Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2015, 17:25   #1
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Smile Network Bandwidth Limiter

Pozdrav. Zanima me postoji li neki program za Manjaro u AUR-u ili u ofic repo-u a da moze sluziti kao network monitor i svojevrstan limiter za network usage? Naime koristim ADSL (stari) i dok je moj komp povezan preko lan kabla a brat koristi laptop i kaci se na mrezu preko wifi-a. Problem je taj sto kad on koristi net meni je isti na kompu prakticno nepostojeci sto je zaista frustrirajuce. Unapred zahvalan (i izvinjavam se ako je postojala slicna tema).
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2015, 17:41   #2
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Network Bandwidth Limiter

Nisam baš upućen u mreže, ali mislim da to moraš uraditi u samom ruteru ako on ima tu mogućnost. Neko stručniji će me ispraviti ako grešim.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2015, 19:21   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Network Bandwidth Limiter

Za tako nešto kontrola protoka mora da postoji na zajedničkoj pristupnoj tački internetu, dakle na ruteru. Bolji ruteri dolaze sa tzv. Quality of Service (QoS) opcijom gde mogu da se podese razni parametri vezni za ograničenje neta klijentima koji se kače.

Softverski možeš da rešiš problem jedino ako na svim mašinama koje pristupaju internet instaliraš softver koji će limitirati sadržaj i recimo zaključati mu podešavanja. Međutim, softverski limiteri umeju da prave dosta problema jer dolaze sa sopstvenim sistemskim drajverima koji su više muka nego od koristi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Engineer (14.12.2015)
Stara 14.12.2015, 1:24   #4
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Network Bandwidth Limiter

Imam najobicniji OpenADSL ruter koji na sebi ima samo tastere za ukljucenje i aktivaciju wifi-a. Dakle nema mu pomoci. Postoji li nesto sto barata prioritetima po pitanju dodele bandwidth-a, jer mi je nelogicno da ja povezan kablom na deskop pc nisam u stanju da koristim dok npr neko nesto gleda preko mobilnog telefona ili laptopa preko wifi-a?
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2015, 2:00   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Network Bandwidth Limiter

Ne, svi klijenti su ravnopravni osim ako neki ugrađeni QoS sistem ne kaže drugačije. Inače, ruteri nemaju "tastere za podešavanje" već se kompletna konfiguracija radi kroz ugrađeni softver kojem se pristupa preko IP adrese. Ne znam tačno koji je IP za taj konkretan model ali je za rutere to obično 192.168.1.1.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bluetooth Network Connection Morandi Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 3.3.2011 18:18
Problem sa Network connections Vrisak Operativni sistemi 2 12.1.2011 16:45
taskbar ikonica - network connections? BrutaLiS Operativni sistemi 4 28.11.2007 10:08
network monitor vs. wireshark nighthawk Aplikativni softver 1 28.10.2007 18:03
ACQUIRING NETWORK ADDRESS??? Oliver Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 10.11.2006 20:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com