Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2019, 20:44   #1
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Gothic (remake)

https://fandomfare.com/2019/12/13/su...ake-of-gothic/

https://youtu.be/HuuUaHa3_sg

https://youtu.be/Crc2iO_-LR8
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Dovahkiin (14.12.2019), Mario Pavićević (16.12.2019), Shobe (16.12.2019)
Stara 13.12.2019, 22:56   #2
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Za mene je ovo idealan primer kako ne treba praviti rimejk neke igre. Mene ovo nimalo ne podseca na originalni Gothic, sve sljasti od blooma, previse stvari je izmenjeno, mracne atmosfere ni od korova.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Bascelik (19.2.2020), Krilce (14.12.2019), Shobe (16.12.2019)
Stara 14.12.2019, 19:02   #3
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Evo ovde sat vremena igre bez ikakvog komentara :

https://www.youtube.com/watch?v=yzR-faBQT2g
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
caine (15.12.2019)
Stara 14.12.2019, 20:22   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

ako rade prvi deo, nadam se da ce i drugi (gold).
sa njim sam usao u svet rpg-ova i ni jedan mi posle toga nije imao toliki wooow efekat. i siguran sam da to nije samo zato jer mi je prvi.
kolko sam mrzeo, tolko sam voleo sto u pocetku nisam mogao ni pacova da ubijem, a posle slistavao orkove sa po 2 udarca. rado bih se vratio u taj svet, samo da ne bude presaren i preblurovan.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2019, 20:46   #5
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Puf drago mi je da se radi na Gothic nastavku, ali ovo baš izgleda previše svijetlo i previše šareno...
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2019, 21:00   #6
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Ovo ne radi PB, nego je u pitanju neki novonastali spanski tim koji nema veze sa Gothic serijalom. Iako je teaser u pitanju, meni se ni najmanje ne svidja. Combat je previse spor, previse HP-a i premalo damage-a, nameless ne zatvara usta, uzasni bloom svuda, muzika nidje veze, DIALOG WHEEL (WTF), onaj dialog sa Diegom prilicno los, sam pocetak sa raznoraznim eksplozijama i glupostima katastrofa (gde je tu "Welcome to the colony" docek). Ukoliko nastave ovim putem, ovo ce biti sve, samo ne Gothic.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
nameless1 (14.12.2019), Shobe (16.12.2019), Skenderevo (14.12.2019)
Stara 14.12.2019, 21:05   #7
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Po koloritu je vise Witcher 2/3 nego li Gothic.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2019, 2:27   #8
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Upravo skidam, da vidim kako izgleda. Zavirio sam malo na jednom video snimku, nisam hteo da gledam puno, da ne kvarim sebi doživljaj, ali onako na prvu ruku, nisam oduševljen, previše šareno, i ne liči mi ma Gothic 1 (voleo bih da grešim).


Ne znam koliko im je dobra ideja to što samo igrači koji imaju steam account, i neku od Piranha Bytes igara na njemu, mogu da instaliraju ovaj demo/teaser.


Trebali su da omoguće pristup široj publici, ako zaista žele da čuju/pročitaju utiske velikog broja korisnika.


Ja imam od PB igara samo Elex na steam accountu, ove ostale (Gothic serijal komplet) su mi na CD/DVD, i da nije Elex na njemu, ne bih imao pristup.


Nije sigurno da će ovaj remake opšte izaći, ovo puštaju probni balon da vide da li ima interesa, i kakvi su utisci.


Šteta što ovo ne radi PB, ali su izgleda zauzeti nekim drugim projektom.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2019, 10:55   #9
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Zato sto je ovo danas namenjeno aktuelnoj generaciji "gejmera" ako bi izbacili identicnu igru samo prilagodjenu danasnjem hardveru...bilo bi ovo je zastarelo tralala i ostalo. Sto se mene tice samo da "oprave" one uzasne kontrole iz igre i nista vise nemoraju da diraju...ali da ovo sto su prikazali izgleda bleh...nemam nista protiv koloritnih igara cak ih izuzetno gotivim ali ovo nije Gothic...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2019, 19:11   #10
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Odigrao sam demo, moji utisci nisu dobri.


Gothic 1 me svojevremeno osvojio u startu, praktično me uvukao atmosferu i gameplay, što se ovde uopšte nije desilo, jedino što me zadržalo je radoznalost i nostalgija, da vidim kako izgleda.


