Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2006, 3:21   #1
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Foxconn MB

Pozdrav!Da li neko koristi plocu pomenutog proizvodjaca i kakvi su utisci!?Kakve su Foxconn ploce u odnosu na MSI ili ASUS posto su ova dva proizvodjaca najzastupljeniji kod nas?Googlao sam malo po netu i nasao da navodno Intel "gura" Foxconn i da je ova firma prva pocela sa proizvodnjom socket-a 775 pa je samim tim i preporucena od strane Intela...Primetio sam da ove ploce imaju i nize cene od ostalih koje koriste iste chipsetove!Hvala!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 5:14   #2
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Foxconn MB

Foxconn proizvodi matične za Intel (bar je dosad proizvodio).
Tako da kad kušiš Intel original ploču, kupio si Foxconn. Mislim da to dovoljno govori samo za sebe.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 19:45   #3
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Foxconn MB

Procitao sam da dosta delova koje ostali proizvodjaci koriste za izradu ploca sa lga 775 socket-om proizvodi Foxconn,a ovi ih samo ugradjuju!Po tome bi trebalo da su ove ploce jako dobre za Intelove procesore,a takodje mislim da im je cena veoma pristupacna samo trenutno zbog proboja na trzistu.Video sam i neke AMD varijante ovih ploca,ali pitanje je kako rade sa AMD procesorima pa sam postavio temu da se malo informisemo,ako ih uopste neko i koristi sa AMD procesorima kod nas!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2006, 12:53   #4
RED CROSS
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Foxconn MB

Dobre su i za INTEL i za AMD a koristi je jedan moj prijatelj, u pitanju je nForce 3 ploca i radi odlicno!
RED CROSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2006, 13:12   #5
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Foxconn MB

Citat:
Lord kaže:
Tako da kad kušiš Intel original ploču, kupio si Foxconn. Mislim da to dovoljno govori samo za sebe.
Nisam bas siguran u ovo, naime: jedan moj drugar je pre nekih godinu dana kupio Intel konfiguraciju, i dobio je Foxconn plocu, ali na ploci jasno pise Foxconn, a ne Intel. Dok sam ja kupio skoro Intela i Intelovu plocu, na kojoj nigde ne pise Foxconn, vec samo Intel, a pri tom nigde ni u Manuelu nisam nasao ime Foxconn.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2006, 15:15   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Foxconn MB

Možda je čovek hteo da kaže kako i ploče sa Foxconn i one sa Intel "nalepnicama" izlaze iz Foxconnovih pogona...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2006, 15:29   #7
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Foxconn MB

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Možda je čovek hteo da kaže kako i ploče sa Foxconn i one sa Intel "nalepnicama" izlaze iz Foxconnovih pogona...
Moguce... moguce...
Mozda sam pogresno razumeo.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2006, 23:13   #8
Bushman
Novi član
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Foxconn MB

Foxconn pravi konektore, memorijske slotove i slicne pratece delove za dosta proizvodjaca ploca a pre nekog vremena su resili da zaokruze proizvodnju. Mozda ih je ugovor sa intelom naveo na taj potez.
Ne bih rekao da su starije intel ploce njihovo delo, u stvari meni se cini da je to radio siemens zato sto mi njihove ploce neverovatno lice pocev od oznake pa do izgleda pcb-a i upotrebljenih komponenti. To nisam proveravao moguce i da nije tacno. Intel je ima i fabriku u irskoj ali nisam video novije ploce made in ireland. Osim toga video sam dosta pokvarenih intel ploca od p1 do p4 a na novijim i naduvane kondenzatore tako da prica intel je intel i to mora da valja nije bas tacna. Kvalitet im je po mom misljenju u rangu ostalih brand proizvodjaca. Kako ce biti sa Foxconn-om pokazace vreme.
Bushman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com