Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2007, 19:49   #1
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom VBulletin [or whatever] trouble!

Na sajtu www.titanquest.net koji je hostovan preko vBulletin-a, verzija 3.6 imam jedan problem.

Admin je neaktivan pa moram da vam se obratim, takodje sam probao na glavnom "support" forumu vBulletin-a ali ne mogu da postevim temu jer nisam njihov korisnik.

Evo problema:
Samo od jednom korisnici su prestali da dobijaju obavestenja e-mailom (tipa odgovor na temu, REGISTRACIJA, provera mejla i sl.). Ja sam pre toga menjao mejl adresu na tom forumu i treba da mi stigne mejl koji ce verifikovati postojanost novog mejla, ali nema ga jer je doslo do nekog baga i sada ne mogu da postujem, otvaram teme, samo mogu da saljem licne poruke.

Da li neko moze bar da mi objasni o cemu se radi?
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 21:02   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: VBulletin [or whatever] trouble!

Pre svega nije hostovan, već koristi dotični software za pokretanje foruma. Drugo, najverovatnije je pukao sajt, i to nema veze sa vBulletin zvaničnim supportom, niti SK forumom, već sa adminom i pitanjima sigurnosti...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 22:58   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: VBulletin [or whatever] trouble!

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Na sajtu www.titanquest.net koji je hostovan preko vBulletin-a, verzija 3.6 imam jedan problem.
Samo od jednom korisnici su prestali da dobijaju obavestenja e-mailom (tipa odgovor na temu, REGISTRACIJA, provera mejla i sl.). Ja sam pre toga menjao mejl adresu na tom forumu i treba da mi stigne mejl koji ce verifikovati postojanost novog mejla, ali nema ga jer je doslo do nekog baga i sada ne mogu da postujem, otvaram teme, samo mogu da saljem licne poruke.
To se jednom desilo i nama. Problem je bio u tome što je administrator hostinga pooštrio neke kriterijume sigurnosti. Administrator samog foruma ima mogućnosti da tu nešto učini, ali mora da se angažuje.

Dakle, u našem slučaju, taj problem je rešen, da budem malo stručan, prelaskom sa slanja emaila putem php-a i Apache servera na direktan pristup SMTP serveru sajta. Radi se o prostoj promeni jedne opcije u parametrima foruma koji se podešavaju u administratorovom kontrolnom panelu. Naravno, može se desiti da način na koji sam ja to uspeo da rešim ne uspeva i na tom forumu.

Nema svrhe da ti dalje teorijski objašnjavam. Ako uspeš da nahvataš admina i ako je voljan da prihvati tuđ savet, rado ću mu preneti svoja iskustva. Ako ne... moraćeš se pomiriti sa time da si nemoćan pred višom silom. U svakom slučaju, možda možeš da se dogovoriš sa adminom ili nekim od modova barem da ti ručno promeni email adresu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Alek92 (28.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Santa Claus in trouble Nenad Gacic Male igre 7 2.3.2008 9:13
Firmware trouble Baša Čedomir Foto i audio/video 0 21.11.2007 17:33
TTF trouble gstefan Serverske aplikacije i baze podataka 0 11.9.2007 20:35
HP nx7300 core2duo trouble... blekiwajt Prenosni računari 7 6.2.2007 14:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com