Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2006, 13:08   #1
Leon
Novi član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc oko zakona o pirateriji

Ok, juce sam postavio slican post a on negde netragom nestade, nije ni bitno,..ajd probacu ponovo,...
..dakle,,...
cuo sam sve i svasta o zakonu o pirateriji pa bih molio bilo koga ko to moze da mi pojasni (prevede na srpski ) jer od ovolike kolicine informacija meni vise nista nije jasno.
PS imam jos jednu molbu, ako se ne varam u SK 8/2005 je bilo neke reci o pirateriji i zakonima ali nigde ne mogu da nadjem taj clanak tako da ako imate javite, ili dajte link
Leon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 13:52   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: POMOC OKO ZAKONA O PIRATERIJI

Pogledao sam post koji ti je obrisan i obrisan je sa pravom. Pitanje je potpuno nezgrapno postavljeno, neprecizno je i na njega se ne može dati egzaktan odgovor, kao uostalom i ovo koje si sada postavio. Mislim, nisi valjda očekivao da ti neko prepriča ceo zakon. Ne znam šta si ti ČUO u vezi istog, ali nema potrebe da slušaš o njemu kada imaš gde da ga pročitaš, pa ako ti nešto konkretno nije jasno u vezi njega, pitaj. Pominjao si nešto gledanje DIVX-ova, ali ne znam šta ti tačno u vezi njih nije jasno.
Što se tiče članka u SK, imaš arhivu na sajtu pa potraži šta te zanima.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 23:21   #3
Leon
Novi član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ...much ado about nothing

ok, onda da preformulisem pitanje , moze li ko da mi da link ka sajtu na kome bih mogao da se obavestim o zakonu o pirateriji? (..dovoljno dobro?!..)
PS1 mnogo bi bilo lepse da si mi TI ostavio link ili me konkretno uputio nego sto se jezis i komentarises.
PS2 gledao sam u on line arhivi SK i tog clanka nema, zato sam i pitao ovde za njega
Leon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 0:28   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: POMOC OKO ZAKONA O PIRATERIJI

Ne postoji zakon o pirateriji. Postoji zakon o autorskim i srodnim pravima. Izvoli link
http://64.233.179.104/search?q=cache...d=1&lr=lang_sr
Ako ti to nije dovoljno dobro, nađi pravnika pa se raspitaj, jer bolje od ovoga nećeš naći
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 12:22   #5
Leon
Novi član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO ZAKONA O PIRATERIJI

ok, thanx
Leon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 21:05   #6
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Pre je bilo rezi ali rezi u malim kolicinama a sad ako policija provali da imas rezac i 100 praznih cd-ova za ciscenje harda ti si PIRAT
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 22:43   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Ne pričaj gluposti. Jesi li ti pročitao zakon uopšte ? Gde piše da je posedovanje rezača i praznih diskova ilegalno ? Voleo bih da vidim da nekog uhapse zbog toga. Tu bi neko debelo odgovarao. Uostalom, to nikad ne bi prošlo na sudu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 22:55   #8
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Talking Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Citat:
Wolverine kaže:
Pre je bilo rezi ali rezi u malim kolicinama a sad ako policija provali da imas rezac i 100 praznih cd-ova za ciscenje harda ti si PIRAT
Arrr maiteies, we'r saili'n the wide open media, Arrr Da bi te za bilo sta mogli optuziti moraju da imaju konkrerne dokaze o tome da si ti narezani medij prodavao...i nemogu ti tek tako uleteti u kucu.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 10:19   #9
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

