Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2019, 17:19   #161
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Imas griefera i u rd online itekako. Ali drugacije je, sporije je i ljudi su vise kul ovde nego u gta.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2019, 17:34   #162
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ukljucis Passive mod i RDR Online moze prakticno da prodje kao singleplayer iskustvo. Vecinu PvE misija mozes da radis sam, samo su Story misije 4 player coop i moras da igras sa drugima.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 21:08   #163
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Jesam malo uspavan oko ove teme, ali ispratio sam poslednja dešavanja i najavu RDR2, s neba pa u rebra, što se mene tiče skroz neočekivano.
Raduju me sistemski zahtjevi, smatram da ću na konfiguraciji iz profila moći da napucam detalje samo tako.

Ne znam za ostale forumaše, ali ne mogu da se oduprem utisku tokom gledanja gameplay-a, kao da RDR2 ima neki Witcher 3 šmek, mislim niđe veze, ali u suštini očekujem takav kvalitet i količinu sadržaja. Smatram da ću je taman uz TW3 dugo, dugo držati na hard disku, bez obzira što će zauzimati 150GB.

Takođe, moj komentar je, prateći logiku velikih firmi, da sada koriste priliku da unovče još malo GTA 5 u MP kao i RDR2 na PC-u, a zatim izbace u narednih par godina GTA6 za konzole pa zatim za PC.
Sve u svemu, izlazak RDR2 će biti praćeniji događaj od bilo koje Nove godine, definitivno.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 21:12   #164
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Iskreno, RDR2 ima svoje mane, ali kad sagledam open-world i šta se sve može raditi u njemu, ipak mi je draži svet Red Deada, u Witcher su sporedne delatnosti previše formulaične, dok ovde i collectables imaju nekakvu draž u nalaženju.
Naravno, kod Witchera i side questova je nenadmašiv storiteling, ali Red dead jednostavno ima bogatiji svet iz malo drugačijeg ugla. Mnogo kompleksniji odnos s konjem, čitave ekosisteme, detaljan lov i ribolov, kampovanje itd.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 21:29   #165
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Itekako ima nekih slicnosti sa witcher 3, naravno jahanje konja. Zato sam imao veliki prblem da nastavim witcher 3, jer red dead 2 definitivno pokvario sve igre sa jahanjem konja. Naravno postujem W3 i sve sto ta igra predstavlja i ne poredim je sa red dead nikako, ali posle red dead open worlda i grafike, tesko je igrati sta drugo. Kao sto sam gore naveo, side misije i collectibles su epski deo igre po meni. Toliko rpg elemenata cete videti, u zavisnosti kako resavate te manje zivotne price u side misijama da ce vam se pamet pomutiti.
Igra ima toliko šarma i sveta koji se pomera zajedno sa vama.
Ljudi su samo nepravedno osudili red dead 2 sto nema fast travela pa moraju da jasu konja uzasno dugo vremena. E pa to nije istina. Fast travel je tu, samo se treba snaci kako da ga radite. Štap i kanap.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 22:01   #166
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Toliko rpg elemenata cete videti, u zavisnosti kako resavate te manje zivotne price u side misijama da ce vam se pamet pomutiti..
Da, neki detalji u igri su apsolutno zapanjujući (neki i suludi, pogotovo ovo sa konjskim mu..ma) što se najbolje vidi u ova dva videa:


https://www.youtube.com/watch?v=mhHFtp2c3jc

https://www.youtube.com/watch?v=HcrpG59aW5Y
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 22:11   #167
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Da, neki detalji u igri su apsolutno zapanjujući (neki i suludi, pogotovo ovo sa konjskim mu..ma) što se najbolje vidi u ova dva videa:


