Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2006, 2:16   #1
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Kompjuter 2046. godine!

Interesuje me kako vidite kompjuter u budućnosti, recimo za nekih 30, 40 godina? Kakav procesor, grafička, monitor, i sve ostalo što vam padne na pamet. Naravno, u obzir dolazi i internet, kao i programi...
Sigurno bi ovu stranicu sa odgovorima bilo zanimljivo zapamtiti, pa pročitati u dalekoj, dalekoj, budućnosti...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 2:29   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Teško je reći šta će biti za 4-5 godina, a kamoli za 30-40. Da mi je neko pre samo desetak ili malo više godina rekao da ću na kompjuteru moći da gledam pravi pravcati film i da će on moći da se smesti na jedan jedini medijum, gledao bih ga kao ludaka, a da ne pričam o fotorealističnim grafikama u igrama kakve danas možemo videti, ili internetu kao glavnom sredstvu komunikacije... Tehnologija danas napreduje još brže, tako da je zaista teško nešto predpostavljati, mada ubeđen sam da će tada kompjuteri biti zasnovani na nano-tehnologiji i da će procesori, memorije i sve ostalo raditi nekoliko stotina puta brže nego danas. E sad, za šta bi se to iskoristilo osim za obradu velike količine podataka i zahtevnih proračunavanja pojma nemam. Verovatno za igre
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 2:53   #3
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Uff, sad moram da razmišlja. Ne volim nešto mnogo da trošim svoj mozak, ali ajde, da pokušam. Moja vizija ide sledeće:

Ja mislim da će sve to da bude malo, k'o danas običan miš (ne miš životinja, nego kompjuterski miš! ) ako ne i manje. Monitori možda neće ni postojati, jer će u ljude da ugrađuju te neke nano-tech-cyber-small-chip-cyber stvarčice, pa nam neće ni trebati monitori nego će mo sve mi u našoj glavi da gledamo. Ludo, zar ne? A ako budu postojali, biće ultra tanki, wireless, i imaće odziv boja bar deset puta više nego danas, sa mnogo više boja, i rezolucija će im biti veća, a pikseli, normalno, još manji. A pod slučajem da ih ipak ne bude, ovi ljudi što idu na ove razne konferencije će moći da ostanu kući, a ipak da budu tamo pomoću tih svojih nano-tech-cyber-small-chip-cyber stvarčica. Zamislite, cyber skupština! Ljudi će se razlikovati po broju USB priključaka! Ovo sam sad lupio . Igre (da ne kažem igrice ) neće se igrati kao danas, na kompjuterima, nego će postojati virtuelna realnost, gde će moći da sam igrač učetvuje u igri kao da je tamo, a ne samo kao danas preko kompe. Tastature nebi ni postojale, sve bi se radilo putem glasovnih komandi. Sve bi kuće bile povezane sa nekim velikim centrom gde bi se držale osnovne namirnice za život: hrana, voda, odeća...... I onda bi se sve putem interneta naručivalo. Stoji nešto kao mali mikrofon na zidu, i vi samo naručite šta ćete. Kažeš: "Daj mi dvije kafe, jednu slađu, drugu gorku, piletine, jogurt i pantalone IX58CS2 Jeans za jednokratnu upotrebu." I kako to izgovoriš, odmah pored imaju mala vratanca gde to pokupiš.

Za sad nemogu nešto smisliti, malo sam umoran, ipak, vidite koliko je sati. Videću nešto da sutra dodam, i možda da preradim. I da, novac neće postojati, svi će da rade za dobrobit društva i svoje zajednice, tako da neće ni postojati komercijalni programi, nego će sve da bude open source.......
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 3:02   #4
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Ja mislim da ce imati oci i usi

Hehe, salu na stranu, mislim da ce sve biti ugradjeno u veliki monitor, za misem nece biti potrebe, jer ce se raditi po touch screen principu

sto se procesora tice, to ce biti interesantno, verovatno ce se izbaciti ova tehnologija sa silicijumom, mislim da ce se procesori raditi u nekim kristalima i slicno, klasicna graficka ce biti izbacena, a umesto nje ce biti nesto sto nosi u dzepu...

Cela zemlja ce biti umrezena preko satelita...


