Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2014, 17:33   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 18:05   #2
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Haha, Kuzma, kako si moćan... To što ti vidiš i slušaš u srednjoj trgovačkoj ja viđam u osnovnoj školi koja je blizu moje zgrade. Da ne spominjem PC igraonicu u mojoj zgradi, mnoge psovke koje dopiru iz nje čujem prvi put. Bože moj, i mi smo nekad psovali svašta dok smo davno igrali prvi CoD, al ovo danas... A prošlo je svega desetak godina. Dok sam ja pohađao tu osnovnu, njen tadašnji direktor je bez pardona lemao sve što mu dođe pod ruku, a danas obrnuto - učenici lemaju učitelje i učiteljice. I moja bivša razredna iz srednje škole je popila batine nekoliko puta u međuvremenu. Danas im niko ništa ne smije, i ponekad žalim što policija ne prebije kosti narkomanima koji skiče na sastavcima u 3 ujutru.

Sad sam prepričavao ovu kolumnu dvojici mojih prijatelja, dok smo jednom od njih pomagali da se preseli. Taj kome smo pomagali je student iz Srbije, gazda mu je preminuo, nažalost, i nakon 6 godina mjenja smještaj. A moj prijatelj domorodac, inače, Kuzmu ne podnosi organski. Njegovi tekstovi su previše za njega da svari, ovoj ili onoj igri je dao premalo/previše (dobro, i ja sam se malo mrštio na CoH2 recenziji), dok se onesvješćuje na grafici od novog CoD-a (u opisivanju PS4) dok ga svi drugi pljuju, uf, uf, uf,... Već sam stotinu puta rekao da mu poslednji put pozajmljujem SK. U svakom slučaju, prvi put je rekao da se slaže sa njim. A i kako ne bi, sve veća slina od druge, iskilavismo se dok smo prenosili stvari, a dok sam bio drugi razred srednje škole ovde u Republici Srpskoj ukinuše obavezno služenje vojnog roka. Tad sam bio sretan, a danas, desetak godina kasnije... Eh, ko bi svjetu udovoljio.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Marshall George (7.3.2014), Stefan programer (12.3.2014)
Stara 2.3.2014, 18:38   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Eugenika je iz raja izašla (naravno ne u svom ekstremnom obliku sa prinudnom kastracijom i eutanazijom), al` ne dadoše dušmani. Sve to u određenom uzrastu treba klasirati, pa da se zna ko kosi, a ko vodu nosi.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 19:18   #4
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Vidi se kakve su ove prosle generacije bile. Toliko su bile dobre da su nas uj.... za sledecih 50 godina.
Njih je zivot naucio kakvi treba da budu.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nicpid na korisnoj poruci:
Rockstar (3.3.2014)
Stara 3.3.2014, 13:41   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
vidi se kakve su ove prosle generacije bile. Toliko su bile dobre da su nas uj.... Za sledecih 50 godina.
Njih je zivot naucio kakvi treba da budu.
Хтео сам да се распишем, али нема потребе, све је човек рекао. Хвала Богу па нећу ићи у војску и могу да постанем себичњак и млакоња. Након онаквих `90-их (о количини пропуштеног и да не причам!) и то ће ми бити утешна награда. Иди бре Кузма, каква црна војска, у рангу су са нашим фудбалерима, све пораз до пораза.. Ја бих је буквално укинуо, премала смо земља да би се бранили од било кога. Ево, Хрвати имају укупно два МИГ-29 и оба су на ремонту у Украјини. И шта им фали?!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Game fever (21.3.2014)
Stara 3.3.2014, 22:41   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Ne slažem se baš da bi vojska uterala pamet u glavu klincima koji od malih nogu nisu vaspitavani i rade šta hoće i kad hoće, uz potpuno nepoštovanje bilo kakvog autoriteta. Ubaci ih u vojsku, i šta dobiješ: gomila retarda sa puškama. Dobar deo bi se poubijao pre kraja vojnog roka. Mislim da vojska ne bi uspela da ih i malo disciplinuje. Kao što Kuzma kaže, i pre je bilo retarda, ali verovatno ne u tolikom broju i bili su manje ograničeni.