https://www.youtube.com/watch?v=mhHFtp2c3jc

https://www.youtube.com/watch?v=HcrpG59aW5Y
Haha da m..a su predmet divljenja mnogih. Bukvalno se skupljaju kad je sneg i hladno. Ali salu na stranu ljudi...ne znam...sve je dinamicno oko vas, sve se krece zajedno sa vama. Videcete, ne mogu da docekam utiske PC igrača
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2019, 22:21   #168
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Neverovatno je kako je rockstar siguran u svoje proizvode. Prepuni samopouzdanja, bez izvinjavanja, laganja kao svi ostali developeri. Pogledacete trejler za rdr2 i videti da nista lazno nisu predstavili, nikakav lazan “real ingame footage” koji pri izlasku igre lici na djubre(Anthem na primer). Nikakvi road mapovi za narednih godinu dana...cak i sakriju gameplay u trejlerima, minimalno pokazu, i kad izadje, oči nam ispadnu. Samo najave, izbace i objasne ostalim develop timovima kako se seče paradajz. Jeste gta online, rdr online je grind fest, gde cede svaki dolar, ali to sve ulazi u cenu sa single player iskustvom! Ja ga zovem dzabe dodatak.
To je moj utisak rockstaru. Za mene su najbolji. Mnogi ostali dev timovi su mi srce slomili(bethesda), a rockstar je uvek tu. Konstantan decenijama.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 0:20   #169
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Mnogo cesce i mnogo vise lepih stvari bi dobijali od rockstara da nisu izvalili online. No dobro je da nisu zapenili ko EA i ekipa kad su osetili lovu. Mada to cemo tek da vidimo. U periodu kada je gta online postao popularan rdr2 je vec fino bio u izradi. Mozda je bilo kasno da ga totalno uniste odnosno prilagode otimanju love. Sledeci gta ce biti pravi pokazatelj da li su se iskvarili zbog love ili nisu.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rkoma na korisnoj poruci:
Gonzo (15.10.2019)
Stara 15.10.2019, 0:53   #170
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Sto se mene tice nek vrte bilione na onom odrvratnom gta online kazinu, i na rdr online gold bars za skyrim rogove za konja ako neko hoce da kupi, dok god oni lansiraju ove epske single player kampanje, ja sam im zahvalan do neba
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 2:49   #171
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Sto se mene tice nek vrte bilione na onom odrvratnom gta online kazinu, i na rdr online gold bars za skyrim rogove za konja ako neko hoce da kupi, dok god oni lansiraju ove epske single player kampanje, ja sam im zahvalan do neba
Problem je malo komplikovaniji....Jedan od razloga prestanka story DLC-ova je potpuni fokus na Online komponenti i pakovima/DLC-ovima koji se tamo plasiraju. Znaci mi smo vec izgubili jedan deo tog SP smeka koji R* daje.

Mozda nama to izgleda lako, "sta me briga neka kupuje ko sta hoce meni ne treba", ali nije to bas tako jednostavno. Mi ne kupujemo ali drugi to rade, i onda mi na kraju ostanemo bez kvalitetnih SP igara. Za sada je OK, ali pitanje je do kad.....

No, na srecu mozemo da se fokusiramo na nadolazeci SP RDR2, a posle cemo da vidimo kako i sta, ima do sledeceg R* naslova ihaha
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 4:03   #172
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Problem je malo komplikovaniji....Jedan od razloga prestanka story DLC-ova je potpuni fokus na Online komponenti i pakovima/DLC-ovima koji se tamo plasiraju. Znaci mi smo vec izgubili jedan deo tog SP smeka koji R* daje.

Mozda nama to izgleda lako, "sta me briga neka kupuje ko sta hoce meni ne treba", ali nije to bas tako jednostavno. Mi ne kupujemo ali drugi to rade, i onda mi na kraju ostanemo bez kvalitetnih SP igara. Za sada je OK, ali pitanje je do kad.....

No, na srecu mozemo da se fokusiramo na nadolazeci SP RDR2, a posle cemo da vidimo kako i sta, ima do sledeceg R* naslova ihaha
Da da, nisam video dlc jos od ballad of gay tony ako ne gresim. Sve prave za online. Istina. Kako su dobro pravili te dlceve...
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 10:22   #173
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Da nije bilo story dlc by R* još od priča iz libertija dakle desetak godina već. A RDR Online je bio prilično loš kad se pojavi, kakva je trenutna situacija nemam pojma
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 10:43   #174
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Cinjenica jeste da se DLC-ovi prodaju mnogo manje nego same igre za koje su namjenjeni. Zato se svi I okrecu mikrotransakcijama. Mnogo veci profit za mnogo manje ulozenog. I RDR Online je sad mnogo bolji nego na izlasku I samo ce biti bolji sa novim sadrzajem.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 11:15   #175
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Mikrotransakcije su ultra isplative, prvi dan se isplati ceo development i budes u lepom plusu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 11:33   #176
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Samo FUT mikrotransakcije su činile 28% ukupnog EA prihoda u 2018. godini, značajno više nego prihod od prodaje same igre. "Gejmer" danas počinje karijeru na mobilnim platformama gde su mikrotransakcije normalna pojava, kada pređe na konzolu njemu neće biti strano da tako troši novac na igrice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 13:15   #177
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Da da, nisam video dlc jos od ballad of gay tony ako ne gresim. Sve prave za online. Istina. Kako su dobro pravili te dlceve...
The Ballad of Gay Tony i The Lost and Damned su sjajni DLC-ovi, posebno prvi. Ja sam ih odigrao tek nakon što sam prešao GTA V i skapirao da su odatle za V uzeti skokovi padobranom, iskačući prozor sa rezultatima u misiji nakon završetka itd itd. Plus je muzika fenomenalna, npr. tu su ubacili ekstremni metal kojeg nema u samom GTA IV, baš legendarne bendove su stavili, plus Maksa Kavaleru kao voditalja na LCHC.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 13:57   #178
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nekako kad se priča o tim mikrotransakcijama pomisli se da je reč o nečem najstrašnije mogućem. Dobro, ja ne igram ne znam koliko igara da znam kakva je situacija, ali sam se sa tim susretao u dve igre i još uvek pokušavam da shvatim u čemu je tu fora i toliki hejt.
Prva silna pljuvačina oko mikrotransakcija ticala se NBA 2K18. Kao, tera te da u MY PLAYER modu kupuješ ovo, plaćaš ovo, ono... Ja igrao to, probao, istina nudi se svašta, sve moguće pomoći i šminka za avatara, ali, majku mu, ja sam to igrao radi igranja i nije mi padalo teško treniranje, vežbanje i utakmice radi sticanja znanja i kontrole i došao sam do statistike od 86 pre nego što mi se MY LEAGUE smučio posle pačeva koji su urnisali igru.

