Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2013, 21:48   #4121
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

ne bih se baš složio da svako zna da klikne next...
water wizard je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Shonkas (18.8.2013)
Stara 19.8.2013, 0:58   #4122
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Lol, nekad baš to i jeste problem, isklikće se "next" bez gledanja i onda pomagajte
Bryan Fury je offline  
Stara 19.8.2013, 1:16   #4123
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Svako zna da klikne next, al zato kad se dodje do nalazenja i instalacije drivera.. tu retko ko zaista zna..

Sve je vise ovih sto misle da ce Windows (ili Windows Update) da urade sve za njih, i da je to "dovoljno"..
Marko93 je offline  
Stara 19.8.2013, 3:26   #4124
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sve posle Windows 2000 bespotreban sarenis. Ne krivim ja MS sto je tuknuo samo Start, vec sto je time narusio i izgled celog taskbara. Ne krivim ga cak ni to toliko ,koliko nema oprostaja sto je ukinuo cuvenu Classic temu. Jest da je iz doba jure ,ali preglednost je bila odlicna.


Neki vole i spartanski izgled, nesto sto podseca i na proslost. Recimo drug i ja jos iz vremena Windows 95, NT 4.0 i Windows 2000 koristimo classic temu. Vista je imala cak i staru verziju Start Menu ,Windows 7 je nema ,ali i ova je ucinkovita.


Microsoft moze da menja vizije racunarstva svake 3 godine, ali malo je glupo prema korisnicima sto tako precesto unosi totalno bespotrebne promene. Prvo je napravio spartanski Windows 2000 ,pa (nekim cudom) multimedijalni XP (koji isto nije zdrao resurse) ,onda je dosla Vista, prebukirana beskorisnim Gadgetima ,bojama, efektima, e onda je dosla Windows 7 ,gde su svi bili zadovoljni i na kraju ovako "radikalna" promena koncepta ,bez da korisnici imaju izbor da koriste stari interfejs.


Voleli mi ,ne voleli nove Windowse, ogromnom broju ljudi je bitan IZGLED i INTERFEJS. Zato sto je to ono u sta blenemo "ceo dan". Ako ja blenem u nesto sto mi se ne dopada ili nesto sto mi ne prija u svakodnevnom radu ili cak to nije ni produktivno sa mog stanovista ,onda je to kontraproduktivno.


Cak i da izjednacimo Windows 7 i Windows 8 po pitanju ukupnih perfomansi (da se ne lazemo operacije kao sto su copy / paste , pokretanje aplikacija, gejming performanse itd) su prakticno iste ,a razlike se svode na smesne nijanse u korist jednog ili drugog sistema.


Ovde vise nije pitanje koji je Windows bolji ,vec ciji je interfejs bolji. Meni je to recimo veoma bitno. Ja trenutno posedujem legalnu kopiju Windows 7 Professional ,iako sam jeftinije mogao proci sa Win 8. Zasto ? Pa zbog interfejsa.


Ljudi suvise olako kazu :" ma dajte mozete i bez Start Menu ,imate tu Metro" ili olako kazu "Sta ce vam start kad mozete na desktop?" ,a sta ako neko ima 100 aplikacija ? Ili ako u next windowsu MS zakljuci da nam ni desktop ne treba, sta onda ?

Ovo kazem zato sto je ja mislim Marko gore rekao da je ovo forum koji posecuju ljudi koji zele da imaju najnovije iz sveta hardvera i softvera ,makar to bilo i losije. Ovo ne moze biti tacno. I Facebook je moderna tehnologija, pa ga ne voli svako. I Windows 8 je moderna tehnologija ,pa im prodaja "zesce ide".


Microsoft je kod Windows 8 zeznuo interfejs totalno ,kao sto je to uradio i sa telefonima ,pa zato muku muci da "marketing masinerija" nas ubedi kako su ucinkovitiji od Windows 7 i Androida.