Nisam ni sam služio vojsku, pa nisam ni osetio na svojoj koži kakvo je to iskustvo, ali ovo tvrdim na osnovu priča onih koji jesu. Lično, nekako mi deluje "gej" živeti sa velikim brojem momaka nekoliko meseci (ili 1 ili 2 godine kao nekada davno), u neretko lošim higijenskim uslovima (da, znam tipa koji je navukao nekakve gljivice or something). A možda sam previše svilen

Naravno, nisu ni ta deca pala sa Marsa u Srbiju, njih je neko odgajio i (nije) vaspitao, tako da je to osnovni uzrok problema. Naravno, tu priča može da se proširi na stanje u državi i društvu, sistemu vrednosti, ali svi znamo kakvo je stanje tu.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Game fever (21.3.2014)
Stara 4.3.2014, 1:08   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

U osnovnoj školi nastavnik engleskog jezika je imao običaj da, ako nekog primeti da priča na času, tako ga lepo cimne za zulufe da ti posle u glavi zvoni ostatak časa. Danas kada bi se to desilo, isto popodne bi dvadeset novinara bilo u školi, to bi bila udarna vest u "Beogradskoj hronici", nastavnik bi bio razapet na krst i popljuvan od svih počevši od tetkice u školi do Ministra obrazovanja, a dete "žrtva" bi gostovalo u emisijama i prepričavalo traume nastale usled iživljavanja bahatog nastavnika dok je ono, jadno, eto samo ometalo čas.

Mada opet, što se Bastina Džibera tiče, kontam da su ovo slično moji đedovi pričali za Bitlse
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Game fever (21.3.2014), Marshall George (7.3.2014)
Stara 4.3.2014, 13:37   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Odlična kolumna. Izem ti ja ove nove generacije kada u gradskom prevozu matorcima pre ustaju 30-godišnjaci nego školarci. Još pride moram da branim mesto sa kog sam ustao da isti ne bi krajnje nepristojno uleteli pre bakice koja je krenula da sedne. "Alo, bre, ti sa tarzankom, pa zar stvarno misliš da sam ustao da bi TI seo?!" - je rečenica koju sam stvarno upotrebljavao.

Ovo sa školama, maltretiranjem, snimanjem... neću ni da pominjem. Srednja uopšte nije obavezna. Ako treba da se ukloni 30% neprilagođenih primata, let it be, neko mora da kopa kanale, sortira voće u hladnjači itd.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Game fever (21.3.2014), Marshall George (7.3.2014)
Stara 4.3.2014, 14:07   #9
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Kuzma je stvarno postao matoro dzangrizalo. Kako se pronasao u pravoj ulozi legendarnog glumca!
Elem, prica da ce voska da uvede omladinu u red je stara koliko i vreme. Mnogo dublji koreni leze u problemu ovog drustva, koji se ne mogu tek tako resiti klasicnim desnicarskim konzervativnim idejama...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
caine (6.3.2014), Red Marquis (6.3.2014)
Stara 4.3.2014, 14:20   #10
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Sve se moze resiti klasicnim desnicarskim konzervativnim idejama

