0 je krs-radi nestabilno tj ima brojne bagove, 1.2 verzija nije bas cist os i vise je mesavina obicnog i smartfona i radi ok.

Moj predlog je SGS I, za 200e imas vec nove a za 150e odlicno ocuvane polovne. Jedini nema blic ali on ionako vise sluzi kao lapma.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 21:15   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.325
Zahvalnice: 998
Zahvaljeno 3.982 puta na 2.398 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Nisam ga viđao novog za te pare ali jesam prilično nove, mint stanje, garancija još skoro godinu ipo dana...za ~160€. Ako se ne cima takve kupovine, svaka dalja priča je izlišna. Još ima i solidnu količinu interne memorije kao odličnu startnu osnovu za muziku...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2012, 7:12   #7
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Uzecu najverovatnije ovu Xperiu ,ali me zanima da li je sigurno naruciti preko tog sajta?
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2012, 7:57   #8
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

jeste sigurno,ali ja ray ne bih uzeo
mali ekran(ne po dijagonali toliko,koliko je mali zbog wide formata),a nema nista posebno...plastican je,ali je zato bare izrada kilava
necu da kazem da je zenski telefon,ali imas bolljih izbora,kao recimo galaxy s,posebno ako je u pitanju muzika i internet
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 19:20   #9
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Dvoumim se izmedju LG GT540 Optimus i Sony Ericsson X10 Mini.Oba telefona imaju slicnu cenu i slicne karakteristike ali jednostavno ne mogu da se odlucim ,tako da vas molim za pomoc . Inace dosad nisam imao Android telefon.
Hvala
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2012, 22:42   #10
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 470
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Ako ti ne smeta telefon zakljucan na mrezu i ako nisi kod mts-a, Huawei Ascend G300. Mozes ga naci i po oglasima novog bukvalno (ljudi kupili preko paketa pa prodaju) ili sam zakljuci ugovor. Taj telefon imas u telenoru i vip-u...
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 12:19   #11
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Citat:
Srlisone kaže: Pregled poruke
Ako ti ne smeta telefon zakljucan na mrezu i ako nisi kod mts-a, Huawei Ascend G300. Mozes ga naci i po oglasima novog bukvalno (ljudi kupili preko paketa pa prodaju) ili sam zakljuci ugovor. Taj telefon imas u telenoru i vip-u...
I agree...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 13:04   #12
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

moje misljenje je da pored galaxy s-a se ne isplati uzimati ovaj telefon(preko oglasa,preko ugovora je nesto drugo)
naravno,sve zavisi od namene i ocekivanja
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 14:15   #13
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Uzeo sam Xperiu i mnogo sam zadovoljan telefonom Jedino mi se ne sivdja memorijska od 4 (odnosno 3 gb) ali sve ostalo je ok . funkcije i izgled. Jedino imam nedoumicu , nikada nisam imao telefon koji hvata wireless . I na ovom telefonu sam namestio da mi stizu notifkacije sa face-a i sve povezao sa face-om. U kuci imam wireless , tj, net koji koristim na kompu. Ali me zanima da ne pocne da mi jede kredit kada vise nisam na wireless-u. Jel sam primetio da mi se kredit sam od sebe trosi (064 mreza) . Kada sam na wireless-u jel on sve online usluge gleda preko wireless-a ili ipak ide i preko kredita?
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 15:45   #14
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

kada si na wifi-u onda se ne trosi kredit,a mozes u opcijama da iskljucis internet preko mobilne mreze,pa ces biti siguran
ipak,ako jos nisi na postpaidu,mozda je vreme da razmislis o nekom paketu koji ukljucuje i koji megabajt podataka,jer osim toga sto je android kompletniji kada imas pristup internetu,postpaid je cesto ekonomicniji izbor od prepaida
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 16:03   #15
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Na prepaidu sam , videcu , hvala
a kako to preko mobilne mreze da iskljucim?
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 17:03   #16
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Setngs/wireless & network/ mobile network/ i odcekiraj data enabled.Postoji i lakši način, da izbacis widget power control na neki od ekrana i isključiš ga jednim laganim dodirom.Kada ti je data enabled isključen neces imati nikakvih problema sa skidanjem kredita.





Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 18:54   #17
nikolapfc89
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.326
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 801 puta na 358 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Da ne otvaram bezveze novu temu,moze preporuka,neki socijalni android (verovatno preko telenora),koji preporucujete od ovih:

Telenor One Touch
Telenor Touch Plus
Samsung Galaxy Mini
Samsung Galaxy Ace Plus
HTC Desire C
LG GT540

Uglavnom zbog cene uzimam neki,nemam za nov pa gledam makar ove za 1din,a treba mi postpejd.
Hvala unapred.
nikolapfc89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 18:58   #18
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

tu moze da udje i huawei g300,uz koju tarifu uzimas?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 19:18   #19
nikolapfc89
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.326
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 801 puta na 358 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

Prenesi+Surf (1000 ili 2000).
nikolapfc89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 19:25   #20
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti

ako je uz pis2000 onda mozes da uzmes i galaxy s plus.
od ostalih meni g300 najvise privlaci paznju,ostali su vec dosta slabiji telefoni
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji Lap-Top uzeti ??? Potrebni saveti !!! Cubbe ŠDK - Prenosni računari 3 5.10.2011 21:36
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19
Kako da znam da je telefon koji uzimam originalan? Mr Money Aparati i oprema 10 3.4.2008 20:48
Koji procesor je bolje uzeti am2 ili D? Sallee ŠDK - Osnovne komponente 6 24.1.2007 17:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com