Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2018, 9:24   #581
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

E vidis, meni je on pao iz 4. puta. A Lothric i Lorian iz 3. Ostaje mi jos poslednji boss, veceras je moj.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (18.6.2018)
Stara 18.6.2018, 11:25   #582
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Meni je Midir bio zaebaniji od Nameless Kinga, iako sam se namučio s obojicom, bogami. Problem je što imaju neke napade koji te ubiju iz jednog udarca.
Treba baš velika preciznost i poznavanje svakog minornog pokreta da bi se izbeglo.
Ali to je u suštini i srž ovakvih boss fightova.

Sličnu muku sam skoro mučio sa igrom Hollow Knight i DLC bossom (zašto ih uvek načine težim ?) Nightmare Grimm. Zaista je potrebno naučiti svakik pokret, svaki blagi pomeraj i propratni zvučni efekat koji označava određeni udarac.


Maada. Mislim da nijedan boss fight u DS3 nije toliko nepravedan kao Shadow of Yarnam iz Bloodbornea. Tri bossa koja vas napadaju različitim oružjima, i od kojih preostali postaju jači nakon što ubijete nekog od njih - to je bilo višečasovno mučenje.
But i did it xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2018, 15:50   #583
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Pređena igra.
Kakav žal, kakva tuga što je trilogija gotova. Onaj osećaj kada se zapitaš zašto sve lepe stvari moraju da se završe. Moram malo da patetišem, nisam dugo, uglavnom podhebavam.

Poslednji boss je nakantan iz prve, nisam očekivao da će biti tako lako, tukao sam ga Gaelovim velikim mačem koji je brz kao da je long sword u pitanju. Mada kad se setim Gvin-a iz keca, i on je iz 2. puta pao.
Jeste brža borba nego u prethodna dva dela, ne znam kako ovi što koriste magije prolaze kod većine bosseva koji kao da su na spidu i gljivama. Kao i u prethodnim delovima, išao sam i na STR i na DEX, Endurance je naravno uvek primarni. Svašta sam koristio od oružja i po potrebi štitove, koplja na primer nisam uopšte, a ni helebarde koje su mi bile omiljene u kecu. 80 posto vremena sam držao mač u ruci a ostatak luk i strela kad zatreba i pokoji malj jer je ipak najlepši osećaj kada teškom močugom latiš nekoga po lobanji. Yhorm-ov štit i Shield of Glory su mi omiljeni štitovi bili, pogotovo drugopomenuti, nagruvao sam stabilnost na 85, a i lakše je od prvog. Ali čim naiđu protivnici koji pene kao da su besni, bacam štit i kreće kolutanje.
Što se tiče dizajna sveta i povezanosti, kec je i dalje tu najbolji, ovde je lepo jer vidiš ostale regije u daljini i postoji taj osećaj prostranstva. Ali ništa ne može da ponovi osećaj kada izađeš iz Blighttown-a opet na svetlost ili kada prvi put ugledaš Anor Londo.
Što se tiče kraja
Spoiler za kraj:
Rešio sam da više ne palim vatru, da bude mrak i da pretpostavim da će ljudi biti glavni, mada Firekeeper kaže da vidi tragove žara u budućnosti i da će opet Doba Vatre kad tad da dođe. Ali nema veze, neka barem par stotina ili hiljada godina bude mrak.



Što se tiče konačne ocene, DLC Ringed City je povećao pa je stavljam u isti koš sa Dark Souls 2 i dajem 9.5/10. Kec je desetka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (19.6.2018)
Stara 19.6.2018, 20:13   #584
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Sve lepo objašnjeno samo meni nekako nije žao što se završio i otišao sa stilom. A moždaaaa... u budućnosti i dobijemo neki nastavak/spin-off, taman kad se oni tragovi žara ponovo rasplamsaju. Čovek može da sanja.

