Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2012, 22:54   #1
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Crni ekran nakon startupa

Imam problem za koji nisam siguran gde tacno da ga smestim, pa resih da ga izlozim ovde...Veceras, kad sam uk5ucio kompjuter, docekao me je crni ekran nakon Welcome screena. Nema ikonica, nicega sem kursora kog mogu da pomeram po ekranu, ali uzalud...

Nakon restarta docekao me je dijalog za izbor izmedju noemalnog pokretanja Windowsa ili Safe Moda (to me je navelo da posumnjam da je u pitanju softverski problem a ne kvar na grafickoj kartici, jer se do Welcome screena sve vidi normalno)...ako odaberem Start Windows Normally, desi se isto - crnilo nakon Welcome scrrena. Kada sam odabrao Safe Mod (with networking), pojavile su se ikonice (i da5e na crnoj pozadini, ne mogu da postavim nikakvu sliku) i mogao sam da koristim racunar...

Posumnjao sam na drajvere za grafiku (AMD/ATI HD5770), pa resih da ih deinstalujem (Driver Sweeper-om) i skinem najnoviju verziju...i sa deinstalovanim drajverima, posle reboota se stanje nije popravilo, morao sam opet u Safe Mod da bih mogao da nastavim sa radom.

Kada sam pokusao da instalujem sveze drajvere installer mi je izbacio poruku "failed to load detection drivers" i instalacija je propala...sad, to je mozda posledica rada u Safe Modu, mozda neka potrebna komponenta po defaultu nije ucitana pri pokretanju sistema...ne znam. Uglavnom, sad sam zaglav5en u 1280x960 u Safe Modu i treba mi savet...da bih izbegao reinstalaciju Windowsa (urgh)...

PS: Zaboravih da dodam, u pitanju je Windows 7 Home Premium x64.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2012, 12:27   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Crni ekran nakon startupa

Nevermind...reinstalovao sam Windows...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2012, 14:58   #3
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Crni ekran nakon startupa

Sledeci put pravi system image...To nije tako tezak posao. I da imas jedan HDD, napravis particiju, nazoves kako hoces, recimo odvojis nekih 15-20 GB zavisi kako kod koga. Izaberes da ti se backapuju naravno sistem, svi drajveri i mozda jedan dva programa kao office i slicno...Pa da sledeci put ne bude opet ovo...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crn ekran? Sallee Kvarovi 3 10.3.2012 8:44
Canon IXUS 220 HS (black, crni) - gde kupiti...? BugA ŠDK - Foto i audio/video 8 12.1.2012 0:00
Pomoc: Nakon bios updatea, smrt ploci veximon87 Osnovne komponente 4 28.3.2011 17:48
crn ekran, restartovanje, crtice... Sta se desava??? Iwan88 Kvarovi 5 1.8.2007 16:49
wirelles - disconnectujem, dešava se crni ekran i restart. Aleksandar Tolic Kvarovi 2 17.5.2006 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com