Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2012, 12:21   #181
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

pa najbolje bi bilo da izbegnes hama stative i da uzmes neki bolji stativ, posto su hama stativi vec i u prodavnici rasklimani, a posle nekoliko koriscenja su skoro pa neupotrebljivi...

tripod je isto sto i stativ, tj stativ na 3 noge, imas i stative sa 4 noge, a imas i monopode, tj stative sa 1 nogom

najbolje bi bilo kada bi napisao koliko para imas, pa da ti nadjemo najbolji stativ za te pare...taj tvoj aparat nije preterano veliki, i mnogo je manji od dslr aparata, ali ako planiras da se malo vise bavis fotografijom, verovatno ces ga zameniti za neki dslr, i glupo bi bilo kada bi uzeo neki jeftiniji stativ, koji ce da se rasklima brzo, pa kad budes kupovao drugi aparat, onda da uzimas i drugi stativ, ovako uzmes neki kvalitetniji i uzivas
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 13:13   #182
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Moja situacija je malo specificna, gledacu da izlozim situaciju najbolje moguce

Treba da mi legne za nekih desetak - dvadesetak dana oko 25000 od studentske stipendije. Uz to radim vec neko vreme kao anketar za jednu firmu (da ne reklamiram) i za oko 10 dana rada (radim kad mi faks dozvoli i kad ima posla), trenutno mi dodju nesto manje od 20000 dinara ukupno, ali ce uplate dolaziti na delove (prva od Telenora, nekih 8600 kinti), pa onda ostalo, i to ce se protezati od kraja januara do kraja februara, eventualno pocetka marta. Uzimam kes i od seminarskih radova koje kucam, recimo da za mesec dana moze da se uzme tu oko 3-5 hiljada, mada moze i jace, ali fali mi vremena, recimo da i to racunamo + jos neki prihodi - rashodi, neka bude oko 50 hiljada u narednih mesec, mesec i po dana.

E sad, pored aparata planiram da uzmem i laptop, trenutno model koji planiram da uzmem kosta oko 51 hiljadu, jer dzabe mi aparat ako nemam na cemu da obradjujem slike

Aparat planiram da uzmem ovde, ide neka bedna oprema uz njega, pa se troumim imam li nekog boljeg izbora, mada planiram da ga uzmem na rate, kao i laptop, a i ova radnja uglavnom daje najpovoljnije cene, pa ce oni biti izbor jer cu i laptop uzeti kod njih, pa mozda dobijem i neki popust (ako ugovorim dil ).

Problem je u tome sto nisu sve pare koje cu uzeti namenjene laptopu i aparatu i necu ih sve dobiti od jednom u isto vreme. Pare od stipendije ce stici prve, to je sigurno.

Sto se tice stativa, monopod ni pod tackom razno, to je sigurno, pozeljan je neki stativ sa tri, pa cak i cetiri nozica, ako se time dobija na stabilnosti Nakon ovog aparata sam 99% siguran da ce ici neki DSLR, jer gledam da na sto vise nacina zaradim sustecu valutu (money makes the world go round jelte )

Pare su do sada bile problem, ali sam se izborio da mi to vise ne bude tako ogranicavajuci faktor kao sto je nekad bio, tako da recimo da mogu da odvojim oko 50 evra za stativ, cisto kao neku vrednost, jedina zelja jeste da bude dobar i za DSLR naslednika.

Ceo sastav je tu, da bi bila potpuno jasna situacija i moje namere.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 13:51   #183
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

imas u emmi-ju aparat za 200din manje...ustedis malo

hmmm...stativ za 50e...pazi, imas stative za te pare, mada ni oni nisu nesto...naveci problem kod njih je nosivost i stabilnost...vecinom imaju nosivost manju od 2gb, pa ako kasnije predjes na dslr, i ako koristis neki tezi objektiv, bice tu negde na ivici izdrzljivosti...ja bih ti preporucio velbon sherpa stativ...oni kostaju oko 90e, imas vise vrsta i najbolji su izbor do 100e...na njima mozes da izvuces srednji deo i koristis kao monopod i kada je taj deo izvucen, noge mogu da se rasire jos vise i da se visina spusti na nekih 20-30cm, sto je dobro za macro fotografiju

mnogi govore da nema dobrog stativa za manje od 80-90e i vecinom su u pravu...

evo npr ovaj velbon je super
http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/...o-noge-32.html

imas tu i test, pa vidi kakav je...bolje ti je da skupis jos tih 40e, nego da uzmes neki stativ koji ce da ti se rasklima kada stavis neki tezi aparat
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Lanikor (7.1.2012)
Stara 7.1.2012, 14:19   #184
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Ma pusti 200 kinti, ovamo mogu da ga vidim i isprobam direktno iz ruke, lokal mi je na dva minuta od doma, ako (ne daj boze) pocne da flesira aparat, da mogu odmah da im ga nosim natrag da ga zamene/srede.

