Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Tableti i e-readeri Saveti u vezi sa kupovinom tablet računara i e-readera

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2013, 1:05   #21
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

Hvala na odgovoru. Toliko si lepo objasnio da sam sve razumela. Znaci kod ASusa ne placam samo ime, u sustini u tom cenovnom rangu on je najkvalitetnije sto bih mogla da kupim trenutno na trzistu?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 1:10   #22
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Citat:
mocica kaže: Pregled poruke
A sto se tice Vaseg misljenja da sam los roditelj sto detetu od 8 godina kupujem tablet, pa moje dete jedino u grupi od 53 dece ne igra igrice na kompjuteru. I Rajna Dragicevic ciji sam student bila je ovih dana iznela svoje misljenje pa je starlete "osudjuju". Takvo je vreme danas svako ima pravo na misljenje...
Onda se izvinjavam, niste vi krivi kao roditelj, nego država što deci potura pod nos laptopove u tom dobu.

Izvinjavam se još jednom.
Ovo sa Rajnom i starletama nisam skonto pa ću preskočiti dalju diskusiju.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 1:15   #23
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

I jos nesto me interesuje, gledala sam tablete preko Vipa, mts, telenora i kada preracunam po meni to se nikako ne isplati. Jeste da dobijes i internet ali mi se cine jako skupi. Da li je to zaista tako?

Cula sam za neki novi zakon da kao kupis neki proizvod i koristis ga nekoliko dana i ako nisi zadovoljan moyes da ga vratis u roku od 7 dana. Da li je to kod nas zazivelo?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 1:17   #24
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...

Citat:
mocica kaže: Pregled poruke
I jos nesto me interesuje, gledala sam tablete preko Vipa, mts, telenora i kada preracunam po meni to se nikako ne isplati. Jeste da dobijes i internet ali mi se cine jako skupi. Da li je to zaista tako?

Cula sam za neki novi zakon da kao kupis neki proizvod i koristis ga nekoliko dana i ako nisi zadovoljan moyes da ga vratis u roku od 7 dana. Da li je to kod nas zazivelo?
Ako imas cash da platis, uopste nije isplativo, bolje u prodavnici.
Ovo drugo vazi samo za online kupovinu, tj ako narucis preko neta, ne svidja ti se, mozes da vratis. Funkcionise, vracali su ljudi sa foruma.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 1:18   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

pa pazi, drugo vreme drugi izazovi, ja kad sam imao tako neke godine imao sam neku igricu kao PSP samo mnogo starije crnobelo. Sa 10 godine sva deca traže mobilni itd. Treba ograničiti igranje na sat-dva pa velika pauza, a crtani mogu da zanimaju decu a da roditelji obave neki svoj posao da ne moraju stalno da ih paze... A dete sa 8 godina uči da čita i piše, za čitanje će mu biti super da uči i da se igra
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Eddy (22.7.2013), mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 1:19   #26
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Pa kod ASUSA se placa ime! Al' to ime donosi garanciju i kvalitet izrade, i mnostvo ovlascenih servisera u Srbiji, i mnogo informacija, Q&A i dodataka (softverskih) za njega na internetu.

Nisam siguran da je to najbolji tablet na trzistu za te pare, morao bih jos da potrazim (ali i ako nije, ne verujem da je taj bolji mnogo bolji od ovog, mozda 5-10%).

I ima u DESK Computers-u za 13.500.

Dajte ljudi, zasto toliko u off? Nije ovo forum o vaspitanju deteta.

Kad ste vec toliko zapeli i ja cu malo prokomentarisati:

Ja sam od svoje 4 godine za "racunarom" (tada racunar nije bio isto sto je i sada ). Uvek su mi govorili da cu postati asocijalan i da cu unistiti vid. U osnovnoj mi je dioptrija bila 0/0, u srednjoj 0/0. Kroz skolovanje sam imao (i sad sam u kontaktu sa dosta njih) dosta drugova, i par vrednih prijatelja (po meni kako treba da bude). Koriscenje racunara ni u kakvom smislu ne ometa razvoj deteta, sve dok ga razumno koristi. Ja, od malih, nogu (sa 10 godina sam poceo) provodim dosta vremena programirajuci. Prvo je to bilo sasvim prosto, dok je sada to na profesionalnom nivou.

EDIT: Inace to za VIP, MTS, Telenor je cisto sr**e. Naplate ti vise, zarade na tebi i plus imaju losu uslugu i pokrice. Ja sam jednom uzeo telefon od VIP-a na paket i nikad vise! Bolje da sam te pare bacio u kontejner, tako se barem ne bi oni bogatili :P Da ne spominjem sto oni stvaraju svoju ponudu (inventar) birajuci uredjaje koje imaju ocajan odnos cena/kvalitet.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RexGrammer na korisnoj poruci:
mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 8:35   #27
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

[QUOTE=malo blesav;1767258]Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...


A kako se instaliraju igrice? Dodatno se kupuju ili vec kupim uredjaj sa instaliranim, nije mi jasno posto uredjaj nema internet.

A igrice bi bile tipa Bubbles, angry birds- to sto igra kod mene na telefonu.

Poslednja ispravka: mocica (13.7.2013 u 8:43)
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 10:39   #28
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

[QUOTE=mocica;1767305]
Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...


A kako se instaliraju igrice? Dodatno se kupuju ili vec kupim uredjaj sa instaliranim, nije mi jasno posto uredjaj nema internet.

