Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2018, 0:38   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Yakuza 0 PC

Da, dobro ste culi....Izlazi za PC (sa jos gomilom drugih Sega naslova) Doduse, jos nista nema na Steam-u

EDIT:

https://store.steampowered.com/app/638970/Yakuza_0/


17.99 ????? Samo?

EDIT 2: Ima denuvo pa kome smeta upozoren je.

Poslednja ispravka: pentraksil (12.6.2018 u 0:53)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2018, 12:30   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Yakuza 0 PC
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2018, 13:39   #3
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Nazalost sve Segine igre imaju denuvo..btw

Spoiler za pravi nacin igrati Yakuza 0:
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2018, 16:05   #4
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Igra je 10e u naredna 2 sata uz kod 120MINSPECIAL

https://www.voidu.com/en/yakuza-0-di...deluxe-edition
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2018, 17:56   #5
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

https://www.pcgamer.com/yakuza-0-review/


Igra je i dalje bruka jeftina na Voidu, uz vaucer SHOUTOUT.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 15:14   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Steta sto je ova tema malo zamrla...Igra je zaista odlicna.

Ja sam imao neku kracu pauzu i od skora nastavio. Fenomenalno iskustvo, tesko je opisati kako ova igra tako dobro barata ozbiljnom i fenomenalnom pricom i suludim sporednjacima i delovima koje prkose zdravom razumu Mozda treba malo vremena da se uhodate u taj svet, igra ume da bude malo spora dok se sve ne otvori...Ali je nezaboravno iskustvo. Prica je zaista fenomenalna.

Inace, Yakuza Kiwami izlazi 19. februara
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Leonida (22.1.2019), player1 (22.1.2019)
Stara 22.1.2019, 17:55   #7
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Jel prvo yakuza 0 ili kiwami odigrati? Sony davao u novembru kiwami za ps plus.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 18:15   #8
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Ako zelis da pratis pricu hronoloski - prvo Yakuza 0. Kiwami je dosta kraca igra, moze da se predje za nekih 15-20h. Ne pamtim igru sa boljim i ludjim sporednim questovima/sadrzajem od Y0.

Spoiler za nije spojler:


^

I dalje se secam te misije.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
pentraksil (23.1.2019), Sakiboj (23.1.2019)
Stara 23.1.2019, 19:39   #9
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Uopste nisam ljubitelj JRPG i ostalih japanskih igri, ali ovo je remek delo Neverovatno koliko je igra detaljna i zabavna, a posebno me odusevljava glavna prica i koliko su dijalozi i gluma odlicno odradjeni. Nadam se da ce i ostale delove portovati na PC.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NikolaDzoni na korisnoj poruci:
Leonida (23.1.2019)
Stara 26.12.2020, 3:05   #10
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Da malo ozivimo temu, zasluzila je

Nakon Kiwami i Kiwami 2 (i naravno Like a Dragon pre mesec dana) Sega najavila rimejkove 3,4 i 5 za PC (28. januara) a kasnije dolazi Yakuza 6 (25. marta).

Tri, 4 i 5 ce moci da se kupie posebno ili kao kolekcija, 6 je vec zasebno. Cena se jos uvek ne zna.

Vec odavno se prica i da ce Judgement stici na PC, ali jos nista nije najavljeno.

Iako gameplay i prica variraju od nastavka do nastavka, sve su to fenomenalne igre koje zasluzuju probu. Prica u Yakuza 0 je savrsenstvo pa je tesko nadmasiti tako nesto, sto ne znaci da su ostale lose (makar znam za Kiwami 1/2 pa i Like a Dragon izgleda odlicno). Za ostale cemo da vidimo ali se fanovi uglavnom slazu oko kvaliteta
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
evil_geko (26.12.2020)
Stara 10.1.2021, 0:26   #11
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Čuo sam dosta pohvala za ovaj serijal, kako na drugim sajtovaima tako i ovde. Pazario na zimskoj rasprodaji... Au, kako je ovo dobro! Igram samo to još od Nove godine. Kiryu i Majima su fantastični likovi, priča i dijalozi su mi super. Plus sam se zarazio i mini igrama, pogotovu onim kabareom sa Majimom. Toliko mi se svidelo da sam odmah (dok je bilo na rasprodaji) uzeo i Kiwami i Kiwami 2. Da li je neko igrao ostale delove? Mogu li da očekujem ovakav kvalitet od celog serijala, pošto vidim da izlaze svi delovi i za PC?
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2021, 6:42   #12
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Svi su odlični, s tim što je 0 dosta noviji od ostalih, pa su neke stvari doteranije. 1 i 2 su još iz vremena PS2, mada su svi delovi remasterovani, ako se dobro sećam.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
dushke (10.1.2021)
Stara 10.1.2021, 18:54   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Yakuza 0 je definitivno fantastican....Ostali su isto dobri ali ce mozda nekome biti razocarenje nakon fantasticnog 0 (sto nikako ne znaci da su ostale igre lose).

