Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Očekujem od StarTrek XI da bude:
Bolji od svih dosadašnjih. 2 9,09%
Dostojan prethodnih. 8 36,36%
Može da se gleda. 3 13,64%
Srednje žalostan. 5 22,73%
Jesmo li već stigli? 4 18,18%
Glasova: 22. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2007, 13:56   #21
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Odličan post holodoc. Naravno, ja bih samo napomenuo paralelu sa smrću i povratkom Spoka (filmovi 2-4), koji je isto učio od početka, ali bio "talentovan za učenje", baš kao Data...

Jedino ostaje pitanje hoće li Data imati priliku za povratak...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 14:29   #22
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Odlična paralela sa Spokom ali opet ja sam uvek jasno povlačio paralelu između tog rituala i dešavanja u "Nemesis-u"
Naime, sa tim vulkanskim ritualima o kojima se stvarno malo zna čovek nikad nije siguran. Naravno da bi sad neko mogao da kaže da je "kopiranje memorije", pa bilo ono izvedeno nekim ritualnim putem (Spock i McCoy) ili putem prebacivanja sadržaja sa izolinearnog čipa u pozitronski mozak (B-4), jedna te ista stvar. Ali ja se ne slažem sa time u ovim konkretnim situacijama.

Hoću da kažem da čistim kopiranjem pamćenja smatram da ne možemo dobiti identičnu jedinku. Ono što bi takvom jednom biću falilo je skup svih onih iskustava i osećaja kojima je "original" bio izložen tj. neka vrsta "pasivne memorije" ili nazovi to podsvešću. Drugim rečima moglo bi se tako nešto nazvati "izostankom duha" Pošto sam već rekao da nam nije poznato šta se sve dešava tokom vulkanskog rituala kojim su bili izloženi Spock i McCoy i da li je inicijalno "kopiranje" Spocka u McCoy-a podrazumevalo i kopiranje ovog duha mislim da ne možemo pričati o istoj stvari.

U korist ove tvrdnje ide čini mi se i par scena iz "Potrage za Spokom". Sećaš li se scena u kome se McCoy ponaša potpuno identično kao Spok tj. jasno je vidljivo da osoba zrači i duhom a ne samo sećanjima. Naravno ovo se dešavalo samo u trenucima kada nije bio prepun paranoidnih i šizofreničnih reakcija koje su posledice "2 u 1" efekta

Okej, raspričah se ali nažalost ovo je veoma plodno tlo za raspravu

Poslednja ispravka: holodoc (4.8.2007 u 16:40) Razlog: Jesem slova :)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 20:56   #23
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

^Nikako na zalost!
Dobro je da pricamo o ovome, i sto vise time bolje.

Moram da kazem da moj prevod reci koji sam orginalno cuo na StarTrek Nemesis DVD ( orginal, jeste morao sam da kazem! :P ) se nalazi u Bonus dodacima gde Stjuart prica o odnosu Sinzona i Zan-Luka.

holodoc smatra da kopiranje sa izolinearnog cipa Date u pozitronsku mrezu (mozak) B4 nije "prava stvar". Odnosno da B4 nikada nece biti Data, sa cime se ja ne slazem.
Ako pretpostavimo da njih dvojica su kao 2 hdd-a i da kopiramo jedan podatak ( npr. film ) od 5GB, kopirani film ce biti potpuno isti, osim ako ne bude gubitka u prenosu i ostecenja na hdd-u, sto cemo zanemariti u ovom slucaju.
Dzordi je rekao Dati - "Zar ti ne smeta sto ce B4 imati sva tvoja secanja?".
Ako ima secanja ( koja on prozivljava potpuno isto kao kada bi ih se Data prisecao ) znaci da je potpuno identican Dati stim da postoji jedna veoma bitna razlika u njihovoj identicnosti ( rizikujem da budem kontradiktoran sada ), a to je da Data tezi da bude bolji, B4 to ne ume.
Mada, kako smo na kraju filma videli kako B4 pevusi pesmicu, moguce je da mu treba vremena da sve to prihvati.

