Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2014, 12:04   #1
Ivan997
Novi član
 
Član od: 19.7.2014.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problemi sa internetom

Nakon nekog vremena internet mi se sam od sebe poceo iskljucivati, posle nekih 10 min rada racnara.U donjem desnom uglu pise da internet nije povezan .Koristim windows 7 i povezan sam preko lan-a.Unaprijed hvala.
Ivan997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 22:00   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Moras to malo detaljnije, ko je provajder, kakva je infrastuktura iza kabla (ako znas ) da li postoji ruter, i slicno. Na bum mogu da ti kazem da racunar iz nekog razloga pogubi parametre koje dobije od DHCP ili se pojavi neki drugi problem u komunikaciji. Ali opet ponavljam jako malo mogu da ti kazem bez detaljnijeg opisa opreme.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 2
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Ivan997 (12.12.2014)
Stara 12.12.2014, 22:42   #3
Ivan997
Novi član
 
Član od: 19.7.2014.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Ispostavilo se da je problem do provajdera,ali ipak hvala na odgovoru.
Ivan997 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 13:09   #4
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Da ne otvaram novu temu.
Imam u kuci SBBov internet koji se distribuira preko njihovog Cisco rutera. Ja ga hvatam preko Asus USB N14 adaptera koji ima skoro pun signal. Pre nje sam koristio TPLink W781 karticu pa sam je zamenio jer sam mislio da je ona problem.

Dakle sta je u pitanju:
Net bi trebalo da radi na 40 ili 50Mbps, ali naravno to u zivotu nisam dobio. Generalno net radi jako lose, i vec sam se zalio SBBu, i vec je dolazio momak i menjao splitere(koji su meni sasvim ok izgledali ali dobro) i net jos uvek lose radi medjutim sta mene muci: i pored loseg neta meni net na pc losije radi nego na mobilnom. Sta pod time mislim - na mobilnom preko aplikacije speedtest mi uvek izmeri bar 2mbps dok na pc ne moze cak ni da otvori stranicu u takvim trenucima.
Ono sto mene zanima da li postoji mogucnos da mi nesto gusi net direktno iz operativnog sistema ili nekog programa?
Uradio sam sva skeniranja preko avasta, ccleanera, malwearebyta i nisam nista nasao. Firewall nemam a sistemski nije aktivan. Ocajna brzina protoka se slaze sa onim sto mi ocitava task menager.

Operativni sistem je Win 8.1 Pro narodna verzija, procesor FX8320, maticna Gigabyte 790A-DS3P, 16Gb RAM i vec spomenuti Asus N14 adapter.

Net ne radi uvek uzasno, zeznu se ponekad pa puste neku normalnu brzinu, ali i kad lose radi pc ocitava daleko losiju brzinu od mobilnog, a pritom trenutno nema drugih korisnika na mrezi a ni mobilni ne skida neki update ili sl pa da zauzme protok.

Dakle kako da saznam da li mi nesto blokira protok?
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 15:16   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Za pocetak napisi parametre veze koje imas u Cisco-u za kvalitet signala.
2Mbit-a je smejurija u svakom slucaju u poredjenju sa onim sto bi trebao da imas, tako da cisto sumljam da je do tebe problem, ali pokreni neki live Linux sa CD-a/USB-a i pogledaj kako se tamo ponasa net kako bi eleminisao operativni sistem/viruse kao problem.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 20:36   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

A kakavo je stanje kada se povezes kablom na ciska?
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 21:47   #7
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Za pocetak napisi parametre veze koje imas u Cisco-u za kvalitet signala.
2Mbit-a je smejurija u svakom slucaju u poredjenju sa onim sto bi trebao da imas, tako da cisto sumljam da je do tebe problem, ali pokreni neki live Linux sa CD-a/USB-a i pogledaj kako se tamo ponasa net kako bi eleminisao operativni sistem/viruse kao problem.
Iskreno ne znam ni kako da udjem u podesavanja.
Ruter koji sam imao pre ovog(TPLink) sam podesavao sam, ali ovaj kad sam dobio od SBBa nisam dobio uputstvo a receno mi je da nista ne cackam i da se on sam automatski podesava. Zadnji put kad sam ih zvao iz centrale su mogli da vide koliko je uredjaja konektovano i na koji nacin(1 na kablu ostali WiFi), a mogli su cak i da vide i da je ruter radio gomilu nekih podesavanja vece pre sto navodno nije dobro.
Ako mi kazes kako da udjem i sta da pogledam rado cu to uraditi.
Sutra cu na poslu skinuti neku live distribuciju ili cu skoknuti do majke posto su mi tamo ostali diskovi sa par linux distribucija, pa javljam rezultate.

