Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2011, 14:11   #41
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ja se nadam da za pretposljednju rečenicu imaš validan dokaz uključujući analizu tog crva u asembleru ili pješčanoj kutiji.
Pošalji mi ga ako imaš sempl.

Što se tiče naplate svake pjesme, zar je toliki problem kupiti taj Audio CD i napraviti neograničen broj ripova za ličnu upotrebu i ako vam je baš toliko stalo do autora kako tvrdite, barem im uplatite onoliko koliko su po vašem mišljenju zaslužili na njihove račune u banci.

P.S: I ja skidam kao i 99% ovdje, ali ne lajem okolo.
Mozda je mislio na ovo.

http://www.en.wikipedia.org/wiki/Son...ootkit_scandal

Ako nije veliki problem, zasto ti ne placas? Pogledaj malo, imas slucajeve poput Radioheda, NIN, Niel Gaimana itd. kod kojih mozes skinuti potpuno legalno njihov album, ili knjigu. Jos su i zaradili, a da ne govorim o besplatnoj reklami ili ugledu koji su dobili u zajednici.
Koliko je meni stalo do autora, ne mjeri se kolicinom novca. I opet postavljam pitanje, sta je sa mrtvim autorima?
j.radovan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 14:45   #42
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Još kad bi sve što bih htio kupiti bilo dostupno u prodavnicama u BiH, mada je sad tu naručivanje preko neta pa će moja malena kolekcija originala porasti.

Pitam se kako se osjećaju vlasnici Hi-Fi sistema sa CD dekom kada hoće da kupe original Audio CD, a okolina im govori da to može besplatno da skine.

EDIT: Ako misli na Sony, kada je to otkriveno, odmah je popio tužbe korisnika koji su to legalno kupili i to mu je itekako srozalo ugled.

Poslednja ispravka: Sass Drake (8.3.2011 u 16:14)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 14:54   #43
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja ne kukam kako politicari kradu, dok ja torrentujem, jer je to licemerno.

A imam dosta originalnih igara, programa nijedan, mada imam dosta besplatnih (AVG Free,...).
Ako sam te dobro razumeo, ipak torrentujes, a ovde podrzavas hapsenja "pirata"? Znaci, jel ces sam da se prijavis ili da neko to uradi za tebe? Sam si rekao:
Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
To sto neko nije uhvacen za jedan zlocin, ne znaci da neko drugi treba da bude neuhvacen za drugi zlocin/prekrsaj.
Ne ide da ti, podjednako opasan kriminalac kao i Goran, komentarises po forumima, sa nelegalnog winodws-a, u pozadini se vrti ko zna ciji MP3, a Nero upravo finisira "Avatar extended ultra mega giga cut", dok drugi robijaju zbog stvari koje sam radis. Licemerno? Ne?
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hard2geT na korisnoj poruci:
Bokile (10.3.2011)
Stara 8.3.2011, 15:12   #44
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Hardtuget, tebi je IQ toliko mali, da se ne moze izmeriti.

3 puta napisem nesto, i on ne moze da shvati.

TI prozivas vlast kako krade, a TI krades preko neta.
JA NE prozivam vlast da krade, jer i ja kradem, ali ja se NE busam u grudi kako je to legalno ili bi trebalo da bude legalno.

Jeste, al "pirat" je ostavljao link ka mestu za skidanje, jer je pametan tako kao i ti i ostali slicni u temi. Ja nisam lud pa to da uradim.
Kao sto sam napisao i ranije, ko torrentuje, nek cuti i smrdi, a ne da se qrci na sve strane, jer moze da naZebe .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 15:18   #45
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ko o cemu, ovaj o malom IQ-u. Svestan je da mu je mali (i jedan i drugi), pa ga pominje u svakom drugom postu i uporedjuje sa drugima. Kompleksi su cudo.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 15:25   #46
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Dobro. Ajde, nek bude tako kao sto si napisao. Samo mi reci jedno, jel si slucajno dao zahvalnicu ovom postu:
Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Svima vama koji branite pirateriju poručujem samo jedno.

Kada budete počeli da zarađujete svoje pare pola svega što zaradite delite na ulici. I to nikome goga poznate već svakom prolazniku po 100 dinara.

Kada budete to radili priznaću, da u te priče, da piraterija nije krađa i slično, zaista verujete da tako treba da bude. I dalje nećete biti u pravu ali makar će te u nešto iskreno verovati.

lako je landarati tuđim stvarima. Kada vas zaboli dugačije je.
?
Ako nisi slucajno, zasto si se "zahvalio" kad i ti "landaras" sa tudjim stvarima? Covek te nazvao landarom, a ti mu se zahvaljujes?!?! IQ?
I da, ja se ne busam sa tim sto seedujem, ali ne mogu da ne podrzim nekog, u ovom slucaju Gorana, kad bi i ja to uradio. I verovatno, po tvom misljenju, prosao kao on.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 16:30   #47
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Zahvalio sam mu se zato sto je covek sve lepo napisao.
A ja ne branim pirateriju .

4x vec to pisem, al dzabe kad si slep.

