Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2014, 13:07   #41
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
ja prosto ne znam šta da napišem na ovaj post, suzdržaću se da ne ispišem svašta, ali aj ovako: gde ima da se kupi raj jiaju, jiake, jiani, jiasho u srbiji sa dvogodišnjom garancijom?

ako bih rekao: "šta porediš nokiu sa no-name kinezima" ne bih baš bio u pravu, jer ima jako dobrih no-name kineza i sam ne bih prezao od toga da uzmem jedan, ali je činjenica da taj kinez niti je platio razvoj telefona koliko nokia, niti je platio bilo kome bilo kakav patent. treba porediti šta ostali premiup proizvođači nude u tom cenovnom rangu. nokia će ti dati 2 godine garancije, daće ti redovan update, daće ti mape, daće ti bolji hardver od ostalih za istu cenu... ja ne vidim ništa loše u tome. ništa.

opet da se razumemo ovaj jiake za 87e koliko kažeš da si ga platio je ultra dobra kupovina. ali bih ja radije platio 110e za nokiu xl. naravno neću uraditi ni jedno ni drugo, nego uzimam telefon od 7"
Znam, nisam mislio bukvalno tako, niti sam poredio Nokiu i no-name kineze, ali nisam mogao da odolim da ti ne odgovorim. Jasno je da je bolje kupiti pravi, kvalitetni brend, sa garancijom, i to u svojoj zemlji, a ne zezati se sa carinom, čekanjem i ostalim, ali vidjećemo hoće li ZAISTA toliko koštati kod nas i vidjećemo da li će se pokazati dobrim telefonom, sa dobrim operativnim sistemom.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:13   #42
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

to da. pitanje je koliko će koštati kod nas. svi dižu cene nenormalno.

da odem u offtopic malo, to je jedan od razloga zašto sam se sad opredelio za asus. košta isto u americi i kod nas. prosto da ne poveruje čovek. svaka im čast.

za kineze, ja sam se lomio da naručim zte v967s, jel tako beše? mediatek quad core i 5" ekran. ali sam odustao. najviše bih voleo da nađem da neko prodaje kod nas za oko 10e skuplje nego što bi me izašlo da sam naručim. častim čoveka 10e i on mi naruči. nit imam paypal, nit imam iskustva sa naručivanjem.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:32   #43
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
1. mislim da niko ne bi smeo da napravi here aplikaciju za android jer bi kršio autorska prava. to mora da uradi nokia, i ako uradi biće jako kul.
2. 768mb rama danas nije dovoljno za dobar multitasking, bar 2gb treba androidu, ali to je nažalost već visoka klasa.
1. Mislim da može bilo ko (nisam baš 100% siguran), jer je Nokia dala SDK i API:
http://developer.here.com/native-apis

2. Uopšte se ne slažem da 768MB nije dovoljno, ali to verovatno zavisi i od načina upotrebe telefona Znači, MENI je sigurno sasvim dovoljno 768MB, dok TEBI, pretpostavljam, da nije (Ovo je slično tvrdnji mnogih da je danas za udoban rad na PCu neophodno 4 ili više GB RAMa, a ja znam da je, zavisno od namene, apsolutno udoban rad i sa 1-1.5GB i Win7 Ult ) Ipak sve zavisi od namene, načina upotrebe i broja/vrste instaliranih aplikacija, ali sam siguran da je za većinu Android korisnika i 512MB sasvim OK.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:38   #44
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Cool Re: Nokia Android telefoni

@ED_HUNTER Prati nase oglase, pojave se kineski telefoni i prodaju bukavlno po istoj ceni kao sa sajtova ili to za 10e vise, a neki daju i garanciju. Kako, odakle, sa kojom racunicom, ne znam, al naleti povremeno i brzo se proda.

Citam postove, savko je delimicno u pravu na svoj nacin Jedino mi prveliki "hejt" smeta, al sam se navikao kad je M$ i Nokia u piatnju da je odziv nazovi "potrosaca" takav ali nije to bez razloga. Kao da je politika M$ bash takva, kao da zele da se o njima prica svuda pa makar i u "hejtu".... Da li su naivni ili se samo prave vreme ce pokazati.

