Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2018, 8:49   #1
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Molim bilo koga za pomoć, pošto bih kupio Samsung Galaxy Note 5 (koga inače nigde nema u našim prodavnicama) a uzeo bih isključivo nov telefon... Pa me zanima da li su telefoni označeni kao NEW na E-bayu ili Amazonu pod nazivom Samsung g
Galaxy Note 5 origianl telefoni, msm da li imaju sve iste funkcije konkretno kao i ordinarni Samsung Galaxy Note 5?
Ovaj uređaj od ovog prodavca me posebno zanima, kako zbog cene tako i zbog renomea prodavca, ali ako neko ima neki bolji link, bio bih mu jako zahvalan...

Znači pitanje je da li izabrati ovaj samsung note 5
https://www.ebay.com/itm/23247904229...m=232479042293
ili ovaj:
https://www.amazon.com/Samsung-Galax...n%3A3242350011

Zahvaljujem svima na odgovoru koji bi mi veoma pomogao...

Poslednja ispravka: DeCoy (19.3.2018 u 1:43) Razlog: izgled samog teksta
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2018, 10:07   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Link sa Amazona su svi polovni, link sa ebay-a su navodno novi.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
besantesteras (15.3.2018)
Stara 15.3.2018, 10:35   #3
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Da, to sam primetio, hvala na sugestiji, vidim da na Amazonu nema novih verzija koje se šalju za Srbiju...
Da li je naručivanje preko E-baya ovog modela mobilnog sigurno, msm da mi ne uvale neku repliku ili sl?
kakva su iskustva sa tim. Cena je nešto jeftinija za 100$ nego na našem tržištu, samo što ga na našem tržištu nažalost nigde više NEMA...
Mada sada kada sam malo bolje pročeprkao po netu, našao sam mnogo pouzdaniju varijantu, ne samo što je skuplja, nego što su svi feedbackovi pozitivni a i region SIM je unlocked...
To je ovaj mobilni
https://www.ebay.com/itm/142585377385?ul_noapp=true
i shipping je verovatno brži a model dolazi iz UK, tako da ne znam, za sada sam odlučan za ovaj zadnji model i do ponedeljka ću ga naručiti, ukoliko ne dobijem neke druge informacije vezane za ovaj uređaj ili uopšte za kupovinu Brand telefona sa E-baya...

Poslednja ispravka: besantesteras (15.3.2018 u 10:43)
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2018, 12:12   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Nemoj samo zaboraviti da uračunaš takođe carinu i porez.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
besantesteras (15.3.2018)
Stara 15.3.2018, 12:32   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Ne isplati se, kad platiš takse ako se nešto pokvari moraš da šalješ nazad pa ti ovi opet rebnu porez i takse kad ti stigne nazad
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
besantesteras (15.3.2018)
Stara 15.3.2018, 12:37   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