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Ko o cemu, ovaj o malom IQ-u. Svestan je da mu je mali (i jedan i drugi), pa ga pominje u svakom drugom postu i uporedjuje sa drugima. Kompleksi su cudo.
LOL.
Oces da se merimo .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 17:36   #48
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Odgovor na post gore, da se razumemo, ja nit branim nit napadam pirateriju, da li ja koristim ili ne piratski softver je moja stvar, da li slusam kupljenu muziku ili skinutu, da li kupujem originalne filmove i tako to, ali nikad ne bi okacio domaci film koji se prikazuje jos uvek u bioskopima redovno, nikada ne bi okacio domaci muzicki album koji je jos uvek u fazi promocije... Cak i da imam mogucnost (a sto se muzike tice imao sam, mogao sam, da sam hteo, x puta da okacim albume koji jos nisu bili ni stampani, ali nisam). Sto se mene tice, svako ima pravo za svoj prozivod da trazi cenu koliku zeli. Svako ima pravo da pokusa da mi proda jedan hleb za 200 dinara, da li cu da kupim ja i jos gomila ljudi pa ce on brzo da se obogati na racun toga sto smo glupi nije njegov problem. Moze da proba. Tako i filmska industrija. Moze da se bogati dok ima ljudi koji ce to da plate. Ako niko ne bi placao, i oni bi ziveli prosecno. A da novca ima za sve i da je neravnomerno rasporednjen, jeste, ali i ne treba da imaju svi podjednako, tj. treba ali je nemoguce, komunizam je cist primer.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 17:49   #49
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Da se vratim na temu. Piraterija je neki oblik kradje, ne moze se nazvati pravom i potpunom kradjom, jer ti ne uzmes nesto od nekoga pa ovaj to vise nema, nego uzmes kopiju ciji original verovatno u svakom slucaju ne bi ni kupio. A ovo hapsenje je obicna predstava, neka se prvo koncentrisu na kriminal koji stvarno ostecuje ovaj narod za milijarde evra, neka pocnu od sebe.

Poslednja ispravka: Iris (9.3.2011 u 14:04)
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 20:32   #50
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Eee... pa ostecena je televizija. Jer ga sad neces gledati na TVu kada bude premijerno prikazivanje (manja gledanost, manja zarada od reklama).

Oštećen sam ja od te televizije, jer mi uzimaju pare mesečno, tako da ima pravde, te reklame bi bile ukinute.

A vi momci malko iskulirajte sa tim trulim forama, a la IQ, gde su moderatori da malo radi gumica i po koja macola?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:00   #51
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
To sto neko nije uhvacen za jedan zlocin, ne znaci da neko drugi treba da bude neuhvacen za drugi zlocin/prekrsaj.
Zar sa ovim postom ne podrzavas hapsenje Gorana?
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:08   #52
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Hard2geT kaže: Pregled poruke
Zar sa ovim postom ne podrzavas hapsenje Gorana?
Bitno je trolovanje:P

Ma ovo meni izgleda sve ko jedan (dobar?) marketinshki potez+ izposhtovali su zakone.
Evropa ce biti zadovoljna.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:10   #53
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Pa da, ti što kače filmove, vindovse i fotošopove su budale i tako im i treba kad svesno krše zakon, a mi što skidamo i obilato koristimo to što oni kače smo pametni i ne zaslužujemo nikakvu kaznu.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
paulvandyk68 (9.3.2011)
Stara 9.3.2011, 0:13   #54
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ne znam ja koliko je kome IQ.
Samo znam, da ako nesto napisem 4x i covek to ne razume i nastavlja da pise iste postove, onda svakako da se javlja sumnja u njegovu inteligenciju, ili makar sposobnost za argumentovanu raspravu.

A tebi dzaba i Teslin IQ, posto ne mozes da ga iskoristis kako treba.
Za pocetak, uposli mozak za gramatiku (sopstvenog) matednjeg jezika.
"Fenomen" dali si nekada cuo za Cirila i Metotija?
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:17   #55
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Pa da, ti što kače filmove, vindovse i fotošopove su budale i tako im i treba kad svesno krše zakon, a mi što skidamo i obilato koristimo to što oni kače smo pametni i ne zaslužujemo nikakvu kaznu.
Poenta je sto je on to uradio na qrcevit nacin.
Pa kacio sam i ja na privatni torrent 500GB muzike, filmova, igara, pa ?

A plus je film poprilicno aktuelan, bockao je olovkom u oci, sta je trazio, to je i dobio.

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
"Fenomen" dali si nekada cuo za Cirila i Metotija?
Treba da te je sramota, sto nemas osnovno obrazovanje, ne znas pravilno da pises.

A Metotije ne postoji, postoji Metodije, samo ne vidim kakvu oni imaju veze sa bilo cim prethodno napisanim. Mozak otisao...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:18   #56
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

^Мислиш Ћирило и Методије? (не улазим у свађу!)

Ја мислим да је цела ова прича намештена.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:25   #57
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Sa jedne strane nema logike da sami objave film na net, ali su znali da ce to desiti istog trenutka kad dodje film na trafike. Mozda koriste taj momenat. Kod mene je izazvao samo suprotni efekat.
Neko je pitao da li se pojavio dvd ili rip, taj dan kad je objavljena vest, ja sam imao u rukama full dvd sa menijima.


Metotija - zvuci drugacije kad se odvoje zadnja dva sloga.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hard2geT na korisnoj poruci:
Bokile (10.3.2011)
Stara 9.3.2011, 0:33   #58
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Ko bi to ocekivao od matorca 68-og godista .
Jeftini trikovi da sakriju neobrazovanje, to je nekako stil pubertetlija.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 0:41   #59
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

Cinjenica je da svi imamo bar nesto dzabe po kompovima...neki vise neki manje, e sad sto se teme tice, dali je ovaj ispao toliki moron ili je, kao sto rekoh na prethodnoj strani, samo zestoka propaganda, sto mi je vise verovatno, videcemo.
Jer sto je neko rekao, odakle na torentima DVD sa sve menijem? Manemoj...
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 1:01   #60
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uhapšen zbog piraterije u Srbiji - Piratska partija protestuje

pa i prošli put je bilo hapšenje zbog nekog domaćeg filma
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Piratska partija Švedske uzima u zaštitu The Pirate Bay Eni Internet tehnologije 1 7.7.2010 14:11
Hapšenje zbog piraterije, .RS edition M.C. Brbljaonica 74 20.12.2008 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com