Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2012, 21:19   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom WiFi: ukleti ruter pod urokom

Pozdrav,

nabavio sam novi kompjuter sa i3, nVidia 560 1GB, 4 GB DDR3, ASROK 77 pločom. Sve je super osim interneta: imam Win 7 64bit, wireless PCI karticu sa malom antenom ubodenom na nju i na starom kompjuteru (ASUS sa profila, desktop) sve je radilo OK. Isti taj ruter - TP Link, ista priča, isto sve. Sad na ovom neće da radi, a situacija je sljedeća: konektujem se na besplatni wifi sa obližnje benzinske pumpe koji nije zaštićen a resetovao sam ruter i podešavanja sam "uslikao" pa vam dajem dole na screenshotovima da vidite. IPCONFIG /ALL mi izbacuje da mi je media disconnected i ne znam način da "konektujem medij" tj. da izađem na internet "kako Bog zapovijeda". Ni bez rutera (direktno) ne prihvata da me poveže, network sekcija iz control panela ne prijavljuje greške kad odem desnim klikom na mrežu (konekciju) pa na opciju Diagnose. Navodno je "sve u redu", default adresa rutera je 192.168.1.1 a pass i username su admin/admin. Stvarno više ne znam šta da radim, ovo kucam s tuđeg kompjutera i molim vas da mi pomognete, imate ispod sve kako stoji na ruteru i dajte mi instrukcije šta dalje da radim i kako da podesim prokletinju da me pusti na internet...

Slika 1

Slika 2

Slika 3

Slika 4

Slika 5

Slika 6

Slika 7

Slika 8

Slika 9

Slika 10

Slika 11

Upomoć
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2012, 23:08   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Da se pumpa nije možda u međuvremenu setila da zaštiti svoj net? Koliko vidim, nemaš nikakve parametre za WAN, tj. nisi uopšte nakačen; probaj sa opcijom bridges.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 0:02   #3
Milos_SD
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 241
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos_SD
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Ako pokusavas, da se preko rutera konektujes na taj "besplatan" wifi, i da dalje distribuiras net, onda si ga lose podesio. On treba da stoji u "repeat" modu, a ne u "router" modu. Isto bi trebao da "connection type stavis na Dynamic IP (slika 4), a ne PPPoE. Ali mislim da toga nece biti, kada stavis ruter u repeat mod.
Milos_SD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 12:53   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Da se pumpa nije možda u međuvremenu setila da zaštiti svoj net? Koliko vidim, nemaš nikakve parametre za WAN, tj. nisi uopšte nakačen; probaj sa opcijom bridges.
Konekcija je bridžovana ali ne daje mi izlaz na net i "diagnose" ne prepoznaje nikakav problem. Probao sam da ga pingujem iz cmd prompta ali ne dozvoljava mi, ne šalje pakete uopšte.

Citat:
Milos_SD kaže: Pregled poruke
Ako pokusavas, da se preko rutera konektujes na taj "besplatan" wifi, i da dalje distribuiras net, onda si ga lose podesio. On treba da stoji u "repeat" modu, a ne u "router" modu. Isto bi trebao da "connection type stavis na Dynamic IP (slika 4), a ne PPPoE. Ali mislim da toga nece biti, kada stavis ruter u repeat mod.
Dakle, da ga stavim na repeat a ne na router mode? Moram li još nešto burgijati i ukucavati sem toga? Nezgodno mi je da radim to korak po korak pošto ni sad nisam blizu tog kompjutera nego pišem iz kafane pa ću probati pomenute korake kad dođem kući (taman imam izgovor da sjednem na pivo)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 16:11   #5
Milos_SD
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 241
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos_SD
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Ako zelis da ruter hvata signal sa pumpe i da salje dalje ostalim uredjajima u kuci, onda da, stavis ga u repeat mod.
Milos_SD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 16:31   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Ne znam kako. Ruter je tp link TL-WR340G ovakav:



Edit: sudeći po google-u, ovo smeće od rutera NE MOŽE DA RADI KAO REPEATER?! WTF?