@Inuyasha: I te kako ti mogu tek tako uleteti u kuću. Jedino što im treba je nalog, a to u ovoj korumpiranoj državi može da se dobije dok si rek'o keks (ili piksla, izaberi). Dovoljno je da te neko iz kategorije „državnog pirata“ tipuje i ode ti na doboš.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 13:23   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Dobro ljudi, hoće li mi neko objasniti zašto bi nekome upadali u kuću samo zato što ima rezač i stotinak praznih diskova. A i da mu upadnu u kuću, od kada je nelegalno imati rezač i 100 praznih diskova ? Ali recite mi na vreme, pošto u kući imam i rezač i 20 praznih diskova, pa da ih se ratosiljam na vreme
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 15:14   #11
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Citat:
urke kaže:
@Inuyasha: I te kako ti mogu tek tako uleteti u kuću. Jedino što im treba je nalog, a to u ovoj korumpiranoj državi može da se dobije dok si rek'o keks (ili piksla, izaberi). Dovoljno je da te neko iz kategorije „državnog pirata“ tipuje i ode ti na doboš.
Samo neka mi ulete, naci ce jedan prazan dvd i jos jedno 700diskova piratske medije i sta ???? Nemogu mi nista jer ja nisam nikome nista prodavao odkad je dosao onaj zakon....osim toga nije ilegalno posedovati piracki medij koliko ja znam.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 15:23   #12
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Za taj prazan DVD ti naravno ne mogu ništa, ali za ovih 700 piratskih diskova možeš da dobiješ i do 5 godina. Posedovati piratski materijal jeste ilegalno. U stvari za posedovanje i nisam 100% siguran, ali svejedno, korišćenje je ilegalno, kao i preprodaja, a ti nema šanse da dokažeš da nijedan of tih diskova nisi koristio, niti namenio daljoj prodaji, već da ti eto tako stoje u kući i skupljaju prašinu Čim ti ih zaplene, smatra se da si prekršio zakon o autorskim pravima. Naravno, to samo u slučaju da nemaš autorska prava na materijal koji se nalaze na diskovima. A pošto ih nazivaš piratskim diskovima predpostavljam da nemaš. Naravno, pričamo o hipotetičkoj situaciji da neko izvadi nalog i upadne ti na gajbu, za šta je mala verovatnoća, pogotovo ako stvarno te diskove ne preprodaješ kao što tvrdiš.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 21:03   #13
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Marko da li se secas jednog Kuzminog teksta ("Ja, Igrac") gde je opisao kako su mu na carini oduzeli 100 (slovima STO) DVD medija i rekli mu:"Sta ce tebi 100 praznih diskova"!! NASOJ POLICIJI BI I ZEC BIO SUMNJIV DA JE PIRAT!
A za nalog "para vrti gde burgija nece"!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 21:04   #14
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Citat:
Marko_L kaže:
Za taj prazan DVD ti naravno ne mogu ništa, ali za ovih 700 piratskih diskova možeš da dobiješ i do 5 godina. Posedovati piratski materijal jeste ilegalno. U stvari za posedovanje i nisam 100% siguran, ali svejedno, korišćenje je ilegalno, kao i preprodaja, a ti nema šanse da dokažeš da nijedan of tih diskova nisi koristio, niti namenio daljoj prodaji, već da ti eto tako stoje u kući i skupljaju prašinu Čim ti ih zaplene, smatra se da si prekršio zakon o autorskim pravima. Naravno, to samo u slučaju da nemaš autorska prava na materijal koji se nalaze na diskovima. A pošto ih nazivaš piratskim diskovima predpostavljam da nemaš. Naravno, pričamo o hipotetičkoj situaciji da neko izvadi nalog i upadne ti na gajbu, za šta je mala verovatnoća, pogotovo ako stvarno te diskove ne preprodaješ kao što tvrdiš.
Eh druze da ih prodajem ko nekad ne bi se ja jos uvek patio sa gf4mx440se i jednim praznim dvd-em
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2006, 14:35   #15
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko zakona o pirateriji

Citat:
Marko_L kaže:
Dobro ljudi, hoće li mi neko objasniti zašto bi nekome upadali u kuću samo zato što ima rezač i stotinak praznih diskova. A i da mu upadnu u kuću, od kada je nelegalno imati rezač i 100 praznih diskova ? Ali recite mi na vreme, pošto u kući imam i rezač i 20 praznih diskova, pa da ih se ratosiljam na vreme
Ukoliko te neki penzos komsija ocinkari i kaze da ti u kucu non stop dolaze neki likovi(on bi verovatno rekao: narkomani, znas kakvi su penzosi) i izlaze sa diskovima, a imas komp, dovoljna je sumnja a znas ti nase pse, reze, i gde ne treba... Inache za prazne ne mogu nishta, ali cim ti vide te diskove, pomislice da na hardu imas nelegalan softver, i automatski komp ide na zaplenu, pa ti vidi. I nema sanse da ga dobijes nazad, eventualno ako se dokaze da si nevin.
Da sumiramo: Ukoliko postoji osnovana sumnja, i prijava protiv tebe, moguce je da ti upadnu u kucu i zaplene kompjuter, ali to se retko radi, izuzetno u ekstremnim slucajevima, gde ima vise prijava, ali i tada se radi sto se kaze undercover, kada policajci u civilu udju i traze da kupe diskove, a ti im ponudis, odmah idesh u pritvor, radish popis diskova, a komp ide na pregled od strane sudskih veshtaka, tj. u ovom sluchaju kompjuterskih struchnjaka. Ali sve ovo je malo verovatno, morash debelo da budesh sumnjiv...Znam dosta o ovome, poshto je dosta meni bliskih ljudi "radilo" ovaj dirty job...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc za kupovinu graficke do 110 e Ivan milovanovic ŠDK - Grafika 53 29.12.2007 4:58
pomoc!!! (komp se sam resetuje...) nino Kvarovi 26 10.1.2007 17:47
Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor) mvasic O igrama uopšte 15 29.12.2005 23:03
Pomoc vezana za kernel na linuxu charchfeno Slobodni softver 7 15.12.2005 2:11
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com