Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2006, 23:55   #1
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640

Naime, problem je u tome što rezač nareže sve filmove ili podatke normalno i posle su ti podaci čitljivi, ali ISKLJUČIVO jedan film( Amadeus u divx-u) neće da nareže ispravno na DVD, i posle rezanja nijedan program neće da pročita taj fajl, amadeus.avi, bez obzira što sam isti film proverio na greške na hard disku, gde da pušta bez ikakvih problema.

Program za rezanje koji koristim je Nero 6.6.0.13, a iz nekog razloga on nikad neće da aktivira Seamless Link buffer-underrun zaštitu od pražnjenja bafera, dok na mom CD rezaču isti taj Nero uredno prijavljuje postojanje zaštite od pražnjenja bafera i aktivira je pre rezanja.

U čemu je problem, izludeh više, ne znam šta da radim.Skenirao sam na viruse i druge napasti i čist sam, a hard disk mi je uredno defragmentovan.

P.S. Instalirao sam nakratko i Nero 7.0.1.4b ali nakon što mi je prijavljivao neku grešku po završetku rezanja( na kraju rezanja pisalo je da je disk neuspešno narezan), odlučio sam da se vratim na stari-dobri Nero 6.6.0.13. I da, taj Nero 7.0.1.4b mi je prepoznavao Seamless Link zaštitu od pražnjenja bafera. Pomozite ako boga znate.Ali šta mi vredi što najnoviji Nero uredno prepoznaje Seamless Link, kad mi uvek kaže da ne može da nareže disk. Ja uvek režem diskove na nominalnim brzinama, nikad ne radim overspeed niti overburn.

P.S.S. I poslednje pitanje, nek mi neko da link odakle mogu da skinem najnoviji firmware za Benq DW1640 rezač, jer sam ja skinuo neki firmware sa sajta cdrinfo.com za tzv. B seriju, a moj izgleda ne potpada pod tu seriju. Inače, datum proizvodnje mog DVD rezača je Novembar 2005.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 2:20   #2
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640

Hmmmmmm BenQ.....
Znas,iako su ga nahvalili na testu u SK,malo sam gledao na netu i mnogi ljudi su mi rekli da je taj rezac obicno djubre koje pravi grdne probleme i da nije tako dobar kao sto se misli,a odbija i da radi sa nesto starijim VIA cipsteovima i hardverom....
Takodje,postoji jedan losa serija tih rezaca ciji je kvalitet katastrofalan-mozda imas takav primerak...
Da pokusam da ti pomogenm-prvo proveri,na da li ti je uklucen DMA za rezac,a ne bi bilo za gore da ga stavis na zasebnu IDE granu kao master,i da kupis za njega 80-zilni IDE kabal....
I ne bi bilo lose da flash-ujes firmware,ali si rekao da ne mozes da ga nadjes sto je nezgodno
Moj prijateljski savet ti je da ako imas garanciju to cudo zamenis za neki novi Nec ili Pioneer model
I ja sam bio spreman da kupi BenQ,rukovodjen i pohvalama u SK,ali sam na netu naleteo na dosta drugih misljenja koja sam pomenuo,te sam se odlucio za Pioneer 110D....
Nije neka filozofija,ali....
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 16:31   #3
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640

Ma nije do loše serije, to sam siguran, dobro reže sve ostalo samo taj jedan film neće. Jer može neko konkretnije da mi kaže šta da radim. Evo upravo skidan najnoviji Nero 6.6.1.4, ako to ne pomogne ne znam šta će.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 0:35   #4
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640

Poz. imam isti benq i radi mi super, chak sta vishe sigurno je bolji od asusa mnogo a od samsunga malo(probao sam ih) koristim Nero 7.0.1.4 Ultra.Bash unistene diskove nece da chita,sve u svemu zadovoljan sam
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
Problem sa izlaznim naponom Mustek-a holodoc Kvarovi 7 2.2.2006 22:32
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com