Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2019, 20:15   #41
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Citat:
BoPe kaže: Pregled poruke
Pozdrav! Izvinjavam se na kasnom odgovoru - odmor pa onda cekanje ovih popusta itd.

Nasao sam ovo:
Lenovo IdeaPad L340-15IRH (81LK008FYA) gejmerski laptop 15.6" FHD Intel Hexa Core i7 9750H 8GB 1TB + 128GB SSD GeForce GTX1650

Sta mislite? Jel vredi oko 1k E?
Za te pare, da.

Mada bi ja preporucio da obavezno doplatis za jos 8GB RAMa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2019, 20:28   #42
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Da da, sigurno. Treba mi 16 GB.
Nego taj i7 ili i5 9300H? Druga varijanta je 100 k, i5 ali bez obicnog HDD-a (samo ssd)
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2019, 20:48   #43
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

I jedan i drugi su dovoljni za igre. i7 je dosta bolji ako ti treba jaci procesor za posao, ako radis nesto intenzivno.

Ali zato imati samo 256GB SSD je muka ziva, narocito ako zelis i igre da igras. Neki sada novi naslovi zauzimaju i po 100GB na disku.

Jedino ako je moguce lako nadogratiti sa jos jednim HDD-om, ili ako je moguce dodati jos jedan SSD.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2019, 22:29   #44
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Hvala. Znaci ipak plasticno kuciste VivoBook Pro je po svemu sudeci discontinued i povucen iz prodaje, tako sam cuo od vise prodavaca u radnjama gde su ga imali. Zbog cega - niko nema pojma
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 16:09   #45
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Uzeo sam taj Lenovo sa i7 procesorom. Nikad ranije se nisam "kacio" sa Lenovo laptopovima, videcemo kako ce da sluzi....

Nije aluminium, nema eleganciju nekog VivoBook Pro Macbook-lookalike laptopa ( ((( ) i ima jos par mana tipa jedan USB port manje i nedostatak citaca kartica ali valjda ce da se isplati. Sta cu, obozavam masinice koje su robusne (aluminium a ne plastika) minimalistickog dizajna, tanke, lagane a jake Zato patim za tim VivoBook Pro

Moracu sam da mu ugradim 16GB RAM-a umesto ovih 8, u radnji ne rade zamenu (doplata bi bila oko 10 000 za single-slot 16GB) a da cekam da mi to u servisu dograde nemam zivaca

Hvala svima koji su mi pomogli pri izboru.
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BoPe na korisnoj poruci:
player1 (23.11.2019)
Stara 25.11.2019, 22:26   #46
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Raspitaj se ko je ovlašćeni servis, ako je System One kao za HP, ugradiće ti istog dana ako doneseš ujutru pre 10 sati (laptop i svoju memoriju).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2019, 23:48   #47
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Kad smo u temi, puce mi glava vagajuci - kad uzeti novi laptop.. Da li opet cekati nesto (3-7meseci) ili vredi kupiti odmah masinu. Lomim se, jer ipak se radi o nekom jacem 'gejmerskom'..i ne nameravam duuugo da ga menjam! (ocena laptopa 4+ /mislim da je to sto mi treba ) ..Za posao ne brinem, to ce on lako (obavlja 10 funkcija istovremeno - ako treba...mrzim usporenja..sta cu)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2019, 0:44   #48
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Nema potrebe nista cekati, jel nema nove generacije grafickih iza coska.

A i da ima, treba bar 9 meseci od izlaska prvih karti za desktop da dodje nesto konkretno za laptop.

Tako da, ili uzeti neki laptop sa GTX 16XX serijom ili RTX 2XXX serijom grafi i to je to.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Shonkas (26.11.2019)
Stara 26.11.2019, 18:51   #49
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Isto mislimo, ali sada ako kupim..finans. sam u skripcu.. Pa sam mislio odloziti jos godinu dana, jer cu spojiti moj budzet - a realno cu dobiti omo ono sto zelim od laptopa.. (pa i VR u punom svetlu ) Jer ovaj sadasnji jos mi kul za danasnje igre (1366..1600 900, med -max, na TV..odlicno jos). P.S. Volim kad kupim da osetim razliku sto vecu...a za 12 meseci da se 4k TV kupi i VR ... KOMP...i BUM ... Ovo zbog RTX kupiti...Slabo adrenalina
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 4:34   #50
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Utisci o laptopu:

- Malo upozorenje za one koji bi da koriste Windows - hardver kao i drajveri podrzavaju iskljucivo Windows 10! Znam da je to "trend" uguravanja korisnika u Windows 10 svet vec neko vreme, sad sam ga prvi put i sam iskusio. Ako zelite da ostanete pri 7-ici ili 8.1 (bar jos neko vreme) ovaj model nije za Vas.