carina 10% pa na to 20% i to ti je već oko 90-100$ još ako ti zapadne neki carinik koji će i poštarinu da carini može da te ispadne više, još oni gledaju naše cene a ne najjeftiniji koji si ti našao, a tebi ako se ne sviđa možeš da se žališ pa da čekaš odgovor i tu žalbu isto plaćaš..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
besantesteras (15.3.2018)
Stara 15.3.2018, 15:10   #7
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Što se carine tiče, to ne plaćam, možda samo 20% porez, mada do sada ni to nisam plaćao, kada sam naručivao tehniku poput PS4 Pro, PSVR bundle seta, nekih boljih elektronskih cigareta poput Smoktech kompleta, ext HDD My Book i sl. Pošto živim baš u gradu gde se carini i na carini mi rade moji školski drugari, tako da carinu sigurno neću platiti...
Bitno mi je samo da dobijem to što piše da dobijam, nije mi bitno i ako platim tu dodatnu sumu samo da dobijem ono što tražim...
Kod mene u gradu neki lik može da nabavi Samsung Galaxy Note FE, koji nije ništa bitno jači od Note 5-ice a cena za njega je oko 600e, sa tim da moram da čekam posle uplate depozita oko nedelju do dve da bi mi stigao, što mi govori da taj prodavac isto naručuje negde sa neta...
imam drugu opciju, sestra mi živi i radi u dubai-ju ali se ona toliko ne razume u tehnikalije i kaže da ga tamo nigde nema po radnjama, samo Note 8, ima ga svuda online i cena je otprilike kao kod nas (od 400e do 450e), samo tu tek mogu da joj uvale neku repliku, a ja nmg da nađem nijedan sajt koji ima radnju sa mobilnim telefonima u Dubai-ju, samo neke online prodavnice, postoje naime neke Samsung radnje, koje mogu samo da vidim na mapi grada, ali nema linkova tih radnji, niti sam mogao da ih nađem po nazivu...
Da li je pametnije da mi ona tamo kupi i na koji način, pošto bi morala da proveri da joj ne uvale repliku i donese (jer dolazi u zemlju za mesec dana) ili mi je sigurna opcija naručivanja preko E-baya...
napominjem da mi pare nešto ne znače, šta je jeftinije i gde i kako, s'obzirom da sam se naložio opako na baš taj model telefona i lepši mi je mnogo od Note 8-ice...
Kažem do sada mi je sve stizalo na kućnu adresu ili sam dizao u poštu preko dospele pošiljke, i nikada nisam nšta platio. Kada sam kupovao stvari preko 400$ pratio bih tracking i kada uđe u zemlju zvao drugara, pošto je carina u mom gradu za sve te stvari koje stižu avionom, ali nikada nisam ništa naručivao iz UK preko Ebaya, samo iz Kine i sl. zemalja, pa i ako bude morao PDV i porez staviće mi najnižu stavku, znam to, svakako da sa tim gubim garanciju, ali koji će mi garancija za nov Note 5, do sada nisam čuo da sam ikome pokvario, osim promene baterije, što rade svi mobilni serviseri (msm garancija za mobilni koji je kupljen u kini, UK, ili USA)...
Samo mi je bitno da to bude to...
I ne tražim najjeftinije na E-bayu, ovaj zadnji koji sam našao, uopšte nije najjeftiniji, ali dolazi u original pakovanju sa sve replacment tools-om za S Pen, što većina njih sa Amazona i E-baya nema, pa skoro 99%...
Dvoumim se između ova dva modela...
https://www.ebay.com/itm/142585377385?ul_noapp=true
i
https://www.ebay.com/itm/NEW-Unlocke...4Vl8IMAoiui7Tg
Hvala vam na odgovorima i na skrenutoj pažnji za dodatno carinjenje, ali da li neko može da mi kaže jesu li ovo original telefoni ili refubrished verzije ili možda čak kopije, šta je bitno da gledam, ocene prodavača, feedback ili naziv, odn SM-N920A, SM-N920C, SM-N920C, SM-N920T, SM-N920V, mada je večina tih telefona već otključana???
Da li je neko naručivao uopšte mobilne sa neta i koji je sajt najpouzdaniji?
Hvala...

Poslednja ispravka: besantesteras (15.3.2018 u 15:42)
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2018, 18:22   #8
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Evo ovde imas sve note 5 selektiranu pretragu na kupujem prodajem, vidi sam sta ima u ponudi i koje su cene, kod prodavca gledaj ocene ako ima negativnih ili ih uopste nema, nemoj da narucujes, samo licna kupovina u tim situacijama.
https://www.kupujemprodajem.com/sear...ds%5D=note%205
Ovaj mi se cini ok. Ako nije prodat.
https://www.kupujemprodajem.com/Sams...er_id=47796916
Moj ti je savet da za slicne pare kupis s7-s7 edge, bolji je telefon, noviji, jaci hardver, bolja kamera...

Poslednja ispravka: tref (15.3.2018 u 20:05)
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
besantesteras (18.3.2018)
Stara 18.3.2018, 20:46   #9
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Hvala puno, verujem da je S7 Edge bolji, ali meni je Note želja zbog S Pena i mnogo lakšeg kucanja, jer sam navikao na HP All in One sa olovkom ( i na S5 sam uglavnom koristio olovčicu-onu običnu, dok mi se nije prvo pokvarila matična ploča, pa redom sve posle nje, i on mi je nauk da više nikada ne kupujem polovne telefone!!!), a i želja mi je oduvek bila baš taj Note... Znači ima ga našem tržištu i to novih, nije mi na pamet palo...
pa i oni odnekud sigurno nabavljaju, ali ne verujem da nabavljuju preko neta...
Idem odmah na linkove da vidim...
Samo nov, da gledam da prodavac ima što više pozitivnih ocena a što manje negativnih, ili da nema nijednu neg. po mogućstvu...
Idem da vidim linkove koje si mi pustio, šta imaju... I taj dobar da li je prodat...
p.s. ovaj Note 8 je odličan ali ne mogu da uđem tolike pare u ugovor, još net koliko bi ja koristio, najviše aplikacije poput: FB, Tw, MSN, TapaTalk, ISSUU, WhattPad, Twitch, Eon, HBO GO i sl, a za to mi je sasvim zadovoljavajući Note 5; samo koliko je dobar Note 8, nemam reči, samo pakovanje kada sam video falio je jedan sekund da ga uzmem na pretplatu i da se zadužim baš, baš, baš mnogo, pošto nema baš paketa sa FlatRate netom ni u jednoj kompaniji nego se dodatni paketi sa GB naplaćuju, tako da bi to izašlo još više, a ti standardni paketi bi mi bili dovoljni kada bi App UniFi radila kako treba svuda...