Simpatican mi je ovaj stativ, made in Japan (za promenu), zgodan za makro, nosivost adekvatna (bar ja ne znam sta bih mogao da nakalemim na aparat da bude 4 kg), minimalna visina odgovarajuca, ali maksimalna 155 cm, mozda gresim, ali ce mi biti malo nezgodno prilikom slikanja sa ovim prosumerom? Ja sam visok skoro 2 metra (pojma nemam vise ni sam koliko je tacno, nisam se merio godinama), ako taj srednji deo povucem na gore, a nozice ne spustim (kao za makro), da li se ta visina povecava do "maksimalnih" 155 cm, ili ide iznad toga i da li je uopste moguca ta varijanta a da ne pocne cela konstrukcija da se klati?

Poslednja ispravka: Lanikor (7.1.2012 u 15:30) Razlog: lose sam se izrazio
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 15:35   #185
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

to je maksimalna visina, ne moze vise...sta da ti kazem...stativi do te visine su najstabilniji, sve preko je manje stabilno, ne racunajuci stative od 300-400e...

e evo nasao sam slican stativ, a visi je za 20cm...tj visok je 173cm...od ovog ne moze vise za ove pare....

http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/...a-450r-31.html

najbolje bi bilo da odes do fotodiskonta i isprobas stativ...i vidis da li ti odgovara...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 15:45   #186
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Taj sam gledao kao drugu varijantu, al onda makro ispasta... Sad mi pade na pamet, koliko znaci manja minimalna visina za makro? Doduse, cenim da posle odredjene granice vise zavisi od samog kvaliteta aparata nego od stativa kakva ce se fotografija dobiti...

Vise mi se isplati prva varijanta cisto zbog makroa, a ako zatreba, ponesem neku ciglu, one su oko 10 cm u sirini i eto 165 cm maksimalne visine
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 15:51   #187
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

a ovaj ?

http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/...noge-1261.html

170cm i 29 u makro polozaju, ima makro noge
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Lanikor (7.1.2012)
Stara 7.1.2012, 16:23   #188
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Odlicno, bas kao za mene, 179 cm je max visina, valjda si promasio dugme Nego, koliko znaci manja minimalna visina, DSLR aparatima bi trebalo da vise odgovaraju manje visine zbog detalja + stelovanjem DOF - a bi trebalo da se dobiju izuzetne slike, ako sam u pravu?
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 17:44   #189
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

nije 179, nego 170....oni su pogresili, video sam na velbonovom sajtu...e ovo za visinu nemam pojma...ja mislim da je svejedno
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 18:12   #190
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Eh, taman sam se ponadao... Opet, verovatno cu uzeti taj pa ce se raditi neka improvizacija. Mozda uzmem i polovan, ako u medjuvremenu naletim na neki ocuvan, valjda moze da se nadje...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 18:31   #191
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

slabo se prodaju ovi noviji bolji stativi u oglasima...vecinom se prodaju neki stariji...

veruj mi, nece ti trebati veci stativ...ti ces na sx130is sve podesavati na ekranu, posto nemas trazilo, pa ne moras da se saginjes mnogo...kada budes uzeo dslr, tu ce biti malo vise saginjanja, mada ako uzmes neki noviji sa liveview-om, onda ce ti biti isto kao sa sx130is...

ja imam stativ od 150cm, i vecinom ga koristim u najnizoj poziciji, to je oko 60cm...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 19:07   #192
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Ponesem jednu hoklicu kad slikam i resena stvar, cucanje mi je postalo mrsko od kako sam sakupljao neke sljive za rakiju, noge mi otpadose, valjda ispekose 7 kazana, a ja ni kap nisam probao...

Ako ima neki DSLR do 500 evra sa tom opcijom, mozda ga uzmem kroz godinu dana, prvo da udjem u stos s ovim malisanom, pa cu ga ocuvanog proslediti dalje za nekih stotinak evra

Cime fotkas inace?
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 19:24   #193
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

fotkam sa canonom 40d i sigmom 18-125mm...uzeo sam aparat pre 2-3 nedelje, pre toga sam imao fuji s9600...i imam velbon stativ, nasao cale na vasaru za 1000din....

za 500e imas nekoliko dslrova sa live viewom(zivim prikazom)...kada dodje vreme za dslr, prodaj sx130is i posalji mi poruku, da i nadjem najbolji za pare koje budes imao
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 19:58   #194
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Uf, super si prosao sa stativom