Do tada pratimo Sekiro i gledamo kako da se dokopamo Bloodborne-a.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 10:47   #585
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ljudi poceo sam prvi put da igram dark souls uopste, jel mogu neki saveti? Do sad se nisam susreo sa ovako teskom igrom(pogotovo sto sam navikao da dodge roll bude invinicibilty frame), konkretno me zanima za build posto sam poceo da idem na dex i str i vidim svi spominju nesto quality, pa sta to konkretno znaci, kapiram budzim dex i str dok mogu(valjda)...Poceo sam knighta(citao da je najvise noob friendly) i mislio sam prvo da idem full kinght str build ali mi se svidela uchigatana, valjda je ok.Najvaznije pitanje da li da se nerviram previse za duse koje izgubim kad umrem ili ce se to kasnije sve nadohnaditi(nekako me to najvise iznervira, taman sakupim par hiljada i onda umrem nekako glupo i ode sve)?
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 11:20   #586
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dark souls 3

Dodge roll i jeste invincibility frame, samo ga treba natempirati Po meni je depraved za pocetak najbolji.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 12:30   #587
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

I ja isto počeo prvi prelazak trojke pre neki dan ali imam prvi i drugi deo iza sebe. Za sada ide lagano, došao sam do Irithyll of the Boreal Valley ali ne mogu da uđem. Mora da vidim gde je ta prokleta lutka. Inače igra je prelepa, ovo je ono što je dvojka trebala da bude, pre nego što su je grafički unazadili.

Počeo sam kao warrior, sa sekirčetom, ali sam u međuvremenu uspeo da nabavim Zweihander, nabudžio ga na +6 i funkcioniše odlično. Ovo je prvi put da igram str build s obzirom da sam u prethodne dve igre uvek išao na dex. Treba mi preporuka za još neko kvalitetno str oružje.

@MoNsTeR
Saveti:

- samo dosta strpljenja i u borbu idi hladne glave. Kada sam prvi put igrao keca i zaglavim sa nekim boss-om dešavalo mi se da po nekoliko dana ne igram dok se ne o'ladim, a onda ga iz prve-druge pređem.

- obrati pažnju na equipment load, ne želiš da ti lik ima sporo rolovanje

- nemoj samo dex i str da budžiš, gledaj da leveluješ malo i vigor, endurance i vitality.

- u Firelink Shrine-u možeš da unaprediš bonfire koristeći undead bone shards , zauzvrat dobijaš više hp-a kada iskoristiš estus flask. Naravno, prvo moraš da ih nađeš.

- slično prethodnom, kod Andrea kovača možeš da odneseš Estus Shard kako bi ti povećao broj estus flask-ova koje možeš da koristiš
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
MoNsTeR (5.7.2018)
Stara 5.7.2018, 15:36   #588
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
1. ..ali mi se svidela uchigatana, valjda je ok.
2. Najvaznije pitanje da li da se nerviram previse za duse koje izgubim kad umrem ili ce se to kasnije sve nadohnaditi(nekako me to najvise iznervira, taman sakupim par hiljada i onda umrem nekako glupo i ode sve)?
1. Uchigatana je jako dobro oružije, ima lep balans između snage i brzine i generalno je dobra za build-ove sa visokim Dexterity. Ja sam sa njom prešao veći deo DS igara.
2. Mnogo se gine i ponavlja, probaj ako možeš uvek da dođeš ponovo do svojih duša mada tih par hiljada će ti jednom delovati smešno i desiće se da zagubiš mnogo više... tako da samo bez nervoze.

Nemoj da zaboraviš da pored lika možeš da leveluješ i oružije, jako je bitno razvijati ono što najviše koristiš. Slobodno gledaj DarkSouls wiki za stats. Prvo imaš klasično levelovanje +XX, a kasnije možeš i da stvoriš Imbued varijantu ali tu pazi da odgovara tvom build-u, tj. obrati pažnju na Parameter Bonuse.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 18:50   #589
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ja sam pre mozda sad vec i godinu dana stigao do Smouldering Lake-a i ne mogu da mrdnem odatle. Na svakih mesec-dva se naostrim da probam ponovo, ali brzo odustanem. Toliko mi je odbojna lokacija da je to strasno...

