Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2017, 1:42   #1
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Neka iskustva za najeftinijim tabletima koji se mogu naci u prodavnicama?

Daklem, teba mi nesto jeftino, najeftinije za citanje stripova i gledanje youtube klipova. Najeftiniji novi se krecu od 6000 iljada pa na gore. Prakticno bilo sta sto moze da otvori youtube zavrsava sve moje potrebe i 7'' je dovoljno. Dal da rizikujem za trash robom? Interesantno, NAJJEFTINIJI lenovo telefon koji sam uzeo pre oko godinu i po radi savrseno, inace ga i vrlo malo koristim, a i baterija bas zbog slabog hardvera traje po nedelju i vise Doduse imao sam problem sa fantomskim dodirima, al to je prestalo i telefon opet radi lepo bez problema. Sta da radim? da uzmem novo jeftino, ili da se oprobam opet za polovnjacima?
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 8:04   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Neka iskustva za najeftinijim tabletima koji se mogu naci u prodavnicama?

Najbolje da pogledas detaljno tablet pre nego sto ga kupis. U sustini je najbitniji ekran - gledaj da bude neki IPS ekran jer oni omogucavaju siri ugao gledanja. Svaki quad core ce ti zavrsiti posao, 1 GB RAM za to sto ti treba je dovoljan. Meni su se bolje pokazali no name kineski modeli od nekih manje poznatih brendiranih. Kinezi stavljaju goli Android na svoje no name uredjaje i to sve radi superbrzo dok svaki etabliraniji proizvodjac dodaje svoj GUI tj svoje aplikacije koje u sustini usporavaju rad a tebi mozda i ne trebaju. Neke ne mozes deinstalirati bez rutovanja uredjaja. Pre par dana sam kupio MPman tablet (10.1 inch) MP11 Octa za cca 80 eur i zadovoljan sam (Octa Core 1.3 GHz, 1 GB RAM, 16GB) . Za te pare nema ni quad core brendiranog ni od sedam incha. Ekran bi mogao biti bolji ali za kucne uslove koriscenja je OK. Kamere obe su krs ali za skype, viber, whatsapp dovoljno dobre, zvuk sasvim korektan. Razmisli gde ces koristiti tablet: ako ce to biti i napolju treba ti kvalitetniji ekran.
Kupi novo. Polovan tablet, mobilni telefon je macka u dzaku. Ako mu je oslabila baterija (a polovnom koriscenom jeste) njegova funkcionalnost je vec drasticno niza. Imaj na umu da niko ne prodaje skoro nov uredjaj ako je zadovoljan njime tj on verovatno ima neku (skrivenu) manu.

Poslednja ispravka: Laskaris (7.7.2017 u 9:10)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 13:39   #3
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Neka iskustva za najeftinijim tabletima koji se mogu naci u prodavnicama?

Prošle godine u Gigatronu bio eStar tablet, 10" za 9000 din. Upalio sam ga, podesio sve, ažurirao sistem, ugasio ga i posle par dana dao klincu za rođendan i nije hteo da se upali. Bio u servisu dve nedelje i nisu mogli da ga poprave, a zamenski nemaju, pa sam u zamenu uzeo Huawei T1, kao ovaj što su davali u Smoki nagradnoj igri. Ok je za klinca, za crtaće, kamera loša, ali izrada odlična. U toj izradi se najviše i vidi razlika.

Sa druge strane, ćale ima neki kineski koji ne znam kako se zove i radi dobro, a on ga koristi kao HUD u autu i kao navigaciju.

I da obavezno kupi nov, sa garancijom.

sent from wp10 L532ds
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 13:57   #4
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Neka iskustva za najeftinijim tabletima koji se mogu naci u prodavnicama?

eStar svakako izbegavaj, kao i brendove tipa Prestigio i Vivax. Ukoliko ti treba tablet sa baterijom koja će ti dugo držati, bojim se da ga nećeš naći za taj novac. Najjeftiniji modelli obično imaju jako slabe baterije i jako loše ekrane.
Moj prelog ti je da dodaš još malo i uzmeš neki 7" model u cenovnom rangu 9-10.000 din gde već može da se nađe neki slabiji Asus ili Acer.
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 22:37   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Neka iskustva za najeftinijim tabletima koji se mogu naci u prodavnicama?

Huawei je po mom iskustvu skroz okej... Onaj jeftini beli 10".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu naci ime graficke izbacuje 2 imena knN991 Grafika 2 20.10.2014 21:18
Koji je najjaci procesor koj mogu da kupim za svoj trenutni pc? joca989 Osnovne komponente 15 6.12.2011 22:35
Virusi koji ne mogu da se brišu!? Cvrcak Zaštita 16 23.5.2009 19:46
Ne mogu da promenim folder u koji se instalira Quercusmaster Kvarovi 6 3.1.2008 3:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com