@Nutsbre@ker
Trenutno mi nije izvodljivo da se povezem kablom posto je ruter sprat ispod. Imamo samo jedan racunar na kablu i on je 3 sprata ispod mene pa mogu eventualno sutra da pogledam kako se on ponasa kad zeza net(posto sad pristojno radi). Inace tek sam sa tim racunarom koji je povezan preko kabla sam par puta imao problem. Ruter nije hteo da mu dodeli validnu IP adresu. Sta god da sam probao, da mu ja odredim adresu slicnu postojecim, da izvucem kabal pa vrati, disable-ujem mrezu, resetujem komp, i nista ne pomaze dok se ne resetujem Cisco, dok je npr kod starog TPLinka kabal uvek besprekorno radio dok je WiFi ponekad hteo da zeza sto se resavalo resetovanjem rutera.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 23:24   #8
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Poslao sam ti p.p ali tri sprata koliko sam ja shvatio da imas izmedju uredjaj i modem/rutera su wifi-jem su veca razadljina sa dosta prepreka.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Rolle (30.9.2015)
Stara 30.9.2015, 0:55   #9
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

@Nutsbre@ker
Ne, nisi me dobro razumeo. Racunar koji je povezan kablom je tri sprata nize, tj. 2 od rutera, a ruter je odmah sprat nize u odnosu na moj racunar i kao sto sam vec rekao racunar mi prijavljuje 4/5 crta dometa tako da je signal ok.
Posto sam tek sad video poruku pogledacu sutra posle posla podesavanja, ipak mora da se radi ujutru.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 19:04   #10
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Nisam stigao od posla ranije ovo da uradim. Kad sam dosao kuci ponovo me je zatekao problem sa netom. Najvise izmereno na speedtestu je bilo 6mbps za down i oko 1mbps za up, ali vec u sledecem merenju vremenski odmah posle ovog prethodnog sam dobio rezultat 1.52mbps down i 0,2mbps za up a cini mi se da ne vuce ni toliko. Generalno kao da net stagnira stagnira stagnira pa onda ispuca vecu kolicinu informacija pa opet stagnira i tako u krug. Pritom sam sam u kuci, samo je moj racunar ukljucen, torenti i ostalo iskljuceni zajedno sa avastum, znaci radi samo chrome i picpic za screenshotove. Automatski update win-a je takodje ugasen.
Nisam znao sta vas tacno zanima od podesavanja pa vam pustam screenshot-ove onoga sto sam mislio da vas interesuje:

















U ostalim opcijama za ogranicenje protoka, parental guard i sl. nista nije podeseno, tj. nijedna ip adresa nije uneta. Ako vas zanima jos nesto sto nisam okacio slobodno recite.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 19:10   #11
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Cisto reda radi uradio sam jos jedno testiranje nakon sto sam iskucao post. Evo rezultata:


P.S. uradih i na telefonu test i dobih daleko bolje rezultate oko 20mbps za down i 3mbps za up.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 21:46   #12
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Jos jedna informacija:
Upravo sam ponovo radio merenja posto je net malo zivnuo. Ponovo neradi neradi pa zivne pa ponovo dugo ne radi. Na telefonu definitivno daje bolje rezultate na testu i to ako je kod mene na spratu na racunaru 2mbps na telefonu je 6-8mbps, na spratu ispod gde je ruter na istom telefonu je oko 10-12mbps i ono najbitnije - na kompijuteru koji je povezan kablom u istom tom trenutku kad meni maltene ne radi na njemu fura fantasticna brzina priblizna maksimumu.
Na racunaru mi konstantno prikazuje domet 4 crtice.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 23:30   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

