Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2015, 14:49   #1
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom MSI MS-171B ne prepoznaje HDD

Imam jedan poprilicno gadan problem.
Pre dva-tri dana sistem (Windows XP Pro SP 3 32bit) mi je oboren (od strane strucnije osobe) ali nije reinstaliran.
Danas sam pokusavao da instaliram Windows 7 Ultimate 32bit. Medjutim, nije mogao da nadje nijedan drajv na koji bi ga mogao instalirati. Mislio sam da je neka mala greskica, potrazio na netu i izgledalo je kao bezazleno i lako za fix. Medjutim, kad sam krenuo da instaliram Windows XP (jer nisam mogao 7), dobio sam sistemsku poruku da Windows nije nasao nikakav hard drajv na koji bi se mogao instalirati.
Proverio sam sve u BIOS-u, gde ni on ne moze da mi prepozna hard disk.
Cisto za informaciju, pre i posle obaranja sistema hard disk nije bio vadjen, dok je pre obaranja sistema normalno vrsio svoju funkciju.
Laptop mi ima oko 4 godine i cisto sumnjam da je hard disk crkao. Proverio sam i kablove, sve je dobro prikljuceno, a i mogu da cujem hard disk kako radi.
Ne znam sad, moze biti problem u interfejsu za komunikaciju izmedju hard diska i racunara?
Neki dobar savet sta da radim?

Poslednja ispravka: Radojevicuros22 (7.7.2015 u 16:29)
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2015, 17:17   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: MSI MS-171B ne prepoznaje HDD

Citat:
Radojevicuros22 kaže: Pregled poruke
Imam jedan poprilicno gadan problem.
Pre dva-tri dana sistem (Windows XP Pro SP 3 32bit) mi je oboren (od strane strucnije osobe) ali nije reinstaliran.
Danas sam pokusavao da instaliram Windows 7 Ultimate 32bit. Medjutim, nije mogao da nadje nijedan drajv na koji bi ga mogao instalirati. Mislio sam da je neka mala greskica, potrazio na netu i izgledalo je kao bezazleno i lako za fix. Medjutim, kad sam krenuo da instaliram Windows XP (jer nisam mogao 7), dobio sam sistemsku poruku da Windows nije nasao nikakav hard drajv na koji bi se mogao instalirati.
Proverio sam sve u BIOS-u, gde ni on ne moze da mi prepozna hard disk.
Cisto za informaciju, pre i posle obaranja sistema hard disk nije bio vadjen, dok je pre obaranja sistema normalno vrsio svoju funkciju.
Laptop mi ima oko 4 godine i cisto sumnjam da je hard disk crkao. Proverio sam i kablove, sve je dobro prikljuceno, a i mogu da cujem hard disk kako radi.
Ne znam sad, moze biti problem u interfejsu za komunikaciju izmedju hard diska i racunara?
Neki dobar savet sta da radim?
Nema potrebe za dve teme.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=99576
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdd, laptop msi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
bios ne prepoznaje graficku pocetniik Grafika 4 30.1.2015 18:07
Windows ne prepoznaje mass storage Rainman Kvarovi 17 11.4.2014 18:04
Problem, stari hard ne radi, a novi hard disk ne prepoznaje. ice*91 Nosači podataka 10 3.2.2010 4:57
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
XP ne prepoznaje particiju (sistemsku) i 2. hard Pop Eye Kvarovi 8 5.10.2007 21:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com