Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2006, 12:26   #1
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa slikom

Pre neki dan kupio sam konfiguraciju, da vas ne davim bas sa detaljima samo cu izneti najvaznije Intel Pentium 4 3.0GHz, ASUS P5PL2, GF6600Silencer/TD 128mb i Monitor Samsung SM 740BF...

Nije lose morate priznati, ali ja imam jedan problem sa grafikom. Vec kad sam prvi put sve podesio primetio sam da slika nije ostra tj. kao da je sastavljena od kockica... Kad pustim neki film, slika kao je na nekom losem starom DiVX-u... Napomenucu jos samo to da sam CD za Samsung dobio u ostecenom stanju (iskrivljen) i normalno da DVD ne moze da ga ucita, a na njemu su pored drajvera i neki programi NATURAL COLOR, MAGIC TUNE i sl... Sve ostale drajvere sam instalirao i u najboljem su redu. Rezolucija mi je 1280:1024 i True color 32bit.

Ako neko moze da mi pomogne pre nego odem tamo gde sam ga kupio i mozda ispadnem budala, bio bih mu zahvalan, jer mozda je neki manji problem u pitanju...
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 12:51   #2
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Kakve si Codece instaliraoo.Vidi instal.Acemcp 6.03
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 12:57   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Moguce je da je do codeca.Pokusaj sa K-Lite Mega Codec Pack-om,ja ga koristim i slika mi je uvek bila odlicna.
Ako to ne pomogne,pokusaj da uradis degauss ekrana,mada ne verujem da je to posto je monitor nov.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 13:45   #4
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom

Probacu, hvala. Ljudi verujte slika je i vise nego ocajna. Kao da koristim neku staru graficku. Neki drugovi su mi sugerisali i da smanjim refresh rate ali najmanje sto mogu je 60Hz, u stvari to je jedino sto podrzava. Da li postoji mogucnost da su me zeznuli sa grafickom? Mada sam dobio i veliku kutiju sa svim njenim dodacima.

...cak i slike na wallpaper-u isgledaju zamuceno , fali im ostrina, to sam odmah priometio kad mi je prikazao onu cuvenu livadu
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 13:52   #5
Shkomi
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Zaboravi na refresh rate kod TFT monitora. Eventualno da probas sa drugim diskom ili da skines sa samsungovog sajta, meni lici da monitor nije bas najsrecnije prepoznat od strane win-a.
Shkomi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 13:55   #6
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom

Skinuo sam drajver sa Samsungovog sajta ali to nije donelo poboljsanje. Na ekranu imam i dugme AUTO koje bi kao trebalo automatski da podesava stvari ali je ono prakticno neaktivno, tj. prijavljuje NOT AVAILABLE...

Auu...al su vam glomazni ovi codec pack-ovi...a ja na 46.6Kbps Skidam ovaj K-Lite, on je manji od Acemcp 6.03...
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 14:22   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: PROBLEM SA SLIKOM

A što nisi postavio rezoluciju da ti bude 1024x768? Probaj i umesto 32 bit color da staviš 16... Za početak Mada, tebi trebaju normalni drajveri. Idi u tu prodavnicu i traži im normalan disk sa normalnim drajverima... To bi trebalo da reši tvoj problem. Ako ništa, reklamacija uvek stoji kao poslednja solucija, ne mora da znači da ispadaš budala ako tražiš od kupca jedno najnormalnije objašnjenje. On je uzeo novac od tebe i dužan je da servisira šta treba i kad treba...
p.s. i K-lite codec pack bi možda bio rešenje...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 14:46   #8
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Naravno, naravno...ici cu odmah sutra kod njih...isao bih ja jos i juce nego radili su do 15h a ja sam ovo primetio tek uvece nakon svih pokusaja da sliku dovedem u normalu... Trenutno skidam K-lite pa videcemo... U svakom slucaju javicu vam sta je bilo...ako vas zanima

Hvala svima na savetima!
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 14:55   #9
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Citat:
Imzadi kaže:
A što nisi postavio rezoluciju da ti bude 1024x768?
А зашто би то радио кад је native резолуција TFT 17'' монитора 1280x1024 и самим тим би слика у тој резолуцији морала да буде најбоља.

2Johnny1 Ако ти је слика уопштено лоша, значи невезано за филмове, кодеци нису твој проблем.Пробај да обришеш driver-е и види шта се онда дешава, на bench-у је један тип имао проблема са Samsung TFT 17'' везано за Refresh rate који није могао да повећа са 60Hz и кад је обрисао driver-е све је било у реду.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 15:38   #10
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

E breee Atila a ja stigo vec do 20MB sa skidanjem znaci 60%... Znaci das sam uzalud skidao...a? A jaoj!

Aj probacu sa brisanjem drajvera ali kapiram da je to sve to do ovog mog iskrivljenog diska koji sam dobio...