Kiwami 1 je rimejk, ima dobru pricu ali je malo arhaican u nekim delovima, bosovi su malo smaracki ali je igra svakako OK.

Kiwami 2 je odlican, isto rimejk ali dosta bolje od Kiwami.

Yakuza 3,4,5 i 6 su originalne igre i imaju samo remaster verzije sa nekim dodatnim sadrzajem. Ja licno nisam igrao ove 4 ali svi kazu da su dobre u globalu, 6 kao nesto slabija zbog drugacijeg fokusa.

Sedmicu igram trenutno i ona je zasebna igra (pojavljuju se neki likovi i pominju se neke sitnice iz prethodnih igara, za sada). Odlicna je, iako sam se pribojavao malo te promene oko borbe. Prica se tek zahuktava
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
dushke (11.1.2021)
Stara 10.1.2021, 21:48   #14
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
i 6 su originalne igre i imaju samo remaster verzije sa nekim dodatnim sadrzajem.
Yakuza 6 je nova igra, izašla 2018-e (zaboravih za japansko tržište 2016-e). Nije remaster ni rimejk. Sasvim solidna igra, ne u rangu Zero-a, ali vredi odigrati.

3, 4, 5 su izdate skupa kao Yakuza Remastered ili tako nešto, ali nisu ni približno uložili sredstva kao za Kiwami i Kiwami 2.

Elem, ako ne znate šta ćete sa sobom, odigrajte Yakuza Zero, fenomenalna igra. Da ne bude skroz off topic.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
dushke (11.1.2021)
Stara 10.1.2021, 22:47   #15
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Ja krenuo Zero pre par nedelja, upao u pricu, brzo me uvukla, ali sam otpao kod arhaicnog save sistema i nerealnih boss bitaka u 2020/1 ovo ne prolazi
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2021, 13:07   #16
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ja krenuo Zero pre par nedelja, upao u pricu, brzo me uvukla, ali sam otpao kod arhaicnog save sistema i nerealnih boss bitaka u 2020/1 ovo ne prolazi
Ako ijedan igra moze uspesno da iskombinuje izuzetno ozbiljnu pricu i ludilo poput boss bitki, karaoka, sasavih sporednjaka u 2020/21, onda je to Yakuza

To je, po meni, jedna od cari igre. I ja sam u pocetku tako razmisljao, a onda sam se opustio, prihvatio to kako jeste i ludacki se zabavio

@Atwa013

Da, Yakuza 6 je nova, nije remaster za razliku od ostalih. Spojih sve u jednu recenicu greskom
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ocelot (13.1.2021)
Stara 13.1.2021, 19:12   #17
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Nikad im necu oprostiti sta su uradili Majima-sanu XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2021, 11:12   #18
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Završih Yakuza 0, i odmah nakon toga počeo Kiwami.

Odlična igra, držala mi pažnju svih 80 sati, koliko mi je trebalo da pređem. Ozbiljna glavna priča, likovi, plus šašavi sporedni sporedni kvestovi (pod tim ne mislim loši, daleko od toga), kombinacija koja je apsolutno uspela. Uživao sam i u mini igrama, pogotovu kabare sa Majimom. Kad smo kod Majime, njegov lik u 0 i posle Kiwami, baš mi je bilo krivo... Što se tiče borbe, sviđa mi se kako je urađena, i vizuelno i funkcionalno. Recimo, ovde mi sviđaju quick-time eventi, pošto nije neophodno da se pogode, ali je lep efekat ako uspete.

U svakom slučaju, sjajna igra, a definitvno ću pazariti i ostale delove iz serijala. Što se mene tiče, must play.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2021, 23:33   #19
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Odigrao sam Zero , 1 i 2 pre godinu dana i sada jednu za drugom 3, 4, 5 remaster i 6 Song of Life . Tako su dobre igre da je neverovatno , kvalitet price i nacin na koji se izvodi je abnormalno predobar. Svaki deo je razlicit a opet dovoljno slican. Da cu igrati sa Harukom i takmicitise da postanem Idol tako sto igram i pevam nisam mogao ni da sanjam .