A mozda sam samo ostario i nemam stomak vise za ds... 😂
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 19:59   #590
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Zar nije to opcionalno područje?
A jes' gadno, mislim da sam i ja tu sad stao, na trećem prelazu. Nekako, najlepše su mi bile deonice iz DLC-a i toliko sam se radovao da ponovo do njih dođem, al ebiga, treba doći dotle
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 20:38   #591
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

DLC-ove sam zaboravio i da ima... sad kad bih izasao iz tih katakombi, skinuo bih se go na snegu! 😂
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 21:06   #592
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Mora da je opciono jer sada gledam klipove i ja tu nisam bio a osnovnu igru sam završio. Tako da možeš slobodno da batališ. Koliko god da se trudim da budem detaljan, u svakom delu sam makar nešto propustio.

BTW, ja sada kontam da sam završio Ashes of Ariandel DLC ali nisam The Ringed City, ostvio sam ga kao za malo kasnije i zaboravio. Sad ću da probam da se vratim u formu i dovršim ako mogu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 21:39   #593
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ringed City mi stoji na vrhu liste najboljih DLC-jeva ikad, tako da to obavezno treba odigrati
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 22:00   #594
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ne znam vise ni kako sam tu dosao!! 🤔

Bezao sam od onog crva velikog usao kod old deamon kinga, pobegao i od njega i usao tu... i ostao tu da venem... 😁

Moracu da cekiram sve vatre... najgore mi sto sam posle ovolike pauze, potpuno izgubio percepciju i ko pogubljen sam...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 23:48   #595
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Old Demon King je lagan boss, slobodno se vrati i dovrsi to.

The Ringed City je sjajan, ne znam da li mi je bolji Artorias of the Abyss ili on. Svidja mi se sto se bavi samim pocetkom sveta u igri i ljudima
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (7.7.2018)
Stara 7.7.2018, 3:50   #596
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

The Ringed City ima dva odlicna bossa, Demon Princea i Gaela, koji je meni jedan od najboljih bossova u serijalu (dvojku nisam igrao) + Ringed City je upecatljivo novo okruzenje (ali ono sto prethodi ulasku u grad mi se nije toliko svidelo). Inace, trojka po mom misljenju ima bolje/upecatljivije bossove od keca, tu su i Freida, Pontiff, Dancer...

Mladene, samo se teleportujes do najblizeg bonfirea u Catacombs of Carthus, i na konju si
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2018, 10:23   #597
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Najtezi boss u Ringed City je definitivno Darkeater Midir. Gael je lagan u odnosu na njega. Mada je i Demon Prince bio zaheban
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (7.7.2018)
Stara 7.7.2018, 10:59   #598
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Midir mi je pojeo dušu. Gael je bio užitak, mislim da sam njega dobio iz druge-treće.
Ringed city sam prešao nakon Bloodbornea, i zanimljivo je primetiti koliko je DS3 zapravo preuzeo iz Bloodbornea agresivnije neprijatelje i bossove. DS1/2 su bili mnoogo sporiji.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2018, 12:24   #599
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark souls 3

Tacno gael je i meni jedan od naj fer bosseva i medju top 3 u epic faktoru. Ali ni midir i gael nisu tezi meni bar nego ona friede il kako se vec zove is ashes of andariel. Treca forma tog bossa je kao pontiff + ornstein & smough u kombinaciji po tezini. Midir ja na drugom mestu i to samo zato sto je 1 shoot fest od bossa ali nema toliko poteza i mehanika, slicno ko vendrick iz dvojke samo jaci. Mozda i najmocniji boss u sva 3 dela .
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 18:58   #600
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Dark souls 3

Ljudi od kad mogu da se resetuju poeni(build)? Fazon prebacio bih se na full str build ali kad sam gledao na yt nisam jos bio u toj regiji gde mogu da promenim? Btw zivot mi postao dosta laksi kad sam provalio da ne moram bas svakog neprijatelja da ubijem haha, msm da sam previse puta umro od black knighta u onoj regiji posle undedad settlement
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dark Souls za PC srksi Role-Play 2162 30.8.2022 10:25
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com