I stvarno slika mi je losa u svim segmentima... Ako znate kako izgleda los film na DivX-u sa sve onim kockicama dok traje film... e tako je meni na svim nivoima... i u svim formatima...
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:47   #11
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Citat:
Johnny1 kaže:
E breee Atila a ja stigo vec do 20MB sa skidanjem znaci 60%... Znaci das sam uzalud skidao...a? A jaoj!
Nisi uzalud skidao,pokusaj sa tim codecima,mozda ti uspe.Nikada se ne zna kod takvih problema sa racunarom,cak i ako je neko vec imao slican.To cesto zna da varira od kompa do kompa i moze da ima milion nacina da se resi problem.Pokusaj sa onim sto smo ti ja i Dusan rekli,a vidi moze li i Atilin nacin
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:55   #12
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Pa kad sam skinuo 20mb skinucu i onih preostalih 14mb... Ionako do sutra ne mogu da uzmem novi CD za Samsunga, a moram nesto da cackam bas me nervira citava situacija... Cale mi kaze u fazonu: "Eto ti, kad ti uvek nadjes neke divljake!" A ja za njih znam od kad se bavim kompjuterima...glupo mi je da ih pominjem mozda ljudi nisu krivi...
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 18:08   #13
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: PROBLEM SA SLIKOM

Citat:
Atila kaže:
А зашто би то радио кад је нативе резолуција TFT 17'' монитора 1280x1024 и самим тим би слика у тој резолуцији морала да буде најбоља.
Nisam ni pogledala koji je monitor u pitanju... Svašta!
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 18:13   #14
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Skinuo sam K-lite i sta sad?
Postoji gomila parametara u koje se ja slabo razumem...
Ne znam odakle da pocnem...
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 20:08   #15
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Pa trebalo bi da ti je sve namesteno kako treba,tu imas kodeke za DiVX,DVD,XviD,AC3 filter...Meni je sve bilo lepo namesteno kad sam instalirao.Nemoj nista da diras,prvo vidi kakva ti je slika sad?
I imaj ovo u vidu,te kockice na ekranu se moraju pojavljivati od odredjenoj meri uvek,e sad zavisi od kvaliteta monitora i snimka koliko ce se primecivati,ako se dovoljno udaljis od ekrana,skoro se i ne vidi.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 0:57   #16
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Ako ti nista ne uspe vrati im disk za pocetak i trazi novi.Neka ti nameste oni koji su ti prodale komp.Ovo mi lici na onu pricu prodajemo i zavlacimo ljude...Pa makar i za disk sa drajverima.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 1:06   #17
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: PROBLEM SA SLIKOM

Citat:
Johnny1 kaže:
Na ekranu imam i dugme AUTO koje bi kao trebalo automatski da podesava stvari ali je ono prakticno neaktivno, tj. prijavljuje NOT AVAILABLE
Prvo bi trebalo da pogledas u Manualu monitora ,jer mislim da se ipak nisi snasao sa kalibracijom monitora tj. to dugme AUTO bi trebalo da radi!Mozda su u pitanju zakljucani tasteri za OSD ili neka slicna sitnica-pogledaj Manual!

Citat:
Johnny1 kaže:
Skinuo sam K-lite i sta sad?
Postoji gomila parametara u koje se ja slabo razumem...
Ne znam odakle da pocnem...
Mislim da tvoj problem nije u kodecima! Nabavi najnoviji nVidia drajver ,a to je Ver. 84.21 Release Date:March 17, 2006 http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_84.21.html ! Pre nego sto budes instalirao novi drajver upotrebi Driver Cleaner(vise puta pominjano na forumu-prvo ukloni stari drajver iz AddRemoveProg. zatim restartuj kompjuter i udji u SafeMode gde ces pokrenuti DriverCleaner!Ponovo restartuj!)Instaliraj 84.21 i namesti rezoluciju 1280x1024 i na najveci dozvoljeni refresh! Za Wallpaper je pozeljno da koristis sliku koja je rezolucije 1280x1024 ,jer 1024x768 za Wallpaper na TFTLCD ce biti jako mutna! Mozes i probati program DisplayMate 1.30 za fino podesavanje monitora
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 19:47   #18
Johnny1
Član
 
Član od: 9.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa slikom

Moja sestra ima mali Sony VAIO laptop koji joj je decko doneo iz Francuske, dakle sa originalnim XP-om i sve to... Probali smio da na njega povezemo monitor da utvrdimo da li je do necega u kucistu (graficka je ASUS) ili do monitora...i slika je bivala ista, a posle smo provalili da je slika ista i na laptopu a ona mi kaze da se dosta poboljsala ui odnosu na juce... Posto sam ja juce skinuo i namestio K-Lite i danas uradio jos gomilu stvari kojih ne mogu ni pola da se setim jer sam vas sve uglavnom poslusao...izgleda da je nesto od svega toga urodilo plodom i sada je slika sasvim pristojna...

Cudo se desilo!


HVALA SVIMA NA POMOCI!!!
Johnny1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 20:20   #19
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa slikom

Pa nesto mi nije bas najjasnije to oko povezivanja monitora sa laptopom i naprasno poboljsanje slike,ali vazno je da smo ti pomogli i da je sad sve OK
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com