Kad vidim uzivo ove telefone i cene kod nas ondak moze da se prica

Do tada
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:39   #45
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
2. Uopšte se ne slažem da 768MB nije dovoljno, ali to verovatno zavisi i od načina upotrebe telefona Znači, MENI je sigurno sasvim dovoljno 768MB, dok TEBI, pretpostavljam, da nije (Ovo je slično tvrdnji mnogih da je danas za udoban rad na PCu neophodno 4 ili više GB RAMa, a ja znam da je, zavisno od namene, apsolutno udoban rad i sa 1-1.5GB i Win7 Ult ) Ipak sve zavisi od namene, načina upotrebe i broja/vrste instaliranih aplikacija, ali sam siguran da je za većinu Android korisnika i 512MB sasvim OK.
Ovo pod 2. je tačno, ako koristiš nekoliko osnovnih aplikacija za komunikaciju i malo vodiš računa o aplikacijama, vidžetima, i održavaš sistem, 1 GB je itekako dovoljno, a 768 MB isto može fino proći. Ali sve zavisi od načina upotrebe, kako kaže ZoNi. I meni na kompu sa Windows 7 Home Premium je sasvim dovoljno 2 GB, čak ima i viška. A i dosta novih igara fino radi.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:48   #46
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

ms zaslužuje da se hejtuje do bola, nokia isto tako jer su se prodali skotovima. ali ovo sad što rade sa androidom je skroz prihvatljivo i ne samo što se dobija nokia telefon sa androidom, aj to nije nešto, nego će kompletna android zajednica profitirati od toga. dakle koji god telefon da kupiš kog god proizvođača, moći ćeš verovatno da staviš nokia mape. to je velika stvar zaista.

2gb rama je ok za stoni, 1gb je već malo, muči se komp sa 1gb stvarno. ja koristim android sa 512mb, i prosto sam morao da mu instaliram ram booster, task killer, bazovi ga kako god. znam, sad će da krene lavina postova kako to androidu ne treba, kako on ima ram management, kako ovo, kako ono. sve to stoji, ali taj ram management je užasan, ubija aplikacije kako mu se ćefne, gasi mi nešto što mi treba jer mu treba ram da pokrene ko zna kakve gluposti (google maps se recimo pokreće sam od sebe kad mi ne treba itd.). onda sam u tom programu namestio whitelistu aplikacija koje ne sme da mi dira, i da automatski ubija sve ostalo, i sad nemam problema, meni bitne aplikacije se ne gase, a rama ima dovoljno.

768mb ne bi škodilo, 512mb je već tesno. 1gb je ok. 2gb kad imaš tad već možeš da prepustiš androidu da radi šta oće.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:03   #47
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
google maps se recimo pokreće sam od sebe
weird
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:05   #48
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

nisam ni znao dok nisam instalirao ovaj program.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:11   #49
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Pa da, Google Maps se pokreće sam od sebe. Zato sam ga i bacio, a i ne trebaju mi mape, nigdje ne putujem.
@ZoNi, ne pokreće se aplikacija bukvalno, ako si to mislio, nego uvijek radi u pozadini i troši malo RAM-a.
Čak i kad je zatvoriš i pogasiš procese, oni se opet pokrenu. To se može vidjeti pod Settings -> Apps -> Running.
Google je kriv za to, on uvijek gura svoje aplikacije i servise, svoje akaunte, sinhronizaciju, Google+ i ostalo.
Zato fino rutovati telefon i sve Google-ovo pobacati.
Ima kontrolu nad sistemom i uslovljava korisnika na sve i svašta, to me nervira.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:18   #50
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

A, to Ja mislio stvarno se pokrene i radi. Znam da gomila programa stoji pokrenuto u pozadini - kod mene trenutno u pozadini radi 26 aplikacija, od kojih neke (npr. Yahoo Finance i Yahoo News) nisam bukvalno nikada ni isprobao, kao i neke Google aplikacije (Maps, npr), ali i par nekih igara - neke od njih nisam igrao mesecima

