Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2008, 0:37   #1
sava84
Novi član
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ovislink 5450 i d-link dir-100

Pozdrav. Posjedujem navedeni access point i prije par dana sam nabavio router d-link dir 100, jer mi je potreban zbog povezivanja na internet satelitskog resivera, e sada, tu su mi nastupili problemi. Nakon dosta muke lokalnu mrezu sam uspio nastimati, ali nikako ne mogu na routeru da podesim PPPoE konekciju. Spojeno je ovako

AP - Router (wan port) - iz njega sa 2 lan prkljucka, jedan u komp, drugi u resiver.

U lokalu ih vidim sve, postavke su automatske sa ukljucenim dhcp-om i na kartici mreznoj od kompa i na resiveru. Na rsiveru dhcp mijenja ip, znaci taj dio je ok. E sada, ne mogu nikako podesiti PPPoE konekciju na routeru. Jedini nacin da mogu da se konektujem na net bi bio, sklanjanje routera i pokretanje konekcije sa kompa. Kada probam preko routera da se konektujem, u statusu stoji disconnected, i nakon klika na connect ne promijeni se nista. Podesio sam username i password, pokusao i sa kloniranjem mac adrese mrezne kartice u router i nista. Evo okacio sam i slike. Tu je slika sa podesavanjima konekcije na ap-u kada je ona pokrenuta sa pc-a, podesavanja PPPoE konekcije na routeru koja sam postavio i status na routeru koji je disconnected i koji ne mogu da promijenim. Svaka pomoc ce mi dobro doci, oostao sam bez ideja. Hvala unaprijed.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Ap-set.JPG
Viđeno:	31 puta
Veličina:	29,5 KB
ID:	21882   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	PPPoE podesavanja.JPG
Viđeno:	32 puta
Veličina:	35,1 KB
ID:	21883   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Router.JPG
Viđeno:	32 puta
Veličina:	35,1 KB
ID:	21884  
sava84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AP OVISLINK WL-5460v2 M-A-S-L-A-C-A-K Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.1.2008 17:10
dilema DVI-D single ili dual link McNAIR Grafika 0 30.10.2007 2:57
OvisLink WT-2000AP vs Planet AP WAP-4033 MisterNo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 20.2.2007 14:27
Link za download DobroslaV Aplikativni softver 1 7.12.2006 15:24
Motorola sb5101 i Ovislink WL-5460APv2? dal treba i ruter??? fl380 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.12.2006 22:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com