A igrice bi bile tipa Bubbles, angry birds- to sto igra kod mene na telefonu.
Ja bi vam predlozio da ako je ikako moguce da uzmete lap top jer ima najvise funkcija za razliku od tableta,psp i ds. Sa tabletom mozes da se "pozdravis" ako padne, pogotovo sa tim jeftinijim kineskim modelima. Dok su PSP i DS namenjene vise gamerima, igrice su mnogo ozbiljnije a time i skuplje ( cene se krecu 999din. pa do 5000 din. po igri , ispasce vas jedino jeftinije ako uzmete piratske a za to vam je potrebno malo vise tehnickog znanja).
Inace moje licno misljenje je da nasilne igre ne podsticu agresiju nego je cak trose, u ostalom ja do sada nisam video nijednog agresivnog gamera jer oni u sustini nemaju ni vremena da budu agresivni.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvicko na korisnoj poruci:
mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 11:14   #29
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

I o tome razmisljam ali najjeftiniji laptopovi su od 25000.

Prve tablete sto su mi nudili bili su GO CLEVER.

http://www.itsvet.com/proizvod/gocle...p_pda/675/887- 6500 din sa tastaturom

http://www.itsvet.com/proizvod/gocle...mp_pda/675/650 - 6500

A neki prijatelji su mi preporucili PRESTIGIO da je najkvalitetniji od tih jeftinijih modela. Uopste se ne razumem u ovo ali ovi Go Clever lepo izgledaju ali koliko sam citala komentare ljudi se zale na duzinu trajanja baterije zato sam i navela da baterija traje sto duze a ne sat vremena.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 11:32   #30
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

http://pcpractic.rs/proizvodi/tablet...ficamandroid41

Ovaj su mi preporucili na nekoliko mesta kao idealan za mene. Molim iskrena misljenja valja li ovo?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 12:09   #31
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Taj goclever ima jako slabu rezoluciju ekrana za tu veličinu dijagonale ekrana od 9 inča. Baterija mu je sigurno dosta slabija nego kod onog asusa što je ranije spominjan, a i težina od 500 grama nije baš zgodna za dete. Ne vidim ništa po čemu se ovaj tablet ističe u gomili sličnih na našem tržištu.
Ako vam je bitan kvalitet baterije onda zaobiđite sve nepoznate kineske proizvođačei i držite se proverenih firmi poput asusa, acera, samsunga, baterije na jeftinim kinezima imaju običaj da počnu crkavati nakon nekih pola godine korišćenja.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku qryak na korisnoj poruci:
mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 12:13   #32
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prest...mp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.

Što se dušebrižnika tiče, jedno je prepustiti dete da ga vaspitava komp ili tablet ili fejs, a druga stvar je učiti ga tehničkoj kulturi (pogotovo kroz "igrice"). Naravno, kontrola vremena provedenog uz komp/tablet je obavezna.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku real022 na korisnoj poruci:
mocica (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 12:23   #33
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

iLopta, 200 kinti, broj igara ogranicen samo mastom, autonomija nekoliko godina posle cega je dovoljno punjenje pumpom nekoliko sekundi, a posle igranja moguca pospanost i ranije leganje u krevet.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Butke (24.8.2013), Luka. (13.7.2013)
Stara 13.7.2013, 13:01   #34
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prest...mp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.
Koliko traje baterija i koliko je potrebno da se napuni?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 13:25   #35
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Treba da drži oko 4 sata konstantnog korišćenja, a punjenje nemam pojma ni otprilike. To je zvanična specifikacija, ali mislim da je tri sata realno trajanje.

Uglavnom, ne igramo se duže od pola sata "u komadu", a ja sam koristio na moru za net, i nekako je uvek bio dovoljno pun kada mi zatreba. (Preko noći je na punjaču).
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2013, 22:26   #36
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

http://www.gigatronshop.com/tablet_p...-_17740-20845#
Nego nadjoh ovo pa mi se to učini kao spoj tableta i psp. Ima li neko iskustva?
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2013, 22:32   #37
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Taj gamepad je na papiru odlican ali kad se malo dublje pogleda i nije bas:

Prvo sto se uoci su odlicne specifikacije.

Dugmici i joystici koji su ugradjeni u gamepad nisu kompatibilni sa dosta igara. Baterija kratko traje, ekran se brzo trosi i neudoban je. Ne bih preporucio. Da uzimam za sebe, zaobisao bih u sirem luku.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2013, 23:56   #38
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

Pa sta da kupim??????

Ne daje mi se 15000 bas zato sto je za dete i ako joj padne, gotovo. A sve prodavnice koje sam obisla imaju po jedan dva na stanju od tih jeftinijih, bas nigde nisam videla dobar izbor, a kada zovnem njihove call centre oni mi kazu gospodjo posto kupujete za dete nista od toga Vam ne bi preporucili.

Moze li bar preporuka za neku prodavnicu koja ima dobar izbor pa da odem i fizicki vidim koji je dobre izrade, cvrsci pa kupim i ne mucim se vise.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2013, 0:22   #39
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Tablet za dete

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prest...mp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.

Što se dušebrižnika tiče, jedno je prepustiti dete da ga vaspitava komp ili tablet ili fejs, a druga stvar je učiti ga tehničkoj kulturi (pogotovo kroz "igrice"). Naravno, kontrola vremena provedenog uz komp/tablet je obavezna.


Upravo ovo ali 3670B najnoviji model,je puna kapa.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2013, 10:59   #40
mocica
Član
 
Član od: 24.2.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Tablet za dete

Sad sam zvala u Desk computers i kazu mi da je cena 185000. Bruka.
mocica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tablet do 150e gaga989 ŠDK - Tableti i e-readeri 7 28.8.2014 16:05
Tablet MID 7 nema zvuk zoki358 Tableti i e-readeri 0 16.1.2013 20:52
tablet za beleške Danilo023 ŠDK - Tableti i e-readeri 10 21.8.2012 22:28
tablet kupovina acakobac ŠDK - Tableti i e-readeri 8 18.7.2012 23:48
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com