Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2021, 23:18   #1941
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Masters of the Universe: Revelation - Part 2 | Official Trailer |
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2021, 0:42   #1942
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

The Wheel of Time
Official Trailer
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2021, 10:38   #1943
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Džon Vu se vraća u Holivud sa sumanutim projektom - akcionim filmom koji neće imati ni jednu jedinu dijalošku scenu.

Što da gubi vreme sa tupavim scenaristima, kada publika želi samo nasilje i krv. Dušu dalo za našeg Suada.

https://www.avclub.com/john-woo-is-c...k-f-1847966339

https://screenrant.com/silent-night-...n-woo-details/
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2021, 0:52   #1944
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Najpenzionerskiji trejler za nešto ikada:

THE BOOK OF BOBA FETT trejler (29 decembar):

https://www.youtube.com/watch?v=neZFzZJqkP4

Poslednja ispravka: Pipboy (2.11.2021 u 1:00)
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2021, 16:48   #1945
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

MORBIUS - Official
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Nestor (3.11.2021)
Stara 7.11.2021, 14:31   #1946
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Welcome To Raccoon City Trailer 2
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 2:39   #1947
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Najpre malo mučnine, rezimiramo li na šta sve do sada spržismo dragoceno vreme:

gledanje Marvelovih filmova hronološkim redom ,

potom komiranje svim onim što od nas očekuju da tek pogledamo:

kompletan spisak nadolazećih Marvelovih filmova (sa sve datumima premijera i glumačkim postavama).

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 11:16   #1948
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Ne verujem ja nesto da oni ocekuju da ih ti pogledas...

Mada je svakako lepo sto si u cik zore najavio nesto sto ti je bilo toliko mucno da gledas.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 11:50   #1949
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ne verujem ja nesto da oni ocekuju da ih ti pogledas...

Mada je svakako lepo sto si u cik zore najavio nesto sto ti je bilo toliko mucno da gledas.
Problem je u tome što, krenuvši linijom manjeg otpora, odgledah dobrih 60-tak % sa one prve liste i nakon svakog novog gledanja osetih da sam sve više otupeo. Ne mogu reći da su mi pomerali prag draži i terali me da željno iščekujem sve eksplozivnije nove filmove, već da su me ulenjili i naterali da vreme protraćim uz njih umesto uz ozbiljnija ostvarenja koja zahtevaju (mnogo) više emocionalnog i intelektualnog angažovanja.

Dotukao me je Šang-Či, odgledan uz desetak pauza i naterao da povučem crtu. Juros obrisah "Red Notice" nakon petnaestak minuta gledanja, prošle nedelje "The Harder They Fall", pretprošle "Night Teeth"...Verovatno će se trend nastaviti, jer mi ova nova murikanština nikako ne prija.

A za to što "u cik zore" najavljujem je kriva navika da pre spavanja bacim pogled na nepolitičke vesti. Ta holivudska žuta štampa mi je bukmarkovana odmah podno Sci News-a (za koji, pak, nemamo temu na forumu).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2021, 12:11   #1950
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Coming soon

Ne kapiram vas... zar nije lakše reći meni se ovo ne sviđja, neću da gledam i gledati nešto što vam se sviđa, nego gledati ono što vam se ne sviđa samo zato što je popularno pa onda doći i pričati svima nama zašto vam ne valja?

Život je previše kratak da bi ste gubili vremene na stvari u kojima ne uživate...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
player1 (13.11.2021)
Stara 13.11.2021, 19:40   #1951
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ne kapiram vas... zar nije lakše reći meni se ovo ne sviđja, neću da gledam i gledati nešto što vam se sviđa, nego gledati ono što vam se ne sviđa samo zato što je popularno pa onda doći i pričati svima nama zašto vam ne valja?

Život je previše kratak da bi ste gubili vremene na stvari u kojima ne uživate...

Previše si uprostio, pa time i pogrešno protumačio stvari...