Ovakavo emotivno praznjenje po zavrsetku igre sam imao samo u Witcher 3 na kraju Blood an Wine kada mi je bilo tesko da igram bilo sta drugo a Kirju mi nedostaje kao Artur Morgan . Samo RDR2 , W3 i Yakuza igre ( narocito 5. i 6. deo ) su proizvele ,svaka na svoji a opet sa mnogo slicnosti , dozivljaj i vezanost za svet i likove na nivou koji se najbolje opisju recima " ne moze se opisati " .

Artur , Geralt i Kirju su mi istovremeno najomiljeniji i najbolje napisani likovi u igrama a i u samom vrhu rame uz rame sa likovima iz bilo kog medijuma .
Oni imaju ono sto apeluje na mene jos kao decaka od kada znam za sebe . Sto me je vuklo da citam nasu epiku i balavim za takvim licnostima.
Ima jedna malo ekstremna izreka , no ekstremna da bi prenela poruku ne da bi bila 100% literalno shvacenja , glasi " J... muskarca koji nije spreman da ubije kad je potrebno i koga niko nikada nije zeleo da ubije " .

E sva tri gore navedena lika imaju tu crtu da covek kada ih upozna shvati da nema nista gore nego imati ih za neprijatelja ( i zeli da nestanu jel , budu ubijeni ) a u isto vreme su ljudi vrline jer svesni su da nisu cvece , cine lose stvari i ne osecaju se udobno dok ih cine , kao da izdaju sami sebe i to stvara potrebu za iskupljenjem. Ne treba im religija , ideologija ili predavanje drustva da razlikuju dobro od loseg .
Imati njih za prijatelje je nesto sto ljudi svesno i nesvesno zele ali nisu svi sigurni da to umeju i mogu zbog sopstvene ambicije , planova , licnosti itd i onda u startu vide ljude kao velika trojka za potencijalne neprijatelje, jaku mogucu prepreku na putu koje se boje .

Osecaj za ispravno dolazi od same licnosti , nagonski je , intuitivan a tek onda mu se da "racio " a da je ubedljiv i zivotno tacan pokazuje naklonost nas koji ih pratimo, znamo za njihove greheove a opet navijamo za njih cak se i vezemo i ako su fiktivne licnosti .

Zbog toga kako su napisani dovoljno su stvarni a zbog toga sto ozivljavaju preko nas stvarni su kao i sve sto postoji na ovom svetu . Njihove misli promisljamo, dela sudimo, podvizima se divimo itd i nije romanticarska baljezgarija , jesu stvarni .
I stoicka crta koja sva trojica imaju dolazi iz njih samih , autenticna je ne nauceni pokusaj da se odglumi filozofija koja lepo zvuci pa sad izaberes da li si stoik, naturalista , egzistnecijalista itd onako ko jelo sa menija . To mi samo govori da ljudi koji su ih pisali znaju stvar ili dve o zivotu i znaju kako da prenesu u lik koji prave .
likovi kao moje sveto trojistvo igara Artur , Geralt i Kirju spadaju u arhetipske ( po meni) ali ne klise likove i takvi likovi shodno vremenu i shvatanju umetnosti u kojoj se javljaju ponavljaju se kroz ceo ljudski vek .
Da li ce biti jakuza, vesac ili odmetnik je najmanje bitno to je samo oblik kroz koji se javlja jedan duh , jedan arhetip koji se pokazuje i javljace se uvek pa bilo trendovi ovakvi ili onakvi.
Sada kada se pojave takvi likovi javljaju se uprkos vremenu a ne zbog vremena u kome zivimo .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
dushke (24.4.2021), NaraYan (26.10.2021)
Stara 24.4.2021, 0:09   #20
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Lepo rečeno.


Trenutno igram poslednji deo, Yakuza: Like a Dragon. Po meni je u rangu sa Yakuza: Zero. Relativno skoro sam otkrio ovaj serijal na PC-ju, i brzo je dospeo u sam vrh moje top liste. Takav kalibar likova, Kiryu, Majima, Ichiban Kasuga, to se vrlo retko viđa.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
Koreli A. (24.4.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Yakuza 2 Meho Krljic Konzole 3 17.1.2015 13:10
Vasih TOP 40 PS3 igrica Soniboj Konzole 4 14.1.2015 11:01
Yakuza za pc? bruno O igrama uopšte 3 22.9.2006 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com