Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2021, 9:30   #521
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ne može da bude isto, tad smo bili 20 godina mlađi i gluplji.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
ogisha (24.9.2021)
Stara 24.9.2021, 15:30   #522
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Bio sam na moru sa caletom i kupio hrvatski PC Play u kojem sam video opis za DII. Koji je to dozivljaj bio i posle kad sam krenuo igru...

Poslednja ispravka: DeCoy (24.9.2021 u 22:40)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2021, 17:06   #523
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne može da bude isto, tad smo bili 20 godina mlađi i gluplji.
Ok, znaci da kupim.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2021, 10:59   #524
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Ulogovao sam se posle toliko godina samo da bih pitao stare Diablovce...ako su se serveri doveli u red, da li ima isti onaj vajb kao originalni D2 i da li ona da kliknem na bz opciju?
Ma isto sve, grafika napucana, gameplay isti, zvuk i muzika isti... Sve je kako treba. Jedan od najboljih remastera uopste. Tako da ono, ako ti se igra D2 a ne zelis vise 24fps i pikselizaovanu grafiku, onda je ovo ostvarenje tih snova.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2021, 15:37   #525
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Sorcererka na 85om levelu, fenomenalan remaster ali su stvarno bas ****li par bitnih stvari koje kapiram da ce da poprave u narednih par dana.

Mozda je glavno kako resistance sad funkcionise, u originalu Cold mastery nije mogao da slomi imunitet (cold mastery moze da daje -150% na cold resist, ako mob ima 101% cold resistance nije radio nista), a Conviction aura i Lower resist su mogli, ali su imali veliki minus na imuna cudovista, npr lvl 20 Lower resist daje -60% resistance, na imuna cudovista ~12%. Sada ta mehanika ne postoji, idem sa blizzard sorc i bez problema ubijam cold immune cudovista koja ranije nisam mogao cak ni sa Wand of Lower resist.

Takodje sredili su neke "bagove", npr STR bug (STR bonus na samom itemu se racunao u STR "zahteve" da se item opremi). U prevodu i do 30% manje HP na nekim bildovima sa ovom "popravkom"

Ono sto mene licno najvise nervira je sto ne mozes vise da stavis throw na LMB (ako nemas oruzje koje se baca naravno), to je bio jedini nacin u D2 da imas "move-only" komandu.

Poslednja ispravka: Apostrof (27.9.2021 u 20:44)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2021, 17:24   #526
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Slazem se, vrhunski remaster jedne od najboljih igara ikada. Mozda ima nade za Bliz
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2021, 18:40   #527
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

A možda je ovo poslednji tržaj pre strmoglavog pada.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2021, 19:52   #528
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Slazem se, vrhunski remaster jedne od najboljih igara ikada. Mozda ima nade za Bliz
Blizzard nije radio remaster, Vicarious Vision koji je radio Crash Remake i Tony Hawk 1+2 Remake je prakticno radio Remaster.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2021, 17:27   #529
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Tek sad sam provalio da su ukinuli TCP/IP i OpenBnet, sto znaci da nema nacina da igras sa drugim ljudima koristeci lokalne karaktere, i ako hoces da igras primarno SP a sa vremena na vreme da pikas sa ortacima moras da imas always-online Bnet karatkera i konstantno se bakces sa lagom, nemas staticne mape, /players komandu, pauzu itd. U beti je postojalo, i nesto su kao najavili par dana pred izlazak igre da ukidaju ali mi je totalno proslo ispod radara. i naravno nemoguce je igrati modove u MP, tako da su svi veci modovi vec odustali od Resurrected, da ne pominjemo da je Blizzard zabranio bilo kakve modove koji "mods that inject new code into the game, or those that involve editing the code itself won’t be allowed". Kakva mod podrska, ludilo.

O da opravdanje je da nas spasu od potencijalnih hakera jerbo je TCP/IP nesiguran Odbili su mi refound.

