Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2017, 0:45   #241
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Meni celo ovo poredjenje VS deluje kao iphone vs Android.
Imate iphone gde je sve tako simple i plug and play dok kod androida imate opcije, ulazenje u datoteke,podesavanja sitna itd.

OK, ne bih da se povede da i iPhone moze da se jailbreakuje itd ali kapirate poentu. Za mene su konzole plug and play,imate listu naslova i vozi .. dok na kompu mozete lakse naci i starije naslove, poskidati filmove a igre

Ja pikam na kompu starom 10 god, jedino sto sam menjao jeste grafa nvidia 650ti. Sve leti i vozi sa 4gb RAM-a. Idemo mikii
Nije sve na ultra high ali koga briga
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 0:55   #242
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Meni celo ovo poredjenje VS deluje kao iphone vs Android.
Imate iphone gde je sve tako simple i plug and play dok kod androida imate opcije, ulazenje u datoteke,podesavanja sitna itd.

OK, ne bih da se povede da i iPhone moze da se jailbreakuje itd ali kapirate poentu. Za mene su konzole plug and play,imate listu naslova i vozi .. dok na kompu mozete lakse naci i starije naslove, poskidati filmove a igre

Ja pikam na kompu starom 10 god, jedino sto sam menjao jeste grafa nvidia 650ti. Sve leti i vozi sa 4gb RAM-a. Idemo mikii
Nije sve na ultra high ali koga briga
Иста ситуација код куће моје, нарочито кад сам му ставио Core2Quad умјесто C2D и насвирао га једно 25-30%.

Мене је ова тема искрено размрдала, форум се скоро умртвио
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 0:57   #243
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ocigledno nisi imao Apple uredjaj ako mislis da je iTunes sinhronizacija "plug & play". Tantalove muke za prosecnog PC korisnika
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 1:05   #244
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Iphone, macbook pro i pravljenje hackintosha tako da sam dobro upoznat sa Apple . Slazem se sa itunes, ne teraj me da psujem.
Mislio sam vise na Apple ekosistem gde je sve hidden i pravljeno za debile.

Pojma nemam, meni se nekako uvek vise isplati u komp ulaganje jer eto, u mom slucaju sam dao pare za 650Ti, 100+ evra i mogao sam sve novije naslove da pikam.

O kupovini igrica mislim da ne treba da pricam
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 2:03   #245
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
A što se gađati terminologijom?

Za novi Doom si rekao da ti je lepo legao a mainstream je igra što je isključivo ekonomski kvatifikator koji isključivo znači: dobro je prodavan. Nikako nije kvalitativna odrednica jer bi onda Zorica Brunclik tom logikom stvarno bila "zaslužna umetnica".

Edit: moja greška Namelessu se dopao.
Niko nikada nije rekao da je kvalitativna odrednica. Mainstream je mainstream, tj. sto mase vole. Moze da bude dobro, moze da bude lose.

Konzole se fokusiraju na to, jel tu ima najvise para. A ako imas drugacije ukuse, ocekuje te susa, ako nemas PC.

Japan je specifican, jel manje vise je skoro ceo tamo gejming konzolaski. Tako da ima dosta egzotike na PS platformi, za razliku od jednog XBOX-a.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 8:30   #246
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Što se tiče TV i montora, tu je potpuno izjednačeno jer se konzole još od PS3 savršeno kače na monitore a i PC na TV.

Moj PC je zakačen i na monitor i na TV istovremeno i gemapad je bežičan... Igrao sam malo na TV pa se vratio na monitor zbog mnogo manjeg laga. I ako uzmem PS4, takođe će primarno biti zakačen na monitor iz istog razloga. Tako da je sve to samo stvar izbora, jer obe platforme mogu i ovako i onako.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 8:44   #247
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Primetio sam da konzole sve više liče na kompjutere.. kačiš na monitor, kupiš tastaturu, ideš na internet, puštaš youtube.. jedino što ne možeš da menjaš hardwer
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 9:39   #248
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Primetio sam da konzole sve više liče na kompjutere.. kačiš na monitor, kupiš tastaturu, ideš na internet, puštaš youtube.. jedino što ne možeš da menjaš hardwer
Možeš da zameniš hdd na PS4 i da kačiš eksterne diskove, skoro kao laptop. Kačenje na monitor je radilo sa PS3 još pre 10 godina.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (23.7.2017)
Stara 23.7.2017, 11:24   #249
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Niko nikada nije rekao da je kvalitativna odrednica. Mainstream je mainstream, tj. sto mase vole. Moze da bude dobro, moze da bude lose.

Konzole se fokusiraju na to, jel tu ima najvise para. A ako imas drugacije ukuse, ocekuje te susa, ako nemas PC.

Japan je specifican, jel manje vise je skoro ceo tamo gejming konzolaski. Tako da ima dosta egzotike na PS platformi, za razliku od jednog XBOX-a.
Tačno je i to donekle jer ima šta i da se probere. Kod mene su nekako svi digli ruke od štanc-igara a i zbog manjka vremena na toj konzoli obrnuli samo samo pominjani Bloodborne, Uncharted i Dishonored 2 - ali vredelo je...