Ako ne funkcionise onda se te ideje ne primenjuju dobro ili dovoljno.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
goranmax (4.3.2014), hiperborean (23.3.2014)
Stara 4.3.2014, 16:23   #11
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Sto bi rekla baba mog druga :,, ne valja i sve gore ima da ne valja!"
Volim da citam Kuzmine tekstove, ne slazem se uvek, ali mi je uvek interesantno da procitam. Ali ovde, u potpunosti se slazem sa njim, mislim da je u poslednjih 20ak godina krenulo naglo da se menja sve (valjda sa razvojem interneta, mobilnih telefona, je..m li ga). Odem pre par dana kod sestre mladje 8 godina od mene, laptop ukljucen, fb na stand byu, sms kuca i dok prica sa okolinom. Lepo mi dodje da frljnem i mobilni, i modem i sve, samo fiksni da ostavim i to onaj sa brojcanikom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 9:42   #12
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Koliko sam ja shvatio vojska samo predstavlja metaforu za nesto sto je ranije predstavljalo autoritet koji se nalazio u roditeljima, skoli, policiji, drzavi i na kraju i samoj vojsci. Mislim i da je mislio na red i hijerarhiju koja se poštovala i negovala. Vojska, odnosno taj red, kodeks kakogod koji se strogo postovao u staroj YU, a koji se postiazo celicnom disciplinom(nekad i preterivanjem sa istom mora da se kaže) je svakako imao daleko više pozitivnih stvari za društvo i državu, nego današnja nazovi demokratija(ja bih je pre nazvao anarhija koja vlada u školskim ustanovama).Vojska je izmedju ostalih gore navedenih insrtitucija bila jedan od ekvilajzera, možda čak i dugme za fine tuning. Danas ne postoji ni ekvilajzer ni dugme za fine tuning.
Qzma je uspeo da ogoli jedan socioloski fenomen, jednu drustvenu anomaliju koja se ovde ukorenila, a koja jaše na talasu nazovi ljudskih prava. Interesantno je kako volimo da prepisujemo od drugih samo formu, dok smo za sadržinu potpuno slepi i nesposobni da je razumemo. Uvek uzimam primer Holandije(i moj doživljaj iste). Za tih nekoliko dana(radnih) koliko sam tamo proveo ja nisam na ulici ni u jednom trenutku uspeo da vidim nijedno dete uzrasta od 7 do nekih 17-18 godina. I to mi je sa tog puta bio najveci utisak, veci cak i od ulice crvenih fenjera.
I moram da budem iskren, tekst je meni osvetlio jedan deo koji uopste nisam primecivao , a vezan je za reklame i tekstove u istom.
Bravo qzma.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gillonio na korisnoj poruci:
Marshall George (7.3.2014)
Stara 5.3.2014, 11:02   #13
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Osnovni problem sa današnjom omladinom je osnovni problem našeg društva generalno: imamo iskrivljenu ulepšanu sliku o svojim sposobnostima i mogućnostima (mi smo najlepši, najbolji, najhrabriji, najstariji...), ali ne bismo prstom da mrdnemo da nešto pametno i konkretno uradimo nego samo pljujemo sve oko sebe (i kao pojedinci i kao društvo) i svoje nakaradne navike proglašavamo nekakvim "tradicionalnim vrednostima".

edit: i nije problem što nastavnici "ništa ne mogu", nego što ništa neće. Moje dete ide u školu i više puta sam od nastavnika čuo "ne mogu ja tu ništa", "nije to moja briga" i sl., ali ni jednom nisam čuo "probao sam sve i nisam uspeo". Poslednji slučaj je bio sa decom koja su odvalila neku letvu i udarala zidove (a škola renovirana letos) - moj klinac se obrati razrednom, a ovaj mu kaže nešto u fazonu "baš me briga, idi prijavi portiru".
U drugoj školi jedan klinac maltretira pola škole, roditelji ne sarađuju, ali direktor neće da se obrati socijalnoj službi (što je po protokolu) da "ljudima ne pravi probleme" - u prevodu: što bih se ja cimao i zamerao ljudima, ne bije mene nego decu.

Poslednja ispravka: namcor (5.3.2014 u 11:13)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 11:32   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Danas ti je za zaposlene u školi najvažnije pravilo "ne talasaj". Dece je malo, za upis u prvi razred je bukvalno otimačina oko dece (ide se u regrutaciju po vrtićima, rade se bilbordi, dele flajeri) i nijedan direktor ne želi da mu škola zbog nekog incidenta dospe u medije (samim tim na zao glas), posebno u drugom polugodištu.

Naravno, ovo nije opravdanje za nečinjenje. Ali ta letargija nije problem samo prosvete nego društva u celini. Nikome se ništa ne sviđa u društvu i državi, ali neće ni prstom da mrdnu da bi to promenili.

Poslednja ispravka: DeCoy (7.3.2014 u 13:23)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Marshall George (7.3.2014)
Stara 5.3.2014, 16:00   #15
rajkard
Novi član
 
Član od: 22.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Svaka čast za tekst!
U moje vrijeme...