Poslednja ispravka: DeCoy (28.9.2021 u 18:46)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2021, 9:04   #530
BigBadWolf
Član
 
Član od: 23.9.2015.
Lokacija: Beograd
Poruke: 143
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 52 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Cuj modovi ne trebaju nikakvi modovi u stari dobri Diablo.Igra je taman kako treba,svaka preporuka za igranje.Ja sam morao da uzmem slobodne dane na poslu da bi igrao sa uzivanjem kao pre 20godina.
BigBadWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2021, 11:53   #531
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Igra je super nema sta, ali nema funkcionalnost koja je meni potrebna (i najavljena/obecana) i sad nece da mi vrate pare jer sam igrao 10ak sati.

Takodje i daje pricaju kako imaju super podrsku za modove, a modove necemo videti nikada. To sto ti (a i ja u sustini) ne maris za modove ne menja cinjenicu da je Plugy skinut par miliona puta a da sad na naslovnoj strani moda stoji

"I won't do PlugY (infinity stash) for Diablo II Resurected because Blizard doesn't allow modding (binary editing)."



Takodje POD je imao vise ljudi od Bnet-a, a tu su jos i Slash, Median, Project Diablo....


Poslednja ispravka: Apostrof (29.9.2021 u 12:36)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2021, 12:25   #532
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Igra je super nema sta, ali nema funkcionalnost koja je meni potrebna (i najavljena/obecana) i sad nece da mi vrate pare jer sam igrao 10ak sati.
Da neće biti podrške za modove i TCP/IP se znalo još početkom avgusta...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2021, 13:17   #533
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Sve je to super ali kad sam ja platio igru to je bilo u igri, da ne pominjemo koliko su pricali o tome, stvarno nisam niti imao vremena niti sam mogao da pretpostavim da treba da idem po forumima/reditima/instagramima itd. da ih "proveravam". A to sto i dalje lazu o svom super mod supportu koji je bukvalno ne nepostojeci nego su uradili sve da sprece bilo kakvo ozbiljnije modovanje bi mi bio dovoljan razlog da trazim refound iako me ne dotice uopste.

Najgore od svega je sto su sve ove promene da sprece pirateriju, a evo na ****** (autocenzura) vec ima da se igra. Tuzno je to sto ce realno piratska verzija D2R biti superiorna u svakom pogledu za par meseci/godinu dana.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2021, 15:23   #534
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Game Master Success! Please allow up to 5-10 business days for the refund to process. Be aware that this refund was made as an exception

Victoly!!
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2021, 8:09   #535
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ne znam o kakvim modovima pričate, ovo je vrhunska igra ovakva kakva je i beskrajno uživam u istoj. Fantastičan remaster koji se neće svideti današnjoj omladini jer te igra ne vodi za ruku i ne pokazuje svetlosnim signalima gde treba da ideš niti ti ispisuje kilometarske hintove na ekranu.
Jedino što je cena sumanuta i što me je dobro opalila po džepu, ali ovaj tornado nostalgije vredi svaki cent.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Vlajk@ (1.10.2021)
Stara 1.10.2021, 9:42   #536
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Fantastičan remaster koji se neće svideti današnjoj omladini jer te igra ne vodi za ruku i ne pokazuje svetlosnim signalima gde treba da ideš niti ti ispisuje kilometarske hintove na ekranu.
Tebi je RDR udario u glavu, Diablo 2 je bukvalno jedan veliki hodnik...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (1.10.2021)
Stara 1.10.2021, 11:36   #537
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Tebi je RDR udario u glavu, Diablo 2 je bukvalno jedan veliki hodnik...
Hodnik?! Sta nikad ti se nije desilo da trazis pravi put jer nisi bas siguran na koju stranu treba da ides? Iz prve ubodes svaki put?! Kakvo iskustvo covece, jesi li dobio neki achievement za to?