Još jednom izvini, u trenutku sam prevideo ko je šta rekao.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 12:47   #250
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
PC gaming је у дефанзиви још од појаве XBoxa 2001
PC je u defanzivi od 2005-6, tj. od pojave Xbox 360. Do tada je domirao sa vrhunskim igrama, završno sa Far Cry, F.E.A.R, Half Life 2, Call of Duty 2 (sve su kasnije portovane na Xbox 360, ali su ovo ipak čistokrvne PC igre). Onda dolazi Xbox 360, pa se od 2006. godine na ovamo vidi smanjivanje fokusa na PC ekskluzive (ne računajući strategije, gde i dalje izlaze vrhunski naslovi poput World in Conflict, Company of Heroes, Sins of the Solar Empire, Total War, Starcraft, itd), a forsiranje multiplatform developmenta; 2007. god dobijamo Crysis, Stalker-a i Witcher-a (sjajna gaming godina), a od tada gotovo da PC ekskluziva iz ovih popularnijih, mainstream žanrova i nema. Za mainstream tu su multiplaform igre, koje zadovoljavaju 95% mojih potreba (preostalih 5% čine 4-5 ekskluziva zbog kojih ću kupiti PS4), a igram ih na PC-u zato što mi on nudi bolji gejming ugođaj (bolje rezolucije, veći fps, bolja grafika, modovi, jeftinije igre, itd).

Ali van mainstream-a, PC je i dalje kralj i mogu se naći sjajne igre iz raznoraznih žanrova koji nisu stekli popularnost na konzolama. U svakom sličaju, imam BRDO sjajnih igara za odigrati iz širokog spektra žanrova. Tako da sam ja veoma zadovoljam PC gejmingom; stanje nije sjajno kao u ono zlatno doba (1995-2005), ali itekako i dalje ima dosta kvaliteta. A što se inovativnosti tiče, ne vidim kakva je to inovativnost na konzolama.. uglavnom se štancuju već viđene igre iz davno ustaljenih žanrova (najveća inovacija se koju pamtim se desila na PC-u sa izlaskom WoW-a).

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
.Мене је ова тема искрено размрдала, форум се скоро умртвио
Takođe.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 14:34   #251
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Stanje nije ni priblizno lose kao pre tih 10 godina, kada se prognozirala "smrt PCa".

DVD zastita otisla u istoriju.
Skoro potpuna digitalizacija ponude.
Mnogo pristupacnije igre (Steam rasprodaje, free to play igre).
Konzolnih ekskluziva manje nego ikada.
Veoma zanrovski raznovrsna MP ponuda.

Sve u svemu lepo je doba za PC gejming.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 14:46   #252
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Јесте, све је лепо осим самих игара, Prey једини AAA "хит" ове године а прошао катастрофално на тржишту. Од 7 бројева СК-а, у 3 су игре месеца "конзолашки" наслови.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 15:12   #253
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Stvarno, ni mene sem Prey-a ne zanima mnogo čega ove godine. Na sreću prošla je bila krcata zanimljivim naslovima pa nisam stigao da obrnem ni pola onog što sam planirao.

Mada, uvek ima odličnih starijih igara koje sam propustio iz ovih ili onih razloga. Tako da mi samo treba malo vremena i dobra volja, igara mi mislim nikada neće zafaliti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 16:52   #254
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Јесте, све је лепо осим самих игара, Prey једини AAA "хит" ове године а прошао катастрофално на тржишту. Од 7 бројева СК-а, у 3 су игре месеца "конзолашки" наслови.
Resident Evil 7 izgleda kao pravi pravcati PC horor iz prvog lica, bez mnogo sličnosti sa prethodnim igrama (Qzma ga je nahvalio u svojoj recenziji). Mislim da bi se tebi svidela igra What Remains of Edith Finch, budući da si hvalio Firewatch (btw, jesi li odigrao Ethan Carter-a?). Thimbleweed Park je blast from the past za ljubitelje Lucas Arts avantura, a Shadow Tactics za ljubitelje Commandos serijala (obe igre su veoma kvalitetne). Torment Tides of Numenera neki hvale, neki kude, a ja moram da ga odigram zbog poštovanja prema originalnom Tormentu.

Tako da, uz pomenuti Prey, koji je must play.. ima šta da se igra i u ovako 'sušnom' prvom polugođu. Videćemo šta će biti do kraja godine..

PS. Od PS4 ekskluziva treba izdvojiti Nioh, Horizon Zero Dawn i Personu 5 (ova poslednja me ne interesuje, ali je očigledno veoma kvalitetna igra za ljubitelje JRPG-a, anime-a i stripova).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 17:16   #255
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ma uvek ima tu i tamo koja igra da se odigra, ali u odnosu na "zlatni period" koji je neko pomenuo (1995-2005) ovo sada deluje bas jadno. A ja sam odrastao bas tada. Meni je standard 10-15 hitova godisnje, sada dobijemo 2-3.

