Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2009, 15:22   #1
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Deep blue

http://www.youtube.com/watch?v=ias_bmSCev4
Neznam gde ovo da stavim ali sam se odusevio kad sam pogledao celu emisiju o ovom kompjuteru odnosno Kasparovu.Napravljen cak 96 godine ovaj komp je uspeo da pobedi jednog od najboljih igraca u sahu svih vremena.I sam neznam o cemu se ovde moze pricati,recimo o bilo cemu vezano za ovaj kompjuter ili za kompove koji mogu da igraju sah bar priblizno najboljem igracu.........
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 23:40   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

Zanimljivo, čudim se da nema tema o šahu, vjerovatno najstarijom "igricom" na svijetu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 4:10   #3
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

Bas sam pogledao i video da nema zato sam i postavio,moze cak i da se preimenuje tema nije greh da ne bude ono bas o kompovima.Nece biti prva tema koja nema veze sa kompovima.......
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 13:16   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Deep blue

Eto, to je interesantno oko tok kompjutera sto je prvi zvanicni slucaj da je masina nadvladala intelektualno coveka. Medjutim mislim da ce jos dugo trebati vremena da masina pocne vladati sa sobom i kvalitetno sluziti coveka.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 13:24   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Medjutim mislim da ce jos dugo trebati vremena da masina pocne vladati sa sobom
Ako nas je Terminator nečemu naučio, to je da se moramo boriti svim silama da mašina počne da vlada sobom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 13:27   #6
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

Masina koja proracunava 200 mil. poteza u sec. a treba joj dosta vremena da napravi potez.Opet sumnjam da moze da proracuna sve moguce poteze jer je to ne zamisliv broj.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 14:00   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Deep blue

A kako funkcionise ljudski mozak u sahu? Postoji kvaka. Racunar uvek pocinje od pocetka sa svakim potezom jer naravno obradjuje informacije kao sto znate koje su nule i jedinice. Znaci da bi proracunao moguce poteze zavisi od brzine. Sto dublje analizira, teze ce pogresiti, dok ako kracerazmislja onda postoji i moguca greska u potezu. E, sad da razglabam nema ni smisla, pricao bi o ovoj temi ceo dan.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 14:23   #8
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

Ima neki free sah GNU 5.0 i moze da se igra preko neta pa ako neko downloadira mozemo igrati 1v1
A sto se Deep Blue tice.Gledao sam celu emisiju i igra zaista ne ljudski.Radi poteze koje moze samo ko sto bi se reklo chessmaster da uradi.Deep Blue je vise nego obican komp za sah
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 15:13   #9
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

To nije inteligencija, to je brzina obrade podataka, npr. koji covek moze da racuna kao neki matematicarski kompjuter, Deep Blue odigra sve moguce poteze i proracunava taktiku na osnovu protivnickih poteza, zato moderne sahovske kompjutere covek jednostavno ne moze da pobedi, jer ne moze da izracuna nekoliko triliona ili cega vec poteza u kratkom vremenskom periodu.

Ponavljam da to nema veze sa inteligencijom, nego sa brzinom i kodom, tako da nemojmo izvlaciti sad Terminatora i sl.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 15:23   #10
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

Hmm negde sam video foru za sah.Covek je pametan ali spor.Masina je glupa ali brza.Budimo realni niko ne uzima u obzir da je Kasparov pobedio prvi mec protiv deep blue i igrao 4 neresene partije zadnju je izgubio(kao sto se kaze u tom dokumentarcu,Kasparov je izgubio a deep blue nije pobedio)Video bih vas da igrate 6 dana uzastopno protiv jednog istog protivnika koji je neverovatno tezak i svaka partija traje vise od 4 sata,zadnja je bila duza od 5.Trik je bio da se komp ne umara.I sumnjam da on proracuna svaki potez moguci,to je jednostavno nezamisliv broj pogledajte sami.Ja odigram jednom ti mozes da odigras 100 poteza nakom mog jednog ti odigras bilo koji od tih 100 ja mogu drugih 100 itd tako gledajuci posoji vise mogucih poteza u sahu nego sto covek ima celija i to je jos smesno poredjenje.....
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 15:55   #11
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