Naravno, razlog za to je da kao budu brže pokrenute ako bi korisnik želeo da ih pokrene Ali, to (bar kod mene) ne utiče na rad: ništa ne bude brže ni kad ih na silu zatvorim, a ako mi zatreba RAM, Android sam zatvori neke nepotrebne aplikacije.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:23   #51
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Znam da gomila programa stoji pokrenuto u pozadini - kod mene trenutno u pozadini radi 26 aplikacija, od kojih neke (npr. Yahoo Finance i Yahoo News) nisam bukvalno nikada ni isprobao, kao i neke Google aplikacije (Maps, npr), ali i par nekih igara - neke od njih nisam igrao mesecima
Jesi ti ono napisao da nisi ko zna od kad resetovao telefon? Ajde druže resetuj ga sad, pa nije normalno da ti se toliko stvari nakupilo, a i primijetićeš odmah da će biti brži.
Iako ima slobodnog RAM-a, trebaš povremeno resetovati. A ne sakupljati i puniti RAM mjesecima kao hrčak.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 15:26   #52
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

@ Prief:

***

Vidim da je neko već poskidao aplikacije i sve ostalo sa Nokije X:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2662702

Da li se te aplikacije mogu instalirati na bilo koji Android? Pametno ili ne? Naročito me interesuju HERE mape, a vidim da su i njih skinuli...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 15:51   #53
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

opa! već može da se koristi ili šta? što su mu zatvorili temu na xda?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 16:46   #54
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
@ED_HUNTER Prati nase oglase, pojave se kineski telefoni i prodaju bukavlno po istoj ceni kao sa sajtova ili to za 10e vise, a neki daju i garanciju. Kako, odakle, sa kojom racunicom, ne znam, al naleti povremeno i brzo se proda.

Citam postove, savko je delimicno u pravu na svoj nacin Jedino mi prveliki "hejt" smeta, al sam se navikao kad je M$ i Nokia u piatnju da je odziv nazovi "potrosaca" takav ali nije to bez razloga. Kao da je politika M$ bash takva, kao da zele da se o njima prica svuda pa makar i u "hejtu".... Da li su naivni ili se samo prave vreme ce pokazati.

Kad vidim uzivo ove telefone i cene kod nas ondak moze da se prica

Do tada
Ma kad su oni bili naivni?

Ono što sad pokušavaju sa ovom serijom je da razvuku developere sa svojih veštačkih 25% "razlike" i da navuku najširu netehničku grupu korisnika (strine, ujne, tetke i sl) niskom cenom na svoj UI pošto je toj ciljnoj glupi izuzetno teško prešaltavanje da bilo koji drugi interfejs kad jednom nešto jedva nauče i naviknu. Ko je imao profesionalno veze i posla sa njima, razumeće tačno o čemu pričam.

Uglavnom, kičme i obraza im je uvek falio a gu*ice za šut u d*** ne i to je za hejt i ovom prilikom. Ne pričam o kadaveričnoj, komatoznoj Nokii koja je, što reče Marti bila bezobrazna prema korisnicima ali bar pravila dobar hardver.

Nije se dugo čekalo na here mape...Izvol'te...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 16:49   #55
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

jel uspeo neko da instalira ove here mape? odakle ste uzeli apk?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 20:52   #56
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Pa, imaš .APK na linku koji sam ostavio gore, u tom zatvorenom topiku na XDA.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 21:04   #57
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

nisam našao apk, skinuo sam dump, ali nisam gledao šta u njemu ima
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 21:38   #58
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Da, u APP folderu:

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 21:39   #59
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

koliko sam do sada čitao, sa time mogu da se slikam jer te nokia mape zahtevaju još nešto, ali probaću što da ne... s tim što imam 2.3.6 android i sumnjam da će raditi. može još neko da proba...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 23:03   #60
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Nokia Android telefoni

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ono što sad pokušavaju sa ovom serijom je da razvuku developere sa svojih veštačkih 25% "razlike" i da navuku najširu netehničku grupu korisnika (strine, ujne, tetke i sl) niskom cenom na svoj UI pošto je toj ciljnoj glupi izuzetno teško prešaltavanje da bilo koji drugi interfejs kad jednom nešto jedva nauče i naviknu. Ko je imao profesionalno veze i posla sa njima, razumeće tačno o čemu pričam.
Sto se tolko pljuje po UI-ju? Meni je, recimo, Android interfejs (uz Win8 Metro) najneprakticniji i najruzniji ikad. Mislim, koj crni UI na Androidu? Imas par pozadina sa precicama i vidzetima i meni sa svim sto postoji nabacanim na jedno mesto.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, nokia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
... i novi Nokia telefoni... illidan Aparati i oprema 32 3.3.2008 23:50
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com