Tako da pravo pitanje je : "Sta bolje izgleda i sta je lakse za rad?" ,a ne "koji je Windows bolji" ,kad su u sustini ... veoma slicni.
Sladjan85 je offline  
Stara 19.8.2013, 8:43   #4125
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Windows 8

Au pa ja sam to ponavljao ko papagaj, samo izgled i dal se naviknes, dal ti se dopada to je presudno.

Ako ti ne odgovara nesto, moze to biti i ultra mega giga popularno i prihvaceno.

To za bilo koju stvar a ne za jedan sistem.
sale94 je offline  
Stara 19.8.2013, 14:19   #4126
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Oba argumenta su ti jako losa.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
I Facebook je moderna tehnologija, pa ga ne voli svako.
Ne mora svako ko sebe smatra tech geekom ili necim slicnim, da voli bukvalno svaku novu tehnologiju.. Svako ima svoj teren interesovanja..

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
I Windows 8 je moderna tehnologija ,pa im prodaja "zesce ide".
Mozda zato sto ciljane musterije Windowsa nisu samo tech geekovi? Sta mislis o tome?

Windows 8 se lose prodaje zato sto nece da ga kupe "ovi sa foruma Krstarice", a ne zato sto tech geekovi nece da ga kupe..
Marko93 je offline  
Stara 19.8.2013, 14:25   #4127
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Svako zna da klikne next, al zato kad se dodje do nalazenja i instalacije drivera.. tu retko ko zaista zna..

Sve je vise ovih sto misle da ce Windows (ili Windows Update) da urade sve za njih, i da je to "dovoljno"..
već sam ti rekao u drugoj temi, uradi testove pa ćeš videti da je isto da li si uradio windows update ili si skidao ručno drajvere, ovako je samo tvrdnja bez osnova da ako ne instaliraš ručno da će komp da ti radi lošije, a u stvari instaliraju se provereni drajveri koje je MS proverio da ne prave probleme, ali jbg navika od winXP ti je ostala da tražiš drajvere...
water wizard je offline  
Stara 19.8.2013, 14:41   #4128
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

IT strucnjaci savetuju da treba da se instaliraju driveri, proizvodjaci ploca uvek izbacuju na svoj sajt drivere cak i za najnovije sisteme (samo ih izbace jednom i nikad vise ne updateuju al to je druga tema), tako da definitivno treba da se instaliraju driveri i nije samo navika..

A i naravno da u odnosu na starije Windowse za manje stvari moramo da radimo rucno instalaciju, al svakako jos nismo dosli do toga da sve moze automatski da se zavrsi..

A i ako nema razlika u performansama, vecina drivera bar donese neku novu funkcionalnost..

A i kao nikad ti se nije desilo da ti na Windows 7 neki hardver ne radi dok sam ne instaliras driver? Na bilo kom racunaru?

EDIT: Mislim necu uopste da se raspravljam o ovome jer znam u praksi sta je tacno i sta sam ja iskusio.. Instalirao sam Windows 8 na stari laptop sa Radeon X1900 grafikom, i sa Windows driverom nije uopste mogla da se podesi native rezolucija, sve je bilo deformisano zbog lose rezolucije, i sve animacije u Windowsu su seckale, znaci totalni haos. Naravno ni Windows Update nije mogao da nadje bolji driver.

Zatim sam ja rucno instalirao driver za Vistu, posto je taj najbolji i najnoviji koji postoji, i sad sve radi savrseno, i Windows, i 3D..

Ali svako ima pravo da misli sta hoce.. Ne kazem da Windows Update nekad ne moze da zavrsi posao, ali ako ti zaista mislis da su to "najbolji driveri koji mogu da se nadju", to je tvoje pravo da mislis i to je ok.

Poslednja ispravka: Marko93 (19.8.2013 u 15:02)
Marko93 je offline  
Stara 19.8.2013, 16:29   #4129
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Windows 8

Uvek treba da se drajveri ili cuvaju negde ili skinu sa neta i intaliraju rucno, nista windows update nista driver genius.