Izgleda da je dobar aparat, ove poslednje slike su ekstra ispale, verovatno i adekvatno kosta

Po mogucstvu, neki Canon bi bio pozeljan, u paketu sa nekim objektivom za nocno slikanje...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 21:33   #195
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

nasao cale kod neke ciganke, a muz joj nije tu i ona kaze 2500din, a neki ljudi sto su bili pored nje kazu kao ovo kosta najmanje 4000din...cale kaze nemam 2500din, ona krenula da smanjuje i dosla do 1500din, i cale kaze...puno mi je to, mogu da ti dam 1000din, ako hoces, ako neces ,idem...i ona kaze, ajde ti si mi prva musterija i uzeo za 1000din...kasnije kada joj je dosao muz i video za koliko je prodala, hteo da je ubije

ovaj canon je poluprofi aparat, platio sam 350e samo telo...mada najvazniji su objektivi, a cena im nije mala, pa cu morati nekako da krenem da skupljam pare

kad ti budes kupovao dslr, cene ce biti jos i manje, pa ces moci da uzmes odlican aparat za malo para, verovatno neki 550d ili tako nesto
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Lanikor (7.1.2012)
Stara 7.1.2012, 21:57   #196
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

To najvise mrzim kad mi se ubaci neko dok kupujem, ajde da mi pomogne, ali da nabije cenu na skoro duplo, pa to treba da bude teska volina... Jedino ako su joj neki ortaci, pa da razumem.

Pogadjanje, to mi je omiljeni sport, malo im pricas kako nemas para, malo kako je mnogo,, malo kako si student, malo kako placas dom i menzu, malo kako vlada svetska kriza itd itd razvio sam taktike za smanjivanje cene samo tako

Ja do skoro nisam nesto ozbiljno razmisljao o bavljenju fotografijom, i onda sednem malo i razmislim koje su sve prednosti, pa sad samo mislim na to kad cu da uzmem aparat, samo jos nisam poceo da ga sanjam...

Nego cim uzmem prosumer, ima da mi bude krivo sto nemam DSLR, tako ti je to kod mene, da imam (lupam) drugi najbolji aparat na svetu, bice mi bar malcice zao sto nemam prvi, jbg merak mi je da imam dobru tehniku kod sebe . Bitno je da kad hocu nesto, obavezno to i dobijem, ne u smislu da smaram nekog da mi kupi (a i nema ko, nazalost) nego moram sam...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
unique93 (7.1.2012)
Stara 10.1.2012, 11:33   #197
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
unique93 kaže: Pregled poruke
pa najbolje bi bilo da izbegnes hama stative i da uzmes neki bolji stativ, posto su hama stativi vec i u prodavnici rasklimani, a posle nekoliko koriscenja su skoro pa neupotrebljivi...

tripod je isto sto i stativ, tj stativ na 3 noge, imas i stative sa 4 noge, a imas i monopode, tj stative sa 1 nogom

najbolje bi bilo kada bi napisao koliko para imas, pa da ti nadjemo najbolji stativ za te pare...taj tvoj aparat nije preterano veliki, i mnogo je manji od dslr aparata, ali ako planiras da se malo vise bavis fotografijom, verovatno ces ga zameniti za neki dslr, i glupo bi bilo kada bi uzeo neki jeftiniji stativ, koji ce da se rasklima brzo, pa kad budes kupovao drugi aparat, onda da uzimas i drugi stativ, ovako uzmes neki kvalitetniji i uzivas
Za sx130 ce biti dobar i hama star 63. Ja ga posedujem par godina i nije neki klimavac kao na primer star 60 kojeg isto imam. Naravno nije kvalitetan kao skuplji stativi renimiranih proizvodjaca ali meni je odradio korektno posao mnogo puta.Mislim da ga ima u Rodi i kosta ispod 2000 din. i za taj novac dobro je resenje ko poseduje kompakt aparat.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 13:46   #198
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

izgleda da ce lanikor da ipak uzme dslr, tako da je bolje da ima neki bolji stativ...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 13:47   #199
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Šta mislite o ovom modelu stativa: http://www.tehnomanija.rs/katalog/tn...dc-034903.html ?
Takođe koristim Canon SX 130IS. To je maksimalna cifra koju mogu da izdvojim.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 14:35   #200
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

hmm...sad trazim po netu nesto o tom stativu i nema skoro nista...kompanija je valjda iz letonije, ili tako neke zemlje...ne izgleda lose, e sad...ako ces da kupis kasnije neki dslr, ja bih ti ipak preporucio da ne kupujes sad stativ, nego da skupis jos para i kupis neki provereni stativ...ako ces da ostanes na sx130is, onda mozes da uzmes ovaj tnb
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotografija, slike


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com