Poslednja ispravka: LoneWolf (5.8.2012 u 16:45)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 16:50   #7
Milos_SD
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 241
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milos_SD
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Moguce da je ta opcija kod tebe "Bridge". Na mom Asus RT-N56U se ta opcija isto tako zove.
Citat:
Bridge (or named WDS - Wireless Distribution System) function allows you to connect to AP through wireless. Please follow instructions listed below when you enable this function:
Milos_SD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 16:54   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Šta onda da mu radim, zakačio sam bio i tu opciju kvačicom "Bridge" i ništa novo nisam dobio, samo mi "dijagnostika" javlja lošu IP konfiguraciju a kad probam ipconfig /release izbaci mi error pa ne mogu napraviti ni /renew kako Bog zapovijeda. Samo mi treba informacija kako da od ovog đubreta napravim repeater i da se konačno konektujem jer stvarno mi je dopi**ilo da vršljam po kafanama danas, sve u potrazi za wifijem i rješenjem ovog glupog problema. Ne znam šta da radim, imam i Zyxel AP i Linksys ruter, ne znam da li njih dva da ubodem jedan za drugim pa da probam tako? Nema vajde da se javljam svakih par sati sa par različitih mjesta jer oči mi ispadoše a noge otpadoše trčeći za rješenjem po gradu, od jutros krepah
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2012, 17:34   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Šta onda da mu radim, zakačio sam bio i tu opciju kvačicom "Bridge" i ništa novo nisam dobio, samo mi "dijagnostika" javlja lošu IP konfiguraciju a kad probam ipconfig /release izbaci mi error pa ne mogu napraviti ni /renew kako Bog zapovijeda. Samo mi treba informacija kako da od ovog đubreta napravim repeater i da se konačno konektujem jer stvarno mi je dopi**ilo da vršljam po kafanama danas, sve u potrazi za wifijem i rješenjem ovog glupog problema. Ne znam šta da radim, imam i Zyxel AP i Linksys ruter, ne znam da li njih dva da ubodem jedan za drugim pa da probam tako? Nema vajde da se javljam svakih par sati sa par različitih mjesta jer oči mi ispadoše a noge otpadoše trčeći za rješenjem po gradu, od jutros krepah
Ček, jel ti uopšte vidiš taj AP na koji pokušavaš da se zakačiš? Da li ti se pojavi opcija "Survey" ili bilo šta slično za skeniranje lokacije kad otkačiš taj bridge? Ne ide to tako da samo otkačiš i on sve sam uradi
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 23:12   #10
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Cek cek, malo ti je free internet, jos bi da ga prosledis po celoj gajbi?!

Imam isti taj model rutera i cini mi se da to nije moguce, ipak je low-end verzija u pitanju
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 9:13   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Update: bio sam na pumpi, tamo inače radi jedan moj dobar prijatelj i obezbjedio mi je detalje koje je njima dao ISP da bih mogao da se nakačim na fer osnovi (mejlovi, forum i sl. bez piraterije i torent fajlova) a sad imam jedan novi problem: njihov ISP daje Huawei modem/ruter pa ovaj moj TP Link nema ista podešavanja niti "prozore" na konzoli rutera pod 192.168.1.1 ako me razumijete. Kako i gdje da kucam parametre? Kucao sam pod WAN username i password njihovog ISP-a, odabrao način konektovanja preko PPPoE ali uvijek kad kliknem na Connect završim kao Disconnected. Očito nešto radim kako ne treba. Ne znam da podesim gateway ni odakle se prepisuje. Čovjek vrši humanu misiju, ja sam se iznenadio najozbiljnije i najprijatnije moguće
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 10:56   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Vrlo verovatno da njihov provajder vrsi i filtriranje MAC adresa kako bi sprecio neovlasceno koriscenje.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 8:54   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: WiFi: ukleti ruter pod urokom

Imam i fizički pristup ruteru pa me zanima može li se moja MAC adresa dodati na whitelist host rutera i na koji način da "dozvolim sebi" konektovanje preko ovog "jadnog" TP-Linka? Napominjem da ništa nije "mutno" ni ilegalno nego ljudi žele da mi izađu u susret.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WiFi ruter za 3 wifi uredjaja. Banko ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 6.3.2012 1:43
Wifi ruter ili Wifi kartica? Vajsmilan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 4.3.2012 22:56
Koji 3G WiFi ruter? anqe1ki11er ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 7.1.2012 21:38
Wifi ruter or wifi pojacivac ? Starface Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 18.5.2010 1:21
wifi ruter ili kartica? misadjole Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 5.5.2010 18:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com