Ne zbog slusanja naklapanja it strucnjaka, nego zato sto je logicno, da verujes sebi najvise najsigurnije je.
I kakve sad to ima veze sa win8 bogami opet smo u debeli offtopic zasli.
sale94 je offline  
Stara 19.8.2013, 17:31   #4130
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Oba argumenta su ti jako losa.



Ne mora svako ko sebe smatra tech geekom ili necim slicnim, da voli bukvalno svaku novu tehnologiju.. Svako ima svoj teren interesovanja..



Mozda zato sto ciljane musterije Windowsa nisu samo tech geekovi? Sta mislis o tome?

Windows 8 se lose prodaje zato sto nece da ga kupe "ovi sa foruma Krstarice", a ne zato sto tech geekovi nece da ga kupe..
Ne razumem zasto pominjes "forum Krstarice" ?

Iskljucivo jedini razlog zasto se Windows 8 lose prodaje je INTERFEJS / DIZAJN / TEMA / IZGLED / .

Samo zbog toga. Nema na Windows 8 nista fatalno lose ,tipa jede resurse ,padaju aplikacije ,pun rupa itd... Problem je sto se ljudima ne dopada taj interfejs. Izmedju ostalog i meni. Operativni sistem i sluzi da ti bude posrednik u radu sa aplikacijama i hardverom. A vecina ljudi koji sada koristi Windows 8 upravo negira da je izgled (interfejs) bitan.

Ovde se prica "sta ce ti start ,sta ce ti classic tema, sta ce ti aero", kao da je to nesto totalno nebitno ,a to je upravo najbitnije. Razlike izmedju Windows 7 i 8 su prilicno mizerne, ono sto ih bitno razlikuje je upravo interfejs. Neko jednostavno ne voli kocke u metrou i neko ne voli sto nema start menu ,a neko ne voli tako prostu ,kockastu temu.

A neko to voli. Pa ako je Microsoft zeleo da ponudi OS "sirokim narodnim masama" ,onda je totalno promasio, a mislim da je toga i sam svestan. Ne razumem se u MS politiku ,ali nije mu prvi put da omasi. Samo ovaj put tera do kraja.


Ne postoji ni jedan logican razlog zasto je MS silom izbacio neke bitne komponente interfejsa, zasto je izmenio totalno vizuelni koncept, a mogao je jednostavno da ljudima ponudi izbor i verujem da bi danas bilo obrnuto. Windows 8 bi imao ~45% a Windows 7 daleko manje. Uostalom da li je nesto napredno ili ne pitaju se krajnji korisnici. Vreme i prodaja ce sve pokazati.


Onaj Apple i kad izmisli neku novotariju ,ljudi to docekaju sa osmehom do neba, a ovoj novotariji se skoro niko nije odusevio. Isto je i sa telefonima. Nisam kupio Nokiju samo zato sto stuca sa Windows Phone koji izgleda usudio bih se reci : Defektno (jer sam ga i koristio), umesto da je stavila megapopularan Android.
Sladjan85 je offline  
Stara 19.8.2013, 17:43   #4131
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Forum Krstarice pominjem cisto simbolicno kada govorim o ljudima kojima kompjuter treba samo da im "zavrsi poso".

Inace se potpuno slazem sa tobom da je sirokim narodnim masama interfejs jedino i vazan i jedino sa cime se susrecu..

Ali prvo treba da imate razumevanja za ovaj MS-ov postupak. Ovo je bio prirodni tok stvari usled tolike popularnosti i Androida i iOS-a, i popularnosti tableta i svega danas.. Oni sada samo pokusavaju da prate taj trend i osposobe svoj operativni sistem za tablete i touchscreen.

Drugo, mislim da je taj Metro prilicno dobro odradjen, i jednako funkcionalan kao iOS.. "jedini" njihov nedostatak je sto im je ponuda aplikacija na Store-u NIKAKVA.. inace da to nije slucaj verujem da bi bili podjednako kompetetivni kao iOS.. Ali mi ovako nije jasno kako uopste pokusavaju da prodaju sistem za koji ne postoji Facebook aplikacija za pocetak.. mislim smejurija..

