Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2009, 15:32   #1
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom TFT monitor treperi

cao svima ,posedujem monitor LG L1900J-BF i od skoro se desava(par meseci) da kad restartujem komp ili kad ga ugasim (mada retko ga kad gasim) pa kad se pali monitor zajedno sa kompom pocne jako da treperi i to traje jedno 5 minuta bez prestanka ,nekad malo manje a nekad malo vise i posle toga stane i sve je ok najnormalnije ,sve dok neode sam u off mod ili dok ne restarujem komp, upocetku sam mislio da je neki sofwerski problem ,medjutim nije jer sam instalirao svez xp i sve je isto ,nego je izgleda do samog monitora ,ne treperi bas uvek ali cini mi se da je to sve cesca pojava , treperi bas jako maltene da ne mose da se gleda uopste u monitor
da li je neko uposnat sa ovim problem sta moze da bude ?
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 19:57   #2
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Tft Monitor Treperi

Probaj sa kupovinom drugog kabla za povezivanje monitora i kompa.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2009, 0:18   #3
ZileZlo
Član
 
Član od: 9.6.2009.
Poruke: 79
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: TFT monitor treperi

Citat:
mladjex kaže: Pregled poruke
cao svima ,posedujem monitor LG L1900J-BF i od skoro se desava(par meseci) da kad restartujem komp ili kad ga ugasim (mada retko ga kad gasim) pa kad se pali monitor zajedno sa kompom pocne jako da treperi i to traje jedno 5 minuta bez prestanka ,nekad malo manje a nekad malo vise i posle toga stane i sve je ok najnormalnije ,sve dok neode sam u off mod ili dok ne restarujem komp, upocetku sam mislio da je neki sofwerski problem ,medjutim nije jer sam instalirao svez xp i sve je isto ,nego je izgleda do samog monitora ,ne treperi bas uvek ali cini mi se da je to sve cesca pojava , treperi bas jako maltene da ne mose da se gleda uopste u monitor
da li je neko uposnat sa ovim problem sta moze da bude ?
Gorenje televizor star 20 godina sindrom? To se meni desavalo sa starim monitorom i ne nadjoh resenje tako da sad skuplja prasinu
ZileZlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 18:14   #4
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Re: Tft Monitor Treperi

provalio sam zasto treperi njegov softwer pravi proble FORTE MANAGER posto monitor nema dugmice podezavanja se vrse preko ovog malog programa koji je povezan sa monitorom, slucajno sam smanjivao brightness onako bezveze cackao i treperenje je prestalo ali mi brightness 28 a inace mi je bilo podeseno na 50 cim povecam pocinje opet treperenje skinuo sam sadnju verzuiju FORTE MANAGER za moj monitor(verzija 2.80 iz jos 2007,postoje i novije verzije iz 2009 ali pise da ne podrzava moj monitor) i problem je i dalje ostao da li je to mozda zbog windows sp3 neznam kako sad to da provalim jer cini mi se da pod windows sp2 je radilo kako treba, jel ima neko savet jer ovako mi je bas mali brightness
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 15:43   #5
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Tft Monitor Treperi

hmm ma nije samo brightness u pitanju, treperi pomalo i kad ga priklucim u drugoj sobi onako bez kompa samo monitor i treperi da li to znaci da monitor riknjava i mora u servis da li to moze uopste na popravku i koliko se to naplacuje ?
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com