Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2009, 0:34   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop i LCD TV sa HDMI vezom - ne radi više

Pozdrav,
Resih da povezem moj nedavno kupljeni laptop (ACER 5536) sa tv-om preko hdmi kabla. Ubodem kabl, pustim tv, izaberem odgovarajuci ulaz na tv-u (HDMI 2) i slika desktopa se odmah pojavila na tv-u. Onda mi pade na pamet da iskljucim ekran laptopu da ne rade oba za dzabe i otvorim display properties - tab settings misleci da sigurno tu moze nesto da se uradi.Posto nisam imao predstavu sta bi trebalo da uradim ja odaberem monitor broj 2 i cekiram Extend my windows desktop on this monitor , tek da vidim sta ce se desiti. Na Tv-u se pojavio deo desktopa ali uvecan(valjda posto je rezolucija 640x480). Potom sam iskljucio ovu opciju i izgubio sliku na tv-u. Ne secam se da li sam menjao nesto oko rezolucije tada. Posle sam menjao rezolucije i monitora 1 i 2 u tabu settings ali nista, stalno crno na tv-u i pise nema signala. E sad ima li neko predstavu sta sam ja tu zeznuo? Da mozda nije crkao kabl iz nekog razloga(ako je to uopste moguce), tako mi deluje, ne znam kako da proverim? U pitanju je neki obicni kineski od 3 m. Da nije mozda izlaz na kartici crkao? Mozda neka rezolucija treba da se podesi? Hvala na pomoci.

Poslednja ispravka: milanp (6.10.2009 u 1:24)
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 9:47   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Laptop i LCD Tv sa HDMI ne radi vise

Najverovatnije rezolucija ili osvezavanje koje ne podrzava TV.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 12:08   #3
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop i LCD Tv sa HDMI ne radi vise

Osvezavanje je 60Hz i to je jedino nema drugih ponudjenih. Menjao sam sve ponudjene rezolucije i nista. Mislim da mi je na pocetku bila 1360x768 ili 1366x768(maximalna), ali sad ne radi ni jedna. Jos neki predlozi?
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 18:04   #4
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop i LCD Tv sa HDMI ne radi vise

Problem ipak resen instalacijom ATI Catalyst control centra gde ima vise opcija za podesavanje, ukljucivanje iskljucivanje ekrana, rezolucija i slicno. Nakon malo podesavanja sve je proradilo.Hvala.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 10:38   #5
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop i LCD TV sa HDMI vezom - ne radi više

Zdravo svima!
Imam slican problem, pa da ne otvaram novu temu.
Do juce je povezivanje laptopa i monitora radilo kako treba. Juce sam otkacio laptop i kasnije kada sam opet hteo da povezem preko hdmi kabla nije htelo. Komp kao da uopste ne vidi monitor. Probao sam i sa opcijom extends, duplicate, ali nista.
Sve oko povezivanja je u redu.
Kada idem na detect otvori se pored kao novi prozor, ali pise da displey nije pronadjen, a dole u padajucoj listi pise available display output on: pa graficke kartice. Kada onda idem na extends pojavi mi se kao ekran sa rezolucijom 640*480 i opet se nista ne desava. Ali ga ne registruje kao moj monirot, vec nesto bezveze. Da li neko ima ideju u cemu je problem? Hvala svima unapred.
Kada kliknem da extends odmah pojavi se ustvari kao novi display. Dole u padajucoj listi pise Display device on: VGA i ta rezolucija od 640*480 koja ne moze da se menja, ali sam monirot ne detektuje.
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa HDMI BaltazarEwoksic Grafika 3 6.10.2009 13:28
Kako vratiti zvuk sa HDMI izlaza za TV na zvučnike dadada Video/TV softver 0 30.12.2008 2:02
Grafička sa HDMI DragonSlayer Video/TV softver 4 26.2.2008 2:09
treba mi laptop sa serijskim portom olujnik ŠDK - Prenosni računari 1 18.2.2006 10:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com