Biti ljubitelj SF-a nije lako u današnje vreme i kao takav, ne mogu olako reći ovo mi se ne sviđa i neću da gledam, jer ponuda i nije neka (ili beznačajni i bezidejni "indie" proizvodi, ili šareni, bučni i bezidejni blokbasteri). Dodatni problem pravi to što je trenutni fokus murikanske popularne kulture upravo na SF-u, a to podrazumeva prilagođavanje kvaliteta finalnog proizvoda (ispod)prosečnom konzumentu koga su juče zanimali zombiji, prekjuče vampiri, sutra nešto treće na šta će ga krupni kapital usmeriti. Ni to što je takav materijal "dostupniji" od nekog drugog, kvalitetnijeg, a manje komercijalnog, ne pomaže mnogo.

Istina, lagao bih kada bih rekao da u tom šarenišu nema i interesantnih epizoda. Ajronmenisanje mi je bilo zabavno. Čuvari galaksije i Crna udova takođe. Dobra podela uloga i vickast scenario i danas ipak nešto znače.

O čemu ja to, uopšte, govorim? O tome da sam, kada se svakodnevno iščupam iz sivila življenja u ekonomskom tigru Evrope, često bivao previše smlavljen (a u stvari lenj) da bih posezao za kvalitetnijim sadržajem, već se opuštah uz gorepomenuto. Tako stigoh do silnih GB filmova koji su mi na tekućem gledanju, a koji su, garant, vredniji vremena od letećih Kineza i plivajućih zmajeva.

Veliki je broj manje poznatih filmova o kojima ne mislim najbolje, ali na forumu ne pisah o njima i to je logično - zašto bih nekoga davio kritikujući nešto što on ionako ne bi gledao? Umesto toga, naravno, okinem po trenutno popularnijim filmovima. Ne radim to da bih pametovao, već zato da bih nekome kome treba i pogled iz drugačije perspektive uštedeo vreme. Isti me razlog natera da pre gledanja nečega pročitam tuđe osvrte (i uštedim sopstveno, pritisnuvši bez kajanja odgovarajući taster).

Sve što ubuduće mogu je da stisnem zube, sačekam da se ovo holivudsko tupljenje isprangija i budem mnogo striktniji u tome na šta trošim slobodno vreme.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
perablenta (13.11.2021)
Stara 13.11.2021, 22:01   #1952
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Uzmi i citaj dobre SF knjige, a batali ove shit filmove.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2021, 0:59   #1953
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Silent Night (2021)