Naravno ovo vazi pod uslovom da mi tad i dalje zivimo na Zemlji
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 3:17   #5
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Talking Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
hacker_aca kaže:
Stoji nešto kao mali mikrofon na zidu, i vi samo naručite šta ćete. Kažeš: "Daj mi dvije kafe, jednu slađu, drugu gorku, piletine, jogurt i pantalone IX58CS2 Jeans za jednokratnu upotrebu." I kako to izgovoriš, odmah pored imaju mala vratanca gde to pokupiš.
LOL

Ja ipak mislim da se ovde neće još jednom naći ovako interesantan odgovor!!

@hacker_Aca
svaka čast za maštu!
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 3:25   #6
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Ada, malo me uhvati, pa dam mašti na volju. Nego, Imzadi, imaš li ti neku svoju viziju budućnosti?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 3:42   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
hacker_aca kaže:
Ada, malo me uhvati, pa dam mašti na volju. Nego, Imzadi, imaš li ti neku svoju viziju budućnosti?
Pa naravno da imam, čim sam postavila ovakvu temu . A temu sam postavila da bih videla šta misle ostali . Kad budem mislila da treba, postaviću i ja svoj odgovor ovde...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 3:55   #8
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Pazite ovo:
(ubedjen sam da ce nesto ovako postojati)
Monitora nece biti bice 3d projektori koji ce nam bukvalno isto sve prikazivati kao da gledamo stvarno(hocu da kazema da kako vidite zgradu napolju takva ce biti i ispred vas(3d)
Upravljacemo sa rukama(logicno) salim se, na rukama cemo imati rukavice koje su osetljive na pokret...O cpu memoriji grafickoj hdd da ne govorim...
npr 1Thz(teraherc-1000 Ghz) 100Gb rama graficka na 100 ghz 10tb Hard(1tb-1000Gb) itd...
A evo moje maste, ja sam zamisljao kako ce napraviti 3d naocare koje potpuno poklope oci i vidimo samo ekran sa svih strana, a po celom telu mali receptori pokreta, tako da kad igramo neku igru, npr, neke tuce... kad se mi mrdnemo pomera se i lik na ekranu i to sve realno, ekstra zar ne... i da, npr futur counter...Imacemo pusku isto cemo gledati kroz3d naocare, i stajacemo na pokretnom krugu po kom hodamo ali u mestu tako da igramo 3d fps igre bukvalno MI!!!
A imao sam jos jednu zamisao npr igramo tako neku pucacinu a nosimo odelo koje ima micro pritiskivace po celom telu(u prevodu naslonimo se na zid ledjima u igrici, a na nasim ledjima u stvarnosti kao da smo se naslonili na nesto tj. pritiska nas to odelo na ledjima...Zamislite, zar ne bi bilo ekstra napraviti tako nesto...Sad kad mi neko pokrade sve ove ideje i zgrne brdo para prodavajuci ovako nesto...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 4:25   #9
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
Master Neo kaže:
Sad kad mi neko pokrade sve ove ideje i zgrne brdo para prodavajuci ovako nesto...
Evo, ja sam već potpisao ugovor sa Asusom, nVidiom, Microsoftom i ostalim kompanijama o ovom projektu. Daću ti neki procenat ako hoćeš.

Šalim se. Nego, šta je sa virtuelnom realnosti danas? nešto sam malo slušao o tome, i stvarno, nekad pomislim da to i nepostoji. Zna li iko išta o ovome? I da, učitelju Neo, što si rekao za te 3d projektore, ja mislim da se zovu hologrami ili nešto tako. Znam,gledao sam to po igrica (Dino Crisis 2, Halo) i to bi bilo mnogo moćno kad bi imalo! Ja mislim da sam čitao negde o tome, i valjda to postoji, ali ne nešto u velikim dimenzijama.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 4:59   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Ma znam ja da se zove hologram nego u tom trenutku stade brain...Hologrami postoje ali su slabo primenljivi jer cim zaklonis jedan izvor svetla nema nicega osim raznih boja...Ali do 2046 smislice oni vec nesto...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 7:27   #11
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

kakvi bre kompjuteri. . .
ima male chipove da nam ugrade u glavu. . .
sve ce biti digitalno. . .
absonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 15:10   #12
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Kompjuter 2046. godine!

Ja mislim da kompjuteri neće ni postojati. Kome će još trebati komp za 50 god. kad će to ići sve na Notebook-ove. Ma bre u sat ima da ugrade komp. A o mašini da ne pričam...
Naziv: 3_8_13[1].gif, pregleda: 1005, veličina: 45,6 KB
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 16:20   #13
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
REDisLAW kaže:
Kome će još trebati komp za 50 god. kad će to ići sve na Notebook-ove.