- Linux drajverska podrska je jos uvek u nekoj fazi konsolidacije. Mislim da mi Nvidia grafika trenutno ne radi sa trenutnom verzijom Linux drajvera (mada, nisam ni proveravao, nisam pokusavao da igram nesto). Rekao bih da je za Linux korisnike mozda bolja opcija kupovina laptopa koji je u prodaji vec jedno godinu / dve. Nove komponente uvek kaskaju kad je podrska u pitanju (da sam uspeo da nadjem zeljeni Asus sa NV 1050 mislim da ne bih imao nikakve probleme sa drajverima ali ok)

- (Linux): HDMI PORT je po svemu sudeci povezan na Nvidia graficku umesto Intel pa zbog toga NE MOGU da koristim dodatni ekran dok se Nvidia drajver ne dovede u red!

- Trajanje baterije me ne odusevljava bas. Moooze biti da je sve vreme Nvidia hardver aktivan u pozadini (iako se ne koristi, zbog drajvera) pa mi zbog toga baterija traje oko sat i po. Ne znam, videcu sta je.

- Bios je vrlo siromasan, jedan od najmrsavijih BIOS-a koje sam video do sad (nema "advanced" skriveni meni, bar nisam uspeo da ga nadjem)

- Laptop ko laptop je solidan, ventilator nije bas necujan cak i dok ovo kucam (i ne radim nista drugo). Najvise mi smeta to sto trenutno HDMI ne mogu da koristim na Linuxu, ovako generalno je dobar. Da sam ga platio koliko mu je bila reklamirana cena bez popusta - zazalio bih. Za ove pare koliko sam ga platio - ok. Bilo bi mesta za jos malo nizu cenu ali ok.
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 16:31   #51
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Imam slican laptop.

- Sadasnje komponente imaju drajvere iskljucivo za Windows 10.

- Mene su mnogo zezali Nvidia drajveri za Linux. Open-source drajveri se crash-uju tako da samo proprietary rade. Kada koristis Live Linux from USB odaberi Compatibility graphics opciju (ako se tako zove). Windows mnogo bolje manage-uje clock procesora tako da u Windows-u cesto veoma tiho radi ventilator dok je na Linuxu dosta bucniji i cesce se glasnije cuje ventilator.

- Lose trajanje baterije nije do graficke nego do toga da imas maltene desktop CPU u laptopu koji trosi 45W sto je 2-3 puta vise od U procesora. Ocekuj 2-4 sata rada.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 17:47   #52
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Instaliral Lenovo Vantage program, u njemu imas opciju da ugasis nvidija grafiku za kesual stvari...
Time dobijas oko sat vremena baterije, ako ne i sat i po...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2019, 3:30   #53
BoPe
Član
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Novi, malo jaci, laptop

Jos jedan utisak: mozda je vezano za Linux i podrsku koju laptop ima u Linuxu, ali belezim dodatni minus jer na starom N551 nisam imao te probleme: cini mi se da USB portovi i Wifi nekako dele isti kontroler jer sam primetio da se prilikom prebacivanja velike kolicine fajlova na USB ili generalno sa M2 SSD-a na Sata SSD internet (wifi) drasticno usporava... Kao da se USB i WiFi guraju za protok.

Pozitivna stvar je Bluetooth: koriscenje bluetooth slusalica ne usporava WiFi internet kao sto je to bio slucaj kod starog laptopa.

Ovo je po svemu sudeci bas bas "goli" gaming laptop, za nekoga ko bi na njemu proveo 90% vremena igrajuci igre, 10% radeci manje zahtevne stvari. Meni je ipak trebalo nesto sa obrnutim proporcijama (ali da tih 10% igranja bude "na nivou") Ok, naredni put necu uzimati Lenovo u razmatranje. Neki Dell XPS 15 mi deluje kao nesto sto bi mi trebalo
BoPe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop igranje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi ili stari laptop? MONTENEGRO Prenosni računari 21 23.9.2015 9:31
Novi Asus X550J laptop nesto nece Linux Mickie Slobodni softver 9 30.12.2014 20:01
Novi laptop - 700-1200e drago ŠDK - Prenosni računari 2 26.12.2013 19:33
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com