Silent Night Trailer
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2021, 10:47   #1954
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Najveci problem je sto vecina vas ne kapira ili nece da prihvati da je MCU prosto "sledeci nivo" MC-a.Ne verujem da postoji iko ko je kao klinac citao te stripove a da nije zamisljao da ce jednog dana avanture svojih junaka gledati na velikom platnu.Ja sam kao veliki ljubitelj stripova prezadovoljan sa prve tri faze MCU-a.Rekao sam 100x reci cu jos 100x Infinity Wars je film koji daleko prevazilazi okvire MCU-a.Filmcina.Ono sto je MCU uradio i publiku koju je stvorio mimo fanova MC-a je nesto sto je mnogima trn u oku.Verovatno i tebi.Od filmskih velicina mozda ima par glumaca koji nisu oberucke prihvatili ponudu MCU-a.Glumci koji su do tada imali jedva primetne uloge su zablistali u MCU, a oni koji su dobitnici oskara su pokazali da im takve stvari uopste ne leze i da ipak postoje uloge koje ne umeju da odglume.Ono sto se desava u MCU nakon trece faze je ono sto se desava svuda i to ima veze sa globalnim promenama i nedostatkom kvaliteta svuda zbog guranja u prvi plan stvari koje su "njima" sada bitne, a ne meni, tebi... Vecina filmova iz prve tri faze su dobri akcioni i SF filmovi.Dosta tih filmova su odlicna ekranizacija stripova.Meni je iskreno zao sto za celu tu listu filmova koje smo odgledali izaslo jako malo kvalitetnih drama, trilera i nekih drugih zanrova ali nikako ne mislim da je MCU krivac za to.Sve to previse lici na ono kada opozicija nema nista drugo da kaze nego da konstantno ukazuje na greske pozicije, i da kuka kako je pozicija prosto svuda i da oni ne mogu nista zbog toga. Ja cu bilo koji drugi film da odlegam i da ga komentarisem kao film koji sam odgledao, a ti ces bilo koji MCU film da komentarises kao nesto sto je usud filmske industrije zadnjih 10 godina... u tome je problem...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
player1 (14.11.2021)
Stara 14.11.2021, 19:57   #1955
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Najveci problem je sto vecina vas ne kapira ili nece da prihvati da je MCU prosto "sledeci nivo" MC-a.Ne verujem da postoji iko ko je kao klinac citao te stripove a da nije zamisljao da ce jednog dana avanture svojih junaka gledati na velikom platnu.Ja sam kao veliki ljubitelj stripova prezadovoljan sa prve tri faze MCU-a.Rekao sam 100x reci cu jos 100x Infinity Wars je film koji daleko prevazilazi okvire MCU-a.Filmcina.Ono sto je MCU uradio i publiku koju je stvorio mimo fanova MC-a je nesto sto je mnogima trn u oku.Verovatno i tebi.Od filmskih velicina mozda ima par glumaca koji nisu oberucke prihvatili ponudu MCU-a.Glumci koji su do tada imali jedva primetne uloge su zablistali u MCU, a oni koji su dobitnici oskara su pokazali da im takve stvari uopste ne leze i da ipak postoje uloge koje ne umeju da odglume.Ono sto se desava u MCU nakon trece faze je ono sto se desava svuda i to ima veze sa globalnim promenama i nedostatkom kvaliteta svuda zbog guranja u prvi plan stvari koje su "njima" sada bitne, a ne meni, tebi... Vecina filmova iz prve tri faze su dobri akcioni i SF filmovi.Dosta tih filmova su odlicna ekranizacija stripova.Meni je iskreno zao sto za celu tu listu filmova koje smo odgledali izaslo jako malo kvalitetnih drama, trilera i nekih drugih zanrova ali nikako ne mislim da je MCU krivac za to.Sve to previse lici na ono kada opozicija nema nista drugo da kaze nego da konstantno ukazuje na greske pozicije, i da kuka kako je pozicija prosto svuda i da oni ne mogu nista zbog toga. Ja cu bilo koji drugi film da odlegam i da ga komentarisem kao film koji sam odgledao, a ti ces bilo koji MCU film da komentarises kao nesto sto je usud filmske industrije zadnjih 10 godina... u tome je problem...



Očigledno si dugogodišnji ljubitelj MC(U)-a, pa ne bi ni trebalo da se osećaš prozvanim onim što napisah, jer kao takav ne spadaš u prosečnog konzumenta koga pomenuh.

Problem je u tome što je MCU postao dominantna holivudska medijska sila. Tebi se potrefilo da ti se ostvare snovi, meni se potrefilo da me zatrpa nešto sa čim imam problem od detinjstva.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
player1 (14.11.2021)
Stara 14.11.2021, 23:45   #1956
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Nadam se da nisu traume iz detinjstva.

4 filma ove godine, poslednji pre toga 2019... mislim da te niko nicim nije zatrpao...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2021, 19:54   #1957
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Nadam se da nisu traume iz detinjstva.

Naprotiv, zahvaljujući ljubiteljima letećih muškaraca u hulahopkama pastelnih boja se kao dete pošteno načitah Bluberija, Aster Blistoka, Tornjeva Boa Morije, Korto Maltezea i sl, uvaljivavši im po jedan stari Eks-almanah za 2-3 stare Stripoteke/ Strip Arta.


Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
4 filma ove godine, poslednji pre toga 2019... mislim da te niko nicim nije zatrpao...
Da budem iskren, da narednih deset ne snime ni jedan, ne bi mi nedostajali.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2021, 19:25   #1958
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

National Champions (2021)

Official Trailer
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2021, 17:16   #1959
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Spider-man: No way home
Trailer 2
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
player1 (17.11.2021)
Stara 21.11.2021, 0:06   #1960
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

NIGHTMARE ALLEY

Trailer
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, kompjuteri i film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com