Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2008, 13:06   #1
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Umrezavanje dva racunara putem interneta

Pozdrav svima.

Ne znam da li cu se pravilno izraziti, ali postavicu pitanje pa ko bude znao, nek pomaze. Pisem iz Banjaluke, ali mislim da moje pitanje nije ograniceno lokacijom.

Trebao bih umreziti dva racunara, putem interneta. Evo o cemu se radi. Jedan racunar je u firmi, drugi u skladistu, i oni nisu u istoj zgradi, tj. prostoru. Skladiste se nalazi dvije ulice dalje od sjedista firme. U skladistu postoji racunar, na kojem se vodi evidencija robe, u programu, poprilicno starom (DOS interfejs), i takodje imamo nekoliko racunara u firmi.

U firmi svi racunari imaju pristup internetu. Sada bi trebali da povezemo te racunare, ili bar samo jedan, sa tim u skladistu, da bi mogli direktno da provjeravamo stanje robe u skladistu, preko racunara.

Na svim racunarima u u firmi intaliran je taj program za knjizenje, i svi podaci uneseni na jednom racunaru, automatski se prikazuju i na ostalim racunarima. Samo racunar u skladistu nije povezan na tu mrezu.


Kako ga spojiti, kako ga umreziti?

Hvala unaprijed...
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2008, 15:40   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Umrezavanje dva racunara putem interneta

Upotrijebi program zvani HAMACHI. Nesto vise o njemu imas na linku ispod. Mislim da ce tako raditi, jer ces ti kreirati virtelni lan preko internet mreze.

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...hlight=hamachi
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Umrezavanje dva racunara putem interneta zemljanin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 28.9.2008 19:43
Umrezavanje racunara preko Wireless routera?? MilanK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.9.2008 15:40
Umrezavanje putem wifi..problem..pomozite!! blade_91 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 15.9.2008 21:14
Umrezavanje dva racunara sa jednim ADSL paketom... Arsinov Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 23.10.2007 14:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com