A sta su notebookovi nego kompjuteri

BTW. Dzabe mastanje kad ce do 2025. Zemlja biti prenaseljena i izbice globalni rat za vodu, hranu i ostale osnovne resurse...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 17:48   #14
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

za 20-30 godina ce biti ugl. isto kao sad (sto se tice kompjutera)... samo brze, ljepse, itd.

vjerovatno ce biti puno vise zezancija, no u osnovi nista bitno se vise nece mijenjati
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 17:52   #15
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
hacker_aca kaže:
Evo, ja sam već potpisao ugovor sa Asusom, nVidiom, Microsoftom i ostalim kompanijama o ovom projektu. Daću ti neki procenat ako hoćeš.

Šalim se. Nego, šta je sa virtuelnom realnosti danas? nešto sam malo slušao o tome, i stvarno, nekad pomislim da to i nepostoji. Zna li iko išta o ovome? I da, učitelju Neo, što si rekao za te 3d projektore, ja mislim da se zovu hologrami ili nešto tako. Znam,gledao sam to po igrica (Dino Crisis 2, Halo) i to bi bilo mnogo moćno kad bi imalo! Ja mislim da sam čitao negde o tome, i valjda to postoji, ali ne nešto u velikim dimenzijama.
brate to ti postoji vec nekoliko decenija
za jedan primjer si vec sigurno cuo:
-evrovizija - gdje je voditeljica hodala po pozornici a dva velika holograma visine od oko 2-3 metra (na kojim su pisali bodovi) su se razmicala da bi ona prosla izmedju itd.
-koncert (zaboravio sam koja grupa) na kojem su projektovali tenka iznad publike i svi se prepali i razbjezali.

a to je davno bilo
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 18:32   #16
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
sasha vukelic kaže:
-evrovizija - gdje je voditeljica hodala po pozornici a dva velika holograma visine od oko 2-3 metra (na kojim su pisali bodovi) su se razmicala da bi ona prosla izmedju itd.
To na evroviziji nije hologram već televizijska tehnologija zvana virtuelni studio. Uživo je voditeljka pred plavim (ili zelenim) platnom, a pokreti kompjutera sinhronizovani su sa kompjuterom koji naknadno dodaje grafiku. Slično je korišćeno na TV Pink i svojevremeno na TV Košava.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 18:56   #17
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Kompjuter 2046. godine!

Citat:
Reloader kaže:


A sta su notebookovi nego kompjuteri

BTW. Dzabe mastanje kad ce do 2025. Zemlja biti prenaseljena i izbice globalni rat za vodu, hranu i ostale osnovne resurse...
Pa nisam mislio na statične, razumeš...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 19:12   #18
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Fazon kad ces imati neke stvarcice koje te stestaju u igru kao glavnog junaka
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 19:21   #19
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter 2046. godine!

Pazi sad:

Ocekujem da ce negde od 2012 do 2020, neka vanzemaljska imperija da nas pokori radi resursa, i radi toga sto cemo da gurnemo nos predaleko.
Zatim nastupaju crni vekovi crncenja u kojima ce ljudi izgubiti svaku nadu. Ali pojavice se predvodnik koji ce povesti covecanstvo (posto cemo vec savladati njihova oruzija) u borbu za oslobodjenje.
Nazalost isti vrlo brzo biva ubijen, a oni koji su ga sledili zavrsice u najdaljim delovima galaksije, gde ce ih vanzemaljci, zabave radi, bacati po planetama i gledati kako ih zergoliki stvorovi ubijaju.
Sto se tice kompjutera 2046 god. to su vec vanzemaljski kompjuteri o kojima ne znam nista.
Mogu samo da kazem da su isti na tehnoloskom nivou kao kada bi (samo hipoteticki) covecanstvo opstalo... dakle na nivou ljudskih kompjutera iz 3647 god.
Ne zamerite mi ako sam omasio koju godinu gore/dole.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 19:47   #20
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Kompjuter 2046. godine!

Svaka čast za tekst. Negooooo... šta ti se desilo kad si se probudio? (šala...)
Naziv: 36_1_21[1].gif, pregleda: 962, veličina: 13,3 KB
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra godine!!! Wolverine O igrama uopšte 155 1.11.2008 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com