Da istaknem samo, ne dopada mi se paralela Spok~MeKoj & Data~B4, ipak, ni manje ni vise, ona je tacna.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2007, 21:49   #24
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Hm... Po meni, s oproštenjem, veoma površan način gledanja na kompletnu stvar

Kao prvo, da je situacija takva kakvom je ti shvataš (čisto kopiranje "sa harda na hard") kako objašnjavaš činjenicu da je posle kopiranja Date-inih podataka ponašanje B-4 i dalje ravno ponašanju idiota To su samo sećanja i zašto bi neko morao da krene istim putem kao što je to bio put onog čija su sećanja. Čak štaviše, kada bi ti znao gde u životu treba šta konkretno da uradiš misliš li da bi to poboljšalo kvalitet tvog poimanja života ili ne? Neke lekcije se uče najbolje na sopstvenoj koži i upravo ta činjenica da je neko dobio kompletna sećanja "sebe samog" trebalo bi da same po sebi utiču na novog vlasnika da drugačije stvara svoja sećanja i svoja iskustva. Dakle, hoću da kažem da nisu samo sećanja ta koja čine jedinku i da je za donošenje svake odluke potreban i deo koji ih donosi a ne koji ih samo "beleži"

Kao drugo... Sećaš li se koliko puta je Data doživljavao stvari koje su bile potpuno nove za njega... Sećaš li se kada je počeo da sanja? Tada mu je doktor Bashir postavio dijagnozu da je najverovatnije došao u određeni stadijum kada se otvaraju neki prikriveni delovi njegovog programa tj. mozga sa naglaskom na ono "došao u određeni stadijum". Dakle u pitanju je očigledno evolucija samog Date kao jedinke iliti drugim rečima razvoj njegove podsvesti.

Nažalost polako počinjemo da polemišemo o stvarima koje su čista fikcija i za koje ne može niko da nađe validne argumente. Postoje samo različita viđenja i tumačenja priče koju nam serviraju pisci i koja nažalost mnogo puta nije dosledna samoj sebi već ima ogromnih rupa. Hvala bogu pa Data nije mnogo "potkačen" tom boljkom ali opet....

"Live long and prosper..."
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 0:51   #25
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

1. Objasnjavam time sto je rekao Dzordi "Treba mu vremena ipak je on prototip."
2. Bas oko tih secanja i nastavljanja, imas u DS9 Dzadziju Dax, ona je se ipak vodila nekim smernicama svog trilla.
3. Drugacije androidi shvataju nego ti i ja, bez obzira koliko su napredni. Oni ta secanja prisvajaju kao da su njihova licna.
4. I ako je Data dozive evoluciju, ta ista secanja na sve to ( da ne kazem osecanja ) su preneta na B4. Najveci je ovde problem sto mi ne znamo sta se desava sa B4.

Back to ST XI, ima li neko nesto da doda ili neki insajder?
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 5:59   #26
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Ako pretpostavimo da njih dvojica su kao 2 hdd-a i da kopiramo jedan podatak ( npr. film ) od 5GB, kopirani film ce biti potpuno isti, .
S tim sto njih dvojica nisu 2 HDDa.... Vec 2 racunara i samo imaju 2hdda. Pa njihovi utisci o filmu koji si kopirao mogu biti potpuno razliciti....

Data je stvoren kao Learning/evolving mashina.( b4 je primitivnija verzija toga ). prema tome kako ce B4 evoluirati ostaje da se vidi......(ima tu mnogo mesta kreativnosti..)


Star trek X -Radjanje... . Eto kad nekome rechi GENESIS , i NEMESIS izgledaju isto......... . Covek se prosto pita kako ti ljudi dobishe posao na prevodu....


Star trek XI...Nothing new yet
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 11:16   #27
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

^Tacno, nisu 2 hdd-a, ali kopiranjem secanja, osecanja koja je Data doziveo, B4 ce to kad tad da "sazvace". Opet, tacno je da je Data learning/evolving android, ali opet mu je to sve zasnovano na ( da budem prost ) OS-u koji je prekopirao kod B4.
Najgore je to sto ne mozemo da vidimo sta bi bilo kad bi bilo...