Boje su mi šljaštave, konzolaški menu (ovo razumem, zbog tržišta, i nije neka velika zamerka).


Pokreti karaktera i animacije su mi nekako "drveni", nisu tečni, borba sa protivnicima mi se uopšte ne sviđa, mora to mnogo bolje, ako planiraju da rade dalje. Ok, ovo je samo demo.


Neutralno: markiranje itema koji se mogu pokupiti (predmeti, biljke). Ne sviđa mi se, ali na ovom stadijumu drugačije skoro i da nije moguće, pošto bi mnogi ostali nepokupljeni zbog šljašteće grafike, tj. loše su uočljivi, kao na primer novčići ili ore.


Atmosferu Gothic igre nisu uspeli ni delićem da uhvate, ovo može biti bilo koja rpg igra, sa prvobitnom nema nikavih dodirnih tačaka.


Previše brbljanja i video sekvenci, kojekakvih tutorijala, barem na početku. Ovo treba da ostave kao opciju koja se može po želji uključiti, ne mora me igra baš toliko voditi za ruku, daj da otkrijem nešto sam.


Jedini mali highlight, pogled na poznato mesto u daljini, mislim da nije spojler, ali ko želi sam da vidi isto u demo, ne mora da otvara link.


https://imgur.com/a/709qC4u
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Krilce (15.12.2019), Shobe (16.12.2019)
Stara 16.12.2019, 8:51   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Izgleda u najmanju ruku cudno, Gothic je uvek bio relativno turoban, a ovo prstanje boja i efekata dodje potpuno cudno, kao karikatura originalne igre. Mehanika reklo bi se ima dosta da se pegla, mada je ona i u originalnu rogobatna, dovjka je bila dosta bolje odradjena.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 10:13   #12
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Wow, kao grom iz vedra neba! Ovome se nisam nadao, pogotovo zato sto je ovo objavljeno na oficijelnom THQ kanalu! Dugo ocekujem remake istog, ali ipak, ne na ovaj nacin.

Pre svega ako na ovome ne rade Pirane, ne verujem da ce imati uspeha. Kad god se neko dotakao Gotika mimo njih, unakazio je isti, zato sto niko nije uspeo da ubode atmosferu i duh originala.

Pogledao sam 1h gameplay video. Moram da priznam da je grafika zaista viokog kvaliteta, ali sve sljasti i prsti od sarenila, sto ne lici na Gothic. On treba da je "siv", tmuran i napet u vazduhu. Dijalozi su predugi, gluma je meh. Borba i animacije, pa ne znam, za sada nisu nesto, ali za to ima vremena da se doradi, ako ovo zazivi.

Ono sto me je obradovalo je intro, koji su verno preneli iz originala, kao i sama cinjenica da se radi na Gothicu i dalje. Ali ipak, bez orignalnog glasa Xardasa (mada ni ovaj iz intra nije los), muzike, pa i generalno atmosfere, kao i cinjenica da Pirane ne rade na njemu licno, ne verujem da cu imati osecaj da uopste igram Gothic. Pa ipak, dacu mu sansu, jer Gothic je Gothic

Poslednja ispravka: Shobe (16.12.2019 u 10:34)
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 10:26   #13
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Vau
Jel ovo oficijalno??? Ako je, čim izađe prelazim. Mislio sam da Pirane uveliko rade Elex 2.
Znam da će stariji fan-base da hejtuje ali meni je fenomenalno. Da konačno i ja pređem ovo čudo. Sorry, ali "tetris grafiku" nisam mogao da svarim.
Bojim se da ces bolji filing imati ako predjes original i bilo bi steta da ga propustis zbog lose grafike. Moj ti je savet da stisnes zube prvih sat, sat i po, dva, i posle grafika postaje totalno nebitna i ne primecujes je vise

Ja sam dvojku svojevremeno, na zimu 2005/06. pokusavao da igram 2 puta i uvek odustajao posle pola sata, jer nisam mogao da se naviknem na animacije i mehaniku (keca jos nisam bio igrao tada). Taman sam bio zavrsio Morrowind i G2 mi je delovao nekako odbojan. Onda su me dobre kritike ubedile da probam i treci put da ga igram i posle sat i kusur, bio sam totalno uvucen u svet i odusevljen istim. Nisam prestajao da ga igram pune 2 nedelje, dok ga nisam presao, pa sam zbog njega propustio i ispit

