Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2012, 0:17   #1
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Logitech G25

Evo , prvi moj rivju , opisacu volan koji sam kupio nedavno i koji je ostavi stvarno lep utisak na mene ...

-Izrada:
Volan je stvarno kvalitetne izrade , od metala , oblozen pravom kozom sa duplim savom , kuciste volana je od plastike. Pedale su metalne , takodje njihovo kuciste je plasticno , menjac je plastican samo "cev" menjaca je od metala i oko te cevi je prava koza takodje.

-Velicina:

Kutija , samo po sebi , je velika , zbog velicine volana i pedala , ali i prisustva menjaca. Volan je dosta velik kao i njegovo kuciste , i pedala se mnogo velike ima mesta za svaciju nogu.

-
Prikljucivanje i instalacija

Pedale i menjac imaju svoje kablove koje su ukljucuju u portove ispod kucista volana ( ima predvidjen prostor za to i lepo izvedeni "kanalici" koji vode kablove napolje) takodje mozete ukljuciti i ispravljac za FFB , bez njega volan moze da radi ! I sve to se povezuje sa racunarom preko USB porta.

-Postavljanje volana na stol

Na volanu postoje "hvatalice" ili "stege" sa donje strane , gore imaju zatezace koji mogu da se "zakljucaju" , a pomeranjem na levo ih odkljucavate. Menjac takodje ima svoje hvatalice. Volan je dosta glomazan , tako da racunate da ce vam trebati dosta prostora na stolu.. i stege nemaju bas velik hod tako da ako imate stol deblji od 5cm , racunajte na nemogucnost postavljanja.

-Volan

Prelazimo na glavni deo... Volan izgleda cvrsto i uliva vam poverenje , nema lufta nimalo , u kucistu volana postoje dva FFB motora , koja prenose situaciju iz igre stvarno. Na volanu se nalaze dva dugmica i rucice sa manuelno saltanje brzina , kao kod sportskih automobila. Volan poseduje neverovatnih 900 stepeni rotacije ! STEPEN ROTACIJE JE PODESIV!!!

-Menjac

Menjac je manuelni 6-stepeni + rikverc ili se moze prebaciti u sekvencijalni mod - gore-dole. Na menjacu postoji osam dugmica , POV i cetiri Playstation dugmica .

-Pedale

Pedale , postoje tri pedale , odnosno ovaj model poseduje i kvacilo , razlikuje se po tezini stiskanja , gas je lagan , kvacilo srednje , a kocnica teska. Na pocetku vam predstavlja problem , ali kad se naviktene dosta znaci , jer necete stisnuti kocnicu do kraja , i nece vam se zablokirat tockovi. Sa donje strane postoji i nekakva vrsta "cetke" za tepih , odnosno da pedale ne klize po tepihu , postoje i rupe tako da cete moci da papucite postavite na neki napravljen okvir i ucvrstite ih srafovima.

- Plus / Minus


Plusevi ovog volana su:

-900 stepeni rotacije
-Kvalitetna izrada
-Menjac
-Kvacilo
-Razlicita tezina pedala
-Mocan FFB
-Podesiva rotacija , podesiv FFB ..


Minusi ovog volana su:

-Cena
-Mesto koje zauzima
-Mnostvo kablova



Uskoro dolaze i slike. Pitajte ako vas nesto zanima , i recite sta bi trebao da ispravim. Hvala.

Poslednja ispravka: bobi98 (22.7.2012 u 0:18) Razlog: Ispravka teksta
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi98 na korisnoj poruci:
modd4fun (24.3.2014)
Stara 26.7.2012, 19:27   #2
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: [Volan] Logitech G25

Iskreno jedini minus moze da bude cena, ostalo ne bih uzeo kao minus, jer sve to moze da se sredi, a sto se tice velicine, to je normalno jer ima odvojen menjac ..

A volan je.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2012, 12:10   #3
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: [Volan] Logitech G25

sjajan volan, ali nažalost bio skup za mene tamo 2007., tako da sam kupio dfp.
Video sam u winwin-u da se prodaje nov, mada nisam siguran, ali mislim da se više ne proizvodi, tj. da ga je zamenio g27, ali ko zna

ti volani su čudo, slaba konkurencija na tržištu izgleda, pa je i kad sam ga ja kupovao bio oko 200e, a i sad je tako nešto, kvalitet ne menja cenu

g25 veoma cenjen u simrejsingu, zato što za korektnu cenu nudi dosta, a ima i stvarno puno modova i adaptera za njega.
Ima čak i mod da se poveća napon sa 24v na 48v, valjda motori mogu da podnesu do 60v kažem valjda, vidim da ljudi to budže sa ventilatorima
onda se baš baš vrti volan, kontre kao stvorene za drift.

pre ovog volana bih želeo samo t500rs...ili možda neki fanatec
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 0:01   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Logitech G25

Cisto da lanem... taj 6-stepeni menjac se profi zove H menjac, zbog sablona po kom se menja

A slike bi stvarno mogle.... I koliko si ga platio ?
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 14:54   #5
Sumaher
Novi član
 
Član od: 14.1.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Logitech G25

Da li menjac od logitech g25 moze nekako da se poveze sa genius trio racer.
Ocajnicki molim za pomoc!!!
Unapred Hvala
Sumaher je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 19:00   #6
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Logitech G25

Mislim da ne moze. Mada postoje USB adapteri za menjac, pa cak i za papucice.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Tastatura] Logitech Wireless Keyboard K360 jonathan Opisi, recenzije i testovi 1 11.5.2012 14:25
Logitech Wireless Desktop MK320 HSVstoned Ostale komponente 0 21.10.2011 1:37
logitech rumblepad Acanen ŠDK - Ostale komponente 4 27.4.2011 23:34
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com