promeni kanal na wifi, network mode g/n mixed ili ako su ti svi uređaji n onda samo n
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Rolle (3.10.2015)
Stara 3.10.2015, 2:16   #14
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Možda taj Asus nešto ne valja a možda ni njihov ruter nije sasvim u redu. Jedan sprat/zid ne bi trebala da bude prevelika prepreka. Ako ne vidiš poboljšanje kad uradiš ovo što je wizard iznad rekao, traži da ti zamene ruter.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 9:57   #15
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Možda taj Asus nešto ne valja a možda ni njihov ruter nije sasvim u redu. Jedan sprat/zid ne bi trebala da bude prevelika prepreka. Ako ne vidiš poboljšanje kad uradiš ovo što je wizard iznad rekao, traži da ti zamene ruter.
Malo je verovatno da je do Asus-a. Asusa sam kupio upravo zato sto mi se prethodna kartica identicno ponasala pa sam mislio da crkava, pritom juce kad sam radio merenja brzine kad je lose radio net preko wifi-a iako su na mobilnom telefonu bile bolje brzine nego na desktopu cak i te brzine na mobilnom su bile daleko manje od npr. one koja je isla kablom pa makar merio brzinu blizu rutera, tako da bih pre rekao da je ruter problem.
Evo upravo sad merim i imam preko 20mbps za down, i kad bih imao stabilan net priblizan toj brzini bio bih prezadovoljan, ali glavu dajem da ce vec popodne po obicaju da padne na manje od 2mbps, a verujem da ako bih sisao do racunara koji je povezan kablom da bih imao preko 40mbps.

Probacu ovo sto je Water Wizard predlozio, kad ponovo pocne da zeza wifi da ga sad ne ureknem.

Inace ne znam da li svi uredjaji imaju n standard wifi adaptera, morao bih da proverim specifikacije. Na Wifi se maksimalno u jednom trenutnku moze nakaciti moj PC, 1 laptop, Nexus7 i jos 4 mobilna telefona, ali se u praksi to gotovo nikad ne desava. Nexus 7(prva generacija) je ujedno i najstariji deo hardvera koji se kaci na wifi.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 13:20   #16
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Najverovatnije njihov ruter. Prvo bih ga zamenio pa posle eventualno gledao ima li nekog malvera koji toliko jede protok(ali što i na telefonima).

Meni Asusov ruter sa 2dBi antenom probija 2 zida od armiranog betona što je sve udaljenost od 3 metra, i sa 2-3 crtice speedtest pokaže 6,5Mbps od 8,5 mogućih, plus iz komšiluka vidim bar 30 rutera sa isto 2/3 crtice. A tebi 2Mbps i manje sa 4 crtice u kući.

Poslednja ispravka: ColdBoot (3.10.2015 u 13:31) Razlog: Antena je još slabija
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 13:25   #17
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Koliko ja vidim izgleda da nema nista drugo nego da kupis dobar novi wireless ruter, i da njega prikacis na SBBom modem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 13:33   #18
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

^To bi mu još bilo najbolje ako je raspoložen za dodatni trošak.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2015, 10:35   #19
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Probaj da skroz isključiš QoS.
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 23:24   #20
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa internetom

Nemam opciju za network mode g/n mixed, imam samo g i samo n. Stavio sam na samo n i nije pomoglo. Prethodnih par dana je takodje bilo praceno losim netom preko wifi-a.
Medjutim danas sam sa posla pokupio stari ruter, TP-Link WR781N, kojeg sam nakacio iza Cisca, nakon cega Cisco pocinje da pravi neverovatne rezultatetrenutno u brzini! Uspeo sam da izmerim i preko 45Mbps, a do sada sam najvise merio oko 30 i nesto. Da li koristi i TPLink kao AP ili sta li vec nemam pojma.
Kada se nakacim na konekciju TPLinka imam duplo losije brzinske rezultate tj oko 18-20Mbps. Videcemo kako ce se ponasati kad Cisco krene da zeza, ali bih u principu bio veoma zadovoljan i sa stabilnih 18Mbps. Inace Cisco nema eksternu antenu, niti sam na brzinu uocio mesto da se doda.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa internetom... dr. teglica Kvarovi 7 19.1.2013 13:03
Dva problema sa internetom simke85 Internet usluge 0 4.6.2012 16:48
Problemi sa rootkit-ovima nexexcalibur Zaštita 9 2.3.2012 20:29
Mega problemi sa umrezavanjem izmedju 2 racunara, pomoć! Shadow Stalker Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 22.10.2007 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com