Btw, nadam se nekom infou o Elexu 2 naredne godine, pa mozda i izasku istog. Bio bi red posle toliko godina : S
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shobe na korisnoj poruci:
Krilce (16.12.2019)
Stara 16.12.2019, 15:32   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Citat:
Shobe kaže: Pregled poruke
Bojim se da ces bolji filing imati ako predjes original i bilo bi steta da ga propustis zbog lose grafike. Moj ti je savet da stisnes zube prvih sat, sat i po, dva, i posle grafika postaje totalno nebitna i ne primecujes je vise
Grafika je najmanji problem, treba izdržati onaj upravljački sistem...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 15:36   #15
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Grafika je najmanji problem, treba izdržati onaj upravljački sistem...
Na sve se covek navikne, ako ga igra uvuce u svoj svet
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 15:43   #16
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Upravljacki sistem jeste bzvz ali navikne se covek. Ono sto je lose je sistem bliske borbe. On je sra.je i svodi se na mlacenje macem levo i desno. Daleko je zabavnije igrati kao mag pa slati grupe kostura i sl. karakondzula na neprijatelja i prziti ga iz daljine dok se ovaj zamajava njima. Moze li neko da zamisli Gothic sa sistemom bliske borbe iz npr. Blade of Darkness-a? E to bi bila igretina.
I pored lose resenog upravljackog sistema, generickih dijaloga i bezvezne bliske borbe Gothic 1 i 2 ostaju biseri zanra. Po meni, obe ulaze u 10 najboljih 3D RPG igara ikada.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2019, 15:58   #17
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

@Dovahkiin
Slazem se sa svim receno Procitao sam kasnije na postavljenom linku da Pirane ne rade na ovome. Verujem i ja da rade na Elexu 2, ipak im se igre zasnivaju na trilogijama.

@Laskaris
"obe ulaze u 10 najboljih 3D RPG igara ikada" i sa ovim se slazem!

Nekim cudom, meni je mehanike borbe G2 legla samo tako, jer se zasnivao na dobrim refleksima kako za napad, tako i za odbranu. Nakon toga mi je vecina borbenih sistema ostalih igara (nevezano da li su Piranine) delovala nezanimljivo. Izuzeci su Risen 1 i Witcher 3 koji ima fluidan i dinamican sistem. I recimo Elex mi je solidan, pre svega jer omogucava napad iz vazduha. Ne volim kada jedan klik dugmeta kreira puno nekontrolisanih animacija (delom je to slucaj i u Wicheru 3, al sam se nekako vremenom navikao na njega). Volim kada je jedan klik jedan potez i da mogu da kontrolisem svaki pokret, a na da komp odradi sav posao za mene. Nikako nisam mogao da prihvatim sistem brobe Witchera 1 i zao mi je sto ga za sada nisam presao. Al dacu mu jos koju sansu jedared
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 0:50   #18
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Primetih sad da i ja imam demo u library-u na steamu pa cu opikati sutra prekosutra malo da vidim na sta lici ovaj sarenis "uzivo".
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 1:23   #19
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

Demo se automatski dodaje ukoliko imas jednu od PB igara u library-u, tako da ko god daje ikada kupio neku njihovu igru na steam-u, moze i ovo da proba.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2019, 8:42   #20
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic (remake)

@Dovahkiin

Ja taj specijalni napad nisam nijednom iskoristio u borbi Probao sam par puta u pocetku i svaki put omasio protivnika, a posle sam i zaboravio da postoji
No, u nekom drugom prelasku igre cu ga isprobati malo bolje, kad vec valja
I da, zato mi je broba u Gothicima 1/2, Risenu 1 i Elexu dobra, sto nije samo konstantno kliktanje. Jer ako jednom omasis, jaci protivnik te moze poslati u vecna lovista vrlo brzo.

Sto se tice Witchera, sigurno cu mu jednom opet dati sansu, jer je dobio sjajne kritike

Poslednja ispravka: Shobe (17.12.2019 u 10:52)
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 5: Aeternus Zwer Role-Play 23 15.1.2012 21:35
Gothic 3 - The Beginning Patton Igre za mobilne telefone 6 22.4.2008 10:48
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com