Ja sam mislio da je u pitanju Resurection, kada sam video prevod... Boze moj, Pink, sve je jasno.

StarTrek XI NEWS FLASH
Setner i Nimoj su razgovarali telefonom. Centar razgovora je bilo pitanje Setnera:
Da li sam ja u scenariju?
odgovor je bio
Ne.

Znaci problem. Koliko pratim strane zajednice ( engleske ) vecina prokuka za Kirkom, dok drugi kazu, pa covek je umro u Generations, pustite ga.

Zanimljivo ja se ne secam da se u Generations pojavio Nimoj, jel da? Cini mi se da su bili Dohan i Koeng, i niko vise.
Pa mi se ovo cini kao neka sudbinska stvar, ti si bio u Generations, sada neces biti u XI.

Nimoj je jos izjavio da je smrt lika Kirka bila glupa i nepotrebna. Slazem se.

LIGHT BULB:
Ne znam da li Vas ovo navodi na razmisljanje, ali... Secate se ST ENT ( brrrr ), u njemu smo imali dosta "frke" oko deteta T'poll i Takera, prvi polu-vulkanac ili ako vise zelite polu-covek ili ako vise zelite vulkanac-covek ili ako vise zelite covek-vulkanac ( politicki korektno ).
Da li je se Abrams uhvatio sada za to, Spok. Da li je moguce da se Paramount pacio na eksplotaciju Spoka, a ne STa? Sumnjivo, meni.

Poslednja ispravka: Kaiser Soze (5.8.2007 u 11:26)
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 15:36   #28
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Da Nimoj se ne pojavljuje u Generations....

Nego evo josh necega za razmisljanje. Svaki od 10 je imao neki Enterprise......(Voyage Home.. Ne bash, ali ipak malo..)
Cak za ST ENT izmislishe nx-01...

Pa ako se ovo deshava pre TOS... Josh jedan brod sa tim imenom????
Ili cemo prisustvovati ST Filmu bez Enterprisea......


@Kaiser Soze

Bilo bi ultra bzvz da to bude neka SPOCK zivotna pricha!!!
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 18:03   #29
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

^Verovatno da bi bila, mada Spok ima toliko toga da kaze, ipak nadziveo je sve svoje prijatelje ( ljude ), koliko ja znam on je i dalje ziv i u vreme Nemesiza.

Moguce da ce Abrams poceti film sa tim da Spok sedi u nekoj fotelji, danasnjica, ( mislim na post Nemesiz ) i ulazi u holodok i:
"Kompjuteru, pokreni program Spokova secanja Alfa."
I tako krece prica...
Tako bi ispostovao Rodenberija, a i da uradi sta hoce sa TOSom.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 11:32   #30
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Ouch ovo ne valja......

Abrams:

I didn’t want to disrespect what had come before, for those who care about that. But we’re making this movie for people who don’t care about Star Trek too. This isn’t about pleasing the fans, this is about making a great film

http://trekmovie.com/2007/08/02/abra...pock/#more-898

Eto tako neki ljudi pravdaju xxx radnje nad kontinuitetom.....


Nego pricha se da ce cela TOS druzina biti Rekastovana....

I povrh svega i Russel Crow u ulozi negativca....
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 3:39   #31
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: StarTrek XI - [open diskusija]

Covece... Ala su pukli...

To sam uostalom i ocekivao, a mislim i da sam nagovestio. DC Fontana je rekla da ga nece gledati, ona uostalom nije gledala ni poslednja 4 ST filma i ENT, logicno, dodacu.

Jel gledao ko StarTrek Of Gods And Men ?

Ja sam i dalje za to da neko izvrsi atentat na JJ Abramsa ili baci bombu na Paramount. Ali posto albanski teroristi retko dolaze na forum.sk sumnjam da ce ista biti od toga.

Ne verujem da ce Rastko Vranic da glumi negativca, osim mozda u holodok programu . Maximus!

Da dodam, negde sam procitao da holodok radi na osnovu pribliznih secanja, ne na egzaktim cinjenicama, tako da bi i promena likova mogla da prodje, pod uslovom da se naglasi da je to to.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com