Najpopularnija mesta za igranje online su playchess.com(chessbase) i Internet Chess Club,oba mogu da se probaju a posle treba da se plati.Na chessbase i ICC sam gledao dosta meceva raznih velemajstora i trenutno najjaceg programa Rybka 3 mada ni Shredder ne zaostaje mnogo.Jedine partije gde velemajstori imaju sanse da izvuku makar remi su bullet partije od 2 min.
Otprilike u jednoj od 20 partija uspeju remi da izvuku,a pobede su jako retke,i to samo na vreme.Na ICC postoje trening botovi razlicitih snaga sa kojima svako moze da vezba i tako napreduje u svojoj igri.Na Chessbase postoji igrac koji igra pod pseudonimom Rafael i mnogi misle da je to Kasparov,mnogi poznati igraci igraju tamo pod svojim imenom,ali oni najjaci igraju sa nickovima kao sto su Star Wars,Random Runner i slicni.Recimo ja sam Silent Drainer.Naj interesantnije su bullet i blitz partije od 2 i 6 minuta,kakvih tu sve kombinacija i obrta ima,to je stvarno uzivanje za gledati.Od mesta gde moze besplatno da se igra igrao sam samo na yahoo i to je sasvim ok,jedino sto nikada ne znas da li protivnik vara,to jest ukljuci Rybku a ti mislis da igras protiv coveka.Tamo ne postoji sistem koji prepoznaje chess engine kao na chessbase i ICC gde je takvo varanje nemoguce.Cuo sam jos i da postoji chess arena ali to jos nisam probao.Sto se tice tog konkretnog dogadjaja mnogi su misjlenja da je sve bilo namesteno,kao mecevi kecera,mada ne znam zasto.Da ne duzim vise

Poslednja ispravka: Kisr (22.2.2009 u 16:03)
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 16:45   #12
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

A koliko se to placa?
A sto se dogadjaja tice,mislili su da je namesteno zbog druge partije gde je komp odigrao potez koji je tako reci ne svojstven za kompa.Kasparov mu je bukvalno dao kraljicu u nadi da ce je pojesti i da ce ovaj posle par poteza dati mat.Ali komp je jednostavno iskulirao kraljicu i odigrao ono sto kasparov nije ocekivao.Tada su se svi zapitali da li to zaista komp igra....
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 17:24   #13
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

Chessbase mozes da koristis 40 dana,posle toga mozes da igras samo kao gost a to znaci da ne mozes da igras partije za rejting,a bez rejtinga ne mozes da udjes u main playing hall gde igraju sve "velike"cike.Za tih 40 dana imas pristup svemu osim par "sitnica",na primer ne mozes da cetujes,pa kad te neki pametnjakovic otera u PM ne mozes da mu odgovoris sto je mnogo z******o!Ne mozes da saljes aplause,ocenjujes druge igrace i da koristis smajlije.Taj free trial mozes s'vremena na vreme da produzujes tako sto napravis novi ID,mislim da je limit 3.Ja sam godinu dana igrao na tu foru,ispucam sva 3 naloga i onda obrisem sve iz aplication data i local settings od chessbase-a i posle nekog vremena prihvate mi novi nick,mislim da ih imam negde oko 8.Ali sam na kraju ipak kupio serijski broj,cena je 29.90 dolara za 1 godinu.Prekopao sam ceo internet u potrazi za "lekicem" ali od toga nema nista.Ako ces vec da probas ovo,sto ti svakako preporucujem bolje ti je da instaliras fritz 10 il 11 ili deep rybka 3 i igras preko tog interfejsa jer ima mnogo vise opcija.I jos nesto,dok igras na chessbase nemoj nikada da ti u pozadini bude otvoren neki drugi softver za sah ili web stranica sa online igranjem jer ce automatski da misli da varas i da ti izbrise rejting,sto mi se desllo dva puta.Sto se tice ICC-a free trial je 7 dana bez ogranicenja,s'tim da i to mozes da produzis sa drugim nikom na 14 dana ali posle mora opet ona fora sa brisanjem fajlova.Cena je 59.95 dolara za godinu dana.Meni se ipak vise svidja na chessbase jer ima mnogo vise igraca,narocito ovih vrhunskih,ima ih i na ICC ali su redje online,barem je takav moj utisak bio dok sam igrao.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 18:31   #14
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Deep blue

Ma ok je to ali ja cu prvo da probam trial tek onda da vidim da platim.Mozes li link da mi/nam das
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 18:36   #15
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Deep blue

http://www.playchess.com/
http://www.chessclub.com/helpcenter/...s_download.php
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blue Kuciste do 50e Miki-Car ŠDK - Ostale komponente 2 5.8.2008 14:15
Blue Mars screens (CryENGINE 2-powered MMO) donator99 Mrežne igre 9 22.2.2008 19:50
Blue Angel 2007 JBlitzkrieg Pravljenje igara 4 18.2.2008 12:50
blue screen na acer 5920g za vreme igranja dote :( :( :( zlotza Prenosni računari 2 23.12.2007 2:11
notebook samsung r60(windows vista home premium) problem sa blue screen errorom bobahajduk Kvarovi 4 11.11.2007 13:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com