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ne znam o kakvim modovima pričate, ovo je vrhunska igra ovakva kakva je i beskrajno uživam u istoj. Fantastičan remaster koji se neće svideti današnjoj omladini jer te igra ne vodi za ruku i ne pokazuje svetlosnim signalima gde treba da ideš niti ti ispisuje kilometarske hintove na ekranu.
Jedino što je cena sumanuta i što me je dobro opalila po džepu, ali ovaj tornado nostalgije vredi svaki cent.
Naravno da vredi, boli me uvo da li je to ista igra kao pre 20. godina ili ne. Da nije bilo te igre danas ne bi pola zanrova postojalo, ne bi se igrao ni Destiny, ni Division, ni Warframe... Svi ti lootershoteri ne bi postojali, i ne samo oni vec su tu filozofiju igranja preuzeli skoro svi ostali razvojni studiji. I onda mi dodje neki batica, koji je bio u pelenama tada, da prosipa pamet kako je D2 bezveze jer je spor, nema sviht tih pomagala kao D3 i njemu obozavani korejanska neka smeca, kao to je zastarela igra. Da, bas je zastarela.

Sad da uzme neki klinja koji nije nikad igrao takve igre, ne bi se skidao sa kompa.

Poslednja ispravka: DeCoy (1.10.2021 u 12:03) Razlog: multiquote
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Apostrof (1.10.2021)
Stara 1.10.2021, 12:02   #538
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Hodnik?! Sta nikad ti se nije desilo da trazis pravi put jer nisi bas siguran na koju stranu treba da ides? Iz prve ubodes svaki put?! Kakvo iskustvo covece, jesi li dobio neki achievement za to?
Svaka zona jeste lavirint, ali se putanja kroz act iz zone u zonu svodi na hodnik. Ako siđeš u svaki dungeon, ne možeš da omašiš questove...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2021, 12:25   #539
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Svaka zona jeste lavirint, ali se putanja kroz act iz zone u zonu svodi na hodnik. Ako siđeš u svaki dungeon, ne možeš da omašiš questove...
Eto sad nije hodnik nego lavirint, ali opet nije to to.

Kako da povezes zone drugacije, to je samo putic od 20ak metara koji spaja te zone. To i jeste njegova svrha. I sada ispada da zbog tih spojnica igri moze da se tako lako nalepi etiketa kao da je za mentalno zaostale.

Sa dungeonima je ista prica, nasumicno se generisu, svi su kao lavirinti, svaki put su drugacije rasporedjene sobe i putanje. Opet i tu mozes da omasis kves u smislu da ces morati da ga trazis, ne kapiram... Ako je kvest udji u taj i taj dungeon, pa logicno je da ce tu da bude. Tu ces opet da omasis putanju do ulaza u drugi nivo pecine ali normalno je da ne omasis kvest ako je se tu zaista i nalazi.

Mislim kritikovati igru koju si presao 30 puta kao ne mozes da omasis kvest, slozices se da je malo smesno. Cak sta vise, za razliku od ostalih linearnih single palyer igara, tipa Titanfall 2, COD, gde bukvalno ne mozes da promasis GLAVNU PUTANJU, ti u D2 mozes da se *****es, moras da trazis taj hodnik, taj putic koji psaja zone, taj pravi put do silaska u nizi nivo pecine. Uvek je ta putanja drugacija, pa cak i na samom startu izlaz iz kampa je uvek na nekoj razlicitoj strani, skvai put kada ukljucis igru. I ti to kritikujes, svrstavas je u faking hodnik shootere.

Cak i to sto je dobro, eto sad postaje *****e. Imam utisak da pojedini kritikuju igru samo zato sto je stara, jer eto stara je, star je koncept i dizajn samim tim je lose. Sve sto je staro lose je.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (1.10.2021 u 12:32)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2021, 14:35   #540
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Za svaki quest pise koja je zona, zona ima jedan ulaz jedan izlaz, nema tu neke filozofije. Questovi su se prelazili bez problema u petom osnovne, cak ih ni likovi koji ne znaju dalje od new game i exit od engleskog nisu masili.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com