Inace, iako Resident Evil 7 jeste "PC horor" po ugledu na Amnesiu, Outlast, sve su to "duhovna deca", bez obzira na drugacije izvodjenje, Resident Evila i Silent Hilla sa PS1. PC u to vreme je imao brze akcione igre i nista ni slicno tim naslovima.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (24.7.2017)
Stara 23.7.2017, 17:26   #256
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nije neka cifra dodati u PC za ostale namene graficku od 200e i sasvim se lepo se igrati.

Ko daje vise, daje jel zeli vise od toga, vise od konzola, vise od itd...


Jeste, eto presao sam na laptop, sada kada fino zaradjuem, i zelim da ulazem u svoj hobi. Ali eto od kada koristim destkop i kad su pocele da izlaze 3D graficke (2001+), ja nikad nisam dao vise od 200e za iste (realno izmedju 100-200e), i nije mi se desilo da propustim igru jer ne mogu da je igram sa mojim hardverom.
Bas ovo, vidim pominju se cifre od 1500e.
Meni i dan danas zao sto su moji dali tolike pare onomad za moj P III i Elsa Erazor III graficku.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 17:34   #257
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke

PS. Od PS4 ekskluziva treba izdvojiti Nioh, Horizon Zero Dawn i Personu 5 (ova poslednja me ne interesuje, ali je očigledno veoma kvalitetna igra za ljubitelje JRPG-a, anime-a i stripova).
Ako govorimo o onom što je izašlo od ekskluziva tu su još (ono što sam prešao):

1) Last of Us
2) Uncharted 4
3) Until Dawn
4) The Last Guardian
5) Gravity Rush 2

Ne mogu da reklamiram igre tipa Ratchet&Clank i Crash Trilogy, pošto ih ne volim i ne igram, ali neki ljudi ih obožavaju, a mogu ih naći samo u Sony-jevom ekosistemu.

Nioh mi se čak najmanje svideo, igra nema taj kvalitet ni da bude u top 10 Sony ekskluziva.

Ako pričamo o onima što tek treba da izađu, pa tu temu bolje ni ne otvarati .
PC (dramska pauza) nema tu šta da traži, bar kada je sadržaj u pitanju.

A gejming mašine koristimo radi sadržaja, a ne da bismo im se divili, jel tako, tako je.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 17:58   #258
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Mene uglavnom ne interesuju AAA naslovi već indie igre, gde nema govora o nikakvoj suši, već poslednjih 6-7 godina traje veliki uspon. Zbog toga mi je daleko isplativiji PC jer ne treba state-of-the-art mašina, a na igrama se uštedi mnogo.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 18:11   #259
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Realno, od konzonih ekskluziva, jedina koja me je zaintrigirala je Yakuza 0 (jel je totalno opicena).

Ovo ostalo, sve nekako... meh...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 18:45   #260
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

I došli smo do korena svih rasprava ikada - ukusi.

Meni je taj Nioh izuzezno zanimljiv, i Bloodborne kad smo već tu. TLoU se podrazumeva, The Last Guardian takođe... a želeo bih itekako da isprobam i DriveClub jer lepše arkadne trke moje oko još nije videlo. Until Dawn i Gravity Rush me vrlo slabo zanimaju. Horizon Zero Dawn meni liči na Ubisoftove open world igre i tu se meni lično svaka priča završava uprkos prelepom setingu. Crash Trilogy me ne zanima ni najmanje, već sam rekao da su po meni to bili tek prosečni platformeri i na PS1.

I za kraj, ja taj prolazak zlatnog doba nisam primetio, i čini mi se da je to samo in eye of the beholder. Igre i žanrovi su se zaista promenili ali dok neka vrsta igara zamire, druge nove se rađaju, ne uvek dobre ali ima i toga. Dd 2005. pa na ovamo sam odigrao i suviše kvalitetnih igara da bih mogao i da pomisim na sušu. Ceo Dark Souls serijal je relatvno taz, a meni je ušao u Top 10 serijala svih vremena. StarCraft II sa svoje 3 single player kampanje, ceo King's Bounty serijal mi je legao kao budali šamar. I nisam verovao u nekom trenutku da ću ovo reći ikada više ali čak sam se i platformera odličnih naigrao: Trine 1,2, Limbo, Ori and the Blind Forest, Sonic Generations, Rayman Origins, Castle of Illusions... Čak ne stigoh da odigram Rayman Legends, Trine 3. Sada stigao Rime evo, a bogami i u najavi ima nekoliko odličnih, nastavak Orija i par indie naslova koji izgledaju fenomenalno. Uhvatio sam se platformskih igara jer je to žanr koji je svoje zlatno AAA doba odavno prošao, a opet ima jako veliki broj kvalitetnih igara. Suša, kakva suša?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
filpan (26.7.2017), Geralt (23.7.2017), Lex987 (23.7.2017), player1 (23.7.2017), Schwabsteiger (24.7.2017), voodoo_ (23.7.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com