Društvo nam je nažalost trulo u svim segmentima, a ta vojska je jedina koliko - toliko mogla da na neki način malo dovede u red i nauči te nekim stvarima...Sam taj osjecaj da si sam, nemas nikog da ti pomogne i da zavisis samo od sebe i svojih (ne)sposobnosti je nesto posebno. A tu se onda vidi razlika izmedju razmazene djece koja u zivotu nista sama nisu uradila i onih koji su morali da se bore sami kroz zivot. Kao što jedan moj prijatelj reče - koliko god mislis da si pametan sada, odlaskom u vojsku ti se upali jos jedna dodatna lampica.
rajkard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 16:11   #16
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

^ Ma idi begaj.... Sta mislis vojska cini cuda... Isao sam u civilnu vojsku pa mi nista ne fali,a prvi koji su me posavetovali da to uradim su moj otac koji je '72 isao u vojsku i deda koji je '60 u Splitu 2 godine bio u vojsci i nije mogao da dobije odsustvo kad mu se rodilo dete(moja majka) jer,EJ vojska je to....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 16:28   #17
rajkard
Novi član
 
Član od: 22.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^ Ma idi begaj.... Sta mislis vojska cini cuda... Isao sam u civilnu vojsku pa mi nista ne fali,a prvi koji su me posavetovali da to uradim su moj otac koji je '72 isao u vojsku i deda koji je '60 u Splitu 2 godine bio u vojsci i nije mogao da dobije odsustvo kad mu se rodilo dete(moja majka) jer,EJ vojska je to....
Ne čini čuda naravno Sve zavisi od ličnosti, i načina na koji prihvatas i dozivljavas sluzenje vojnog roka. Sluzio sam 9 mjeseci, u tada uslovno receno elitnoj jedinici, upoznao puno dobrih momaka, sa kojima i danas odrzavam kontakte. I danas kad se vidimo, uvijek isto kažemo - jeste bilo je pakleno, ali da se vratimo nazad opet bi isto odlučili, ne bi nista mijenjali. I meni je otac nagovarao da ne idem u vojsku, da upisem fax, da ne gubim bezveze jednu godinu itd, nudio mito u vidu kompjutera ...
rajkard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 16:32   #18
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

^Tacno tako. Vecinu te problematicne dece pravili su i vaspitavali ocevi koji su "pohadjali" vojsku,ali kreten moze samo kretena da napravi.... Ne kaze se bez razloga da su deca ogledalo svojih roditelja.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2014, 18:35   #19
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Ne znam... Meni je vojska jedno od većih životnih razočarenja. Nisam imao nikakvih problema, sve je to prošlo relativno lako, ali definitivno tu godinu vidim kao bespotrebno izgubljenu jer ništa pametno nisam naučio.
Ličnost se formira u prvim godinama života i teško će vojska ozbiljno da promeni bilo koga. Problem je što današnji "moderni" roditelji previše podilaze svojoj deci (ja sam svestan opasnosti pa opet stalno hvatam sebe kako sam uradio nešto pogrešno), previše ih "štite", previše ih idealizuju i, što je najgore, očekuju da njihov mali princ ili princeza svuda imaju takav tretman. Sa druge strane su kojekakvi anahroni bilmezi koji direktno ili indirektno decu nauče tome da su ksenofobija i nasilje nešto normalno, da bismo mi svi bili Tesle da nas dušmani ne mrze pa nas u tome sprečavaju i sl. O ljudima koji direktno zapostavljaju ili zlostavljaju decu mislim da ne vredi polemisati.
Suština je da dete od malena treba da bude okruženo ljubavlju, treba da ima podršku, ali treba i da nauči da poštuje druge ljude i da se nauči obavezama i odgovornosti, kao i da snosi razumne posledice (neka vrsta kazne) kada uradi nešto "nedozvoljeno" ili ne uradi nešto što je trebalo.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
caine (6.3.2014), Partybreaker (6.3.2014)
Stara 6.3.2014, 6:16   #20
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 03/2014 "Gubite se s mog travnjaka!"

Citat:
rockstar kaže: Pregled poruke
Хтео сам да се распишем, али нема потребе, све је човек рекао. Хвала Богу па нећу ићи у војску и могу да постанем себичњак и млакоња. Након онаквих `90-их (о количини пропуштеног и да не причам!) и то ће ми бити утешна награда. Иди бре Кузма, каква црна војска, у рангу су са нашим фудбалерима, све пораз до пораза.. Ја бих је буквално укинуо, премала смо земља да би се бранили од било кога. Ево, Хрвати имају укупно два МИГ-29 и оба су на ремонту у Украјини. И шта им фали?!
Фали им ловачка авијација. Мораће да плаћају другима да им чувају небо. (Стара пословица: "ко не храни своју војску, храниће туђу").
И нису у питању МиГ-29, него МиГ-21.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
03/2014 "Naslednik ili inovator" oluja „Prst na čelo” 1 22.3.2014 16:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com