Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2019, 20:11   #1
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Access point dosta usporava opticki internet

imam opticki internet 100/35 mbs. Sa uredjajima koje su mi postavili (nekakav spliter i "obican" Huawei modem), kada je sve to direktno povezano LAN-om na kompjuter, brzina je max ! Medjutim, kada je kompjuter ugasen/uspavan, uvek moram da preko "dial up" opcije u "Network", da kliknem "Connect". Osim toga, zelim da koristim svoj AirLive 5470 AP, kako bih imao wifi ili povezao preko njegovih LAN portova, jos neki racunar. Sve sam "lepo" odradio, prema uputstvima koja sam pre nekoliko godina, dobio na ovom forumu. Kao rezultat imam 30/25 mbs, ping 2, takodje mereno preko kabla. Od podesavanja, odabrao sam "Gateway (AP + Router)", PPoE protokol i uneo user i password. Sve radi normalno osim smanjene brzine na 1/3 od paketa. Sta sam propustio da uradim? Uredjaj podrzava 100 Mbs max preko LAN-a i 54 MBs za wifi. Jeste stariji, ali verujem u njegove performanse. Probao sam da onemogucim DHCP, ali se nista narocito nije dobilo. Hvala.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Wireless Internet po kući sa Access Pointom i wireless routerom Mirste Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.6.2009 17:15
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com