Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Tableti i e-readeri

ŠDK - Tableti i e-readeri Saveti u vezi sa kupovinom tablet računara i e-readera

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2015, 23:04   #1
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom 2u1 hibrid

Posto mi je Nexus 7 stradao razmisljam da se ponovim tabletom. Medjutim da bih povecao njegovu upotrebnu vrednost razmisljam da to bude neki 2u1 hibrid.
Posto kod kuce i na poslu imam po desktop racunar, svrha ovog uredjaja bi pre svega bila orjentisana ka putovanjima, multimediji kod kuce(izlezavanje u tablet modu) i eventualno kad mi hitno zatreba komp a nisam u kancelariji.
U prevodu cesto bih ga nosio sa sobom ali bih ga upotrebljavao uglavnom u vanrednim uslovima i kod kuce u tablet modu.
Od onoga za sta bi se koristio su u opticaju Office, AutoCad(uglavnom za pregled i eventualno najjednostavnije ispravke), Multimedia i eventualno neke manje zahtevne igre (max npr. Rocksmith ili RedAlert 3).

Naravno kao i uvek problem su finansije i nedostatak konkurencije u tom cenovnom segmentu. Asus T100 sam izbacio iz opticaja posto sam citao da mu je tastatura premala sto se ne bi bas povoljno odrazilo na moje cevapcice, tako da mi preostaje T200, T300 i eventualno Lenovo Miix 2 11.

Ako su informacije sa kupujemprodajem tacne T300 bih mogao da kupim za 550e(sa KP), T200 sa 2GbRam i 64Gb SSD za oko 300e(iz Kanade), T200 sa 4GbRam i 64Gb za oko 550e(iz Kanade) i Miix 2 11 sa Intel i5-4202Y 4GBRam 128GbSSD i Intel HD Graphics 4200 za oko 300e(Kanada).
Neka inicijalna zamisao mi je bila da kupim T200 sa 4GbRam-a jer sam se bojao da bi 2GbRam-a moglo da postane usko grlo, medjutim ispostavilo se da je ta verzija duplo skuplja, pa probija neki inicijalni budzet od 400e, a da je sa druge strane cenovno skoro indenticna osnovnim T300 modelima koji opet bolje izgledaju, imaju bolji ekran, bolji procesor ali i ako je suditi po testovima losiju bateriju(a i iskace iz budzeta). Sa druge strane o Lenovu nisam nasao gotovo nista pametno sem da ne uposljava hardwear dovoljno dobro i da mu je 4h trajanje baterijie pod opteracenjem.

Kakva su vasa iskustva sa ovim uredjajima i vredi li ih kupiti? Da li ce onih 2GbRAMa kod T200 biti problem? Sta biste vi uzeli na mom mestu ili ne biste uzeli nista i cekali neku bolju ponudu?

Sto se tice nabavke negde do kraja novembra imam mogucnost da kupim tablet u Kanadi(otud i cene sa oznakom Kanada) i da mi se on donese u Srbiju, pa ako imate neki dobar predlog na kojim sajtovima ih potraziti i gde su najpovoljniji napisite mi ovde ili na pm. Takodje imam mogucnost da mi poznanik donese tablet iz Nemacke, bez nekog vremenskog ogranicenja ali sa obaveznim narucivanjem na kucnu adresu, pa je i to opcija ako mislite da je tamo povoljnije. Nisam gadljiv ni na dobro ocuvane polovnjake, ali ih nisam nasao na Kanadskim sajtovima.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rolle na korisnoj poruci:
acinic (17.11.2016)
Stara 19.2.2016, 9:49   #2
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 2u1 hibrid

Prosto mi je neverovatno da je ova tema jos uvek na prvoj strani.
U medjuvremenu spravica je odavno kupljena i ja sam u potpunosti zadovoljan kupovinom!
Kako obicno biva nije kupljena nijedna od gore navedenih verzija, nego sam na kraju uzeo Asus T300 Chi, noviju verziju gore spomenutog T300, koja me je izasla oko 550e u Kanadi.
Ukratko uredjaj je jako tanak i lagan, manje vise ga stalno nosim sa sobom, sto mi je i bila namera, bez nekog veceg opterecenja.
Komp ima CoreM procesor, 4 gb rama i 128gb ssd-a uz kompletno pasivno hladjenje tako da je potpuno besuman.
Ofis paket mi radi odlicno, AutoCad za moje potrebe(elektro crtezi i projekti) takodje dobro, kao i par propratnih programa za modelovanje i racunjanje rasvete.
Ono sto me je najvise zacudilo jeste sto sam ga za sada mimo ocekivanja vise koristio kao laptop van kuce nego kao tablet.
Kao laptop je i vise nego upotrebiv uz dodatak bezicnog misa za neke preciznije stvari i generalno za brze koriscenje.
Mane: baterija bi mogla da traje duze(ali verujem da je to posledica moje razmazenosti sa Nexusom), Win 8.1 nije bas najsrecnije resenje za tablet mod uz 1920x1080 na 12,5inca, i ne toliko kao nedostatak vec potencijalna mogucnost da nekog iznervira je nedostatak full USB porta koji je neizvodljiv zbog debljine uredjaja, a koji veoma lepo resavam micro adapterom microUSBtoUSB.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rolle na korisnoj poruci:
acinic (17.11.2016), s[C]ream Zombi[E] (21.3.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com