A sto se tice desktop korisnika.. Taj Metro zaista moze potpuno da se zaobidje i niko vas ne tera da to koristite..

Ja koristim Windows 8, na Metro sam postavio sve iste precice koje sam imao i ranije na Windows 7, search funkcionise identicno kao Windows 7, znaci ja bukvalno nikakvu promenu u radu ne osecam..

Skoro sam i majci na laptop instalirao Windows 8, i nakon sto sam joj objasnio gde je shut down opcija , nikakva joj dodatna pomoc nije trebala.. S tim da ni ona nije laik, i odlicno se snalazi u Windowsu oduvek, ali svakako nije tech geek ili nesto slicno, koristi komp samo za posao i net i to je to..

EDIT: Takodje citam razne Windows forume na kojima se okupljalju Windows entuzijaisti i slicni ljudi, od kojih je vecina probala bukvalno SVAKU leak verziju Windowsa bukvalno od prve alphe koja je izasla za Windows 8, pa do post-Preview leakova za 8.1... i cak i medju takvim ljudima, citam da takodje vecina uopste ne koristi Metro i potpuno ga zaobilazi.. i osecaju se skroz kao na Windows 7.. samo su opsednuti time da imaju najnoviji build, makar nezvanican i leakovan..

Poslednja ispravka: Marko93 (19.8.2013 u 17:50)
Marko93 je offline  
Stara 19.8.2013, 22:07   #4132
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ja cekam 2020 i windows macadam..javilo mi se u snu
kodno ime..macadam..zapamtite sta vam bata Djosha kaze
djosha je offline  
Stara 19.8.2013, 22:47   #4133
Imax
Član
 
Član od: 5.3.2013.
Poruke: 56
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Po meni sedmica je bolja . Windows 8 ima metro koji ne služi ni za šta , samo smeta (pravi korak više pri pokretanju sistema) , a meni je i dosta sporiji i dosta baguje .
Imax je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Imax na korisnoj poruci:
Marshall George (12.10.2013)
Stara 19.8.2013, 23:45   #4134
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
djosha kaže: Pregled poruke
Ja cekam 2020 i windows macadam..javilo mi se u snu
kodno ime..macadam..zapamtite sta vam bata Djosha kaze
Ma kak'i, taj će dima roze srculenca mesto ove kaldrme, ovaj je metroseksualni, a taj će bidne homo
JohnnyNT je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Marshall George (12.10.2013)
Stara 20.8.2013, 9:45   #4135
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Bate,jel ti se javilo u snu ?
Ako jeste,onda su ti misli i zelje u najmanju ruku cudne lol
djosha je offline  
Stara 20.8.2013, 11:33   #4136
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ma leba ti?
JohnnyNT je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Filip89x (20.8.2013), sale94 (20.8.2013)
Stara 20.8.2013, 14:39   #4137
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

hleba mi,hleba mi
Obozavam kad ljudi zakljucuju na osnovu onog sto korisnik napise u profilu ,i na osnovu koliko su im ljudi rekli hvala..tj. sami sebi sa tripliranih profila
djosha je offline  
Stara 20.8.2013, 15:01   #4138
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Poješću ovaj laptop ispred sebe ako znam o čemu ti pobogu pričaš?
JohnnyNT je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Filip89x (20.8.2013)
Stara 20.8.2013, 18:18   #4139
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Windows 8

Ja nisam dupli ja sam mu stavio zahvalnicu zato sto ti je odgovor bio cudan zesce, nije ti se Johnnynt ni obratio vec se zezao na racun win8 ko i ti, a ti si mu otprilike u fazonu u freak alert.


I kako sad to covek da protumaci.
sale94 je offline  
Stara 20.8.2013, 18:21   #4140
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sale94 i Johnny ste presli na Windows 8 ili cekate ovaj mocni Windows 8.1 ?
Sladjan85 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com