Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2010, 15:11   #1
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Post Team Viewer pomoć

Znam da je ovo pitanje postavljano zilion puta ali ja stvarno blage nemam (ne mogu da shvatim) kako to uraditi.Elem kupio sam ono kablo za umrezavanje(što se uključuje na ethernet kartice) da povežem Windows XP SP3(PC) i laptop Windows 7 Ultimate 32(laptop).Medjutim neće pa neće.Ovaj 100 godina uzima ip adresu,menjao sam ip adrese,stavljao u Home Group ali...Neće pa neće...Da li bi neko bio ljubazan da mi preko izuzetno jednostavnog programa Team Viewera pokaže šta treba da uradim?

Pokušao sam i tutorijale odavde ali ponovo neće.

Sada sam stavio svež Windows 7 professional i dao mi je neki kod za umrezavanje...

Poslednja ispravka: Stefan 5 (19.4.2010 u 22:43)
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2010, 22:50   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Team Viewer pomoć

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Znam da je ovo pitanje postavljano zilion puta ali ja stvarno blage nemam (ne mogu da shvatim) kako to uraditi.Elem kupio sam ono kablo za umrezavanje(što se uključuje na ethernet kartice) da povežem Windows XP SP3(PC) i laptop Windows 7 Ultimate 32(laptop).Medjutim neće pa neće.Ovaj 100 godina uzima ip adresu,menjao sam ip adrese,stavljao u Home Group ali...Neće pa neće...Da li bi neko bio ljubazan da mi preko izuzetno jednostavnog programa Team Viewera pokaže šta treba da uradim?

Pokušao sam i tutorijale odavde ali ponovo neće.

Sada sam stavio svež Windows 7 professional i dao mi je neki kod za umrezavanje...
Cekaj, cekaj jesi li kupio utp kabl i uboo ga direktno u lan karte na racunarima.Ako je tako odmah cu ti reci da si se za***bo jer za direktno povezivanje ti je potreban crossover kabl ( u principu izgleda indenticno kao obican utp kabl ali su unutra zice drugacije rasporedjene, jer bi ovako doslo do konflikta posto oba kompa koriste iste zice za slanje i primanje podataka). A sto se tice share-ovanja podataka i zmedju windows 7-ice i Xp-a taj problem ko sebe sam resio samo delimicno . Sedmica moze da pristupa fajlovima na xp-u ali je obrnuta kombinacija nemoguca. Ali to je vec do sistema.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 20:12   #3
brko.
Novi član
 
Član od: 1.4.2010.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Team Viewer pomoć

Neka ti bude isti operativni sistem na oba racunara i to je to ili u windowsu 7 izaberi xp mode ako imas instaliran..:-)) ali bolje uradi sistem jednom od racunara i to je to
brko. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 15:04   #4
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Team Viewer pomoć

Ljudi namestio sam trebalo je samo kablovi da se obrnu.Medjutim sad imam limited connectivity.Mogu da igram igre u LANU ali da sharejum fajlove ne mogu .Kako to da uradim?
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 16:28   #5
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Team Viewer pomoć

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Ljudi namestio sam trebalo je samo kablovi da se obrnu.Medjutim sad imam limited connectivity.Mogu da igram igre u LANU ali da sharejum fajlove ne mogu .Kako to da uradim?
Pa vec su ti rekli instaliraj jedan OS na sve kompove. Ili win 7 ili XP. Ako to vec nisi uradio.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2010, 23:36   #6
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Team Viewer pomoć

ja sam uspeo da uspostavim vezu izmedju XPa i 7ce tako da mogu da se vide jedni drugog. Caka je da se iskljuci home group servis i u gpeditu onemoguci pristup windows 7ci ka ostalim homegroup-ovima. Evo radi vec 2 godine bez problema(pre toga je bila vista i xp). Takodje sam sam morao da odredim ip adrese (ono standarndo 192.168....)
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Team Viewer - pomoc! maximusbrut Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 12.2.2010 9:56
Pomoć oko materijala za seminarski prudentia Brbljaonica 0 25.11.2009 13:52
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05
The Impossible Team Online! FREE Cheguevara Mrežne igre 0 24.3.2007 19:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com