Poslednja ispravka: besantesteras (18.3.2018 u 20:53) Razlog: gramatičke ispravke i dodatak tekstu
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 21:58   #10
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Evo ovo je novo
https://www.kupujemprodajem.com/Sams...er_id=47796916
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 22:56   #11
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Hvala Tref,
taj sam upravo rezervisao, odnosno ako se ne javi nijedan ozbiljan kupac u roku od 5 sledećih narednih dana, možda i ranije, što sada ne zavisi toliko od mene, a ako ga proda, def sam se odlučio za ovu vaijantu, pa koliko god da me iznese carinjenje i porez, ako uopšte sve to platim, dobiću to što želim, naravno u slučaju da se ovaj Note 5 sa sajta KP do tada proda...
na ovaj sam mislio, ako se taj proda, pošto ovaj ima i E-bay garanciju i povraćaj novca ukoliko ne stigne sve to što piše a i kontaktirao sam ih i po celom opisu to jeste original, a pitao sam ih sitna crevca, kao npr Da li uz mobilni dolazi S Pen replacement tools, da li je uložak za SIM karticu iznutra sačinjen od plastike ili metala, Da li S Pen ima 'click' mehanizam??? i sl...
https://www.ebay.com/itm/232479042293?var=531779679301
Hvala Puno Tref
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2018, 23:16   #12
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Nista druze, tu smo da se pomazemo. Srecna kupovina!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
besantesteras (19.3.2018)
Stara 19.3.2018, 0:25   #13
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Nisam siguran da ce raditi LTE kod nas na ovome note-u sa verizona na nasim mrezama.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 15:23   #14
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Red face Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da ce raditi LTE kod nas na ovome note-u sa verizona na nasim mrezama.
U kom smislu neće raditi LTE, mislite da neće podržavati internet preko SIM kartice ili neće uopšte podržavati SIM i da li tu postoji bilo kakvo rešenje, poput dekodiranja? Pošto u mom mestu postoji jedna jako ozbiljna firma koja se bavi samo popravkama, dekodiranjem i sl. stvarima za mobilne telefone novije generacije. Ja sam pitao tog prodavca da li telefon radi na našem području, rekao je da radi...
E sada, kako bih bio siguran, pošto se stvarno ne razumem niti znam šta je''verizon'' verzija, niti znam u potpunosti šta je LTE (msm znam da je neka vrsta signala za network ili za rad SIM katice u određenim frekvencijama), ali šta treba da ga pitam povodm LTE da bih dobio odgovor da to funkcioniše ili ne na našim mrežama???
Ovo piše u specifikaciji za taj model povodom 4G mreže,mmsm progooglao sam, i ako se LTE odnosi samo na 4G mrežu, mi u Vršcu je svakako još uvek nismo dobili i meni je 3G zadovoljavajuća, ali ne bih voleo da nemam podržanu 4G mrežu odn prenos podataka, to nikako, ovo piše za LTE
4G bands LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 7(2600), 13(700)
Hvala unapred...

Poslednja ispravka: besantesteras (19.3.2018 u 15:27) Razlog: prepravka teksta i dodatak tekstu
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2018, 17:07   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Samsung Note 5 preko interneta

U Srbiji se između ostalih koristi B3 na 1800 MHz, tako da se miran.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
#samsung #note5 #android

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kupovina knjiga preko TunnelBear-a muki85 Internet tehnologije 3 12.9.2017 22:21
Kupovina preko interneta ? ilijal Aparati i oprema 2 29.3.2013 3:00
Pomoć oko izbora programa za TV preko interneta orevicm Video/TV softver 1 22.1.2013 1:25
Umrezavanje:2 kompa preko kabla a laptop preko interneta. NikX Operativni sistemi 4 29.8.2009 13:27
Kupovina preko Interneta Shadowfax Aparati i oprema 6 9.4.2006 13:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com