Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2015, 13:17   #1
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Monitor za prevodica

Moj trenutni monitor, Samsung p2470h, počeo je da brljavi utoliko što se sam prebacuje na Entertainment mode, što znači da diže kontrast i brightness na 100. Pošto radim sa ogromnim količinama teksta, ovo mi nikako nije komotno za rad. Moram da ga na svakih pola sata vraćam na Text mode, ali i tako je slika nekako za nijasnu žućkastija nego što je bila.

Planiram da ga penzionišem i odnesem na vikendicu, pošto je monitor ujedno i tv, ali tu sad dolazim do problema zamene.

Dakle, potreban mi je monitor koji je pre svega dobar za rad sa tekstom. Igram se povremeno, toliko povremeno da ni Skajrim nisam dovršio, ali bih voleo i da odigram poneku igru na tom monitoru. Potrebno mi je da monitor bude ne manji od 24'', a poželjno i veći - da bih mogao da stavim dve A4 stranice jednu uz drugu. Budžet mi je nekih 300 evra najviše, s tim da bih voleo da to bude manje.

Nosim se mišlju o 27''. Ako bih uzeo toliki monitor, da li bi moja grafička mogla da na njemu tera taj nesrećni Skajrim koji nisam završio? Ne planiram skoro novu mašinu, ali u obzir dolazi neki apgrejd tokom vremena. I u vezi s tim, ako bh kupio neki monitor od 27'', koja bi mi grafička bila zadovoljavajuća za njega, a da se uklapa u ostatak moje konfiguracije?

Hvala svima.
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com