Druga igra u kojoj je bila prava salva salivacije je Assassin Creed Origins/Odyssey. Obe igre se BEZ IKAKVIH PROBLEMA mogu preći bez korišćenja ijednog jedinog plaćenog itema. Ako želiš da ih pređeš leteći na vatrenom doratu, sa mačem koji kasapi na dodir i odelom koje šljašti kao novogodišnja jelka, onda to plati. Ako nisi moron i pljucnuo si 60ak evrića na igru da bi je igrao, onda tu ne postoji ni najmanji problem. Jedino što duže traje.

Koliko vidim po nekim forumima (ne samo ovde) i pričama, RDR Online je poprilično omražen kod mnogih. Verovatno je zeznuto da se napravi tenk i da kreneš da besmisleno tamaniš sve po Divljem zapadu. Ne možeš konjem da pregaziš tipa i napraviš mrlju od njega, dok oko tebe prolaze kao da se ništa ne dešava. Ne možeš da se naoružaš bazukom, RPG-om, nekim laserskim launcherom granata i da kreneš da sravnjuješ svakog ko ti zasmeta. Niti da obučeš "Iron man" odelo dok padaju avioni oko tebe i da kreneš da iz vazduha roštiljaš sve pred sobom. Dakle, ne može da se radi ni deseti deo idiotskih besmislica (modova) iz GTA V i zato je ta online komponenta užasna. Jer, zaboga, ima i nekakvu priču, a u misijama moraš da sarađuješ sa random likovima, jer ako se zahebavaš i tvoji pajtosi mogu da te geknu. Sa leđa. Dakle, RDR online nije bezveze svakom ko ima više od tri moždane ćelije u glavi. Ne mislim bukvalno.

Nije ovo nikakva uvreda, ljudi vole Fortnite, Apex, PUBG, COD, BF i druge pucačine i to mi je apsolutno u redu, opuštaju se uz to, jednostavno roštiljaš, ne misliš ni o čemu i izbacuješ negativnost tako što zamišljaš šefove na vrhu nišana. Ali ako je Online nešto u šta treba uložiti vreme i sarađivati sa nekim, ma koliko ne znali, za šta su potrebni živci i trud, ne znači i da je loše i dosadno.

Stvar je jednostavna - želiš da se opustiš. isteraš negativnosti i ne razmišljaš ni o čemu - ima gomila igara za to. Ja, lično, ih ne volim, ali razumem zašto ljudima odgovaraju. Takođe postoje, očigledno, MP igre (ili u sastavu neke igre) u koje treba uložiti vreme, živce i posvećenost tome (da nije toga WOW bi bio odavno ugašen), tako da pljuvanje bilo čega je totalna glupost. Izneseš svoj stav da LIČNO ti ne odgovara to i OK. Ali ubeđivati nekoga da je glup ili da je ta igra (ili šta već) loša, glupa ili ne znam šta je samo odraz neinteligencije. Sto ljudi - sto ćudi. Ne volim pucačine i ne mislim da ih igraju samo idioti, jer se meni to ne sviđa. Naprotiv. Svako nađe ono što voli, tako i ja, po onome što sam video na YT, mislim da je RDR Online ITEKAKO vredan igranja. Jednostavno, to mi više leži od COD multija. Ništa više.

P.S. Brzo kucam i bilo mi je jedno 20-ak minuta dosadno. Izvinjavam se na dugom postu svima koji su izdržali da ga pročitaju.

Poslednja ispravka: DeCoy (15.10.2019 u 14:56)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2019, 14:56   #179
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Lupiš razmak između pasusa, daleko lakše za čitanje.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
NastyB (15.10.2019)
Stara 15.10.2019, 16:28   #180
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Problem sa mikrotransakcijama je sto uticu na dizajn same igre. Od nekih sitnih stvari sve do promjena samog gameplay-a. Eto recim o Assassin's Creed Odyssey i XP Booster. Dosta ljudi koji su uzeli XP Booste reklo je da je igra prijatnija za igrati, nema toliko grind-a. Sto znaci da je igra vjestacki razvucena, a to za rezultati ima losiji pacing i samu pricu.

GTA Online je tipican primjer kako MTX uticu na iskustvo. Dobijes novi sadrzaj svakih mjesec dana ali su cijene tolike da ili moras da grind-ujes ili fino uzmes karticu i kupis sve pravim novcem.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com